Fľaša na pitie pre školákov. Akú kúpiť?

junovka
7. jún 2008

Mozno trochu odveci tema 😔 😅 , ale predsa.
Chcela som sa vas opytat, aku flasu pouzivaju vase deti v skole na pitie?Pretoze ja skoro kazdy tyzden kupujem schvalne Timeike pol litovky mineralky, aby som potom mala do coho jej davat pit do skoly.Nemate nejake napady, alebo tipy, co namiesto nich? 😕 Dakujem 😉

briluxina
7. jún 2008

ahoj, mozno by nebola od veci cyklisticka alebo sportova flasa alebo nejaka podobna.

emjee
7. jún 2008

pollitrovka jej staci? ja bezne ked sa mi nechce vlacit velku flasu chodim s 0,75l 😉
tiez ma inak napadla cyklisticka flasa

inak doteraz nechapem ako sme my v skole mohli vydrzat "bez vody", volakedy sa pitie do skoly nenosilo, max. si si cez prestavku dala vody z vodovodu 😝 by ma zaujimalo, ci mozu dnes deti pit ked su smadne, teda aj cez hodinu (osobna skusenost - v zahranici je to bezne, u nas to bol "problem" aj na VS)

sasenka
7. jún 2008

my mame v škole čajík, po jedle cez velku prestávku maju 2dcl čajíku 🙂 no a davam jej ešte maly džusik taky krabičkový, ked ma len 4 hodiny, no a ked viac, tak nosí asi 4dcl flašu (podobnú ako cyklistickú) a napije sa aj na obede, takže za ráno určite vypije vyše pol litra tekutín.
No a ten čajík platíme 20,- mesačne, som rada že maju taku službu, aj pre deti, čo sa inak nestravujú v jedálni 😵

sasenka
7. jún 2008

no a učím na škole na SŠ - emjee, mal by sa dodržiavať pitný režim, odporúčame napiť sa cez prestávku, ale ak to na niekoho príde, že je "strašne" smädný, môže aj cez hodinu, záleží na dohode. Ja len neznášam, ked si donesú kapučínka a čokoládky z automatu, to nie je potom hodina, ale bufet 😠

stalida
7. jún 2008

ahoj ja davam malemu do skoly cajik vo flasi od vody Rajec 0,75l plus este do 0,5l od vody O2. On toho cez den vypije nastastie vela 🙂

maca793
7. jún 2008

ja kupujem kubíka 400ml alebo 330ml fľašky. to deťom stačí na 4 hodiny. a keď sa im voda minie, učiteľka im spraví novú, majú v triede sirup, takže od smädu nezomrú

dadulka19
7. jún 2008

vunovka,ja to striedam,tak je to pre malú zaujímavejšie.Občas má tú cyklistickú,pom z minerálky 0,75l,z Kubíka alebo aj nejakú pollitrovku.A keĎ všetko vypije,dopustí si vodu.Teraz má práve tú novú z Jupíka aqua 🙂

tina_
8. jún 2008

ja dávam malej do plastovej od Jupíka alebo Kubíka (to je asi trochu väčšia) čaj alebo džús z domu (z krabice), tiež toho viac nevypije za 4-5 hodín... Tie cyklistické fľašky - nemôžem si pomôcť - mi strašne smrdia.
Na obede majú potom čaj, alebo nejakú vodu,
ale veľmi sa mi páči, čo ste písali vyššie, že máte tú "službu" s pitným režimom v škole, že si decká môžu nabrať vodu?
Ako to presne funguje? Majú nejakú nádobu v triede, alebo na chodbe? A poháriky alebo čo?
To by som navrhla aj v triede, kde chodí moja dcéra.

ciri
5. júl 2008

Nabrat vodu? No naše děcka si ji normálně nalívají z vodovodu 😀 ale ten sirup ve třídě je super nápad 😉
Cyklistická láhev - to se vás musím zeptat, jak ji udržujete v použitelném stavu, protože po nějaké době je uvnitř už fakt děsná - samozřejmě ji vždycky denně pečlivě vymývám, ale marně 😖
Takže jsem rezignovala a dávám dětem plastové lahve od minerálek, zhruba po 2 týdnech už musím ale dát nové.

