Fľaša na pitie pre školákov. Akú kúpiť?

junovka
7. jún 2008

Mozno trochu odveci tema 😔 😅 , ale predsa.
Chcela som sa vas opytat, aku flasu pouzivaju vase deti v skole na pitie?Pretoze ja skoro kazdy tyzden kupujem schvalne Timeike pol litovky mineralky, aby som potom mala do coho jej davat pit do skoly.Nemate nejake napady, alebo tipy, co namiesto nich? 😕 Dakujem 😉

horana
10. feb 2016

Kupovala som v SEVTe, nahodou som si vsimla ze tam maju slenene, taketo
http://www.sevtprerodinu.sk/sklenena-flasa-550-...
mali aj ine farby obalov.
Sklo je este najzdravsie (nech plastu davaju neviemake free uz uz bpa alebo ine, vzdy je to len umela hmota), na skle nema byt co zavadne, toto je specialne tvrdene sklo. Lahko sa to cisti.
Ked mate karticku sevtu alebo zlavovy kupon co sa da tusim zohnat aj volne na nete, vysli ma 2 taketo flasky pre obe deti nejak do 15,- dokopy.

katka1981
10. feb 2016

@horana, prosim ta nie su tazke? Moj muz bol vzdy za sklo. Len aby ju micka nerozbila, idem pozriet webkum, dakujem. Ozaj, netecu aj ked su dole hlavou? Z akeho materialu je ten vrchnak, myslim vnutornu cast.

horana
10. feb 2016

@katka1981 Nie su tazke, akoze urcite ked su deti zvyknute na plastove, tak rozdiel vahy tam je, ale moja ju ma druhacka a navyse je malinka, druha najmensia z triedy a v pohode s nou manipuluje, dobre sa jej z nej pije. Mame ich par mes., zatial vobec netecu...

katka1981
10. feb 2016

@horana, prosim ta aka je to znacka? Na nete to nevidim. Ta zlava by sa zisla, cena je potom faJn. Z akeho materialu je vnutro vrchnacika, ako dlho ich mate?

katka1981
10. feb 2016

@horana, mam nejaky kupon do Sevtu, pojdem pohladat, toto je asi ozaj najlepsie co som tu nasla, dakujem. Len mi este odpis na otazky, aj znacku, aby som vedela co pytat, ked neuvidim, dik moc.

lienkaviva
10. feb 2016

Ja som kúpila v Tescu za pár e a má taký širší zobacik 0,5 a dá sa umývať aj v umyvacke. Táto je super. Tie so sosakom mi rozkusal sikovnik 😁

horana
10. feb 2016

@katka1981 Znacku neviem, nakolko obal a nejaky ten papier co v tom bol uz davno nemame, to som zahodila a na flasi samotnej to nie je. Vrchnak je kovovy, zvnutra s takou pruznou kruhovou vlozkou, akoby tesnenim.
Ono najlepsie si to ist ohmatat osobne do predajne, tazko sa to opisuje. Oni tam maju v tom sevte tusim 3-4 druhy tych flias, na obale tychto su akoby japonske znaky..ale maju to vylozene na regali, da sa to otvorit a popozerat.
Mame ju od jesene.

katka1981
10. feb 2016

@horana, dakujem ti

letka906
10. feb 2016

@katka1981 presne clovek si mysli ze ako dobre kupi a pritom uff, a citala som jeden vyskum a plus vyjadrenia FDA a k tomu komentar presne na Tritan (bpa free flase) ale v anglictine a uz ich neviem najst a to boli veci... Ja odporucam tu Flašku (Flaska-Slovensko) lebo viem ze je z EU a skusenosti super, alebo kludne aj flasa z toho piva Kelt, ked si na to spravite obal pre malu aby ju nerozbila 🙂 Ešte myslím, že aj Equa ma sklenené. Lacáky flase za par eur by som sa trosku bala lebo to je povacsine z číny a tam mozu pridavat do skla aj olovo a ine zmesky. Daju sa kupit uz od 1€ z číny flase sklenene ale to po 1. aka kvalita materialu musela byt pouzita a po 2. Aky chudaci ludia/otroci/deti ju museli vyrabat :( Takže tak, dufam ze som pomohla

katka1981
10. feb 2016

@letka906, tak u nas nikto pivo nepije, takze taku flasku doma nemam a ani by som malej nedala 🙂

emita
11. feb 2016

@horana
@katka1981 ja som našla tú istú na aliexpresse. 4€ lacnejšie a poštovné zdarma.
http://www.aliexpress.com/item/550ml-Travel-Mug...

