Dcérke sa v škole posmievajú

ninusik2103
4. sep 2012

Moja dcéra sa každý den sťažuje na spolužiakov v škole, že sa jej posmievajú, že dom nej hádžu papiere, všetko zvalujú na ňu, ohovárajú ju, a má len jednu kamarátku. prosím poradte mi, ako to mám riešiť? ☹

sedem
6. mar 2014

Mrazi ma z toho, ake zakerne dokazu byt niektore deti...odkial to asi tak maju? 😢

celasapremenim
6. mar 2014

@sedem oni nemaju este tak vyvinute eq vsetky, preto su aj deti najlepsi vojaci :(

laurajana
19. okt 2017

@aduskatt presne náš problém predvčerom bola dcéra doma od bolesti brucha aj teplota nastúpila a včera vyjadrenie, že sa jej zas posmievajú, že je tučná... baby nechutné, áno je bacuľka, ale cvičí, beháva, stravuje sa normálne, neprejedá sa...na svoj vek, je to v poriadku podľa lekára a pod., ale nehodlám ísť s ňou k psychológovi, len preto, že deti v triede sú nevychované a hoci majú v škole "nástenku cti" kde sú deti poväčšine učiteľov, akože sa vedia slušne správať sú "výnimočné" v takejto situácií keď sa dcére posmievajú a urážajú a ponižujú ju, namiesto toho aby zaujali stanovisko obhajoby tak sa pridajú na stranu tých čo ju ponižujú...sťažuje sa, že nemá kamarátov, bolesti brucha sú častejšie...na úrovni triednej sme to riešili, rozpráva sa s deťmi často, ale už to zas sa začína opakovať a neriešenie je neskutočné... asi fakt za riaditeľom a zástupkyňou zájsť...

doloresmk
19. okt 2017

Nutne potrebne riesit ! Moj brat to zazival na ZS, nasledky si nesie dodnes, ani tu nejdem pisat, co vsetko mu bolo robene ☹ , nehovoril o tom, az po case ... Najhorsie na tom bolo, ze este i triedna ucitelka sa vykricala nanho, ze ci to musi KAZIT reputaciu triedy ! Prosim pekne - ON, nie ti, co ho sikanovali. .... tak v skratke . Rieste to, prosim, bite sa za svoje dieta !

dai
19. okt 2017

@laurajana nemate skolsku psychologicku? neviem ci ucitelky vzdy vedia ako riesit spravne taketo situacie ...

janinamojka
19. okt 2017

@laurajana Deti dokazu byt velmi zakerne..mam dve,starsia dcera mala tiez od zaciatku ako nastupila do kolektivu problem zaradit sa..Nijako sa na oko nelisila od ostatnych,ale boli tam skupinky ktore sa poznali aj v sukromi,deti takych akcnych mamiciek co vsetko vedia a vsade boli☹..na kazdom rodicovskom ich bolo plno,same mudrosti a zmeny atd..zaujimave bolo ze vsetky tie deti mali bud priemerny alebo uplne zly prospech.A moja dcera mala jednotky..tolko.krat doma plakala,ze ju ohovaraju aka je spatna a tucna a neviem este ake prezyvky mala..no nie je ani spatna ani tucna,a to ozaj nepisem preto ze mi.je to dcera..je to pekne pomaly dospievajuce.dievca..Snaz sa dcerke vysvetlit ze to nie je jej chyba,ze deti skratka take su,mozno v niecom vynika a, prave preto nezapada lebo zavidia..Boli sme s nou aj u psychologa,tam jej dokonca povedali ze je nadpriemerne intel.a vraj prave take deti byvaju precitlivene a tazko prezivaju a prijimaju nejake zmeny v zivote..

