Deň otvorených dverí a zápis do základnej školy

mimanr
6. mar 2016

Ahojte maminky predskolakov a prvakov. Chystame sa na zapis do ZS, ale predtym by som v ramci DOD rada navstivila zo dve skoly. Chcem sa vas z vasej skusenosti (maminky skolakov) spytat, na co ste sa informovali (skolsky klub, kruzky,...???), resp. cim je dana DOBRA skola 😉 alebo co vam dodatocne napada a vas, maminky predskolakov, co sa chystate pytat 🙂
Dakujem.

babulina
6. mar 2016

Stretni sa najma s ucitelkami, ja som sa pytala na ucebnice, cudzie jazyky, ako prebieha vyucovanie a tie klasicke otazky ako si pisala

pribinak
6. mar 2016

Ci je skola dobra? Pre niekoho nezaujímavá informácia vysledky monitorov, pre ineho napr podpora nadaných deti a pre niekoho ako funguje skola pri detich, ktorým sa zisti nejaka porucha kognitivnych funkcii ci porucha učenia
Najideálnejšie je pytat sa tu BA konkretnu skolu, ktora ta zaujíma

mimanr
autor
6. mar 2016

Ok, zaujima ma Benkova a Svorada a Benedikta v Nitre. 🙂

m.i.r.i
7. mar 2016

kazdy si zistuje nieco ine..zalezi aj na tom na com tebe samej zalezi najviac a v com vidis priority...lebo aj deti su rozne...ked ma niekto trosku aktivnejsie dieta co aj v skolke napriklad vyzadovali iny pristup, tak sa zameriava na to, ci ma skola ucitelov s individualnym pristupom napriklad..ini chcu viac kruzkov a mimoskolskych aktivit, ini lepsiu stravu :-0
Vseobecne by som sla asi po tychto bodoch ( ale podla vlastnej preferencie):
1. Ktora ucitelka bude mat prvakov -- zistit si potom od tych co ich deti ju mali tiez to, aky ma pristup..ci autoritativny, ci benevolentny, kolko dava domacich uloh, ako spolupracuje s rodicmi, ci vyuziva technologie ( emaily, smsky), ci ztmeluje kolektiv, ci velmi skatulkuje, ktore deti su u nej oblubene a ktore nie, ci je ochotna pomahat, ci je aj psycholog atd..Lebo ja osobne si myslim, ze ucitelka je klucovejsia ako skola samotna a vsetko ostatne co ponuka... Lebo ak viem, ze mam dieta co je zive, neobsedi, chlapec co vymysla a ucitelka zboznuje len poslusne dievcatka a ostatni su problemovi, tak budem mat oci na stopkach..napriklad...ak chcem aby mojmu dietatu praveze trosku pristrihli v skole hrebienok a prisnejsia ucitelka mi vyhovuje, tak idem za takou..tiez kolko uloh deti maju je dost smerodajne, lebo veeelmi sa to lisi od ucitela k ucitelovi -- ci budem musiet dietatu doma pomahat s ulohami ja, alebo toho nemavaju vela atd
2. Skolsky klub - druzina -- ci ju maju, do kolkej, ake su tam vychovavatelky, co tam robia, ci robia domace ulohy ( toto byva tiez veelmi rozdielne a niektori rodicia preferuju radsej robit ulohy doma s detmi, ini su radsej ak ich urobia v skolskom klube)
3. Vybavenie skoly a tried -- ..ci ma skola skolsky dvor, ako travia deti prestavky, ci maju ihrisko na TV, ci maju telocvicnu, ake je jej vybavenie, ake su triedy, tabule, lavice..ake maju deti skrinky na chodbach atd
4. Jedalen -- ci si skola vari sama, ci maju dovoz, ake je zlozenie stravy..ci su v skole automaty a bufety, co v nich davaju atd..
5. Zaujmove kruzky a mimoskolske aktivity -- ci chodia na lyziarske, na plavecke, ake maju moznosti na kruzky
6. Podpora vzdelavanie inou formou -- navsteva muzei, galerii, divadla, koncertov, skolske vylety, exkurzie, vylety do zahranicia...
7. Jazyky -- aky je doraz na jazykove vzdelavanie..ake maju na to ucebne, aki ucitelia ucia jazyky ( kvalifikovani alebo s rocnym kurzom bez ped. vzdelania napriklad), ci chodia deti na vymenne pobyty, kurzy do zahranicia...kolko hodin jazyka je v ktorom rocniku
8. Etika vs Nabozenska vychova -- kto uci, ake su hodiny, kolko tam chodi deti, aka je podpora
9. Celkovy kredit skoly -- vysledky ziakov v sutaziach, uplatnenie absolventov - na ake stredne skoly sa dostavaju, ake su vysledky testovania ziakov
10. Kolko je tried..ci je to vacsia skola, ci mensia..Rodinnejsia ci skor anonymnejsia ale ma viac aktivit...

Mna osobne zaujimaju taketo veci..vsetko ma inu vahu, rozne priority..ale ako som uz pisala, najdolezitejsia je ucitelka, ktora da dietatu start do skoly a je na nej aby si dieta k skole vytvorilo pozitivny pristup a od toho sa veeelmi vela odvija do buducna...

mimanr
autor
7. mar 2016

@m.i.r.i dakujem ti, takto nejako som si to predstavovala 🙂