Dovolenka a vymeškanie na začiatku školského roka

janulienocka
5. aug 2014

Ahojte, chcem sa poradit. Momentalne sme v praci ja aj manzel dost vytazeni a crta sa nam tyzden v grecku, supis dovolenka od 25. do 4. septembra. Lenze maly ide do druhej triedy a nechcem aby boli nejake problemy, ako to mam riesit, ked su este prázdniny, ako ho skusit vypytat?

zita19
5. aug 2014

@janulienocka chod za riaditelom, normalne mu vysvetli o co ide a poziadaj o uvolnenie z vyucovania na tych par dni. Este je moznost ukecat doktorku, nech mu da ospravedlnenku, lenze to je taka dvojsecna zbran...

katarinamarkova
5. aug 2014

- telefonne cislo na ucitelku doma nenajdes?
- pokial viem, asi vacsinou vo vsetkych skolach plati ze menej ako 3dnovu nepritomnost moze ospravedlnit rodic bez akehokolvek vazneho dovodu.
- prve dni sa deti v skole aj tak neucia 🙂

puffu
5. aug 2014

@janulienocka my sme s nasimi pravidelne chodievali na konci skolskeho roka do ITL, vzdy isiel oco za riaditelom a netrebalo nikdy ani potvrdenie od lekara, stacilo od rodica, prve a posledne dni sa aj tak deti neuci takze si nemyslim ze budu robit sceny ze vymeska...

25daniela
5. aug 2014

@janulienocka normalne mu napises ospravedlnenku a hotovo 🙂 ved ide iba o dva dni, u nas sa da dietatu napisat od rodica ospravedlnenka na tri dni myslim na skolsky rok. A na zaciatku roka ani nic nezmeska... Alebo zavolaj skolu a opytaj sa. Budes mat klud, nech ti v skole povedia, co oni potrebuju a za akych podmienok ho uvolnia...

abbey1
5. aug 2014

@janulienocka Na škole by mala fungovať v určitý deň a určité hodiny i cez prázdniny. Býva to vypísané na ich stránke, či nástenke školy. tak tam zabehni, či zavolaj. Ale úplne postačí, ak sa skontaktuješ s triednou učiteľkou. 2 dni nie sú žiadny problém. Stačí napísať lístok od rodiča. Pri napr týždni treba napísať písomnú žiadosť o uvoľnenie riaditeľovi. Ale je to rôzne od školy ku škole. Napr u nás s tým nie je žiadny problém.

silvia07
5. aug 2014

Ja som vzdy pisala ziadost o uvolnenie zo skoly a to som dala triednej alebo riaditelke...my sme boli az 2 tyzdne....nikdy nebol problem...a na zaciatku roka sa ani nebudu ucit....myslim, ze v skole isto uz niekto bude aj 2 tyzdne pred skoncenim prazdnin, skus zavolat