janinamojka
19. okt 2017

@laurajana Aj syn.mal.problemy..ten.mal zas vela kamaratov ale zacalo mu byvat zle..kazde rano zvracal,nechcel ist do.skoly..potom sa to zhorsilo tak ze zvracal uz aj v noci ked vedel.ze rano tam ma ist.. tiez nasledovala navsteva psychologa,dieta ok..ale.mal problem s triednou.Ona sice naoko mila zlata atd ale tym ze bol taky citlivy robilo mu zle ked v triede kricala po detoch...treba to riesit lebo chuda dcerka,musi velmi trpiet trapi sa zbytocne kvoli blbym deckam..

laurajana
19. okt 2017

@dai práve na to sa chcem dnes triednej opýtať večerom jej môžem volať

laurajana
19. okt 2017

@janinamojka presne toto som si pomyslela, že by závisť? Tiež je šikovná... jednoducho fakt človek nemôže za to, že jeho dieťa niečo chápe viac ako iné a pod., popri tom ona nie je zákerná, každému dopraje, pomôže - každý rok pochvala triednou, či riaditeľom za vzorné správanie, tak si myslím, že z tejto stránky to nebude, že by ona ubližovala...

laurajana
19. okt 2017

@janinamojka a to tiež máme, triedna vyznie milo, zlatá, stále usmiata a môže byť fakt, že v triede to je úplne inak, no čaká ma dnes rozhovor s dcérou také bližšie veci okolo, takou nenútenou formou otázok, čo sa deje v triede a pod., prečo je viac smutná a tak...

laurajana
19. okt 2017

ďakujem zatiaľ za podporu, musím to nejak zas overiť

janinamojka
19. okt 2017

@laurajana tak to bude tym celkom isto,lebo je sikovnejsia nez ostatni..Aj moja je taka ze este odo mna pytala peniazky ze zuvacky si ide kupit,a to a tam to..a ked som sa opytala ze kde to ma,tak ,,dala som tej spoluziacke,,atd..A deti ju vyuzivali doslova.porozpravaj sa s malou,povedz jej otvorene ze je velmi sikovna a ze si na nu hrda a ja som mojej normalne povedala ze decka su protivne lebo zavidia..Jej som zodvihla sebavedomia kusok a aspon trochu to zacala chapat aj ona takto. A hlavne nech sa nenecha vyuzivat.Drzim palce,urcite to pomoze...a na triednu si pekne posviet,nie vzdy je ten usmev na tvari uprimny😉

tatianka2323
19. okt 2017

My sme mali v triede na základnej škole chlapca, ktorý sa stal obeťou dennodennej šikany zo strany partie spolužiakov. Dávali mu smeti do tašky, robili si z neho žarty, brali mu veci. Keďže boli akoby "nad nami" ostatní sa im neodvážili postaviť, aby sa tiež nestali terčom . Akoby sme to nevideli. Učiteľka nič netušila. Chlapec sa po niekoľkých mesiacoch priznal rodičom a tí to začali riešiť s triednou. Jedného dňa počas vyučovania, pamätám si ze bola plná trieda, prišli pred nás jeho rodičia a začali sme sa otvorene o tom rozprávať, prečo je to tak, z akeho dôvodu to robia...bolo to dosť emotívne... Zároveň im bolo povedané, že ak to bude pokračovať bude sa to riešiť s riaditeľom a rodičmi. Chlapci sa tvárili akoby ich zavesili na tabuľu hamby. Odvtedy mu dali pokoj, dokonca sa postupne zaradil do kolektívu. Ale druhý stupeň už nástupil na inú školu. Bolo to pred 20timi rokmi, dnes je úspešný automechanik s vlastnou firmou.
Nehovorím ze takto sa to má riešiť, ale píšem tu skúsenost, ktorú napísal sam život. Pre dieťa je to veľmi ťažké, v takýchto situáciách potrebuje max. podporu od najbližších, aby si traumu neodniesla do dospelosti.

