Je v poriadku mať telesnú výchovu vonku v 15 °C stupňoch?

baccio
28. sep 2020

Ženy prosím vás povedzte mi ....je vhodné aby v 15 tich stupňoch keď je zamračené a fúka mali deti telesnú výchovu vonku v kraťasoch a tričkách? Ja už neviem či ja som precitlivena či je to aj inde takto?

veronikaszabova
28. sep 2020

@baccio nasi tiez cvicia vonku - maju teplaky a tricko s kratkym rukavom. Kto chce, da si mikinu.
Teplota tiez okolo 15'C.
Voci kratasom by som sa ohradila.

kofoluska
28. sep 2020

Na kratase to urcite nie je. Dlhe nohavice, tricko, kto chce, nech si da mikinu. Nasi byvaju v ramci telesnej vonku za kazdeho pocasia, za akeho sa da. Ale primerane obleceni.

taga
28. sep 2020

Mavali sme na gympli telesnu, v pondelok, nultu hodinu! Bezne nas nechaval ucitel vonku behat aj v zime.. oblecenie je uz na kazdom ziakovi snad

fokuska
28. sep 2020

@baccio V kratasoch a trickach nie. Nevedeli, ze budu von, nepriniesli si teplejsie oblecenie (teplaky, mikinu...?)

mistymay33
28. sep 2020

@baccio a nemozes mu dat na telesnu dlhe teplaky a mikinu?

lucik194
28. sep 2020

a preco je v kratasoch a tricku? je to tvoja chyba..... uplne normalny rodic vie, ze telocvicne su povacsine zavrete a deti maju telesnu vonku..... teda pokial neprsi....
moje deti maju normalne v telesnej tricko, mikinu, kratasy aj dlhe leginy....

nam hned prvu moznu telesnu cez deti odkazali, ze budu vonku, nech maju deti v skole aj dlhe rukavy a teplaky.....

nelca84
28. sep 2020

@baccio 15 stupňov je na cvičenie úplne fajn si myslím. A čo ti bráni dať dieťaťu primerané oblečenie?

baccio
autor
28. sep 2020

@lucik194
@nelca84
@mistymay33
@fokuska
@kofoluska
@veronikaszabova no by ste neverili ale všetko toto viem...a snažím sa už dlhšie aby tie deti takto nebehali.Ale učiteľ je ...ja neviem.On im tie tepláky nedovolí....Dcéra minule vravela že spolužiačke bola zima..mala mikinu tak jej ju kázal vyzliecť.....Keby som to dokelu nemala rovno pod oknami .Ešte vravím synovi ráno ...vezmi si tepláky...je zima .Na telesnú si ich obleč aj keď bude učiteľ protestovať.Tak mi povedal že netreba lebo vraj im učiteľ povedal že keď bude zima nepôjdu von ale budú v triede.A teraz pozriem a oni tam skáču na švihadlach do jedného len v kraťasoch.

nikpa
28. sep 2020

@baccio podla mna 15 stupňov na šport vonku je v pohode, samozrejme ked nie je veterno a neprší. Inak myslim, ze takýto pohyb vonku deťom prospeje, no a ked vedia ze pojdu von, treba tomu prispôsobit oblečenie. Nas v skole vyhnali cvičiť von aj v decembri ked svietilo slnko a nepamätám si, ze by sa niekto sťažovať, ze z toho ochorel

deti95060810
28. sep 2020

@baccio záleží aké sú to veĺké deti - je rozdiel deti 7-8 r. a deti čo majú 13 - 14 r.
a potom aj o ktorej ráno.... o 8 hod. je pomerne chladno, ale neskoršie už býva teplejšie.... Ak si veľmi nespokojná, hoď reč s triednou, popr. s riaditeľom - že prečo je to takto....

zafir01
28. sep 2020

@baccio 15 stupnov je uplne v pohode, zalezi od ucitela, ako cvicia, aby necvicili stylom, ideme behat 6 minutovku, na zaciaktu hodiny a potom budeme spotení vonku mrznut ...

syn ma 9 . vonku je 9 stupnov a ma kratke tricko a teplaky, , a ma vecerny futbalovy trening vonku 2 krat tyzdennne po 2 hodiny, hned ako dohraju, bezia do satne sa obliect do sucheho ( ano trenuju aj ked napr fuka, ci mrholi )

sme sportovo zalozena rodina, a pocasie nas az tak nevie zabrzdit.vzdy ide o oblecenie, a o to, aby hned po skonceni aktivbity sa clovek prezliekol do sucheho a bol v teple . chori nebyvame ani my, ani nase deti

ak mas pochybnosti, komunikuj to s ucitelom

zafir01
28. sep 2020

@baccio citam tvoj komentar.. v 15 stupnoch, aj nasi cvicia v kratasoch , zimomravejsi v teplakoch, ale kratke rukavy maju. mikiny si tiez musia odlozit , aby sa nespotili pod nimi a potom az ich neofukne . obliekaju si ich na seba hned ako docvicia cestou do satne .
ako pisem, ak sa ti zda, ze je to uz cez ciaru ) lebo ved nie kazdy ucitel je empaticky aj voci citlivejsim detom ) tak skus priamos nim do oci,

fokuska
28. sep 2020

@baccio A co na to povedal dany ucitel? Co na to povedala triedna? Co na to povedali ostatni rodicia a ucitelia, ktori boli pritomni na rodicovskom ked si tu temu otvorila?
Ak si nic z toho neurobila, tak tam treba zacat.

