Jedlo v školských jedálňach. Ako je to u vás?

titkovamiriam
18. sep 2009

hladala som tuto temu no nenasla som.ako ste spokojne z jedlom v jedalnach,citite ze deti si chvalia rozmanitost a pridavanie ovocia ci jogurtov.
toto mal michal tento tyzden a pochvaloval si ze aj porcie davaju vacsie a tie salaty a ovocny pohar boli kopcom.
ceny potrevin klesli a stravne nie tak aspon to tym detom takto prilepsili.
ako je to u vas?

Pondelok
14.9. Polievka krupicová s vajcom
Zemiaky na kyslo, guláš, chlieb
Voda so sirupom, ovocný jogurt

Utorok
15.9.

Streda
16.9. Polievka kelová s krúpami
Bravčové mäso po juhoslovansky, slovenská ryža
Ovocný pohár

Štvrtok
17.9. Polievka šošovicová mliečna
Zemiaky zapekané s mäsom a syrom, šalát sombrero
Nápoj ovocný

Piatok
18.9. Polievka rassolník
Rezance s tvarohom, čaj ovocný
Nektarinka

majina.b
20. sep 2009

Pondelok
Polievka zelerová s krúpami
RYBIE FILÉ VYPRÁŽANÉ V CEST.
Zemiaky varené (nové)
Šalát z hlávkovej kapusty
džús

Utorok
Polievka zeleninová s ovsenými vločkami (krúpy)
Sekaná pečienka
Prívarok šošovicový
chlieb
Citronáda

Streda
Polievka milánska
Bravčový závitok prírodný
Ryža dusená
Šalát paradajkový
čaj ovocný

Štvrtok
Polievka mrkvová s cestovinou
Kurča na srbský spôsob
Zemiaky varené (nové) mastené s maslom
PUDING S OVOCÍM
Voda s ovocným sirupom

Piatok
polievka kelová s párkom
Granadiersky pochod so syrom
Šalát z červenej repy s chrenom
čaj čierny s citrónom

majina.b
20. sep 2009

moja mama pracovala v šk. zariadeni, zostavovala jed. listok

ak čitam j.l. tak ( prešla som všetke školy v meste), povedala že 2/9 malí správny, podľa predpisu ako by mal byť.

anlu
20. sep 2009

ja mam trosku inu otazku, nezda sa vam ze je toho masa privela? myslim tym to ze je 4 krat do tyzdna, to je podla mna vela, ano viem ze predpisy a bla bla .... neviete z ktoreho roku su tie normy a predpisy?

majina.b
21. sep 2009

v týždni musia byť 3x zemiaky, 1x kysuté, alebo ani raz, rýža a cestoviny
ryby by mali byť min. 2x v týždni, problem je v tom že deti ryby nevedia a nechcu jesť

mäso by malo byť hov., a kuracie, ale korunky nepustia.....( bravčové)

k tým zemiakom, neviem ako je to dnes s chuťou, ale za mojich čias boli hnusnéé

majina.b
21. sep 2009

ešte k jedálnym lístkom - recepturam

pred X rokmi bola republiková receptura a normy.
dnes má každý kraj recepty schválené svoje, určté normy su už dané minist.

titkovamiriam
autor
21. sep 2009

maso v pohode ved z coho by tie decka rastli z genetickej soje 😝 😝 😝

anlu
21. sep 2009

no moje dieta maso velmi neje a do dvoch rokov vobec nejedlo a myslim ze vyrastlo normalne 😉 takze to je take neviem ako to nazvat podla mna zbytocne mnozstvo akurat maju z toho zapchy ale to len moj nazor a moja skusenost

sue
21. sep 2009

Ja si myslím,že bohate stačí mäso max 2x za týždeň...viac zeleniny a ovocia a menej vareného,pretože tak sa stratiavšetky živiny.