atrami
19. okt 2017

smutné ☹ závisť, posmech si deti nosia z domu. Aj zdravé sebavedomie. Vysvetľujem deťom, že nikto nie je rovnaký - niekto je vysoký, nízky, nešikovný v jednom ,ale zasa šikovné v niečom inom. Vhodné je zistiť príčinu, možno to je maličkosť. Povzbuď dcérku v čom je šikovná, nech sa tomu venuje aj mimo školy, získa tak sebavedomie a úctu k sebe. Ja mám prostredného syna, dobráka, ale nenechá si skákať po hlave. V triede keď mu niekto povedal, že je ,,tučko" (je len pevný) len mykol plecom. My mu hovoríme, že je šikovný - krásne kreslí. Tak sme ho prihlásili na vzpieranie, keď začal chodiť po súťažiach, tak mu ,,tučko" nikto viac nepovedal.

bobricek1979
19. okt 2017

Presne, ako to tu niektoré píšete hneď riešiť s učiteľkou! Jednoznačne môže to na dieťati zanechať stopy dezi sú v dnešnej dobe veľmi zákerné sama som učiteľkou a pri hojnom počte deti nieje vždy šanca odhaliť to hneď. Ak sa dieťa s tým zdôverí mame už je to poväčšine alarmujúce ani sa Vám nesníva čo všetko deti dokážu. A ako tie šikanované to zo strachu dokážu ututlať. Nedovoľte to! Dnes už aj učitelia vedia byť šikanovaný dieťaťom verte mi

nikolweiss
19. okt 2017

Mne sa tiež hrozne posmievali,že som vraj "bifľoška" ,pritom som doma knižku neotvorila ako bol rok dlhý,potom zasa,že mám prsia (mala som ich tak o 2 roky skôr ako ostatné baby),potom zas si vymysleli posmešky za moju vtedý tehotnú mamu,že či čaká trojičky keď je ako sud a podobne. Dokonca som bola terčom posmechu zato,že som si po desiatej umývala zuby. Skrátka všetko im vadilo 😀. Ja som si z toho nič nerobila ,vačšinou som ich s úsmevom na perách poslala do riťky. Paradoxom je,že neskôr im bolo lúto,že oni skončili iba s učnovkou a poriadne prsia vidia akurát na obrázku 😀 .

simonahra
19. okt 2017

je to smutné aké dokážu byť deti kruté. však to je horšia morálka ako medzi dospelými. je to ťažké, no treba deti naučiť, aby sa vedeli posmeškom postaviť a nie sa utiahnuť do kúta. aj ten, kto sa posmieva má svoje slabé stránky

laurajana
19. okt 2017

Ďakujem maminky úžasné ste ma povzbudili,moje šikovné dievčatko verím,že bude vedieť lepšie čeliť zakernostiam zo strany deti v škole...už to riešime

kikina84
19. okt 2017

Baby..ja mám na všetkých rodičov mail..takže by som to riešila mailom.. dohovoriť..ak by sa to ďalej opakovalo.isla by som do triedy zastrašiť deti ja..a ak by ani to nepomohlo podala by som trestné oznámenie na všetkých v triede čo sa posmievajú..šikana , ohováranie atd je trestná takže keď rodičov predvolaju na políciu myslím že im to nebude jedno..ale to by už musel byť naozaj extrém ,že by.mi dieťa.plakavalo,vracalo a triaslo sa a išla by s veľmi veľkým strachom do školy.. Vtedy by som.postupovala takto.. každopádne na rodičovskom by som túto tému načrtla a rázne upozornila na problém..dnes sa aj dospelý posmievajú kade komu..takže detí to doma vidia a myslia si že to je normálne, preto sa na školách šikanuje..niektorým žiaľ aj dospelým treba sem tam dohovoriť 😕

moni73
19. okt 2017

@laurajana pises, ze "... ale nehodlám ísť s ňou k psychológovi, len preto, že deti v triede sú nevychované...", ku psycholozke by si mala ist z dovodu, aby sa tvoja dcera citila lepsie. Urcite to ries. Chuda dieta...

