Do akej miery vám záleží na školských výsledkoch deti?

moni73
5. jún 2014

Rozmyslam nad tym, preco je to mne v podstate jedno... Ma v diktate vela chyb? Ypsilony ma trochu trapia, ale myslim si, ze cim viac bude citat, tym menej chyb bude robit. Chyby ako zabudnuty makcen, dlzen, bodka na konci vety ma netrapia vobec. Nevie poriadne nasobilku? ved sa ju postupom casu nauci - vieme ju vsetci. Ako ste na tom vy? Je to tym, ze je este len na 1.stupni? Je mi jedno cim bude v buducnosti... chcem, aby z nej vyrastol slusny clovek a chcem, aby bola v zivote spokojna - ci uz ako upratovacka alebo jadrova fyzicka.

celasapremenim
6. jún 2014

@0silvia0 aj u nas! a je im jedno, ci je to bodka za vetou, alebo dlzen.....dokonca aj ked su diktaty zamerane vyslovene na vybrane slova, nerozdeluju parcialne k tomu znamku.....mas pravdu, je to nespravodlive
takto ti zo sikovneho syna urobia stvorkara len tak luskne a potom budes pozerat ked pojde na prijimacky na strednu
vraj je to tak stanovene ministertvom skoly, tieto normy, volakedy to takto vobec neopravovali a dobre bolo
teraz vystresuju aj dobru ziacku v skole, ked napise dva krat horsie diktat, pritom ked na to pozriem z mojho pohladu je to bez chyby (lebo dlzen a makcen a hned za to dvojka, nech idu do riti)

moni73
autor
6. jún 2014

@cecil36 prepac, ale nesuhlasim. Znamky nie vzdy odrazaju vedomosti. Myslim si, ze by to tak byt malo, ale bohuzial sa to nedari... Nasobilku sa nenauci pri rovniciach, ale podla mna je zbytocne, aby sa ju naucila za 1/2 roka. Ona sa to pocitanim nauci, napr. po 4 to ma zmaknute, kedze to pocitas s kazdym cislom, no a postupne to bude 100% so vsetkymi cislami. Ved bud sa to nabifli, alebo sa to nenasilne za o nieco dlhsiu dobu nauci bez toho, aby vedela, ze sa nieco uci. A aj ja chcem, aby bola v prvom rade spokojna... a ked bude chciet byt tou upratovackou, tak bud bude spokojna, alebo zisti, ze toto v zivote robit nechce a moze studovat. Aspon si bude uvedomovat preco studuje.

nicolle21
6. jún 2014

@celasapremenim no keby si to precitala cele (ako ja tvoje), tak by si sa docitala, ze presne o tomto hovorim - jedno dieta bude na matiku, druhe na jazyky, tretie na umenie atd..
a ano, na skole je malo ucenia, ja na tom trvam, ucila som na 8rocnom gymnaziu (cize vekovo druhy stupen ZS a gym) a poviem ti, keby deti POCUVALI s pochopenim a pracovali na hodinach ako treba (a motivovat ich moze ucitel kolko chce), tak doma toho tolko nemaju.. na druhej strane su statom stanovene osnovy, co sa ma kedy vediet, ktore su niekedy fakt dost prehnane, to suhlasim, ale nie je tomu vzdy a v kazdom predmete..
ja ucim anglictinu a nemcinu a poviem ti, je mi srdecne jedno, ci to niekoho z mojich ziakov bavi, alebo nie, raz to maju ako predmet v skole a ked to maju, tak sa musia minimalne snazit.. nevravim biflit, biflenie neznasam, mam rada ziakov, ktori aj napriek tomu, ze nadanie pre jazyk nemaju, sa snazia vramci svojich moznosti POCHOPIT o com sa ucime, nie nabiflit naspamat, nie odpisat z tahaku, alebo od kamarata..
tato tema je nekonecna, rodic si bude tvrdit jedno, ucitel druhe.. ja sa tu handrkovat nemienim, uz som tiez rodic a tiez budem mat na svoje dieta iste poziadavky, lenze na rozdiel od vacsiny rodicov ako clovek, ktory ukoncil pedagogiku, budem vediet svoje dieta a jeho snahy ohodnotit aspon do istej miery objektivne..

