Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dcéra má štyrikrát v týždni 7 hodín vyučovania. Ako to zmeniť?

kata212
11. sep 2012

moja dcera má 4 krat do týždna 7 hodín a hodinu pred tým maju volnu (1hod a pol musia čakat v skole alebo kde chcu) . nechceme aby o 4 prišla domov, kedy si má stihnút oddychnut a kedy sa ma naučit? poradte mi prosím. ako to máme riešit? za každú odpoved dakujem. 🙂

hradnapani
11. sep 2012

nepises, kolko ma rokov. Ak je na strednej skole, tak je to uz viacmenej bezne, ze je tam take dlhe vyucovanie a vedenie skoly pri tom nemysli na to, kedy si maju decka oddychnut a ucit sa. Mozno sa spojit s ostatnymi rodicmi, ktorym to tiez nevyhovuje a ziadat upravu rozvrhu. Najma, ak deti dochadzaju primestskou dopravou do vzdialenejsich obci.

zaneta08
11. sep 2012

My sme mali iný problém. Dcéra končila každý deň o 13:25 a musela čakať hodinu na autobus. Chceli sme to riešiť prestupom na inú školu, ale nakoniec pomohlo, že sme sa o situácii porozprávali s riaditeľkou školy, ktorá upravila začiatok vyučovania o 10 minút skôr a skrátila jednu prestávku o päť minút. Tým sme získali 15 minút a stíha skorší autobus. Tým všetkým chcem povedať, že treba komunikovať so školou, možno sa nájde riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým. Za pokus to stojí, držím palce 🙂 🙂

something
11. sep 2012

No a? este som stihala ako cca 12rocna 2kruzky a chodila som domov o 18. A cez cele mesto pesi domov.A to neboli ziadne mobily! zase nerobme z deti nieco co nie su...Nie su to ziadne padavky, su strasne sikovne a bystre. Ved 16.00 je normalny cas aj na ucenie aj na oddych Ulohy moze robit pocas tej volnej hodiny....nech nejde spat o 22. ale skor a aj si oddychne...

moon1979
11. sep 2012

@zaneta08
zvláštne, že kvôli jednému žiakovi zmenila riaditelka kompletne časový rozvrh ... to sa len tak hocikde nevidí 🙂

@kata212
dnes už malých prváčikov tak zaťažujú v škole rozsahom učiva, myslím si, že príchod domov o 16tej je to najmenej ... má 1,5 hodiny stále volnej, takže psychicky sa nenamáha, má možnosť čas využiť ako chce, či už urobením si úloh, alebo vybláznením sa, takže nerobila by som z toho tragédiu ...

sissy27
11. sep 2012

7. vyučovacia hodina končí nejak pred 14.00 hod, ak sa dobre pamätám, takže dve hodiny cestuje zo školy domov? 😨 cez tú voľnú hodinu si môže napríklad spraviť úlohy, má doma o robotu menej... koľko času jej zaberie učenie doma? 4-5 hodín, keď píšeš, že si nestíha oddýchnuť? možno tam by som trošku hľadala nejaké možnosti, lebo škola vám v tomto asi nevyjde v ústrety, okrem toho nie je predsa jediná v škole s takýmto rozvrhom, tak ako to riešia ostatní? a to predpokladám, že sú aj deti, ktoré stíhajú krúžky po škole....

anjelicek26
11. sep 2012

Nasa 6 rocna ma celodennu skolu, teda do piatej, vyuka konci o stvrtej, do piatej je teda druzina Divne mi to neprijde... v anglicku mala uz ako 4 rocna skolu do 15:15... u pubertiacky by som toto fakt neriesila, je to bezny cas. Oddychuje cez vikend a uci sa hodinu - od siestej do siedmej.

brumka
11. sep 2012

co je natom? ja som bzene mala od piatej triedy zakladnej skoly kazdy druhy ytyzden 2x tyzdenne 8 hodin, a ostatok bolo 7h a piatok vynimocne 6 ale to preto lebo nam odpadavalo vyucovanie, cestovali sme normalne mimo mesto takze skor ako medzi 4-5 vecer som domov neprisla. na kruzky som uz nechodila ie som nestihala a som tu. aspon som sa neucila rezimu a nemala som problem ked som nastrednej skole mala takmer kazdy den 8-9h nulte, a poobedne praxe.

atrami
11. sep 2012

Moje deti- 10 a 7 chodia do družiny, domov cestujú autobusom. Najstarší sa naučil urobiť si časť úloh v družine, doma robí len to, čo mu nieje jasné.
Tiež by som v tom nevidela targédiu. Samozrejme porada s vedením školy, tiež nieje na škodu. Možno sa riešenie najde.

anjelik0907
11. sep 2012

tak ja ťa úplne chápem ... my maminy by sme mali detičky najradšej stále doma 🙂 Ono je fakt ,že keď príde o 16 domov už toho veľa nestihne najmä v zime. Skús napísať riaditeľke aby prehodnotila rozvrh, keď musí 1 a pol čakať na ďalšiu vyučovaciu hodinu. Neviem ,či ti vyjde v ústrety ,ale za pokus to stojí ....