atrami
20. okt 2017

@nikolweiss ja som bola ako dieťa utiahnuta, ale ak ma niekto vytocil, potom som sa bila. Preslo ma to, teraz sa uz len hadam. Ale spominam si, ze mi raz suseda povedala ,ze by som mala schudnúť lebo som mlada a hroooozne tucna. Milej susede som vysvetlila, že nie tucna, ale tehotna, a za dva mesiace porodim a budem pekna a štíhla ale ona bude blba stale.

danciacik
20. okt 2017

Dobré ránko žienky, prečítala som tu tieto dve strany a veľmi vás prosím, ak máte dieťatko, čo len trošku zažíva šikanu rýchlo to riešte ! Môj syn - teraz už štvrták začíval šikanu od 1. dňa v 1. triede, kde ho škrtili na záchode, v triede ho bili, liali mu kakao do tašky a milión podobných hrozných vecí. Môj syn bol vždy tichý a na túto dobu asi až ,,príliš poslušný" . Nebudem to dlho rozpisovať, nepomohlo každodenné riešenie s triednou ani riaditeľom, skončilo to ešte aj tým, že bola u toho chlapca doma sociálka a aj tak sa nič nevyriešilo. Môj syn skončil v špeciálnej triede, keďže sa blokol v učení : odvtedy sa trápime s dyslexiou, dysgrafiou, dysortodoxiou a už nám diagnostikovali aj poruchu pozornosti (akokoľvek sedí v škole ako 5 korún nevyrušuje ale aj keby chcel nič si nezapamätá). Takže už sa to s nami aj napriek prestupu ťahá ďalej. ☹ Nepodceňte do, každý deň môže byť pre dieťatko zlomový ☹

canerko
20. okt 2017

Aj nam sa uslo sikane.Ucitelka aj skola nic neriesili tak sme zmenili rovno stat a ne len skolu alebo miesto.Tiez z jednotkara prepadol horsim znamkam.Teraz moj syn kontruje domacim jednotkarom.Chodi na statne skusky a ako cudzinec je medzi najlepsimi ziakmi.Nastastie som velmi rychlo zistila co sa deje lebo sam mi nepovedal.Bol sa utiahol do seba a mohlo to skoncit ovela horsie.Pridam sem len taky pribeh ze v Bosne a Hercegovine chlapec bol sikanovany dokonca znasilneny valcekom na cesto az nakoniec to nezvladal a spachal samovrazdu.Bojujte o prava vasich deti a nedovolte abi boli sikanovany.Deti su to jedine co mate.

laurajana
20. okt 2017

@danciacik ach jaj ... neskutočné toto, mrzí ma to veľmi, za všetky detičky čo toto musia zažiť a až takto ich to zlomí, včera o tom manžel povedal priamo riaditeľovi s požiadavkou, že zatiaľ a to riešilo po iné roky s triednou v triede, pomohlo len na určitú dobu tak teraz je to potrebné posunúť a dať tomu vyšší level... neviem kde je chyba, ale asi aj p. učiteľky na tom majú svoj podiel viny... tak včera mi dcéra povedala, že ju na obede nutia jesť, viete je za tým viac mám staršieho syna, ktorý má problém s jedením a dcéra zje "takmer" všetko, proste nebude hladná, ale neprejedá sa, takže podľa mňa ak povie, nevládzem, alebo nechcem, zjem len túto trošku, tak nech ju nenútia...aj to je šikana a potom jej učiteľka v družine povie "bolí Ťa brucho, lebo veľa žerieš" ľudia to kde sme, takže po včerajšiu viem, že je problém aj inde... a toto takto nenecháme... poviem Vám je hodnejšia ale preto, že trpí vnútorne podľa mňa, raňajkuje jogurt - desiatuje jeden rožtek so šunkou, prípadne s lekvárom, medíkom, akýkoľvek obložený či plnený, ovocie...obed má klasika v škole, olovrant ovocie a večera vždy rôzne, ale teda nepokladám to, že na obed zje 4 rezne a 10 knedlov...ale normálna porcia pre 8 ročné dieťa... viete umrel nám dedko a ona bola na neho strašne naviazaná, takže odvtedy pribrala ale chodíme po túrach, behať - vládze... nesťažuje sa... takže ak by som ja niečo mala riešiť tak len komplkex a nevychovanosť ľudí naokolo...lebo sa si dieťa sledujem a aj dr. povedal tak mimo keď som sa na to pýtala, že nie je tučná ako hovoria, ale je bacuľka a to je rozdiel a na 8. ročné dieťa a svoju výšku má primerane kg, že netreba nič riešiť