borkavan
6. jún 2014

@zitaje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aká stará kofa a neviem to stále, že koľko je 6x7 😀 😀 😀 😀 😀

cecil36
6. jún 2014

@moni73 lenze medzitym sa uz preberie ina latka a uz moze dieta byt vedomostami "pozadu" oproti inym detom, ktore to zvladli v case, aky bol na to urceny. Osobne si myslim, ze ak by ti to ako to tvojmu dietatu ide resp. nejde, bolo jedno a netrapilo by ta to, nezakladala by si tuto temu. Skor si sa chcela ubezpecit, ze aj deti, ktore nestihali to casom dobehli. Znamky nie su vsetko, to je jasne, ale zaklady by chybat nemali. Ako potom moze ist studovat ked sa jej nebude pacit praca upratovacky, ked nebude vediet kde sa pise ake I Y, kde ciarka a tazko bude zvladat zaklady matematiky. Ano, moze si spravit VS aj tak napriklad na Betke, ale zas sme pri tom uplatneni v zivote. P.S. ja na nabiflovani resp. pouzivani mnemotechnickych pomocok na zapamätanie si zakladov nevidim nic zle.

0silvia0
6. jún 2014

@celasapremenim niekedy mám pocit, že škola sa zo strany pedagógov berie tak strašne smrteľne vážne, že to deti demotivuje. Len výsledky, výsledky, keď nemáš výsledky, ani sa s tebou nebavím. Decká sa nesmú zasmiať, posrandovať, keď má decko snahu na hodine komunikovať, šup mu poznámku za vyrušovanie, lebo poznámka bola vyslovená nevhodne a nie v súlade so školským poriadkom. Mám pocit, že školstvo je v horšom stave ako bolo v časoch socialzmu, keď sme chodili do školy my. Cez prestávky musia decká pomaly sedieť prilepené na stoličkách aby niečo nevyviedli, keď dieťa nie je zrovna študijný aktívny typ, hneď je to chyba rodiča. Tento školský rok by som mala najradšej už za sebou, stačilo a to som rodič, ktorý stále dieťa kontroluje, tlačí do učenia... ešte že druhé dieťa je v tomto samostatné a snaživé.
Ale celkom by som prijala radu ako motivovať dieťa, ktoré skutočne škola nebaví, síce je inteligentné, chytré a šikovné, ale školský systém mu absolútne nevyhovuje. Čo rodič môže urobiť, keď dieťa nemá samo v sebe žiadnu ctižiadosť, ambície ohľadne školy?

adelusha
6. jún 2014

@0silvia0 tak ja ako ucitelka mam presne opacny pocit, ja ako dieta som sa bala ked isli rodicia na rodicovske, co bude ked sa vratia (na ZS a bola som jednotkarka, ale casto som vyrusovala, kedze som sa ukecana, teraz mam presne takeho syna, uz dopredu lutujem jeho ucitelky 😀 )
A ako ucitelka som sa bala rodicovskeho, ako mi zasa rodicia vynadaju, alebo na co vsetko sa budu stazovat, alebo ma nebodaj fyzicky napadnu (jedna kolegyna dostala od matky svojho ziaka na rodicku facku).
Nastastie som mala vcelku priemernych a objektivnych rodicov, aj ziakov (kym nedosli do puberty).
Nikdy mi neslo o vysledky, obcas som krotila ziakov v ambiciach, ked mi plakali pre horsiu znamku, ale vazne ma hnevalo, ked niekto neprejavil ani stipku snahy. Napr. jedno dievca malo nadanie na spev, bavila ju anglictina a na matiku nemala bunky, ale strasne chcela a vzdy pri opravovani pisomiek mi az stislo srdce ze zas jej to vyslo len na 3, ze aka bude zase z toho nestastna. Svojich ziakov som si poznala (myslim tych, ktorym som bola triedna) a snazila sa vyzdvihnut ich kvality, niekto sa lepsie ucil, niekto bol pasivny ale aspon nevyrusoval, niekto bol ochotny hocico fyzicky spravit, pomoct aj po vyucovani... Ale to som mala stastie ake predmety som ucila, ze som s nimi bola aj tri hodiny denne. Ak niekto uci napr. prirodopis dve hodiny do tyzdna v 10 triedach, tak naozaj nema velky priestor spoznat povahy a lepsie stranky vsetkych ziakov a pristupovat k nim nejako individualne.

