I.sväté príjmanie. Kedy je vhodný čas?

murcos
18. sep 2009

chcela som sa spytat mamin, ktore maju uz vacsie ratolesti...kedy idu deti na sk ci v cechach ku prvemu sv.prijmaniu? mne sa mari, ze som bola v 9.rokoch (co tusim bola tretia trieda zs)
zijeme v at - tu je zvykom, ze chodia deti v druhej triede (teda 7-8 rocne). pride mi to nejako skoro.
vaham, ci tento krok nepresunut o dva roky neskor....len potom bude v krhu uplne neznamych drobcov. co si o tom myslite vy?

macka01
18. sep 2009

tu sa chodí v tretej triede.No záleží ako intenzívne ich pripravujú na náboženstve.Naši v prvom ročníku si len kreslili v takom prac,zošite sem tam im niečo porozpraval,vlastne všetky motlitbyčky čo vie som ho naučila ja a teraz v 2 roč.ešte nemali náboženstvo,prave budúci týždeň začínajú ale len 1 hodinu do týždňa.

murcos
autor
18. sep 2009

tu maju tiez nabozenstvo v skole...ale nieco robi priamo aj fara.

maja22
18. sep 2009

Murcos, osobne si myslím, že druhák či tretiak, nejaký úplne veľký rozdiel v ich chápaní ešte nevidím... Človek už musí mať čosi za sebou, aby si uvedomil, o čo vo svätom prijímaní ide... Ale už aj druháci majú základný predpoklad - vedia rozlíšiť, čo je dobré a čo zlé (teda pochopiť, čo je hriech) a vedia milovať, takže keď sa im to zo strany rodičov alebo kňaza vysvetlí, že Pán Ježiš sa im dáva z lásky a chce od nich, aby Ho tiež ľúbili, tak to pochopia 🙂 Detičky vedia ľúbiť veľmi úprimne, ale nechápu abstraktno, im to treba na konkrétnych príkladoch ukázať 😉 Keď sa budete s dcérkou spolu pripravovať na ten veľký deň, môže byť pre ňu nezabudnuteľný do konca života 🙂 Neviem, ako by to brala neskôr, keby išla s deťmi mladšími od nej...

akzuzs
18. sep 2009

Tiež si myslím, že je to jedno či 7 alebo 8-9 rokov, lebo sú deti ktoré su aj staršie a nechápu tomu a deti, ktoré už ako 5 ročné tomu dobre rozumia. Záleží od dieťaťa 🙂. No ja na Tvojom mieste sa prispôsobím krajine, kolektívu a zvyklostiam, lebo je to rodisko Tvojho dieťaťa 😉