Dieťa ma absolútne neposlúcha a vytáča. Ako na neho?

deina2005
2. nov 2008

ahojte potrebujem radu.moj 5 rocny syn mi dava zabrat.ked mal 3 roky tak stale kazdemu hovoril ze ho zabije,podpali alebo prejde z autom.potom ho to nejak preslo ale posledne 2 roky je neposedny.naposedi v klude ani 5 minut stale musi aspon z rukami nieco robit.cestou do skolky ide cvalom a tak by vydrzal aj 3 km.bude stale vijednavat a ked neni po jeho tak sa vyhraza ze mi roztrha zaclonu.......nepomahaju ani tresty a ani na zadok.bude stale niekoho na nieco zle nahovarat.z rukami stale nieco bude robit bud z nimi kyve alebo luska a ked mu poviem ze ma bit ticho tak bude stale vydavat nejake zvuky na ktore som uz normalne alergicka.bude sa mi smiat do tvare aj ked vidi ze na neho kricim .zacal teras aj klamat a dokonca sa aj rozplace a bude tvrdit ze on to neurobil a pritom som ho videla.mam zajst za nejakou odbornickou?aj ked nakresli nejaky obrazok a je to nejaka machula on mi vysvetli ze je tam auto a este nieco ale pritom je to cmarbanica a to je len stvrtina mojho problemu.

deina2005
autor
6. nov 2008

ako mozu urobit vysledok z nejakych obrazkov alebo testou.myslela som ze sa porozprava psychologicka aj somnou aby som jej povedala moj problem.ako mi moze urcit ci je dieta hyperaktivne??to budu vediet vydedukovat z tych papierov??

jaduska
6. nov 2008

deina, práveže takýmto spôsobom to dobrý psychológ zistí. Sleduje reakcie dieťaťa - každé dieťa reaguje na rovnaký obrázok inak. Veľa sa dá napr.vyčítať z detskej kresby. Tvoje informácie môžu byť skreslené napr.tým, že si myslíš, že je hyperaktívny. Dieťa je bez predsudkov, odpovedá spontánne....Neboj, oni už vedia ako na to 😉

deina2005
autor
6. nov 2008

inak aby som na neho nehovorila len to zle tak pozitivne ma to ze je velmi dobrosrdecny dal by kazdemu vsetko zo vsetkym sa rozdeli aj ked jemu nic neostane.miluje kvety

jaduska
6. nov 2008

No vidíš, ak miluje kvety, znamená, že je dobrý človek. Treba ho veľa chváliť, aj za maličkosti, ak urobí niečo zlé, tak nekričať, iba povedať, že si smutná a tak. Možno ak budú výsledky od psychologičky, tak sa porozpráva aj s tebou a povie ti ako naňho.... 😉

sassi
6. nov 2008

deina ak je tam nejaká porucha, musi to zhodnotiť aj neurolog, tam mu urobia pomocou takých drôtikov na hlavičke take meranie impulzov, aj ine vyšetrenia
na hyperaktivitu su aj lieky, aj dieta
nam sa to našťastie nepotvrdilo, aj ked v tom čase by som boalla rada, keby nam boli stanovili "diagnozu" a dali nam niečo, nejaký papier do školy, lieky, vitamíny, hocičo ... tiž som aj poplakala ... ale všetko sa časom urovnalo, teda nie uplne všetko, ešte stále je príliš plačlivá, robí žiarlivostné sceny, hysterčí (že si myslím, že sa jej niečo stane!) ... ale aspon v škole sa snží, nevyrušuje, nosí jednotky ... mne to bolo luto, že naše krásne a mudre dievčatko si ide narobiť zbytočne problemy v škole ... ved ako sa "zapíše" tak sa to s nou bude viezť dalej

deina2005
autor
6. nov 2008

na neurologii nam dala akurat kvapky pasaden a odporucila k psychologicke.o 14 dni mam prist z vysledkami k nej tak uvidim ako sa bude dalej postupovat.mne ani nevadi to jeho spravanie len sa mi nezdaju tie pohyby rukami a tie zvuky ktore vydava take kej sa deti hraju zo samopalom trrrrrr a stale poskakovanie.........no je toho vela a niektore veci sa ani vysvetlit nedaju

deina2005
autor
6. nov 2008

ale milujem ho je dost citlivy a taky dobrosrdecny.pod stromcek si zela hlinu kvetinac a semienka na sadenie

mracik
7. nov 2008

deina, má podobné problémy so svojim najstarším synom. Kto nezažil nikdy nepochopí, aké je to nesmierne ťažké. Práve včera som si čítala posudok od jeho p. učiteľky zo školy a mala som pocit, akoby to bol posudok ťažkého recidivistu ☹
Inak doma je to väčšinou milé dobrosrdečné dieťa, aj keď máva aj "svoje dni" keď je na nevydržanie, tiež miluje prírodu, zaujíma sa o rôzne krajiny...
Tvoj synček chodí do škôlky?