eeffka
6. jún 2014

@0silvia0 Skola je pre deti zamestnanie, nemyslim si ze su pravidla prisnejsie ako za sociku, podla mna je to minimalne o 50% volnejsie
Moja dcera je premiantka ( zatial, 3.rocnik) bez absolutnej namahy, ani neviem ze chodi do skoly, obcas ju preskusam, obcas sa nieco nove dozviem 🙂 najma z gramatiky preco sa pisu tu i a inde y ( ja osobne si to uz nepamatam, mam nasitane/napozerane)
ulohy si robi sama, obcas vysvetlim zadanie, skontrolujem, ziacku pozriem raz az 2t, vcera som sa napr dozvedela ze je "vyherca sutaze". ani sa neprizna, lebo to povazuje za normalne
ale od 1. rocnika som ju cepovala a ucila systematickosti, prides domov, odlozis tasku prezuvky, prezlecies sa, pohras, napises ulohy v den kedy si ich dostala hoci by predmet aj 2t nebol ... a az potom je zabava a naucila sa
Kdezto moja svagrina, pridu zo skoly, svacnu tasku a cau parky ( sesternice su rovnako stare) a potom v nedelu, nemam toto, tamto, nemoze nikam ist lebo oni sa ucia... ich problem. Neter ma tiez dobre znamkly ale za cenu placu, stresu, nie je naucena sa pripravovat. a to 3.tiak uz musi byt

co sa tyka vtipov na hodine... hmm co ja viem, nedokaze dieta sa 45min sustredit ze potrebuje vyrusovat? lebo vtipek je vyrusenie, 10sa zasmeje, 5 mu nieco povedia a 5min v tahu, 2-3takyto vtipalci a cela trieda nestiha
prestavky: dnesne deti su ako dive kone, asi hormónmi aj liberálnou vychovou, my sme museli sediet na zadku a pocas velkej prestavky kruzit v zmere hodin a po zapiskani zmena smeru

Hovori sa tomu spomienkovy optimizmus, ak mas dojem ze my sme sa mali strasne super

zuzkanik
6. jún 2014

@moni73 Keď moja dcéra nastupovala do prvého ročníka, povedala som jej: "Je jedno, aké budeš mať známky, hlavne rob, čo ťa baví." Dnes je piatačka, má stále jednotky a keď prinesie domov zlú známku, zakaždým jej pripomeniem vetu, ktorú som jej povedela pri nástupe do prvého ročníka. V živote človeka totiž absolútne nie je smerodajné, aké známky mal v škole. Nebude to mať vyryté na čele. Podstatné je, aby mal prácu, ktorej rozumie a ktorá ho baví. Ja som sa vždy učila na jednotky,lebo to moji rodičia odo mňa očakávali a keď som chcela ísť do školy, ktorá by mi robila radosť, povedali nie, pretože nemá perspektívu. Toto ja môjmu dieťaťu nespravím. Škola sa nemá flákať, to je jasné, ale nemusí sa ani brať tak smrteľne vážne, že dieťa poznačí na celý život.

