• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Domáce práce školopovinných detí. Kedy začať?

13. januára 2014 
tak moji su zvyknuty si navarit ,vyrastali len so mnou a ked nechceli cakat az ked pridem z prace tak michal uz ako 6r.varil cetoviny,vyprazal rybie prsty alebo upiekol pizzu-milan bol lenivsi ale naucil sa aj on a ked je teraz zo skoly mimo domu tak vyvara aj kamaratom na intraku ci na private :grinning: :grinning: :grinning: ,ma este napadlo ked chcu prezliect pradlo si prezlecu sami a kopec malych blbosticiek ktore ja beriem ako samozrejmost a kamosky tisko zavidia :grinning: :grinning:
26. sep 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam 6rocnu neterku-prvacku..a ked jej to zdravotny stav dovoli tak pomaha doma stale,,..ci uz utiera riad sama si uprace, pod dohladom svojho tatinka dokaze aj povysavat:slight_smile:
26. sep 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka ma zdravotne priblemi :frowning2: chudatko
26. sep 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa obcas stane.. ze mala vstane skor ako my a nachysta nam vsetkym ranajky.. naleje nam mlieko odreze :sweat_smile: chlebik.. natre maslom.. a nakraja k tomu zeleninu a donesie nam do postele.. :astonished: a musim povedat ze ak to zratam.. tak to urobila viackrat ako moj manzel.. :grinning:
26. sep 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
tak moja dcera ma tiez 6 rokov, je to velky lenivec a vzdy nieco robi s okecavanim okolo toho :rolling_eyes: :sweat_smile: ale inak si niekedy aj ustle, uprace v skrini, ale inak nic moc :unamused: bordelarka, napominana non stop :confounded: ale nevadi, snad na to pride :sunglasses:
no ale rada si pripravuje jedlo, len ten brodel pri tom :stuck_out_tongue_closed_eyes: samozrejma len chlebik, take rychlovecky :wink:
26. sep 2009 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maznacik no tedaaa :grinning: :dizzy_face: sikulka malicka :wink:
26. sep 2009 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môj má 7 a tie raňajky tiež rad robí v nedeľu,keď si chcem trochu dlhšie poležať,ale nôž má zakázané používať tak nachystá aspoň všetko na stôl.A to doslova tam povykladá takmer všetko z chladničky,že aby si každy vybral čo chce.Mne pribudne robota,lebo musím všetko popratať,no ale pochválim ho,že sa snažil :slight_smile:
26. sep 2009 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje dcera ráda dělala cokoliv do letošních prázdnin... teď u toho hází ksichty a kecá a beblá. ovšem jsme to matak semetrika takže dělá...... co řeknu. apotřebuji. musím říci, že pohlídat bráchu a tak není problém... :slight_smile: musím říci, že nevaří.... ale dokáže se obstarat a jdlo si přípraví sama a nám taktéž.
povinnost jsou květiny, pes, uklíd svého království a samo vyžehleného oblečení.
se těším až bude dělat vše za mě :grinning: :grinning: asi si pořídím více dwěětí a ť mám takové malé praocvité skřítky doma. :slight_smile: si nemyslím, že by děti měli nějak moc pracovat jejich povinností je škola a pomoc když rodič řekne.
26. sep 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dcera bude mat 6 si sama uklada hracky, ustiela postel, pomaha mi skladat pradlo, chysta taniere a pribory na stol..... syn, ten ma 16 raz do tyzdna povysava a ma kazdy vecer utriet riady a vyniest smeti, ale to mu musim aspon 5x pripomenut a aj to sa oduje, a bez poznamky "to musis mat vsetko hned" to ani neurobi :angry: ... uz sa stalo, ze som prisla domov a mala behala s vysavacom po byte a on sedel pri pc...ze jej slubil zato cukrik... a ona cela spokojna, ze aka dolezita, ked uz vysava :wink:
27. sep 2009 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcieť niečo od pubertiakov je as ťažké :frowning2:
27. sep 2009 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja tiež chcem aby mi pomáhali. :unamused:
Zatiaľ vedia vyhádzať skriňu s vecami, skriňu s topánkami (tie potom síce upracú, ale to je skôr nahádzané) a kuchynskú linku tiež musím strážiť :zipper_mouth:
27. sep 2009 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
roztřídí prádlo do pračky (bílé/barevné), donese z pračky k sušáku, vysaje, odnese smítko do koše, zatím mi to stačí :grinning: :grinning:
27. sep 2009 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja je tretiacka, ani neviem, co sa ucia..
ulohy si robi sama, odo mna pyta len veci napr. na pracovne( gombiky, a tak,.. :grinning: ), ale inak vsetko sama... ani neviem, ze by sa nejak moc ucila, len ulohy... akurat ma informuje, kolko jednotiek dostala a tak.. asi mam stastie, lebo napr. priatelova dcera sa tak ucit nevie.. potrebuje vysvetlovanie( je tiez tretiacka) a doma ju mamjina k tomu nevedie , aby sa ucila sama a ona ju len skontrolovala... vcera si robila u nas ulohy, no s celou rodinou :grinning: ... nevedela pochopit ako sa urcuju svet. strany podla tiena, ako to maju v knihe... 4X(!) si to precitala, ale nevedela to povedat vlastnymi slovami... ( inak ja som vystudovana ucitelka 1-4roč-) :grinning: tak som sa nastvala a zobrala som ju na balkom a narozne jej to vysvetlila( bo akurat obed :slight_smile: ) a potom to uz hadam lepsie pochopila... vsetko trenba robit s nou...

Tak som strase stastna, ze ja mam doma " veget", ze s mojou toto nemusim absolvovat denno denne, lebo by ma asi .... porazilo. :slight_smile:)

ale zase, poriadok sa jej robit nechce... nie ze by nevedela, ale ona sa tak hra, ze ma po celej izbe veci, este aj v obyvke a na to mam teda nervy...:slight_smile:, jedlo si vie tiez urobit, kakao, chlieb natriet, rozkrojit rohlik, aj riady parkrat umyvala, obcas povysava, vynasa smeti.. ked jej poviem, sama od seba nie, pravdaze :slight_smile:) ale DU bezproblemov a o tom j etato tema, nie? :wink:
28. sep 2009 o 11:49  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasa osemrocna, aj stvorrocna tiez sem tam umyje riad-pytaju sa same, same odnasaju taniere do drezu, alebo do umyvacky, vedia vyvesat pradlo aj vesat, robime to nenasilne, chcu to robit same-jasne ze sa im nechce zakazdym:slight_smile:))
ale chcem aby pomahali lebo nasa 15 rocna(nevlastna) to sama od seba neurobi, pripadam si nieekdy ako buzerant, umy to po sebe, daj to do umyvacky.....
22. dec 2013 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nechci být za rýpalku, ale práce, které popisuješ u nás dělají děti v rámci svých možností cca od 1,5 roku :grinning: jako uklidit po sobě po jídle ze stolu, pomoct s nádobím nebo si ustlat postel...nevím proč s tak základními věcmi čekat až než půjde do školy? malého děsně baví nám u všeho asistovat a pomáhat. jasně, že zatím to nemá vyloženě za povinnost, není to tak, že by v úterý vysával, ve středu myl nádobí a v pátek skládal prádlo :grinning: ale ty to popisuješ spíš jako pomoc při tvých činnostech než jí to dát rovnou jako pravidelnou povinnost, kterou bude vykonávat sama a na to už je stará dávno dost :wink:
22. dec 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Čím dřív se to děti naučí, tím lépe!
13. jan 2014 o 09:09  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok