Ekologická fľaša do školy

simsalabim
1. aug 2012

Chcem sa opýtať, v akej fľaše nosia do školy nápoje vaše deti? Kedysi staršia dcéra nosila nápoje v obyčajných plastových flašiach z obchodu - napr. Rajec, ktorú používala pár dní, potom sme ju vyhodili. Nemala som z toho dobrý pocit, hlavne kôli odpadu, ktorý sme vytvárali (fľašu zabudla prineisť skoro denne) a aj to liezlo do peňazí....Po prečítaní článkov o tom, aké sú takéto plastové fľaše nebezpečné, hlavne pre dievčatá a ženy, som investovala do fliaš zn. Sigg, ktoré majú veľké renomé. Bohužiaľ, napriek čisteniu sa hlavne v sosáku a pri uzávere tvoria plesne. Fľaša sa nedá vyvariť a ani ju neodporúčajú čistiť v umývačke riadu. Hľadám teda nanovo...Neviete niekto poradiť dobre čistiteľnú, ekologickú, "zdravú" fľašu?

veroniqe1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivulik105
1. jún 2016

@veroniqe1 dobre vediet 😉 Pockam si na daku akciu a ju skusim.

mima777
29. aug 2016

@fibi ahoj, si s flasou retap spokojna? Ja hladam nieco sklenene pre prvacika, pevnejsie, aby nerozbil a aby netiekla, ak sa mu nahodou vyvrati. Na heureke som citala jendu recenziu, ze po vyvrateni vytekala, ake mas s nou skusenosti?Dakujem

mipu
8. sep 2016

@a202125 prosim ta davas do nej aj horuci caj ci len letny.

fibi
8. sep 2016

@mima777 ja som s ňou spokojná veľmi. Jednu fľašu decká rozbili, keď s ňou plnou vody v taštičke tresli o zábradlie, ale poslala som fotku rozbitej fľaše a prišla mi nová. Síce bez vrchnáku, ale vrchnák mi ostal a fičíme ďalej. Akurát prváčka mi včera oznámila, že nemôžu mať sklenenú fľašu v škole, tak ale zatiaľ inú pre ňu nemám...

eliniatko
8. sep 2016

@simsalabim nečítam to tu všetko, ale chcela som ti poradiť presne to, k čomu si aj sama došla 🙂 tiež sme kúpili equu, mali na ňu dobrú akciu na zlavomate, tuším ešte beží, a tak super je a dobre sa čistí a praktická, že som doobjednala ešte jednu. je super pre dospeláka o pre krpcov, čo teda majú skoro tri a skoro rok a pol. takže za nás equa tiež topka.

mamcadada
29. sep 2016

Mate niekto skusenosti so sklenenou flasou lifefactory? Ak ma niekto na predaj, kupim.

saman33
7. jan 2017

ahojte, s equa suhlasim, je super jar-jesen. Ale ake TERMOflase pouzivate pre deti v zime ? vdaka za nazory.

katka512
11. jan 2017

@simsalabim @zuzulik27 ahojte baby citam ze mate equaflase maly je prvak nie´je ta 600ml velka??? kupili by ste mensiu alebo stespokojne.....dakujem lebo sa neviem rozhodnut ci 400ml alebo 600

ecilpse_3
11. jan 2017

@fibi Ahoj, prosím, kam si poslala foto rozbitej Equa fľaše? Ďakujem ti za odpoveď.

poohie
17. jan 2017

@zuzulik27 @simsalabim baby, aj ja mam otazku ohladom equa flase - davate do nej aj teply caj? moze sa horuci? pisu tam, do akej teploty sa moze? (vacsinou rano nestiha vychladnut 🙂) a vydrzi trochu teply? viem, ze to nie je termo flasa, ale pisu nieco o teplotnej stabilite, tak ci to trochu drzi teplotu. dakujem za odpoved.

simsalabim
autor
19. jan 2017

@poohie teply - nie vrely napoj flasa urcite znesie. Ale celkom iste nefunguje ako termoska - napoj tam chladne rovnako, ako v kazdej inej flaske.

@katka512 to zalezi od toho, kolko tvoje dieta pije. Moja mladsia je schopna prezit cely den bez vody....jej este teraz staci ta mensia flasa.

poohie
19. jan 2017

@simsalabim dakujem, uz som objednala, tak snad bude dobra. syn chcel najskor termosku, ale potom si vybral tuto.

zuzulik27
23. jan 2017

@poohie https://termosky-a-termohrnceky.heureka.sk/tesc... uplne super termoska. a equa flasa - ja do nej davam len cistu vodu.

klukatka
21. feb 2019

@simsalabim skusk tieto eko flase na lucka kluska sk su sklenene a v ochrannom obale