moni73
autor
6. jún 2014

@cecil36 ...keby si vedela ako velmi sa mylis 😉 . Riesim to z dovodu toho, ze okrem jednej mamicky v mojom okoli na znamkach rodicom podla mna neprimerane zalezi. Pre mna je biflovanie strasne. Je to nepotrebny dril. Ja uz si teraz pamatam vybrane slova mozno po s (aj to nie vsetky), napriek tomu hrubky nerobim. Ako sme spominali uz na zaciatku diskusie, tiez mam "problem" s nasobilkou, avsak nijako ma to neovplyvnuje - nasobky 9 pocitam stabilne tak, ze nasobim 10 a raz nasobene cislo odcitam, 7x8 si pamatam len vdaka tomu, ze to je to "tazke". A urcite som to niekedy davno nabiflene mala, keby som vsak tomu nerozumela, nabiflenie vyfuci a ostane tam prazdno. Tym chcem povedat, ze teraz tam mam plno 😀 😲

0silvia0
6. jún 2014

@adelusha no ja ako dieťa som bola tichá, nikdy som nevyrušovala, ale nikdy som sa nehlásila ani neprejavovala svoju aktivitu ale len z dôvodu, aby som sa nestrápnila ak by som povedala niečo zle - bola by to pre mňa hanba prihlásiť sa a dokonale nevedieť. Učila som sa na jednotky, sem-tam sa pritrafila dvojka. Takže tiež som bola viac-menej pasívna, nebavilo ma s tou vystrčenou rukov vypichovať učiteľkám oči a dokonca sa mi to dosť protivilo. Nikdy som nemala pocit že je mojou úlohou preukazovať aktivitu.
Moje dieťa sa v škole nudí, aspoň on mi to tak podáva... to, čo ho baví sa dozvie z internetu ale vtĺkanie vedomostí, dátumov, dejov je pre neho nezáživná drina. Je šiestak a plieska s ním aj puberta. Som si istá, že neprejavuje ani štipku snahy v škole - presne tak, ako to ty v škole nemáš rada. Urobí len najnutnejšie aj to len s veľkým sebazaprením. A to je problém - nemotivovaný žiak. Ale kto má toho žiaka motivovať, keď nemá sebamotiváciu sám v sebe? Rodič? Učiteľ? Rodič si myslí, že učiteľ, učiteľ si myslí, že rodič. A psychológ si myslí, že ak dieťa nechce, treba ho nechať padnúť na hubu a nechať ho hoci prepadnúť. Tak kde je pravda? 😒

0silvia0
6. jún 2014

@eeffka takúto dcéru ktorá si systematicky robí záležitosti do školy mám aj ja. Chvalabohu. Problém mám so synom, kto nezažil, nepochopí... a veľa záleží od učiteľa. Dcéra mala od 1. ročníka mladšie učiteľky, tam je ten prístup úplne iný ako u učiteľky pred dôchodkom, ktorú má syn...

celasapremenim
6. jún 2014

@nicolle21 my mame tiez taku dobru anglictinarku, ktora vie ocenit snahu dietata, to sa mi rata 🙂
ja som inak nemyslela, zeby ich trebars nebavila ta gramatika, ale jednoducho na to nemaju, aby sa naucili aplikovat gramaticke pravidla a velakrat sa stava, ze dieta ucka kvoli tomu zbytocne sfrustruje
lebo to povazuje za najdolezitejsie na svete, aby to vedelo
moj maly pisal diktaty akokedy, ale teraz sme sa nadupali a pise ich cekom dobre, v ramci tretiackeho uciva, teda na jednotky a dvojky, tie dvojky vzhladom na normy hodnotenia povazujem za jednotky tiez
len napr. matika mu ide sama od seba, jednoducho pozrie a vidi, je to inak uzasne :D

celasapremenim
6. jún 2014

@0silvia0 aj ja :D:D:D a ten tvoj prispevok silvi, posledny, akoby som pisala ja cely :D:D:D:D