katka1981
11. feb 2016

@emita, presne tuto mi vcera doporucila kamoska (dcerkinej spoluziacky mama), ze ona ma ruzovu. Riesila som ci nemoze byt v tom skle olovo, alebo ina chemikalia, lenze to moze byt aj v slovenskych flasiach, cokolvek sa moze uvolnovat, toto je cisto hop alebo trop. Nie je lacna, keby stala euro dve, podozrenie je vyssie, no ale ani cena nie je zarukou. Inak jak na potvoru nikde neviem najst tie kupovny. Idem este hladat, najradsej by som ju vzala v Ksefte.

erinne
11. feb 2016

@letka906 ahoj, prosim ta, o co tam aspon tak cca islo? Ten tritan myslim. Dcera ma Equa a zatial som s nou (bola) max.spokojna

horana
11. feb 2016

@emita Hej hej , to je zda sa presne taka.
Len v SEVTE (nechem mu v ziadnom pripade prihrievat polievocku, ten nas ma napr. otrasne predavacky - take neprijemne a navyse vnucuju nevyziadane doplnky, gumy, ceruzky, asi maju nakazane.) to mam tiez bez postovneho, nakolko SEVT je vramci obchodaku kde chodim aj pre potraviny a okrem toho ked vyuzijete kmenovu kartu SEVT (ta da sama o sebe 25 perc zlavu) a este aj zlavove kupony tak to vyjde este lacnejsie, nas vysli dva ks do 15E, urcite to bolo pod tu sumu.
Ked ale to niekto nema, urcite stoji za uvahu aj takto cez ALI to objendat, len tam sa nezdriedka caka aj vyse mesiaca.

letka906
11. feb 2016

@erinne Neboli urobene ziadne poriadne testy predtym, ako sa Tritan povolil (ako to mohli schvalit bez vyskumu?!? ) Ta spolocnost, co ma patentovany Tritan, poskytne informacie pre FDA a ine organizacie a tie vypracuju posudky, lenze tie organizacie maju len informacie, ktore im vyrobca poskytne. A nikto vlastne presne nevie, z coho Tritan je. ?! Nikde nie je presne zlozenie, ta spolocnost ho nepusti von... Myslim ze nejaka aliancia studentov- nepamatam nazov, robila pokusy a z Tritanovej flase sa tiez vylucovala nejaka chemikalia pri vyssich teplotach (myslim ale ze pri vyssich ako normalny plast - aspon to) a viac nepamatam, viem, ze som si len povedala ze hmm tak toto tiez nie.. a vacsinou sa skodlive BPAcko - kvoli ktoremu sa zacali vyrabat BPAfree plasty nahradzuje BPS alebo BPF - vyvinove poruchy, narusanie hormonov atd... Bps tiez nebolo poriadne otestovane predtym ako ho povolili... Uff no kazdopadne stale je Tritan lepsi ako PET, no napriklad na slnku, v teple v aute alebo do umyvacky, tobôž nie do mikrovlnky by som tu flasu nedavala. A tiez nie horuce, nechat radsej vychladnut trosku. Plast nie je inertny material takze pravidelne cistit a nedat sancu mnozeniu bakterii.

katka1981
11. feb 2016

@horana, ja by som objednalai z Ali, beriem odtial veci, ale nechce sa mi cakat a nechapem kde ma mala diarik studenstky co na zac. roka dostala v skole. Tam su zlavove kupony Sevt. Snad ho najdem, skoda aby to prepadlo. Dufam, ze ta flaska bude zdrav, nezavadna, paci sa mi.

