Intolerancia laktózy. Prijmem každú radu

sestri
10. dec 2008

Viem, že tu táto téma je,ale našla som ju v bábätkách a moja dcéra má 11 rokov a teraz jej zistili intoleranciu laktózy.Prijmem každú radu, čo dávate svojim deťom, hlavne aké sladkosti, lebo to bude pre ňu asi najväčšia trauma, nejesť čokoládu.

bambusko
21. dec 2008

sestri, ma uplnu intoleranciu? nasa ema toleruje cca 1dl mlieka - cize vlastne znizenu toleranciu.no vekom sa to moze menit 😒 na gastre nam kazali zistit podavanim malych mnozstiev mlieka a postupne zvysovat, az pokial jej to nebude vadit. pit jej davame len bezlaktozove mlieko. do varenia ap. pouzivam normalne, ale nevarim mliecne polievky, ani v skoleich neje. takisto nekontrolujem potraviny, v com je laktoza, jogurty, tvaroh, slahacku toleruje dobre. a cokolada existuje aj bezmliecna, ale ta asi detom nechuti 😨

bianca
21. dec 2008

mne diagnostikovali intoleranciu az v 19 rokoch.Akurat si davam bacha na pitie mlieka pokial nie je blizko WC 😅 To je pre mna to najhorsie.Smotana a jogurty,ci cokolada mi nevadia.Este to tak.
Kristinky mi je luto.Bez cokolady sa tazko zvlada puberta 😠

bambusko
21. dec 2008

bianca 😀 ale zase cokolada sa ma rada s vyrazkami 😖

bianca
21. dec 2008

bamusko ja som nemala problem s akne v puberte ale za to teraz...zacalo sa v tehu a od vtedy som jak majak

bambusko
21. dec 2008

a pijes mlieko? nasa ema ho miluje, no akurat teraz nemaju bezlaktozove nikde 🙄 no darmo, nie je to vianocny tovar ☹

bianca
21. dec 2008

bamusko pijem raz za cas (vcera asi 3 hlty a potom som 3x nestihala skoro ani gombik rozopnut)Mlieko milujem ale nemusim ho mat kazdy den tak ma to tak nedepta

sestri
autor
22. dec 2008

no zatiaľ jej bolo zle po všetkom mliečnom...teraz 2 týždeň sme vynechali úplne všetko a je kľud...mlieko zohnať neviem ani ja...včera zjedla potajomky parmezán a nič jej nebolo...acidko a activiu jogurty jesť môže???...s doktorkou som hovorila zatiaľ len telefonicky, tak toho veľa neviem...v januári sa mám zastaviť pre správu, to je skoro mesiac odkedy sme boli na krv...pekne to naťahujú...som zvedavá, čo mi povie.
nie vždy ju prehnalo, po niektorých veciach sa vyhádzala na tvári a v hlave.

bambusko
22. dec 2008

sestri, nasa ema nemavala hnacky. mala podrazdene okolie konecnika, pricinu sme hladali skoro 3 roky 😕 az kedju zacalo bolievat brucho, dozvedeli sme sa, co je vo veci. jogurty a kyslomliecne vyrobky by mala tolerovat, kedze tam je laktoza spracovana bakteriami mliecneho kvasenia. ono sa to moze ukludnit,ked uz nebude drazdit creva a mliecn evyrobky by mali byt ok, aj vyrobky s vyssim obsahom tuku. viac si pozri tu

http://www.charon.rdc.sk/index.php?id=laktoza.html

mlieko minusL mavaju v tescu, kauflande a najlacnejsie v bille za 55, ale teraz nie je nikde ☹ na dovolenke v taliansku sme kupovali v lidli za 0,99€ 😔

sestri
autor
22. dec 2008

ďakujem ja som tú stránku našla aj iné...ale ďakujem za všetky rady..
teraz keď nad tým rozmýšľam...bolesti brucha tiež máme skoro 2 roky a vôbec ma nenapadlo, že by to mohlo byť z mlieka...až, keď to bolo stále častejšie som začala pátrať a vtedy sa pridružili už aj hnačky...malá je aj alergička, tak to máme dosť zložité...má totiž alergiu na slnečnicu, tak nesmie ani žiadne margaríny...jedine Rama jej robí dobre...z bezlaktózového masla ju svrbí podnebie...mlieko u nás v Jednote stojí 40sk...a jogurt som našla za 35 a to som si povedala, že nedám.

bambusko
22. dec 2008

sestri, my to mame tiez pridruzene k alergiam a astme ☹ kopec dietnych opatreni kvoli ekzemom, tak len vyberam a preberam. ale vekom sa to zlepsuje, az na to mlieko 😨

sestri
autor
22. dec 2008

to sme na tom naozaj dobre...to je strašné, ako máme choré deti...

bambusko
22. dec 2008

nezufaj, su aj horsie choroby, dnes sa uz alergie povazuju za nieco bezne 😉 a my mame super dr. pneumologicku, velmi nam pomohla 🙂

sestri
autor
22. dec 2008

ja viem aj ja mám silnú alergiu a astmu a doktorka ma dala krásne do poriadku...skoro celý rok mám pokoj...u malej to pripisujem aj hormónom, už sa začínajú dosť búriť.