deina2005
autor
7. nov 2008

mracik ano chodi na 4 hodiny

deina2005
autor
12. nov 2008

tak vysledky su v poriadku.na buduci stvrtok som si este dala sedenie aby mi vysvetlila preco sa maly tak sprava a ako mam pristupovat v urcitych situaciach.este uvidim co mi na posudok povie neurologicka.nedokazem si vysvetlit tie jeho pohyby z rukami a hlavickou.

jaduska
12. nov 2008

deina to je super... 🙂

martija
14. nov 2008

rada by som sa k vam pridale,resp. k deine.Tak moj 4 rocny syn ma pobny problem.Napriklad pride ku mne a hovori,mami mozem ti nieco povedat a do uska mi sepka - zabijeme vsetky deti!!! 😲 ,zabijeme toho a toho,sale by niekoho sekal,krajal,trhal,ked pozera rozpravku a nepaci sa mu chlapec,resp. nejake kreslene dievcatko,tak povie,ze zoberie kladivo zelezne,potom sa opravi,nie nie,zobereme gumove,take ake ma tato na stavbe a rozbijeme,alebo odtrhneme dievcatku hlavu.....tak a toto pocuvam stale.Skusala som po dobrom,aj po zlom,teraz uz mu len poviem,ze to viac nechcem pocut....tiez si neviem rady...hyperaktivny sa nezda...detom v skutocnosti neblizi,len tie reci.......mozno skusim aj ja psychologa...neviem.....

petruci6
14. nov 2008

deina prave som si precitala tvoj pribeh,skus mrknut do tejto temy,mozno to bude aj vas pripad:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

deina2005
autor
20. nov 2008

tak dnes som si bola prebrat spravu od psychologicky.zaver je -intelektove schopnosti vo verbalnej zlozke je vyssieho priemeru a abstraktno vizualna zlozka je lehky nadpriemer.podla nich je len zivsie dieta.tak som rada ze je vsetko ok.

petruci6
20. nov 2008

super 😉

renca3
20. nov 2008

deina...aj sa s tebou o synovi rozpravala ako na neho a tak? lebo z tej vety by som vela nemala. 😉

deina2005
autor
20. nov 2008

no vravela ze ho mam ignorovat a pri zakazoch stat za svojim.ma trocha viac energie ako by mal mat tak ho mam pustat von nech sa vybeha.tak som jej na to povedala ze vonku sme kazdy den a ked je nejak zima tak sme doma inak by bol hned chory mavame totiz casto laringitidu hlavne v obdoby december az marec

sassi
20. nov 2008

deina, tak si troška "mudrejšia" 😉 Chvalabohu to nie je porucha, takýe z toho hadam vyrastie
niekdy nas tie deti vedia riadne potrápiť 😒 Hlavne ked vedia, čim nas "dostanú"

adhd
27. nov 2008

deina,diagnoza by ti aj tak nepomohla,pozri si môj prispevok v oddieli Dieťaťko s adhd syndromom,a aj keď nemáš tú diagnozu,niečo si o tom prečítaj a zožeň.Môjmu synovi zdiagnostikovali adhd až keď mal 11 rokov a trápili sme sa od jeho 6 mesiacov.Tvoj syn je citlivejší ako ostatní a chce tvoju pozornosť,teba,tvoju prítomnosť,lásku,Toto isté mi robil syn.A ďalšia vec,aj teraz vydáva zvuky, ktoré neviem prečo vydáva,vadilo mi to,bála som sa, plakala, hanbila sa.Teraz sme tak zohratí,že sa na všetkom vieme dohodnúť,ale má 13 a milujem už aj tie jeho zvuky.Neboj sa a ukáž mu, že ho miluješ do poslednej nitky,aj zvuky ktoré vydáva(aj keď ti to vadí,prekonaj sa aspoň na nejaký čas,aby si ho presvedčila,že ho bezvýhradne miluješ,on totiž túži len po tom). Teraz doslova ťa provokuje a je zvedavý,dokedy to vydržíš, aby si neskríkla na neho. Nikto ho nepozná lepšie ako ty. adhd deti sú často aj indigové deti, ale nemusia mať všetky adhd. Ale všetky vylieči len láska, čas, trpezlivosť, tolerancia a hlavne stanovenie hraníc,ktoré sa u nich veľmi ťažko stanovujú, ale napriek tomu ich potrebujú viac ako iné deti, lebo nemajú kontrolu nad sebou ako ostatné deti. Hranice môže stanoviť pre nich len človek, ktorého si vážia,milujú, rešpektujú, ináč ignorujú všetko. A tým človekom si TY. Je úžasný, že chce taký darček na Vianoce. Spoznaj ho lepšie, otvor sa mu, buď mu kamarátkou,oporou a hranice a pravidlá sa vytvoria ľahšie.

