Dieťa má modriny. Ako riešiť šikanovanie?

bubaczik
24. apr 2009

Ahojte...Dnes mi došiel syn so školy v prirode,hned som zbadala,že ma pod okom malu modrinu,pytala som sa ako k nej došiel,povedal,že spadol..pred chvilou som ho vyzliekala,a našla na rukach modriny,jednu až krvavo červenu,ostatne take slabe,ale ma ich dosť po rukach,ako keby ho niekto za tie ruky silno držal,je zretelne,že to boli detske ruky,lebo tie modriny su male,slabe..čo mam robiť?isť s nim k lekarovi,alebo zavolať učitelke,chlapec až zbledol,ked som sa ho na to pytala,nakoniec s neho vyliezlo,že ho bil chlapec,a oslovoval ho Pán 😕 ked som sa ho pytala na meno..takže je mi jasne,že ho niekto šikanoval..chcem to riešiť,len neviem postup..chlapec ma 8 rokov,chodi do 2 triedy..
😔

zuzana76
27. apr 2009

aj ja drzim palce , vidis, Bubaczik, ja som vravela, ze sa netreba bat s ucitelmi otvorene rozpravat o tom, co trapi vase deti, kiezby bolo takychto rodicov viac, co sa vzorne staraju o svoje deti

andy.a
27. apr 2009

bubi,tak to je super,verím že ti trocha odľahlo 🙂 😵

žiaľ,je taká doba,že šikanovanie už aj v škôlkach začína,decká sú horšie a horšie 😕 😖 samozrejme,vplyv má aj výchova,rodičia sa nevenujú deťom toľko ,koľko a ako by mali 😒 nie je čas,každý sa naháňa za materiálnymi vecami 😔 🙄

v tomto smere patrí pedagógom môj obdiv,veru nechcela by som v dnešnej dobe robiť učiteľku 😔 😕

a mediá,to je tiež problém 😖 popoludní,keď na komerčných programoch v TV dávajú rôzne seriály -kriminálne z prostredia súdnej patoĺogie,zločincov a pod..... 🙄 🙄 🙄

bubaczik
autor
5. júl 2009

Ahojte..takže ako to cele dopadlo..
Peťo absolvoval "posedenie" u šk.psychologa,ktory potvrdil šikanu,predvolal si aj dotyčnych,ktory sa nedostavili,pretože rodičia nesuhlasili s psych.pohovorom 😕 toto nepochopim,šak ide o ich dieťa tiež,a mali by vo vlastnom zaujme sa zaujimať,prečo to robi,nie? 😕 a že škola vraj nemože donutiť dieťa k vyšetreniu 😕 tak to je užasne,wow!! 😠 decka dostali len napomenutie od triedneho učitela a vybavene 😒 zapojila sa do toho aj riaditelka,ktora si predvolala učitelku na koberček...inak,ja som asi 3 krat oznamila ,že ten maly zasran stale sedi s mojim synom v jednej lavici,a stale mi bolo slubovane ,že ich presadia!dojdem na koniec roka do triedy,a čo nevidim!!! aaach,ženy,som myslela,že ma vystre...tak aj tak ich nepresadila..ja neviem,či to bolo s trucu alebo to je nejaka vychovna metoda? 😕 😠 no ale som štastna,že buduci rok ich už učiť nebude 😉
ale Peťka už nikto od tej doby "nebuzeroval",dva razy sa vypytal isť sam so školy, 😵 začal nosiť hračky do školy,prestal sa zajakavať...určite sa niečo tam zmenilo k lepšiemu,len moj dojem je taky,že sa to škola snažila čim skor ututlať a zmiesť pod koberec...tak uvidime,ako bude buduci šk.rok,už budem mať oči uši všade,a len pri najmešom podozreni urobim nabeh do školy...toto sa proste musi zmeniť!!!! 😎

andrea.m
5. júl 2009

pozorme som si to bubaczik celé prečítala 😒 je to hrozné čo sa deje na tých školách. aj môj filipko patrí k tým "tichým" deťom. už teraz v škôlke som stále riešila nejaké bitky,teda že ho furt niekto na dvore strieskal a veľmi sa bpjím ako to bude od septembra v škole.
peťkovi veľmi držím palce aby dostal už len dobre tety učiteľky a aby mu spolužiaci dali pokoj. 😉

andrea.m
31. dec 2012

vidím že posledný príspevok som písala ja a ozývam sa po 3 rokoch. filipka teda aj v škole šikanovali a to riadne ani sa mi o tom nechce písať ☹ v 3 ročníku sme dokonca uprostred školského roka menili školu kedže tá "stará" sa nejako nemala k tomu pomôcť nám. neprešli sme ani cez triednu ktorá bola na strane agresora a posledna veta riaditeľky pred naším odchodom nás doslova "zabila". sme radi že je to za nami a že je filipko teraz spokojné a šťastné dieťa.

veronka78
19. feb 2013

viete mi prosím poradiť ako posupovať ak mám podozrenie na šikanovanie od vychovávatelky?

24ivka01
8. máj 2014

moj syn je samotarsky typ,integrovany s diagnozou dyspraxia a tiež ho v prvych ročnikoch v škole šikanovali. podotykam že to bola "dedinska škola" s vysokym percentom romskych deti(a nie som rasista,moja najlepšia kamoška je poloromka). učitelia sa to snažili riešit ale aj napriek pokarhaniam dotyčnych sa to neustale opakovalo. takže sme urobili raznu zmenu školy,a teraz možem povedat že to bol užasny napad. Chodi teraz do školy v meste,šikana je tam prisne trestana,maju v škole kamerovy system a ked sa šikana dokaže volaju policajtov aj rodičov. syn je v triede s dvomi dalšimi integrovanymi žiakmi,je už siedmak,ma kamaratov ,neciti sa "iny". takže si myslim že všetko spočiva v dobrej volbe školy. A dakujem ZS Novomeskeho v Lučenci že moj syn chodi zo školy teraz z usmevom a je štastny.

horror
6. mar 2020

@mirko06 perfektne tlieskam! Bodaj by to slo takto vsade. Alebo zavolat Kristinu Kovesovu ta sa nikoho neboji a zastava sa slabych a snazi sa odhalovat veci ktore nik nechce riesit. Ta ked niekam nabehne, vyriesi viac ako urady!