ninka23
6. jan 2009

Moja 9 ročná má čiastočnú intoleranciu od 1,5 roka ... nemôže mlieko, tvaroh- surový, kakao a niektoré jogurty a prívarky. V pohode, ba dokonca obľubuje syry typu Eidam a Feta a mliečne Kinder výrobky, tvarohové koláče, krupicovú kašu,uvarené mlieko s cereáliami. Postupne skúšame vždy niečo nové 🙂
Má alergiu na roztoče a pozáťažovú astmu, ale posledné výsledky boli vynikajúce ( dúfam že nám alergologicko- imunitná liečba zabrala a že malá sa z toho dostane 😉 )

sestri
autor
7. jan 2009

ahojte...kamoška mi vravela, že sa dá vybaviť príspevok na stravu pri intolerancii...neviete niečo o tom...ona robila na okresnom úrade a vraj sa to dá...len neviem či sa mi to oplatí ísť vôbec vybavovať.

inak odkedy sme vysadili mlieko, čokolády a iné mliečne veci, máme konečne pokoj od bolestí brucha...nevadí jej tvrdý syr, activia, vraj môže aj trojuholníkový syr...skúsime smotanu, ale acidko je v pohode...akurát má problémy isť na WC...telo si asi musí zvyknúť a to jej dávam probiotiká aj v tabletkách...ale hlavne, že je už v pohode.

eliska7
7. jan 2009

ahojte ten prispevok som teda nepočula 😕 ,a som prekvapena že v bille je to bezlaktozove mlieko mínus za 55,pojdem pozreť,u nas v jednote stoji 69 sk,v tescu 79 😠 ,ja davam aj varím len ztohto,lebo ine jej hned spravi krče a hlienove stolice 😢 ,jogurt len activia-lubi len vanilku 😖 ,tvaroh sme začali teraz skušať.cez sviatky odjedla kadečo a bolo to hned vidieť,take krče chuda dostala,len sedela na nočniku.inač sa snažim dodržiavať dietku aj koli iným zdr.problemom(alergia)
sestri aký jogurt si myslela?my sme skušali tie ryžove a sojove,no nechutí jej to

bambusko
7. jan 2009

kamoska berie ten prispevok, maju absolutnu intoleranciu od narodenia, takze mala musi aj speci tvaroh ,syry a vsetko. inak neviem, ci to davaju kazdemu.

my sme konecne kupili mlieko v kauflande za 70. na dovolenke v taliansku sme kupovali minule leto v lidli za 0,99€ liter 🙄 ale to nebolo minusL, ale nejake talianske

sestri
autor
8. jan 2009

ahojte...eliska7...jogurt mali v jednote a bol bezlaktózový, ale toľko som nebola ochotná zaplatiť...
v jednote majú mlieko za 40sk a vbille som sa ešte nebola pozrieť, asi by som tam mala skočiť.dík za tip

bambusko...veď to, moja má len čiastočnú intoleranciu, tak preto sa bojím, či mi tie nervy na úradoch za to stoja a nakoniec mi aj tak nič nedajú...

eliska7
9. jan 2009

sestri u nas to minus laktoza stoji v jednote 69 sk a ine nemaju ,aku značku kupuješ?ešte maju sojove ale to nemožeme pre zvyšene pečen .testy

sestri
autor
9. jan 2009

to mlieko sa vola...MIZO...je z maďarska...a to -L...stojí tiež 69 sk...

eliska7
12. jan 2009

dik,skusim pozreť,ale ešte som to ani nepočula 😖

eliska7
20. jan 2009

no už ho mam doma,doniesli miho z madarska ,vyšlo ma 10 l=12.20€,zajtra vyskušam 😉 bola som sa pytať aj školke,ked ju zoberu v septembri možem nosiť svoje mlieko a uvarene mliečne jedlo ak bude v jedalničku

sestri
autor
21. jan 2009

my v škole našťastie nemáme problémy, lebo je tam viac laktózových detí, tak sa snažie pre nich variť zvlášť...tiež sme rozmýšľali, že by sme sa dohodli s ostatnými rodičmi na nosení mlieka, ale uvidíme ako sa to bude vyvíjať...mlieko už zas majú aj v Jednote za 40sk.

sestri
autor
1. feb 2009

ahojte...tak malá si pridala horkú čokoládu a nemá bolesti...takú radosť som ešte nevidela...inak sa držíme celkom dobre, v septembri máme ísť na pretestovanie, snáď sa to bude zlepšovať...

eliska7
3. feb 2009

ahoj,sestri predstav si ,že toto mlieko mala vypije,sice z flašky a občas,ale vypije,stiahne 150ml a ja sa tak tešim,takže ti moc dakujem 🙂

sestri
autor
3. feb 2009

ahoj, ono je sladké, tak preto jej asi chutí...mne práve tá jeho sladkosť vadí, ale používam ho na pečenie a varenie.

dusan.bobo
5. feb 2009

zdravim Vas damy, nasa dcera tiez trpi ciastocnou intoleranciou laktozy. Cez vianocne sviatky a v pripade vypredania zasob v beznych supermarketoch ma zatial vzdy zachranilo Metro. v priestoroch bio potravin maju MinusL- mlieko, maslo a hlavne cokoladovy puding.

eliska7
7. feb 2009

no mne malá to minus laktoze nedala vobec do ust a toto madarske ano,tak neviem,mne osobne to minus je sladšie ako to mizo,tak asi preto 😖

sestri
autor
8. feb 2009

no je riadne sladké, chutnala som ho a mizo zas nemajú, tak neviem ako chutí...dali sme si ho priniesť z maďarska, dúfam, že na nás nezabudnú...

sestri
autor
22. feb 2009

ahojky...našla som pre malú tábor, v ktorom nám vyjdú bez problémov v ústrety, pokiaľ ide o diétu...potešilo ma to, zhodli sa na ňom všetky jej kamošky...bála som sa, či vôbec bude môcť ísť do tábora.