demeterka
6. jún 2014

Inak maminky, všimli sme si ake to nase deti maju ťažke na rozdiel od dospelakov? 🙂 🙂 🙂 stale im opakujeme ze buducnost je dolezita, ze maju mat dobru pracu ktora ich bavi, aby sa vedeli uzivit a ze ozajtny tazky zivot pride az po skole. No ja ked sa teraz nad tym zamyslim, nie celkom je to pravda, byt dospelakom nie je tazke, ani trochu. Pekne si zijeme, chodim do prace, sadnem za komp, popisem par dolezitych zmluv, vybavim par klientov, par telefonafov, vsetko uz v standardnej rutine, bez stresov bez nervou, cokolvek ma zaujima a chcem vediet, kliknem si do Googlu. Zatial co nase deti trcia 8 hodin v skole, na kazdej hodine do nich tlacia nove vedomosti, vsetko musia vediet, ucit sa, kazdy od nich strasne vela ocakava na to akí su v podstate este malí. Psychicka zatať maximalna, pridu domov a nie ako dospelaci co sa smaria pred telku a daju si veget, alebo uvarim daco v kuchyni, daco upracem, co nepovazujem za nic ťazke ani stresujuce, tak nase deti šup za ulohy a šup znova opakovat ucit sa, potom znova do skoly, znova stres, ci ho nevyvolaju, ci to naozaj vie, ci bude pisomka, ci spravi test. No priznam sa ze nie je im co zavidiet, a mne nikdy vzivote skola nechybala ked som nastupila do prace tak ako mi to kazdy hovoril 🙂 neviem ako vam, ale ja som rada ze konecne do skoly nechodim a mam pokoj od tych nezmyslov co tam do mna tlacili a ktore som nikdy v zivote ani raz nepouzila 🙂 Mali by sme si spomenut ako sme my vnimali skolu ked sme boli detmi, viac by sme ich chapali a viac by sme ich vedeli potom motivovat k uceniu, namiesto toho sa z nas stali nasi rodicia, a robime presne to iste, co sme my ako deti na nich neznasali. nie je to na zamyslenie?

celasapremenim
6. jún 2014

@0silvia0 tieto deti, co popisujes hore, su vhodne do malotriedok a uplne ale uplne vypichujem PROJEKTOVE VYUCOVANIE, je to nieco uzasne, kreativne a deti vyslovene zaujme a perfektne sa potom ucia aj take, ktorym bezne ucenie nesedi, hoci musia aj tieto osnovy popritom zabsolvovat
vypichujem kosicku (hoci to nie je malotriedka), skutocne skvele je to tam
a pokial viem aj na teplickej tymto sposobom ucia deti
nedam na to dopustit
nam sa nepodarilo syna dat na skolu, kde je dcera a riesila som ju v blizkosti jej skoly, najlepsie ako sa dalo, ale nie ulne vsetko nam v tej skole sadlo

cherries
6. jún 2014

Nechapem , co mate v celej diskusii s upratovackami , viete kolko poznam takých s diplomom od Ing az po Phdr. co to robia len aby vobec mali pracu a mohli uzivit deti ??? dokonca aj pedagogicky , tu riesit ake maju znamky deti a este trvat na biflovani aby mali 1 je hovadina a na margo na dobru skolu tu treba 1. znamosti 2. peniaze a az 3. znamky sme na SK a bohuzial to tu tak funguje uz par rokov od MS a vela zavisi od sympatii ucitela, lebo znamky deti neodrazaju vacsinou vedomosti a neznasam umelo vytvorenych 1 -ov lebo rodicia ich driluju a tyraju od mala 😠 a to ja mam tych skol vela ale aby som robila toto svojmu dietatu nikdy .