laurajana
20. okt 2017

@moni73 povzbudil ma Tvoj príspevok s detskou psychologickou a včera po rozhovore s riaditeľom sme podnikli to, že bude danú triedu a správanie voči dcére sledovať psychologička, aby nám to vedela vyhodnotiť z jej pohľadu, vraj je taká možnosť

fadama
20. okt 2017

Urcite riesit......sama som sikanu zazila v skole ktoru som si odniesla aj do dospelosti, no nemal mi kto pomoct, nikomu som to nepovedala.
Takze más stastie, ze dcérka ti to povedala bojuj za nu nenechavaj to ani neodkladaj na zajtra, taketo riesit treba este dnes.

A maminky vychovávajte svoje deti toto predca nie je normalne aby dieta ublizovalo dietatu. Keby to niekto robil mojmu synovi tak ja sa nezdrzím a ja mu vlasy zacnem trhat.

laurajana
20. okt 2017

@dai áno myslím, že áno, zisťujem práve...

moni73
20. okt 2017

@laurajana sa tesim... Neviem si predstavit, zeby bola sikanovana moja dcera. Je to strasne nielen pre dieta ale aj pre rodicov. Velmi drzim palce.

permanentka
20. okt 2017

jedine cez triednu ucitelku! som ucitelka a mam skvely vztah so svojimi ziakmi, nasmejeme sa, porozpravame sa, cokolvek ale vedia ze jedno neznasam a to - robit inym zle, to som im povedala ze na to som taka alergicka ze nech to ani len neskusaju. som im tak pohrozila a ked som sa nieco take dopocula tak som dala take pohrozenie riaditelkou ze uz to neskusili ani raz (viacerych ziakov som poverila aby mi vzdy tajne prisli povedat keby nieco videli ze niekto niekomu robi zle alebo hovori sme ci sa posmieva) a su skvely kolektiv! jednoznacne s triednou ucitelkou! ak to ona pochopi a bude chciet v tom nieco robit...

ervenka
20. okt 2017

@fadama ak by si toto spravila v nl, riaditelka by ti do oci povedala,ze "nie je ziaduce, aby sa rodic priamo rozpraval s inym dietatom, oni maju na to protokol, ako na sikanu" protokol je figu platny. Tak som jej povedala,ze mimo skoly sa budem rozpravat s kym chcem, a ako chcem. niektorym detom pripadalo veeeelmi vtipne, ked povedali Danielovi, ze ja nie som jeho skutocna mama, ze on nic nevie, nic nedokaze, ze ma len 4 roky, atd atd.... podla jednej matky, som jej nedala prednost na prechode pre chodcov. A teraz dobre citaj- JA som bola chodec na prechode, ona sedela v aute bez svetla, uz sa stmievalo. A oslovovala ma "lieverd= moja mila". MM povedal, ze sa nabuduce s nou porozprava ako holandan s holandankou a bude pokoj. Asi sudruzke holandanke nebolo mile, ze som sa ja ako pristahovalec ozvala, a to som sa len kludne spytala jej dcery, ci nieco povedala Danielovi. A ona,ze ano (v pohode sa priznala) moja odpoved bola,ze to nebolo smiesne, nech to uz nerobi, a nech necha Daniela na pokoji. Takze tak