Hviezdoslavov Kubín a báseň pre piataka

lejja
6. feb 2012

Chcem Vas poprosit,ci neviete poradit basen na HK pre piataka .

henulienka
6. feb 2012

poradiť neviem, len chcem napísať : chválabohu za našu pani učiteľku, ktorá deťom vyberá básničky na súťaže!!! Ja by som netušila aká sa hodí pre aký vek.

sisaha
6. feb 2012

@lejja my sme kazdorocne prežili na tejto knihe. Su tam basne rôznej narocnosti http://www.martinus.sk/?uItem=3697

lejja
autor
6. feb 2012

@henulienka tak to mate velmi dobru pani ucitelku.Zabudla som dodat,ze to musi byt basnik,ktory este zil(zije)v 21storoci.

henulienka
6. feb 2012

@lejja máme 🙂 No tak to už vôbec poradiť neviem.... snáď len pátrať na internete najprv po básnikovi potom po nejakej jeho vhodnej básni ...

alami
6. feb 2012

@lejja skoč do knižnice, tety ti poradia 😉
Ja som vlani aj tento rok vybrala pre syna (tretiaka) básničku z časopisu Macko Pusík. Je vtipná, ľahko sa pamätá a nie je to žiadna vykopávka 😅 V každom čísle je vždy nejaká... Pre piataka by už boli tieto asi moc detské, ale možno sú nejaké aj v iných detských časopisoch

lejja
autor
6. feb 2012

vdaka,uz som nasla od Milana Rufusa-Laktibrada 🙂

lejja
autor
7. feb 2012

ahojte,tak nakoniec ta basen nemoze byt ☹ musime hladat dalej,len uz fakt neviem co 😖

moonlightka
7. feb 2012

Skus nejaku od Daniela Heviera...pise aj pre mensie aj vacsie deti...a su to dobre zapamatatelne basnicky.

simi666
24. feb 2012

ahoj

katecameron
24. feb 2012

my mame prozu a dcera bola minuly rok vlmi uspesna tak ma aj tohto roku 😉

tisa82
19. feb 2013

Neviete poradiť niečo na Hviezdoslavov kubín pre štvrtáka?

odrik
19. feb 2013

@tisa82
Ak potrebuješ prózu hľadaj v dielach pre deti od Veroniky Šikulovej, Gabriely Futovej 🙂, ale i Daniel Hevier kniha Päťka z nudy je fajn 🙂

silvia07
20. feb 2013

aj ja sa priklanam ku proze 🙂 ...lahsie zozenies ako basen....ja mam len tretiacku, ale uz ani oni nemozu mat nejake moc detske..ani o zvieratkach
a ak chce ist dalej ako len na triedne kolo, tak aj nieco neokukane a sucasne....lebo sa hodnoti aj vyber

tisa82
21. feb 2013

No ďakujem za tipy, vybrala som pár básní a pani učiteľke sa nič nepáčilo .... nemôžu tam byť zdrobneniny, nemôže to byť detské ani o zvieratkách .... a nesmie to byť ani krátke .... Potrebovala by som konkrétne dielo, z ktorého by to mohlo byť, ak tu má niekto syna štvrtáka .... ďakujem

brisilda
25. feb 2013

@tisa82 co mate za ucitelku ked sa jej nic nepaci? 😠 nech ti teda ona poradi co vybrat ked je taka mudra 😉 Ja teraz riesim podobny problem...hladam hladam a nic nenachadzam. 😝

tisa82
26. feb 2013

@brisilda
Nakoniec nám schválila Vianočnú poštu,a ale je to na 2,5 strany A4, čo sa mi zdá dosť náročné. Môžem ti to preposlať ak chceš, ešte mám prózu Ako Ferko robil všetko naopak .... je to z rozprávok pre neposlušné deti

brisilda
26. feb 2013

@tisa82 jasne mozes mi to skusit preposlat na mail brisilda@zoznam.sk 😉 my uz mame vybrate od Milana Rufusa Tien len si nesom ista, ci to nieje pre 9 r. dieta malo 😝 😀 Dakujem

ena1903
26. feb 2013

Ja som ako decko tuším až 2x recitovala od Ľ. Feldeka Rozprávka o veľkom hlade - doteraz sa mi to zdá byť roztomilá a vtipná básnička. Je trochu dlhá, ja som mala niektoré strofy vypustené. A ešte ako úplne maličká som mala tuším od Ľ. Podjavorinskej Mesiačikove úbehy.

ena1903
26. feb 2013

O, a este som chcela povedat, ze Rufus ma sice krasne basnicky, ale je to snad najrecitovanejsi autor, co sa tyka detskej poezie. Moje ucitelky boli kedysi alergicke uz na samotne meno Rufas na HK.

tisa82
28. feb 2013

@brisilda Máš to mať, poslané. Tieň od Rúfusa nám učiteľka vrátila, že vraj detské ..... 😀 😀 😀 . Však štvrtáci sú ešte deti 😀 😀 😀

nikus5
20. jan 2015

@tisa82 ahoj, nemohla by som Ťa poprosiť poslať tú báseň Vianočná pošta aj tú prózu o Ferkovi? Ak ju ešte máš 🙂

tisa82
20. jan 2015

@nikus5 mám v odoslanej pošte tú Vianočnú poštu, môžem Ti ju preposlať. Len mi napíš mail. Kľudne aj do IP.

kibuk
31. jan 2015

Ahojte momentalne riesim to same pre mojho piataka...
@tisa82 mohla by som poprosit o zaslanie "Vianočnú poštu"? Veľmi krasne dakujem

hela713
1. feb 2015

@tisa82 Prosím pošleš aj mne tu Vianočnú poštu? Ďakujem 🙂

tisa82
1. feb 2015

@kibuk
@hela713 poslite mi maily, preposlem, nie je problem.

kibuk
2. feb 2015

@tisa82 posielam ip

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bucky
7. feb 2015

@tisa82 mohla by som poprosiť o tu Vianočnú postu. Pekne ďakujem

slavusa5
17. feb 2015

aj ja si poprosím poslať Vianočnú poštu...Veľmi pekne ďakujem...Slávka

vaness09
21. feb 2015

Ahojte, viem že by som si to mala hľadať sama ale už som zúfalá..už týždeň hľadám báseň na hviezdoslavov kubín pre 8.ročník bola som v knižnici hľadala som na internete a stále nič. Nenápísali by ste mi prosím niečo ani moc krátke ani dlhé a vhodné na moj vek? vopred dakujem emoticon