Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ideme do prvej triedy

ruzicka603
18. aug 2016

Moja dcerka v septembri nastupuje do prvej triedy,prvi den pojdem s nou na otvorenie skolskeho roka a privitanie prvacikov.A na druhy den neviem ci uz zacnu s ucenim,neviem uz ma zobrat skolsku tasku zo vsetkymi pomockami so sebou do skoly,alebo zo zaciatku to bude len take spoznavanie sa ucitelkou,s novymi detmi atd?Ako to vlastne prebieha to ucenie s prvacikmi?

liaka
18. aug 2016

Prvaci si beru hned na zaciatku skolskeho roka skolsku tasku. Ak aj v prvy den nedate od druheho dna sa uz nosi- dostanu ucebnice, zosity a veselo sa ucia 🙂

pribinak
18. aug 2016

Ucitelka vam povie vo presne treba priniesť na 2.den.

dominika6
18. aug 2016

@ruzicka603
Prvy den je uvitanie na dvore,rozdelite sa do tried a ucitelka detom povie co si maju doniest na druhy den..zoznam pomocok ste uz mali davno mat alebo vam este daju...nestresuj

nefertiti7
18. aug 2016

U nas to vraj bude tak že idú do školu a učiteľky z materskej ich odberu do školy. Potom na školskom dvore ich odoberu ucotelky. Zoznam ešte nemal ale u nas vsetko vyhlásia.

sardinka335
18. aug 2016

@ruzicka603 prvý týžden je skor taky zoznamovaci a štartovaci, snad nečakaš ze hned v prvy den dostanu pisat dva riadky z pracaku nie??? Kazda škola - učitelka ma svoje postupy, svoj system. Najprv budu robit tzv. čiary do pracovneho zošita, učiť sa čísla - pisat, priradovat počet atd...Učenie s prvakom je ,,jednoduche,, proste si vyberie zošit kde ma D.Ú. bud prepiše tie 2 riadky čiar, pismena alebo ake ma zadanie alebo vypočíta 1 - 2 matematicke cvičenia...u nas všeho všudy 30 minut. Nejake 2 hodinove učenie po škole som chvala Bohu nikdy nezažila...klop klop...syn 3tiak sa uz učil sam, aj tašku si chystal sam...ja som podpisovala len ziacku knižku. Mal same jednotky... 😀 Tak dufam, ze to tak ostane, ulohy su ich povinnosti nie moje k tomu ich vediem, ze to je ich zodpovednost.

alama
18. aug 2016

my sme mali tak, že bolo otvorenie šk.roka a potom sme mali "rodičovské" v triede, spolu s deťmi, kde nam p. učiteľka povedala, čo na druhý deň budú potrebovať. Myslím, že aj vám určite p. učiteľka dá informácie.

ruzicka603
autor
18. aug 2016

@dominika6 Zoznam pomocok uz mame nakupene.Som dostala pri zapise zoznam co treba kupit a uz to je vsetko prichystane.Aj v skole sme boli pozret sa ako to tam vyzera a co kde je.Zatial sa mala tam tesi 🙂dufam,ze jej to ostane.

ruzicka603
autor
18. aug 2016

@sardinka335 Nie,necakam,ze hned budu neviem kolko ucenia mat,len sme o tom doma hovorili ako bude v skole.Ja si uz nepametam ako to bolo,ked som isla ja do prveho rocnika,to uz bolo moc davno.

ruzicka603
autor
18. aug 2016

Len neviem ako si bude rozumiet s novymi spoluziakmi/spoluziackami..

sardinka335
18. aug 2016

@ruzicka603 v škole bude dobre a šmitec, všetko ostatne sa rieši situačne...niekedy tu školu, školku - nastup do inštitucionalizovaných zariadení zvladaju rodičia horšie ako samotne deti, nehovorim, ze to je tvoj pripad, ale často sa s tým stretavam. Ako si bude rozumiet so spoluziačkami..nechapem načo to teraz riešiš. Nijako to neovplyvniš, ale uz dopredu mas v hlave myšlienky ze ,,nevieš ako,,. Kamaratky si najde, prečo by si s nimi nerozumela? Mozno nebude kamoška s kazdým, aj moja dcera ma pár deti s ktorymi sa hráva viac a s inymi menej. Je to uplne normalne, ze s niektorými si rozumieme viac a s niektorými menej. Hlavne aby ste si rozumeli s učitelkou 🙂 to je pre mna osobne najdolezitejšie ...a či si moje dieta rozumie s nejakou ,,Marišou,, alebo nerozumie mám na haku...🙂

ruzicka603
autor
18. aug 2016

@sardinka335 Tak nechame sa prekvapit 😉

maja2039
18. aug 2016

@ruzicka603 prvy den sa nebere nic akurat tak kyticka a pani ucitelka vsetko povie co dalej 🙂

ruzicka603
autor
18. aug 2016

@maja2039 Kyticu viem,ze treba kupit ucitelke.Myslela som dalsie dni ako budu prebiehat v skole.Nestresujem sa nad tym,nic,len mala sa pitala ako jej tam bude,tak som nad tym rozmyslala.Ale najhorsie pre nu bude asi ranne vstavanie.

saurian
19. aug 2016

prvacikovia si uz prvy den beru skolsku tasku, ani nie tak preto ze by ju potrebovali, ale pretoze proste vsetci CHCU 😀 😀 😀
v prvy den vam vsetko povedia, neboj, prip to bude mat skola na nete. a deti nosia normalne od druheho dna tasku.

kofa77
19. aug 2016

u nas skolsku tasku z prvakov nemal skoro nikto. a to islo o 5 novootvorench prváckych tried.
a zeby ju chceli VSETCI? ani nahodou 😉

cize my sme tasku nebrali, syn nemal ani zaujem, a bola by zbytocna. co ich cakalo v treide, to zobrali rodicia. vela toho nebolo.

jasminet
19. aug 2016

my sme prvy den nebrali tasku, iba cokoladku pre pani ucitelku, vacsina deti nemala tasku vobec prvy den. pani riaditelka mala prihovor, pustili hymnu, rodicia zaslzili, deti si zobrala pani ucitelka do skoly, nas riaditelka previedla po skole - ukazala kde je telocvicna, kde jedalen, kde klub, povedala co kde kam zaplatit, co za kym ist. deti si medzitym zobrala druzinarka - ukazala skolu im a my sme mali pokec s triednou ucitelkou - co dokupit, co doplatit, nejake maily, cisla vymenili a o 10 sme uz boli doma.

druhy den normalne taska, peracnik, slabikar, papuce, podpisane zosity doniest atd atd

moni244
19. aug 2016

Zbytocne dopredu stresujes, kazda skola to ma inac, prvy den pridete a povedia, co treba na druhy den doniest, ked mas vsetko nakupene, tak nechapem tejto otazke

ruzicka603
autor
19. aug 2016

Tak nechame sa prekvapit,co nas caka to nas neminie.