lee_bella
26. jún 2015

Moje zlate mamicky,moja dcera ma 1,5 roka je taka ista!!!!!!!!!!!!!! neobsedi, aspon rukami musi stale nieco robit, je nervozna,ukricana,velka nervacka,ked nie je po jej tak zacne kricat az sa trase a pozera co spravim, vsetko co jej date do ruk zahodi prec,ked sa jej nieco znepaci udrie mna alebo hocikoho,brtalna je...nervacka a speklantka na entu, ja z neviem co s nou,ani mile slovo na nu neplati,akonahle vidi,ze sa jej "podlizujete" nech je dobra vyuzije to a zacne fackovat a kopat.....a ked robi zle hrackam alebo mackam hodi vyraz ako babika Chucky :D ja viem smiesne....ale odtial potial je to maly drzy spunt a ja netusim co na nu plati, po plienke dostane a este viac chyti nervy a ide ma bit a po dobrom to jej otvaram len branu nech je zla lebo si zacne dovolovat ked som ja milucka.....nic na nu neplati

natalym
26. jún 2015

@lee_bella A Ty si aká?

lee_bella
26. jún 2015

@natalym to sa ma pytaju ludia ked vidia ju ake som mala tehu, ja som mala uzasne pokojne tehu, moj drahy ma rozmaznaval stale ranajky do postele kazdy vecer masaz a tak velmi zalaskovani tak preco aj ona nie je taka dobra ?

natalym
26. jún 2015

@lee_bella Nejde o tehotenstvo. Dobre sa nad sebou zamysli ako sa správaš Ty, príp. niekto vo Vašom tesnom okolí. Viem to z vlastnej skúsenosti. Naše deti sa spolu bavia tak, ako sa sa my bavíme s manželom v búrkovom období. Keď je kľud sú kľudné aj oni a tá komunikácia je celkom iná.

lee_bella
26. jún 2015

@natalym jasne ze sme sa par krat poskriepili pred nou,ale to davno a dokonca aj ked mam na muza nervy napriklad aj za to ze som nasla ponozky na zemi to je jedno tak sa pred malou s tym neukazujem, este ho hladkam bozkavam aby videla aka ma byt....a ona sa na nas usmieva v tu danu chvilu ale ju to k lepsiemu nemeni,aj sa s nou vssetci traja naraz objimame pusinkujeme ju naraz, robime zabavne veci a ona je mila len v tu danu chvilu potom zas odznova

natalym
26. jún 2015

@lee_bella Kdesi musí byť chyba. Treba hľadať a skúmať. Kedy sa správa najhoršie, v akých situáciách a pod. Je to niekde len vo Vás, ak teda nemá takú povahu, lenže aj tú musí mať podedenú po niekom alebo diagnózu.

lee_bella
26. jún 2015

@natalym patrame patrame, a skusame na nu cokolvek....takze mi asi neporadite, vy ste taku certicu asi nemali :D

natalym
26. jún 2015

@lee_bella Tak vždy mi moje pátranie prinieslo úspech. Psychológ?
Je taká aj keď je s niekým cudzím? S babkou, napr.?

lee_bella
26. jún 2015

psycholog nie je pre moje dieta ktora ma 17 mesiacov, psycholog je pre ine pripady, na mojuu dceru treba len poriadnu sikovnost a presibanost - dojst jej na korienok

natalym
26. jún 2015

@lee_bella Veď o tom píšem. Prepáč myslela som, že je staršia.

dkethe
26. jún 2015

zatial mam len psy... ale nie je take male dieta trochu ako pes? miesto prikazov bud ticho alebo sed chvilu tu, netreba ich trochu vybehat? ak ma chut cvalat 3km, tak sa da ist na prechadzku a nech dieta cvala aj 10km. Po prichode domov ked ma chut este cvalat, netreba sa s nim hrat? venovat sa mu, alebo nie? treba ist k psychologovi, stanovit hyperaktivitu a pripadne dat bastit tabletky? teda aspon ja si myslim ze budem s detmi travit cas cvalanim a nie chodenim po psychologoch