Dieťa s problémovým správaním v škole. Čo očakávať od sociálky?

mary888999
27. máj 2019

Ahojte , som na koníkovi dlhšie ale predsa na diskusiu o vlastnom probléme radšej novy nick 😉.
Skúsim v skratke inak by to bolo asi na knihu.
Syn Chodí už do druhej základnej školy kvôli problémovému správaniu. Posledný rok je v striedavej starostlivosti ktorý som ja nechcela ale keďže to syn chcel respektíve hlavne jeho otec sociálka pritvrdila a bola striedavá.
Od momentu Kedy je striedavá je jeho správanie čím ďalej tým horšie rovnako aj známky z predmetov. Nedá si povedať ťažko sa s ním vychádza a hlavne keď je týždeň u mňa týždeň u svojho otca. Pondelok utorok ako z divých vajec.
Škola sa mi vyhráža že ma udá na sociálku ak to nebudem riešiť ale ja už neviem ako to mám riešiť naozaj. X-krát som bola v tej škole x-krát som dohovorila synovi ktorý mi sľúbil že bude lepší navštevovali sme psychológov poradcov a všetky možné inštitúcie ešte pred súdmi ale je to nie len finančne časovo a psychicky náročné ale trd to pomáha...
S jeho otcom sa nedá komunikovať nedá naozaj nedá.
Súhlas pre školu na psychologické vyšetrenie nedám už bol na milión vyšetreni.
Ja potrebujem len vedieť čo najhoršie môžem od sociálky očakávať. ????
Lebo stav aký je nezmením. A popravde už do tej školy nepôjdem. Lebo si len vypočujem somariny Ako sa o dieťa nestarám A ako sa mu mám venovať Ako sa s ním mám učiť a ako mám dobre že nie s ním chodiť do školy.

eva8
30. máj 2019

@maminecka2 stretla som sa s tym, ze z velmi sikovneho ziaka bol vyrobeny problemov y ziak, lebo sa na hodinach nudil a miesto uloh navyse dostaval poznamky, raz 5. A tak stratil motivaciu a na vsetko sa vykaslal. Zacalo sa to tym, ze najprv nechce ist do skoly, lebo zaaa bude zly. Az o 4 roky sa zistili, ze uz vtedy sa u neho prejavila ta nuda. Ucitel to nezachytil a tak dieta sa vzdalo. rodic mu nepomohol, lebo bol na strane ucitelov + ine problemy. Chudak ziak. je uz oblubeny, aj ked si presiel aj ciastocnou sikanou (kamarati ho podrzali) ale musi sa prebijat zivotom ako sa da.

hedka17
30. máj 2019

Aj syn ma v triede spoluziaka co je v striedavej starostivosti. Aj on je zial problemovy co sa tyka spravania. Ucitelka sama povedala,ze problem moze byt ta striedava starostlivost. Rodicia spolu nekomunikuju a to vidno aj na rodicovskom. Uz v prvy den ked nastupili ako prvaci ukazali sa pred ostatnymi rodicmi ako spolu nevedia oni dvaja komunikovat a potom co to dieta. Nik nevie co sa odohrava ked je u otca a u mamy. Osobne sama s tym skusenost nemam,ale tiez by som to riesila a nesla proti skole a ich rozhodnutiam,treba s nimi komunikovat. Dnesna doba je zla, a zial sami vidime co sa odohrava v poslednom obdobi s detmi. Rodicia nemaju tolko casu na deti a pristup k netu robi svoje. Treba mysliet na jeho buducnost. Verim,ze toho je na vas vela,ale nechat to tak a uspokojit sa s tym moze narobit problemy nielen jemu,ale aj vam ako rodicom. Neviem ako spolu komunikujete ohladom dietata,ale prave pre neho by ste sa mali zacat rozpravat a spolu to riesit. Aby on sam videl,ze vam obom na nom zalezi a chcete pre neho to najlepsie. Od mala vysvetlujem detom,ze ako sa oni budu spravat k inym budu sa spravat aj ostatni k nim.

