Ideme do tretej triedy

pacna
13. aug 2009

Ahoj babenky tak ideme sa chystat do tretej triedy 🙂

katka76
23. nov 2009

atlaska: ste machri 😉
vybranne mame zatial len b/m, nemusia sa ich ucit naspamat, ale vediet ich pisat treba.
inac kubko sa nikdy nemaju nic ucit, ale az trpnem, ked pride zo skoly, ze pisali diktat, ci matiku - nastastie su to zatial same, ale asi mu budem musiet zacat davat nejake navyse cvicenia, nech nemam zle svedomie, ze sa poriadne nepripravujeme 😒

pacna
autor
23. nov 2009

u nas je to tiez tak ucit sa netreba nic 😠 a vybrane b/m 😀

jeane1
23. nov 2009

mi sme už ukončili aj p zajtra maju test z opakovačky b,m,p tak som zvedava a hned idu na r 😕

katka76
24. nov 2009

tak dnes maju stvrtrocnu zo sj, esteze mi to vcera vecer aj oznamil, tak sme dali aspon nejaky diktat.
zajtra je rodicko, sa tesim, ako zase budem vypliestat oci, ze o com vsetkom neviem. hlavna vec, ze maju slovnicky na poznamky, no kubko si nic znacit nepotrebuje 😠

lenca13
24. nov 2009

Radka je teraz chora ale zajtra ide do skoly,tiez pisala pisomky ked nebola v skole tak uvidim ci ju budu skusat ustne,ale zatial v skole v pohode uz teraz opakuju b,m,p

marcia92__2
3. dec 2009

ahojte mozem sa k vam pridat? aj ja mam tretiacika a mame veselo. tiez mame vybrane slova teraz po p, ale sme chory

atlaska
7. dec 2009

Vitaj Marcia. No maly je chory, ale chorusikuje viac deti, tak nepreberaju nic nove len opakuju. Geometriu dokoncuju a opakuju vybrane slova po R. Prebrateho maju vraj dost,tak pockaju na ostatnych kym sa vyliecia.

katka76
7. dec 2009

pridavame sa k chorym, jakubko v sobotu na obed zrazu chytil teplotu - takmer 39. vcera to bolo o tom istom, dnes len zvysena, nieco cez 37. kamoska mu robila odbery a vsetko je negativne, tak ho necham do stredy doma a moze ist potom do skoly.
stvrtrocne sme zvladli vynikajuco 🙂

marcia92__2
9. dec 2009

ahoj atlaska, no my sme uz domarodili, a teraz opakujeme vybrane slova po b, m, p. chcela som sa vas opytat ci aj vy mate tie vybrane slova take skratene. ja ked si to pamatam z mojich cias tak ich bolo ovela viac. ake su vase deti, lebo ja mojho musim do vsetkeho tlacit, sam sa nikdy nezdohadne otvorit knihy. a este by ma zaujimal aj anglicky jazyk, ze co uz vase deti vedia, lebo my mame AJ az teraz v tretom rocniku a neviem ako to je na druhych skolach.

lenca13
9. dec 2009

Ahoj Marcia,tak nasa uz beru vybrane slova po s,mne sa zda ze tiez sme ich mali viac.Do ucenia ju tiez musim sem tam nahanat,alebo mi povie ze vsetko vie 😉
Anglictinu maju od prvej triedy,teraz zacinaju pisat cele vety,kazdy tyzden pisomka,musia ovladat 100 percent anglicku abecedu,no ale zatial jej to ide do pohody, zacinaju brat slovesa

katka76
9. dec 2009

ahojte, tak kubko siel dnes do skoly, zdravy ako rybicka, vcera som z nich uz salela, teplota ziadna, vonku lejak, len sa prekarali.....
od p.uc. sme dostali mail s ulohami, tak sme vsetko podopisovali. vybranych slov je strasne vela, my sme sa ucili len tie zakladne, nie odvodene. nastastie ich musia vediet pouzivat, nie naspamat.
a v piatok idu do nitry do divadla

atlaska
10. dec 2009

Vybrane slova sa ucia vsetky, ktore su v tom prac.zosite-taky format ani A4 ani A5. Aj odvodene, sutazia kto vymysli viac odvodenych.Prebrali uz aj po S. Mne sa zasa zda za my sme ich mali menej 🙂
AJ ma od I.triedy, beru vselico, pisu cele vety, abecedu-spealing, cislovky, citaju kratke clanocky, teraz mali za ulohu napisat o kazdom clenovi rodiny, kedy ma narodeniny, kolko ma rokov, co rad robi - bolo to precvicenie radovych cisloviek.

jeane1
11. dec 2009

mi sa vybrané slová učíme už po b,m,p,r,s,v 😕 🙄 sme nejak rýchlo ako to tu čitam, a z Aj tiež máme od prvého ročníka ale neviem sipredstaviť žeby mi napísal vety o svojej rodine, to by som sa asi dobre pobavila 😀 😀 akurát tak čítaju a učia sa slovíčka čo podľa mňa nevedia ani použiť,ale čo už 😖 😖 chodíme na doučovanie ku kámoške tak snad to nejak zvládneme, no a zaujímavu mame matiku -geometriu,učia sa čo je polovica,štvrtina a ...

