Deti známych idú na gymnázium a my sa trápime so školou

vzdatto
26. okt 2019

Ahojte, na uvod, mame 3 deti ktorym sa snazim maximalne venovat. Ide mi o mojho takmer 13r.syna kt.je v 7 rocniku. Uci sa na 2-3, ale mozem povedat ze su to moje znamky, pretoze moj syn je velmi nezodpocedny lenivy, ucenie vzdy flaka..a ja sa s nim ucim od prvej triedy. Viem ze mozno niekto ma bude odcudzocat ze je to vlastne moja chyba, ale keby som ho nechala ist podla seba, bol by stvorkar a ja sa s tym nedokazem zmierit. Stredny syn je uplne iny, je mladsi samostatnejsi, pohotovejsi. Este mam rocnu dceru kt. sa max venujem. Ale som uz velmi unavena najma z najstarsieho, vsade ma neporiadok, nad ucivom sedi hodinu idem ho skusat same hm hm a jednu vetu da. Naucim ho jedine tak ze zacnem si to nehlas citat vysvetlovat opakovat..popravde uz trpim..vikendy u nas su take ze dohaname predmety cop

hettinka
27. okt 2019

@vzdatto ja učím na gymnáziu a u nás majú mnohí žiaci predĺžený čas, individuálny plán a môžu mat aj predĺžené klasifikačné obdobie. Výhovorky typu “je ich veľa” nám nikto neakceptuje. Ani rodičia, ani vedenie a ani ja toto neberiem ako ospravedlnenie. A mávame rôzne stavy, poruchy učenia a aj poúrazove stavy. Intelekt je zachovaný, ale aj naše deti mávajú množstvo iných problémov. Dnes už sa im dá pomôcť. Len musia chcieť deti, rodičia aj učitelia.
Ak ty doma vieš vytvoriť podmienky, na syna pritlačiť a vie sa naučiť, nie ste stratený prípad. O zmene školy ste nikdy neuvažovali?

eliska13
27. okt 2019

@vzdatto Podľa mňa aj ty si ho už zaskatulkovala, že je pomaly😉aj môj syn je pohodickar a tiež v prvej triede učiteľka povedala, že je šikovný, ale to tempo...každý má iný temperament.Teraz ho ides dať testovať z vlastnej iniciatívy?ak by to bolo s ním také zle aj učitelia sa sťažujú.To, že si nezapisuje úlohy je slendrianstvo trvaj na tom nech si to píše.

jankapepe
27. okt 2019

@vzdatto Nájdi niečo vo pre neho aj trestom je. Preto som ti písala že ho poznáš najlepšie ty. Ak na neho neplatí jeden zakaz skús iný.....
Ak si nevie vybrať podstatu tak mu pre začiatok len napis z čoho ho budeš skúšať....typu.....budeš vedieť: zloženie .... vlastnosti......atď.nech si údaje nsjde on a ty ho len vyskúšaš.
Otázka: prečo má malo poznámok v zošite?

vzdatto
autor
28. okt 2019

@jankapepe dakujem za rady, z niektorych malo pisu napr. geografia a biologia, to sa musi z knihy a teda straca sa tam..

vzdatto
autor
28. okt 2019

@eliska13 nie z vlastnej iniciativy, menili sme skolu od II. stupna. A volala mi sk.psychologicka ze mal byt davno pretestovany, este v 5.roc. Neviem ci sa na to pozabudlo, ja som to neiniciovala, popravde som nad tym zatvarala oci. Ale myslim si, ze sa mu to opat potvrdi, ked si najdem na nete spravanie pri add, vsetko sedi. Je pravda ze uz ake take tempo nabral, zalezi aj od predmetu.

vzdatto
autor
28. okt 2019

@hettinka dakujem, na kazdej skole je iny pristup. Menili sme skolu po prvom stupni. Na tejto nemaju asistentov a pristup vlastne ani nepoznam, lebo na testoch nebol. Zatial od pedagogov nebolo odporucanie, znamky nema zle, spravanie ako chlapec, ale napr. dost na seba upozornuje, ale to je aj tym ze mladsi syn je po viacerych operaciach, cize vela pozornosti islo tym smerom, vela pozornosti ide aj malej a on este tak nedozrel aby tomu uplne rozumel, aj ked sme o tom vela komunikovali. A je aj taky vraj zabavac v triede. Ked komunikujem s pedagogmi som zmatena, niektori ho chvalia, ze vynika a ma poznatky mimo ucebnic, co teda moja praca nie je, z diktatov cela trieda 3, 4, 5, on vzdy 100%, velke pisomky z mat a sj vstupne, stvrtrocne atd. bum vzdy 4,.on uz len ked zbada ten rozsah koniec, vzda to alebo si zle precita zadanie, alebo nepochopi zadaniu. S tymto som mala aj ja problem. Z malych pisomiek 1, 2, je to taky extrem. Ale ta zodpovednost je slaba.