Intolerancia laktózy. Prijmem každú radu

sestri
10. dec 2008

Viem, že tu táto téma je,ale našla som ju v bábätkách a moja dcéra má 11 rokov a teraz jej zistili intoleranciu laktózy.Prijmem každú radu, čo dávate svojim deťom, hlavne aké sladkosti, lebo to bude pre ňu asi najväčšia trauma, nejesť čokoládu.

zanetadorian
3. júl 2011

Ahojte
Prosím Vás, viete niečo o tom, že sa dáva penažný príspevok, pri intolerancii laktozy ?
Práve som sa to dopočula... moj syn 2,5 rok, má int lakt, málo papá,,,mám problém čo mu dat,,,čo určite poznáte aj vy , okrem toho, že bezlaktozové potraviny maju aj zvýšenú cenu....

alami
5. júl 2011

@zanetadorian existuje príspevok na dietu. je to pre niektoré konkrétne diagnózy, ja osobne neviem presne pre ktoré, treba sa informovať na UPSVaR odbor soc.vecí. Ja sa tiež chystám.

babulina
5. júl 2011

@zanetadorian ja viem len o preplacani mliecka AL110

lalus
5. júl 2011

@zanetadorian my sme to AL110 mali, poistovna doplaca cca polovicu sumy, ale len do 3 rokov veku dietata...aspon teda u nas sme spolu s tretimi narodeninami stratili na to narok.

abbey1
5. júl 2011

@zanetadorian Bolo tak povedané i mne,je to asi 30-40 Eur.Treba si vydupkať.Neradi to priznávajú.

zanetadorian
7. júl 2011

Všetkým Vám dakujem, pokúsim sa povybavit niečo, myslím si, že príspevok je a vyšší než 40 eur, no dostne ho málokto , aspon podla infa , čo som dostala, hm,,,

cecilh
22. máj 2017

C E L O R O Č N E
O B L Á T K Y A T R U B I Č K Y

Bezlepkové, bezlaktózové trubičky 26ks – 1,70€
Bezlepkové, bezlaktózové slané oblátky 20ks – 1,30€

Výborná chuť, rodinný recept, vlastná výroba :o)

Dodanie do týždňa poštou alebo osobne v BB.
V prípade záujmu, píšte správu.

selest
22. máj 2017

@sestri neviem ako je to na sk ale v rakusku v beznych potravinach napr v hofer alebo spar zozeniete mlieko jogurty syry za normalne ceny, ja len ak mate mozno niekoho kto by vam nosil atd. Mozno aj na sk vo vacsich mestach maju..

dombia
22. máj 2017

V každom bioobchode nájdete sladkosti bez mlieka, teda úpne bezmliečne sladkosti alebo s náhradami. Kokosovým mliekom, sójovým atď. A taktiež veľké reťazce začínajú ponúkať bezlaktózové potraviny a za celkom ok ceny, len treba hľadať 🙂 (väčšinou je to pri bio potravinách a v chladených boxoch pri vegetariánskych a vegánskych výrobkoch). Vo veľkých obchodoch je výhoda, že majú tieto veci aj často vo výpredaji. A k tej čokoláde ani ja si ju neviem občas odpustiť ale je veľa náhrad, a tak si treba buď dopriať kvalitnú čokoládu nad 70% iba z kakaovým maslom alebo Minus L - ktorá je bezlaktózová alebo Steiner, ktorá je z kozieho, ovčieho, kokosového alebo sójového mlieka. Treba len čítať malé písmenká na obaloch a skúšať lebo nie každému všetko chutí 🙂 A napríklad Minus L vyrába viacej sladkostí, aj keksíky ako knupers. Kebyže chcete aj recepty na bezmliečne jedlá pokojne mi napíšte správu 🙂