celasapremenim
6. jún 2014

@demeterka suhlasim na stopro

0silvia0
6. jún 2014

@celasapremenim žeby sme boli duchovné dvojčatá??? 😀 😀 😀

celasapremenim
6. jún 2014

@cherries a kto tu pisal, ze si doma driluje dieta? napr. moju malu som za tento rok skusala len raz z literatury, vsetko si sama riesi a studuje a maleho jednoducho musim kontrolovat, ci napisal, ako napisal a preskusat z uciva, lebo keby som to nerobila, tak by nosil poznamky domov sustavne a urcite by si zhorsil prospech
to sa na neho mam akoze vysrat len preto, lebo nevie si vsetko v 8 rokoch este skontrolovat sam a je iny ako dcera v tomto? ...pricom viem, ze ma filipa a ked si nieco dva krat precita, hned to ovlada a rozumie ucivu...len si zabudne napr. napisat co maju na ulohu a prilozit pravitko do tasky?
u nas v skole totiz davaju poznamky aj za to, ze prisiel s nezastruhanou ceruzkou a uz tam padlo jednemu chalanovi do matiky, ze prisiel bez okuliarov do skoly
poznamka, normalne pod predmet
a volali mi kvoli tomu, kze si nevedel najst prezuvku v satni
akoze to mam nasadnut do auta a ist mu ju z prace asi hladat...ja fakt neviem, co toto ma byt, volakedy mi ucka jednoducho polozila struhatko na stol, ze smykaj, ideme rysovat, nemozes rysovat s takymto kolikom
mama o tom ani nevedela, ne ze poznamka za kazdu uplnu ani sa nejdem vyjadrit co

0silvia0
6. jún 2014

@demeterka presne takto to vnímam aj ja. Nikdy mi škola nechýbala, mala som z nej stres a nikdy by som sa do nej už nevrátila a to som bola dobrá žiačka 🙂

celasapremenim
6. jún 2014

a este sa vystazujem naposledy
ako silvia podotkla, tu chyba ten nadhlad ucitela
vsetko beru vazne a nejak riesit situaciu humorom, to uz nikoho ani nenapadne, hned vsetko vztahovat, oznamovat, vypichovat a robit zo vsetkeho horory, to maju asi ucitelky teraz ako zvlastny predmet na vs sa mi zda
ako keby im UPLNE ALE UPLNE DRBALO
a este, lepsia ucitelka, co vychovala syna aj dceru ako taka, co nema deti, CEST VYNIMKAM

demeterka
6. jún 2014

@0silvia0 ja tak isto, patrila som medzi dobrych ziakov, bola som vyborna v biflovani sa pouciek, ked sme mali odpovedat, vysypala som im tam latku len taky fukot, a pritom som vôbec nevedela o com hovorim 🙂 mala som to naucene ako basnicku a ked bolo po písomkách a po testoch, hned som to cele zabudla, ved naco mi bude v hlave zavadzat nejaka fyzika ked ma absolutne nezaujimala, a vedela som ze tym smerom sa moj zivot uberat nebude 🙂 nase deti nie su sproste, ked ich uz teraz nebavi napríklad fyzika chemia, tak z nich vedci urcite ani neskor nebudu, najdu si oblast ktora ich bude naozaj zaujimat 🙂

demeterka
6. jún 2014

@0silvia0 Inak, trochu od temy 🙂 ale mne sa velmi pacila moja sefka ked ma prijimala do zamestania. Pracujem u notara a robim tam sme pravnicke veci, co si vela ludi mysli ze tam musia robit ludia len s vysokou skolou pravnickou, no u nas to tak nie je. Notarka mi vyslovene povedala ze ona tam ziadneho vysokolaka nechce, ze maju pokazene mozgy poučkami, ze maju zlé učebnicove návyky, ze sa snimi potom zle pracuje, ze ona radsej prijme niekoho len so strednou skolou, a pekne si ho vsetko nauci tak ako sa to v praxi spravne robit ma a taky clovek jej zarucene nebude robit chyby na urade :D no a mala pravdu.