katrin21
30. máj 2019

@eliska13 no ved toto.... nevieme co je za tym

eva8
30. máj 2019

@mary888999 Precitala som celu diskusiu. Syn zacal mat problemove spravanie v skole. Casom som zistila, ze najviac sme mu uskodili my - rodicia, pretoze sme sa nevedeli medzi sebou dohodnut. Bol to vykrik o pomoc. Potreboval pozornost uputat. Kefze ucivo zvladal + snaha o upriamenie pozornosti = poznamky + zhorseny prospech. Vsak naco sa o nieco snazit, ked aj tak to nevyjde - ani doma, ani inde. Znizene sebavedomie zo sameho seba. Ja som naopak, velmi vela som sa rozpravala s ucitelmi, pomoze to. Uvazovala som aj o navsteve psychologa. Ku skole je priradeny skolsky psycholog, v pripade potreby mame dvere otvorene. Jednoducho dieta doplaca niekedy na problemy rodicov. Cim inteligentnejsie, tum viac. Poznam chlapca, ktory sa dostal do ustavu. On bol praveze z deti dotycnej najrozumnejsi, asi preto situaciu nezvladol. Doteraz je nestaly.
Na tvojom mieste by som sa zmierila so striedavkou, synovi by som ju ulahcovala tym, ze by som sa ho mimovolne pytala ako bolo, co robili, ci si nieco nezabudol zobrat z domu. Nie zlostne, ale s usmevim. Ja som spravila vela chyb, neurob ich aj ty. A v skole nepocuvas somariny, je povinnostou ucitela skontaktovat rodica, ak su problemy. Ja si tiez nemyslim, ze moj syn je zly. Praveze ho obdivujem, ako zvladal niektore situacie. Ale my, rodicia musime naucit a dat priklad detom, ako zvladat krizove situacie nie tym, ze aj my budeme trucovat, ze uz mame vsetkeho dist, navstev skoly a psychologa. Co chuda dieta, ktorym este k tomu zacinaju lomcovat hormony a svet je pren velky otaznik? Dostane oznacenie 'zly' a na vsetko sa vykasle. Aj my mame financne problemy. A staram sa sama po kazdej stranke. Ex nekomunikuje so mnou. Mnohokrat som mala zo vsetkeho dost. Ale musime vydrzat. A da sa to. Viem, co treba robit, no previest do praxe je to velmi, velmi tazke. Aj mne rupnu nervy. Ale da sa to. Po psychologickej stranke je vsetko v poriadku, teda bud je to z nudy v skole, alebo vykrik o pomoc. U nas to bolo dokopy. Odniesli si to hlavne znamky a onalepkovanie. Daj pozor na lamaratov. Poznas ich? Syn sa zacal priatelit s tymi slabsimi, problematickym pomahal. Cez internet. Ich povzdvihoval hore (citil sa konecne niekde uzitocny, ze pomaha) a on na ukor toho klesal dole. Este stale sa zmieta, ale odkedy som prisla na to, ze aj vo mne je chyba, vsetko akoby sa lepsilo. A verim mu. Ver svojmu synovi, tes sa s nim, trap sa s nim. Jednoducho sa to pise, mna mnohokrat ( skoro stale v tomto veku) posle prec, " nechaj ma!" , ale su chvile, ked sa otvori. Je ich malo, ale hlavne jemu dodavaju istotu. A taktiez, ak urobi hlupost, nevybuchni. Je tazke sa udrzat, aj ako si ty pisala 🙂 Teraz na nom vidim, ze ho tie znamky zacinaju trapit, ze ma na viac. Po jednom rozhovore so skolskou psychologickou. Nasiel sa niekto mlady, kto nekritizoval, len vypocul a zaujimal sa o nho. Bez vsetkeho. Len o nho. Nie o jeho spravanie, znamky. Siel tam s malym srdieckom, odchaszal s usmevom. Dokonca sa jej aj ospravedlnil.
Vela stastia prajem. Bude dobre 🙂. Stvorlistom posielam, neda sa mi zobrazit 🙂

maminecka2
30. máj 2019

@eva8 To je velmi smutne 😞. Je to velmi o uciteloch. Moj syn je prvacik, je hyperaktivny a nadany a ucitelka sama mu povedala nech mu kupim druhacku matematiku. A casto jemu a dalsim podobnym dava skusat priklady z vyssich rocnikov. Alebo vysvetluju a pomahaju slabsim spoluziakom. A je klud 😂. A hlavne neriesi vrtenie sa na stolicke a podobne hovadiny. No uzasna je.