Hviezdoslav Kubín - báseň pre tretiaka a šiestaka

bibina32
22. jan 2018

Prosím Vás poradíte mi nejaké básničky na Hviezdoslava Kubína pre tretiaka a šiestaka. Dakujem

hettinka
22. jan 2018

pre tretiaka Tieň od Rúfusa možno https://www.zones.sk/studentske-prace/basne/108...
alebo niečo od Janovica https://www.zones.sk/studentske-prace/basne/110...

No a pre šiestaka neviem, tiež hľadám pre piataka, ale zatiaľ máme toto od Miroslava Váleka: Neviditeľné auto, viditeľný strom

No a hovorila som aj s učiteľkou, tak odporučila Feldeka, prípadne že môžu byť aj texty piesní napr. od Peteraja, ale treba pohľadať.

ribezlicka
22. jan 2018

My sme mali pre tretiaka Ranena breza, pekna a rychlo sa uci😉

hettinka
22. jan 2018

@ribezlicka to je take obrecitovane, že nám to vyslovene zakázali už na 1. stupni. Je to krásna básnička, ale skonzultovsla by som to s učiteľkou. Rovnako ako Zabiatko alebo Čin-čin

ribezlicka
22. jan 2018

Moj mlady s tym mal obrovsky uspech, vraj najkrajsia basen. Hlavne, ze bola za 1🙂

bibina32
autor
23. jan 2018

@hettinka pre piatak minuly rok sme mali Zlý ziak alebo rodeo od Stefana Moravčíka a mala velky uspech u učitelky, strasne sa jej páčila

hettinka
23. jan 2018

@bibina32 dakujem, pozriem to

bibina32
autor
24. jan 2018

@dominika6 dakujem, vybrala som si

sofiafranko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexa321
21. jan 2023

@bibina32 neviete prosím z akej knihy je táto báseň ?

tinka1709
21. feb 2023

Ako Vám dopadli detičky na Hviezdoslavov Kubín?

tinka1709
21. feb 2023

Pýtam sa len preto, ze ja mâm piataka, bol prekne naučeny....učiteľka mu povedala, že pekný výber, pekne naučený......len mu musí dať dvojku, lebo báseň sa vraj nachádza v 6.alebo v 7.roč.v knihe....(my sme ju mali vytlačenú z internetu) Čo vy na to?

alexa321
22. feb 2023

@tinka1709 Uf môj názor je , že to bolo nefér ako sa zachovala. Malá ho pochváliť a vyzdvihnúť to ,že sa naučil ťažšiu básničku pre vyšší stupeň.
A vôbec si myslím, že je to len orientačné delenie aká a v ktorom ročníku sa má učiť báseň.
V prvom rade je to na žiakovi čo zvládne .

maruskavoska
25. jan 2024

@tinka1709 to je choré 😮😮😮

sofiafranko
25. jan 2024

@tinka1709 akú ste mali báseň? Inšpirujem sa do budúcich HK 😀