Dieťa ma absolútne neposlúcha a vytáča. Ako na neho?

deina2005
2. nov 2008

ahojte potrebujem radu.moj 5 rocny syn mi dava zabrat.ked mal 3 roky tak stale kazdemu hovoril ze ho zabije,podpali alebo prejde z autom.potom ho to nejak preslo ale posledne 2 roky je neposedny.naposedi v klude ani 5 minut stale musi aspon z rukami nieco robit.cestou do skolky ide cvalom a tak by vydrzal aj 3 km.bude stale vijednavat a ked neni po jeho tak sa vyhraza ze mi roztrha zaclonu.......nepomahaju ani tresty a ani na zadok.bude stale niekoho na nieco zle nahovarat.z rukami stale nieco bude robit bud z nimi kyve alebo luska a ked mu poviem ze ma bit ticho tak bude stale vydavat nejake zvuky na ktore som uz normalne alergicka.bude sa mi smiat do tvare aj ked vidi ze na neho kricim .zacal teras aj klamat a dokonca sa aj rozplace a bude tvrdit ze on to neurobil a pritom som ho videla.mam zajst za nejakou odbornickou?aj ked nakresli nejaky obrazok a je to nejaka machula on mi vysvetli ze je tam auto a este nieco ale pritom je to cmarbanica a to je len stvrtina mojho problemu.

kubuliatko
26. jún 2015

@deina2005 ja ta chapem. Musi to byt tazke mat taktonarocne dieta a chapem ze na neho obcas vrieskas. Ja mam nastastie standardne dieta a tiez ked ma vytoci tak nneho pokricim aj dostane po zadku a vtedy sa ukludni. Asi bude naozaj potrebovat specialny pristup lebo jeho spravanie je trochu zvlastne. Ja neverim takym rozpravkam ze kludne rozpravat a ked je zly tak obijmat. To by mi moje deti skakipo hlave

kubuliatko
26. jún 2015

A aky mate vztah vy s muzom?

kubuliatko
26. jún 2015

@dkethe najlepsie su rady od zien co nemaju deti. A potom ich vlastne deti niekedy velmi nemilo prekvapia

dkethe
26. jún 2015

@kubuliatko hm, ja som neradila, ja som sa uprimne pytala

deina2005
autor
26. jún 2015

Zienky toto som písala 7 rokov do zadu,,,chvála Bohu syn sa učí veľmi dobre a to obdobie prešlo,,,,je múdry aj keď niekedy provokuje chce byť taký vodcovsky typ,,,,začína puberta tak uvidim čo to bude,,,,

jaruska6
26. jún 2015

@deina2005 Tak blahoželám ja mám doma podobného nerváka,aktívneho len našťastie nerobí s tými rukami,ale po dvoch rokoch prezraď čo pomohlo, zabralo na syna, aký prístup, poraď nám 😉 .Moc ďakujem.

deina2005
autor
26. jún 2015

@jaruska6 ja už ani netuším za tie roky sa mi narodili ďalšie 2 detičky,,,, nastupil do školy a nejak sa to samo upravilo,,,,nie nervy mu ostali veľa vecí mu vadí on môže všetko a nikto nič je to asi taká povaha,,,, ja už si svoje nervy nenicim skratka ho pošlem do izby a hotovo,,,,pre deti je v takom veku strašný trest zakázať telefón tablet telku,,,,,,jednoznačne treba si stat za svojím a nepovolit

lee_bella
26. jún 2015

@dkethe aj ja som.si vselico myslela ze budem robit ked budem mat raz dieta. ze 10km. Nepotrebujem dietatu nicit klbiky takymi strasne dlhymi prechadzkami. Ona chce chodit ale pisem ze nevydrzi dlho. Jej vola a chcenie-vydobijanie si je su silnejsie ako fyzika