verulka
5. júl 2008

junovka a co sa ti nepaci na mineralkovej flaske 😀 ja davam najcastejsie tie Rajec 0,75 l , ale nosia si len cistu vodu, nastastie...v skole si to doplnia ked maju potrebu, co je u nich aj 2x...mne to vyhovuje, lebo viem, ze sa nic nestane ak ju stratia, alebo tak neco 😉

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelikdianka
1. máj 2013

Zdravá fľaša ,dobre sa čistí a ani nesmrdí...... 🙂

simsalabim
1. máj 2013

Toto je najlepsia flasa, aku som doteraz objavila http://www.najdarcek.sk/kategoria/ekologicke-da...
a to sme ich skusili uz niekolko...

prasiatko30
1. máj 2013

@verulka presne tak flasa mineralnej vody bez bubliniek so sportovym vrchnakom. a najmenej raz za tyzden sa vyhodi a kupi nova a bez problemov

janinah
1. máj 2013

máme tupperware fľaše a som spokojná,nosí dve 500 ml

biobaby
1. máj 2013

Baby, ide o to, keď už deti majú popíjať vodu z plastových fliaš, tak nech sa jedná o kvalitný plast. PET fľaše nie sú vhodné na opakované používanie. Osobne odporúčam Equa fľaše (400/600 ml) alebo Zdravé fľaše (500/700/1000 ml), obe mám odskúšané aj na vlastných deťoch a som s nimi spokojná.

sirinka
1. máj 2013
lejlla
1. máj 2013

Ja som tiez za zdravu flasu.vyrabaju sa v 0,5l ,0,7l a 1l.

janage
4. máj 2013

Equa 600ml max. spokojnosť

janahugo
10. jún 2013

Tupperware - a vzdy iba vodu! Flasa je vyborna, v dolnej casti je dokonca nastavec na ovocie, ci inu drobnost. A o.i. mozes ju denne umyvat v umyvacke. Som stastna, ze nase deti nepiju sladke vody a caje (nevravim, ze si nedaju). V nasej triede je ale moznost si tu vodu so sirupom tiez zarobit, ci doplnit v SJ. Voda je ale najlepsia!!!

phoebee1
10. jún 2013

Mame flase equa, ale uz by som ich nekupila. Po 2 umytiach sa sucha farba a flasa po pade na zem, co sa detom lahko stane, pukla a tecie.

sirinka
10. jún 2013

Moje deti maju green bottle... D flase davam jedine vodu... Farba zatial drzi, po pade na zem sa kov deformuje, ale farba aj tak drzi 😀 zatial asi najlepsia z tych, co sme mali....

janage
26. jún 2014

@phoebee1 bohužiaľ musím súhlasiť dcére v škole takto pukli už dve - prvýkrát jej vinou, druhýkrát spadla pri klasickej strkanici medzi deťmi. Tretíkkrát už nekúpim. Na druhú stranu malej 2,5 ročnej sa z 400 ml pije úplne super a má ju veľmi rada a mne sa výborne udržiava. Tam je ale pod dozorom, takže žiaden pád na tvrdú plochu nehrozí a farba že časom opadne mi zas tak nevadí.

jaaty
26. jún 2014

zdravá fľaša - 0,5 l

sylviabab
17. júl 2014

Zdravá lahev 0,5l, uz ju mame pripravenú..

yukki
21. júl 2014

zdravú fľašu máme aj my...čo je fantastické dá sa bez problémov ten sosák aj celý vrchnák doobjednať...mám totiž deti - hlodavce.

evica01
21. júl 2014

Topgal. Plast, siroke hrdlo, da sa dat do umyvacky.

babulina
22. júl 2014

baby mate niekto skusenost s termoobalom na zdravu flasu, stoji to za to ju objednat? doma mame 0,5l

emjee
23. júl 2014

my sme nakoniec kupili sklenenu Retap, ale mam pocit, ze rychlo zasmradne - da sa to sice vymyt, ale po pol dni uz mi to smrdi