jeane1
22. dec 2009

ahojte a máme tu práááázdniny 😀 😀

VESELé VIANOCE A bohatého Ježiška želááme 🙂

katka76
22. dec 2009

ahojte, tak vesele, nech si to hlavne deti uziju.
kubko dostali ulohy z mat i sj a este nejaku basnicku na hviezdoslavov. odo dnes si ale uzivame vianocnu pohodu a povinnosti si nechame az od 4.1.
a este sa musim pochvalit, vyhral pytagoriadu na skole.

atlaska
30. dec 2009

Katka sikovnicek 🙂
U nas sa robi len Klokan.
Baby kolko maju vase deti v ziackej znamok? Robime s kamoskou taky mini prieskum, nasi totiz dost cca 70 ale jej syn len 20 a je nestastna lebo ma z vlastivedy len 2 do konferencie 10 dni v skole teda ak napise pisomku na 2 uz bude aj na vysvecku 2 ☹

bodka70
30. dec 2009

atlaska, schválne som to teraz spočítala našej tretiačke 🙂 😉 , má presne 40 známok, z toho 2 dvojky, ostatné jednotky a k tomu jednu poznámku 😀 . Zdá sa mi to primerané, i keď minulý rok o tomto čase mala viac známok, cca 60

lenca13
30. dec 2009

My mame tiez 40 znamok,ale z toho ma 18 zo slovenciny,tiez su tam tri dvojky,a z matiky ma len 4 znamky 😕

atlaska
13. jan 2010

Kocky dik, ako ste nastupili po sviatkoch? U nas ok. Ved co chvila su polrocne prazky 🙂

katka76
13. jan 2010

ahojte, tak v ZK mame 62 jednotiek, niektore aj s hviezdickami a jednu 1-.
no zatial je to v pohode, nasobime okrem 9 vsetkymi cislami, scitujeme uz aj cez 100 a vybrane slova b,m,p,r.
som zvedava, kedy zacnu polrocne pisomky

lenca13
13. jan 2010

Ahojte my tiez zatial v pohode,buduci tyzden je rodicko tak som zvedava 😉

atlaska
14. jan 2010

my mame polrocne pisomky pondelok,utorok,streda a vo stvrtok rodicko.

katka76
15. jan 2010

no tak uz to zacalo, nasobilka vsetkymi, dnes polrocna zo sj, v pondelok z mat a ostatne sa necham prekvapit 😠 , lebo u nas sa na to nejak pozabuda, ze do skoly aj nieco treba 😠

lenca13
18. jan 2010

My mame dnes rodicko,dnes pisomka zo sj,zajtra mat,a ang,j 😕
Inak musim sa trochu postazovat,ma skoro same jednotky ale ma hroznu upravu a skaredo pise a nic nepomaha ☹ uz aj telku mala zakazanu,prepisovanie tiez nula bodov

milka2008
18. jan 2010

katka76 - tak to je super. Matusov spoluziak bol vraj druhy na skole Ale je mi divne, preco ucitelka vyberala iba cistiych 1-karov. aspon podla synovych slov. Mozno dostali nejake specialne prikazy...

Nasi uz maju uzatvorene znamky. Polrocne pisomky dopadli synovi podla ocakavani, niektore aj o nieco lepsie 🙂

Teraz im nasnezilo, tak sa velmi na skolu nemysli 🙂

Lenca13 - nieco podobne najdes aj v Matusovom zosite, hoci pise celkom pekne na chlapca, ale pre neho nemusia existovat i/y, dĺžne, makcene, bodky, ... same zbytocnosti 😀 😀 😀 😀

lenca13
19. jan 2010

Tak na rodicku vsetko v poriadku,znamky uzavrete ale aj tak dnes pisu este pisomku zo sj 😉
Milka ona vie pisat aj pekne,no ale ked pisu rychlo aj to tak vyzera ja len dufam ze si trochu vstupi do svedomia 😕 uz ma ozaj nebavi ju stale upozornovat

katka76
19. jan 2010

milka - mne zas kubko vravel, ze na pytagoriadu sa mohol ist ten, kto chce, ale ak sa jednotkarovi nechcelo, tak ho tam prihlasila ucitelka
sj pisomka i diktat za jedna, dnes uvidim co matika - ale ta jakubovi ide
po letnych prazdninach bolo to pismo kostrbate, teraz ho trochu zmensil, ale je to fakt krasopis - clovek by neveril, ze je to chlapec a lavak

katka76
26. jan 2010

ahojte, no co, znamky uzatvorene? kubko bude mat same, tak to pojdeme oslavit a cez vikend chceme ist aj lyzovat.
a od februara ten cas bude uz letiet, najskor jarne prazdniny, o mesiac velkonocne, potom prijimanie, plavecky a je koniec sk. roka

lenca13
26. jan 2010

Ahojte,aj my budeme mat same jednotky.
Kati veru rychlo prejde ten druhy polrok,my uz mam aj datum prijmania, este aj nas caka aj Skola v prirode.

jeane1
27. jan 2010

aj mi budeme mať samé jednotky 😉 oslavime na lyžovačke a potom šup do kina na 3D film 😀 , potom máme plavecky a o mesiac prijímanie, veľku noc ani nepočítam mame spojene s oslavami narodenín 😀 ....celkom rušný druhý polrok 😵 😵 a net kedy budu štvrtáci ...pánečku jak to uteká ☹