tncka
28. sep 2020

@baccio nestracala by som cas s ucitelom,rovno by som isla za riaditelkou a riesila,hlavne preco im nedovoli teplaky a mikiny. Nejaky je ucitel vadny...nech si kazdy oblecie v com mu je prijemne,nie...ja teda nemam.pocit ze 15st.je uplne v pohode,mne je zima a nosim mikinu uz pri 20st

miriam11
28. sep 2020

@baccio chod tam, prines mu tepláky a učiteľovi povedz, co si myslíš.

baccio
autor
28. sep 2020

@fokuska rodičovské momentálne niesu...rodičia s ktorými som sa rozprávala s tým tiež niesu stotožnení....tá téma je už dlho. Len akosi nikto nič nerieši
@zafir01 ten učiteľ nieje empatický vôbec...žiakov vyzlieka z trička ak ho majú podľa neho pokrčené a musia cvičiť bez neho..

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
28. sep 2020

ja sa cudujem, ze ucitel prikazuje, co maju mat oblecene. Ved sportovo a je uz na kazdom, co si oblecenie - Akoze chapem, ze ich chce zrejme otuzit, ale toto mi pride uz take, ze si skor riesi svoje ego ako zdravie deti. Myslela som si, ze tieto casy uz skoncili, zjavne nie.
u nas zatial nepouzivaju telocvicne, ale su pocas tv vonku a su obleceni bezne, len sa v tie dni maju sportovejsie obliect.

baccio
autor
28. sep 2020

@miriam11 ja mám chuť doniesť kratasi a tričko učiteľovi...lebo on je tam vždy v teplákoch a mikine

zafir01
28. sep 2020

@anita1978 ja tiez v 15 tich beham v lese v kratasoch a kratkom tricku , ale je to ozaj individualne. syn tiez kratky dres nosi vtedy, kedze sa hovori, ze ked clovek vonku sportuje, teda nejako aerobne , musi sa obliect, ako keby je o 10 stupnov viac .

a moja telesna na zakladke.. heh.. kratasky a biele vyzehlene tielko a cvicky, s bielymi ponozkami, robil sa nastup a neviem aka spartakiada sa nacvicovala 😀 vsetko nalinajkovane, rovnako oblecene deti , a ked som nevedela preskocit kozu, tak take poznamky na moju adresu sli, ze som sa citila ako s nejakym vaznym hendikepom . 🙈

hradnapani
28. sep 2020

@baccio tak to uz je naozaj moc. To ako nas sekirovala ucitelka, ked sme mali gymnastiku, ale nikdy nam tie skoky na kladine neukazala, lebo ma problemy s chrbticou. Niektore baby mali skarede zranenia, ale bolo to vraj v poriadku...
Ak ma ucitel teplaky, mas argument, nech si tam stoji v kratasoch aj on.

fokuska
28. sep 2020

@baccio Ked je ten problem uz dlhsie a nikto to neriesi, tak preco to neriesis ty? Ked ide o tvoje dieta? Minuly rok tiez neboli rodicka?
Za ucitelom sa da ist - da sa kontaktovat triedna s tym, ze mas nieco co chces riesit s ucitelom telesnej, ze prosis o stretnutie.

fokuska
28. sep 2020

A asi je rozdiel v tom, ze ucitel nemaka celu hodinu a necvici, takze ma teplaky, deti sa ale hybu, takze im je teplejsie. To len ako vysvetlenie, myslim si, ze nemal by byt problem aby mali teplaky ak im je chladno. Ale to treba riesit priamo s ucitelom a nie len na fore.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
28. sep 2020

@baccio pokiaľ máš dieťa na prvom stupni tak chápem tvoje pobúrenie, ak je ale dieťa na druhom stupni a vie že telesné sú vonku, tak nechápem že si prinesú na telesnú kraťase a sú bez mikiny....pravdepodobne boli všetky telesné vonku, nechápem prečo si deti nevzali adekvátne oblečenie ale kraťase ak je vonku zima😉

simca06022011
28. sep 2020

urcite nie v kratasoch a kratkych trickach.. inak my sme behali aj v snehu :DDD

zafir01
28. sep 2020

@anita1978 6 km pod hodinu ? ... asi si sa pomylila a chcela si napisat pod pol hodinu, lebo 6 km dam ja za 30 minut 😀 a teda som len taka amaterka. mamka po 3 detoch co som behom 30 kil schudla 🙂 . v zime beham . ak je teplota pod tych 5 stupnov , dam si dlhe tricko tenke, a leginy . ak ide pod nulu, a ja nejdem behat nejaky rychly intenzivny beh ( co sa v mrazoch ani neodporuca ) tak si dam tenke tricko a na to este jednu tenku vrstvu .. som zastancom, ze treba trochu telo ucit otuzovat a nie babusit.. ale v konkretnom pripade, to vyzera asi aj na nejaku vysadenost ucitela.. kazdy mame nejake uchylky 😀

miriam11
28. sep 2020

@baccio to nemyslíš vážne?

baccio
autor
28. sep 2020

@fokuska ono sa to ťahá už pár rokov...aj sa riešilo z očí do očí a nič sa neporiesilo.

sante81
28. sep 2020

@baccio u nás majú 5taci telesnú hneď prvú hodinu. A je jedno koľko je stupňov, dá im zabehnúť pár koliecok na ihrisku. Tí so slabšou imunitou, na druhý deň už neprišli