erinne
11. feb 2016

@katka1981 teraz ma bite 😀 ale osobne neverim ze cokolvek z ali je zdravotne nezavadne

erinne
11. feb 2016

@letka906 dakujem za info, narychlo som googlila ale nenasla nic. Ja nemam umyvacku ani mikrovlnku, takze umyvam normalne rucne v teplote znesitelnej pre ruky🙂 zatial je to naj, co sme mali (sklo tazke, zdrava flasa splesnela). Dcera je prvacka, ked bude vacsia asi sa vratime ku sklu.

erinne
11. feb 2016

@erinne okrem toho vriace nic nikdy do flase nedavam, tak snad pri normalnych teplotach sa tam nic jedovate neluhuje..

katka1981
11. feb 2016

@erinne, tak spiralu ani ziadnu kozmetiku si tam nekupim, ale je to rovnaka cina ako mas v obchode. Tie iste fabrky a ten isty tovar mas v obchodoch. Nemas sancu vediet ci to co tu kupis je ok. Neboj ja som tiez opatrna.

beboo
11. feb 2016

ahojte ja som momentalne spokojna z flasou Purity od Tescomy, syn ju ma necele 2 mesiace a zatial netecie co povazujem za zazrak lebo uz som vyskusala vsetky mozne - zdravu flasu, equa atd...a vsetky tiekli, smrdeli a plesniveli. dufam ze tato uz konecne nesklame 🙂

eviki
15. feb 2016

@junovka ahoj,ja som malej kupila tzv. "Zdravu flasu". Je bez skodlivych prisad. Davam jej rozne malinovky ako napr Vinea, ktoru riedim vodou. To malej chuti🙂

unique
16. feb 2016

@beboo tiez sme kupili Purity od Tescomy a je uuuplne super. Vyskusali sme uz hadam vsetky flase, zdravu, equa aj tupperware a kazda mi tiekla.

lauritka
19. mar 2016

za mna "zdrava flaša" plast BPA free a neviem čo ešte.. -nikdy viac.. a to ju poživam fakt len na čistu vodu, maximalne pridam citron. ☹
a to mozem drhnut, strašne zle sa to umyva, uplne sa to v tych zahyboch zažralo...
mozno na tmavych to tak nevidno.. ale na biele je dokaz jasny.. uz aj voda z toho čudne chuti, no hnus.

idem uz len do skla.

to borosilikatove sklo by malo byt lahšie ako klasicke / pre menšie detičky /

betyna8
14. júl 2016

@godyna prosim ta aku velku nalgenku si kupovala.ja chcem do skoly synovi len ta 0.7l sa mi vidi az moc velka

meusicka
14. júl 2016

@lauritka och fuj, aj my mame zdravu flasu, teizs om objednala pre vsetky 3 deti a tiez nie som velmi spokojna. davam len vodu, ostatne vobec a pravidelne davam do mycky. ten vrch som uz menila , musim coskoro zase. este chvilu ich necham , kym nenajdem nieco lepsie.
ja sa skla bojim, decka chodia do lesnej skolky, stale vonku, ruksak halabala, vsade polozia , takze sklo by som im nedala.

lauritka
14. júl 2016

@meusicka no veru.. je to hnus... tak este tie sklenene v tych ochrannych obaloch by si im mozno mohla dat, to by sa nemalo rozbit.

ivana11155
14. júl 2016

My sme tiez mali zdrave flase, obidve deti a rovnako sa na nich chytala pliesen ako na fotkach hore. Zdrave flase kvoli plesni neodporucam.
Teraz mame Tupperware, s tymi som spokojna.

godyna
14. júl 2016

@betyna8 ahoj. Ja mam pre malu tu menšiu 0,375 a ja väčšiu 0,7 . Ta sa mi zda velka, lebo ked je plna, tak jej je tazka a niekedy sa obleje. Urcite nekupuj sosačikovu, ale s otvorom na poistku, lebo sosakova sa zle ťahá.

betyna8
14. júl 2016

@godyna dik.,ja som to tak tiez vyhodnotila ze ta velka by bola moc tazka po naplneni.sosakovu ani nechcem,nech sa cim lepsie udrziava.Uz sme mali rozne flasticky,tie zdrave prave letia do kosa....este som zvazovala tu tescomacku,ale favorit je nalgene