0silvia0
6. jún 2014

@celasapremenim aj ja sa vysťažujem ešte naposledy 😀 Dnešné deti sú iné ako sme boli my. Doba sa pohla nejakým smerom a školstvo za ňou nestíha. Dnešné deti chcú diskutovať, polemizovať, chcú byť partnermi na vyučovaní. Ale školstvo od nich žiada aby boli zajace na kľúčik, ktoré budú len vbíjať vedomosti, držať hubu a krok a poslúchať na slovo. My sme tie zajace na kľúčik boli, nedovolili sme si učiteľovi niečo ani len povedať. Načo sa potom rozpráva o asertivite, psychológii vo vyučovaní a akceptovaní individuality dieťaťa keď v praxi to nefunguje? Kedysi puberta šľahala pomaly stredoškolákov a dnes majú pubertu šiestaci, ale tie decká za to do kelu nemôžu že im telá dospievajú skôr ako duše!!! Učitelia základných škôl nie sú pripravení riešiť to, čo sa obvykle riešilo na stredných školách (teraz myslím pubertálne záležitosti, nie učenie).

0silvia0
6. jún 2014

@demeterka no veď práve, to bifľovanie poučiek. Ja celkom nechápem ako toto môže uspokojiť učiteľa, že toto je super dobre nabiflený žiak, tomu dám s čistým svedomím jednotku a je mi jedno že o mesiac ani nebude vedieť čo je predmetom jeho bifľovania a predmet bifľovania nikdy v reálnom živote nepoužije.
Tento týždeň som doučovala syna predmet, prísudok (slovesný a slovesno-menný), túto látku som v škole zbožňovala, vetné sklady a vetné členy, to bola moja špecialitka spolu s diktátmi. A včera som s hrôzou zistila, že už to neviem, 30 rokov som nepoužila slovo predmet a prísudok a obávam sa že aj naše deti to budú potrebovať o 20-30 rokov, keď budú kontrolovať úlohy svojim deťom 😀

demeterka
6. jún 2014

@0silvia0 preeesne taaak :D
ja som zase milovala z matiky rovnice o dvoch neznamych, joooj ako ma to bavilo, zdalo sa mi to ako nejaka zahada ktoru musim vylustit, uplne som to žrala a teraz ked som to zbadala, kukala som na to ako puk 🙂 ze čoooo??? a jakooo??? no uplne prazdno, ani obraz ani zvuk :D :D :D

iv01
6. jún 2014

@moni73 a myslis si, ze upratovacky sa v skole zle ucili? Mozno ano, mozno nie. Ide o to v dietatu vypestovat zodpovednost, a urcitu volu sa stale zlepsovat. Aby z deti nevyrastli flakaci, naco sa mam ucit ved mi stacia aj stvorky, mame to nevadi, ani mne nie, tak nemam dovod sa zlepsovat, a casom mi to do hlavy naskace asi same. Nasobilku sa naucim az na strednej a ostatne zameskane veci na dochodku. 😀

0silvia0
6. jún 2014

@demeterka Ja som zasa milovala diktáty zo slovenčiny a ruštinu. Keď učiteľka zahlásila že ideme písať diktát, všetci šomrali a mňa oblievala blaženosť nad písaním diktátov, milovala som ich. To boli asi jediné blaženosti zo školy - diktáty a ruština. Nad ostatnými predmetmi mám hlbokú hmlu a nič sa nepamätám...

demeterka
6. jún 2014

@0silvia0 jasny dokaz ze kazde dieta nieco ine baví 🙂 preto sa vôbec nenahnevam ked mi to moje donesie stvorku z dejepisu ked uvidim ze ho napríklad bavi matika a je v nej vyborny 🙂 Moja mamina sa na mne nestacila cudovat, este na prvom stupni ked som s matikou len zacinala, tak to bola pre mna jedna velka španielska dedina, nerozumela som tomu, nedavalo mi to logiku, bola som stratena, no akonahle som uz ako prvacka vliezla do potravin, velice rychlo som si vedela spocitat, kolko koruniek mi ostane ked kupim mamine nakup aby som si mohla kupit sa zvysok aj sebe nieco sladke :D :D :D A az potom ked mi mamina ukazala ze vlastne ja viem genialne pocitat v hlave, ze vzdy si kupim nejaku sladkost ked mi da na nakup, ako presne si v hlave zratam bez kalkulacky a bez papiera, az potom som pochopila ze som v tom vlastne dobra :D