sharmana
11. sep 2012

Treba lepšie čítať.@kata212 píše, že pred vyučovaním musia čakať hodinu a pol a až potom je tých 7 hodín vyučovacích. a že nechce, aby jej dcéra prišla až o 4 domov, t.j., že možno má vyučko do 15:30 hod... čo sa mne teda zdá dost na základnú školu, ale na strednej je to normál.
Určite by sa ani mne nepáčilo, že by som školáčku poslala, alebo vyložila ráno pred 8 pred školou a ona by tam sedela hodinu v triede o ničom, to je naozaj zlý rozvrh a mali by ste sa rodičia spojiť a žiadať o nejakú zmenu. 😉

monyccka
11. sep 2012

Myslim, ze toto je zbytocne dramatizovanie. 7 hodin nie je cely den a ked ma hodinu volnu, stiha si napisat ulohy uz v skole. Takze dychat zhlboka a nelutovat kde nie je nutne ;)

janka2110
11. sep 2012

U nas zajtra zacina skolsky rok a z mojej dcery sa stane prvacka 🙂 Skola u nas zacina o 8:05 a konci 16:45.Kazdy den a to sa cely den ucia..zda sa mi to velmi vela,ale nemam na vyber.Do skoly musi chodit.

digysa
11. sep 2012

@kata212 ak by si to chcela riesit, tak asi jedine za riaditelom skoly a pospytovat sa ostatnych rodicov, ci by aj oni nepodporili tvoj navrh na zmenu rozvrhu.
Ak to nepojde, tak radim, aby si cez tych 90 min, co musi necinne cakat v skole urobila nejake domace ulohy, ak moze.
To by jej trosku pomohlo, aby nemusela travit dalsi cas pisanim uloh.

Inak aj mne sa to zda byt dost dlho, ked si pomyslim, ze by niekto mal aktivne hrat nejaky sport...tak nezostava moc casu na oddych, trenning a domace ulohy, alebo projekty.

fra
11. sep 2012

len či ta prestavka nahodou nie je povinná pre mladšie deti? zda sa mi, hoci si to už presne nepamatam, že tieto menšie deti možu mať vkuse maximalne 6 hodín, alebo nejaku povinnu prestavku na obed alebo čosi také, dcera tiež mavala sedem hodín s povinnou hodinovou prestavkou akože na obed... s tym sa asi neda urobiť nič, každopadne na fore celkom isto nič, naozaj sa treba obratiť na vedenie školy a poprosiť o vysvetlenie prečo je to tak... a najlepšie je spojiť sa pri tom ešte s nejakymi dalšimi rodičmi ktorym to vadí ... a vtedy sa daju robiť divy, to viem z vlastnej skusenosti 😵 ... ale žial asi nie nad ramec nejakych smerníc... každopadne treba zistiť prečo je to tak u riaditela/ky

wewe22
11. sep 2012

no toto by som riesila na rodicovskom je naozaj hlupost aby dieti len tak sedeli v skole a domov chodili neskoro a ze ti pisu ze to neni tragedia si nevsimaj neni a co zato musi decko stravit cely den v skole? nemusi treba riesit

ani3012
11. sep 2012

mňa by zaujímalo,kto je zodpovedný za tie deti počas tej voľnej 1,5 hodiny... 😒

bodka13
12. sep 2012

...treba si dať do google "zákon 320 o základnej škole" ...nájsť si paragraf 6,v ktorom sú vysvetlené prestávky a dĺžka vyučovania

ivett1
12. sep 2012

no, ja som to nepochopila...ako, pred vyučovaním čakajú hodinu a pol ...veď to je nezmysel...to by predsa mohli chodiť do školy rovno na 9.30 , nie? @sharmana ...skôr si myslím, že pred tou poslednou hodinou čakajú ...ako, možno je to z pohľadu dieťaťa zabíjanie času (veď by ho určite chceli tráviť aj inak...) ....možno aj z pohľadu nás rodičov, ale na druhom stupni to určite nie je nič výnimočné...neviem, ako je to s tými povinnými prestávkami, ale možno to nie je až také strašné, že po 6. hodine im do rozvrhu naplánovali voľnú hodinu + prestávku, môžu si oddýchnuť, šikovnejší porobiť úlohy...@kata212 ale, ak si sko rodič nespokojná, tak sa treba spojiť s inými rodičmi, či sa k tebe nepridajú a spýtať sa, či sa s tým nedá niečo urobiť...(možno to druhým vyhovuje, prídu z práce domov aj s deťmi...a sú spolu...hm)...tiež si myslím, že treba komunikovať a komunikovať😉...a s rozumom...PS:...my sme mali už v piatej triede hodiny aj poobede do tej 16-tej...a tiež rozdelené...na dopoludnie a popoludní...a niekedy sme mali dokonca vyučovanie len popoludní...do 18-tej...😀...jáj, kde sú tie časy...

dianka2374
1. nov 2012

daj ju na inú školu a ešte by ma zaujímalo koľko má rokov a do ktorej triedy chodí

Tu začni písať odpoveď...

Odošli