Inak čo poznám školopovinné deti,tak všetky majú na výber z dvoch jedál v škole.

titkovamiriam
autor
22. sep 2009

u nas este vyber nieje,no michal si pochvaluje a ked maso nechce vymeni ho so spoluziakom za prilohu. 😀 dnes maju na obed rybu.

sasiki
22. sep 2009

mäso 4*v týždni je aj u nás. Ale nebála by som sa toho, veď tam im dajú kúsok, doma si naložíme rozhodne viac 😉

titkovamiriam
autor
22. sep 2009

to si pis je hej ,obcas mi michal odfoti co vyfasne 😝 😝 😝 -najlepsie je ked maju kuracie prsia alebo vykostene stehna,no ked maju hovadzinu tak ju zje malokedy a bravcove napr v rizote nahradzaju sojou

anlu
22. sep 2009

no tak moje nezje ani ten kustik co dostavaju, ale sosovicu a fazulu by jedla kazdy den 😀 , ani u nas nemaju na vyber

monikka22
22. sep 2009

ahojte mamina mi vari v skolskej jedalni a po prve koruny ich nepustia a po druhe normy... co viem raz do tyzdna musia mat rybu a raz nieco sladke nesmie sa solit vegeta len bez glutamanu a proste je toho vela ale ked niekto vie tak aj s toho vie spravit dobre jedlo...

anlu
22. sep 2009

no tak rybu urcite raz do tyzdna nemaju, mozno raz za mesiac 😖 podla mna ani buchty nie su jedlo na obed mozno tak ako dezert ale nie hlavne jedlo ale s tym asi nic nenarobim

kristina25
22. sep 2009

anlu, ale pred buchtami maju niejaku polievocku. Ja si myslim, ze to na obed staci polievka a buchty

anlu
22. sep 2009

ja viem ze skoro vsetky deti to maju radi to len asi ja mam taky zazrak doma, ona vobec nechce sladky obed takze ked maju zemlovku, ryzovy nakyp a podobne tak sa toho ani nedotkne a potom je hladna, kedze je v skole do 15-16 tej, maju sice potom olovrant ale to jej je malo ked je hladna od obeda 😒 ale je mi jasne ze vyhoviet sa neda vsetkym 🙂

majina.b
22. sep 2009

jeden deň v týždni musí byť bezmäsitý, mal by to byť pondelok, ale školy ho davaju na piatok

2 druhy obedov na ZŠ? ak len klasika a dietne.

titkovamiriam
autor
22. sep 2009

u nas je ryba kazdy tyzden a tie sladke jedla michal zje no on tvrdi ze to nieje obed.vtedy maju vacsinou kapustovu alebo gulasovu tak zje k polievke 5 chlebov 😀
a sa mi paci ze na nete skoly maju jedalny listok niekedy ma inspiruju

jasumat
23. sep 2009

Tiež si myslím, že toho mäsa je veľa. Viac rýb, syrov, tvarohu, ovocia a zeleniny. U nás v škôlke je každý deň na desiatu aj olovrant BIELY CHLIEB! Nepoviem občas, a prestriedať to s grahamovým rožkom, kaiserkou. Tie nátirky nie sú predsa až také drahé, tak majú z čoho dať na kvalitnejšie pečivko. Asi pôjdem za riaditeľkou a opýtam sa.
A buchty na obed? Nanajvýš na pare. Z iného sa mi deti nenajedia.

sue
23. sep 2009

Majina, aj ja som to tak mala,aj sesternice aj bratanec to teraz tak majú - na ZŠ a sú to tri rôzne ZŠ v dvoch rôznych mestách 🙂

titkovamiriam
autor
23. sep 2009

a ta skolka to je ine,u nas super natierky rozne pecivo a vela ovocia a pitia cely den.na rodicku sa ale ucitelky stazovali ze deti natierky a dokonca ani ovocie nejedia.marek a este jedno dievcatko z ich triedy zjedia ako jediny vsetko 😅 -marek aj nastruhany zeler do polievky. 😀 😀 😀

anlu
23. sep 2009

jasumat my sme mali to iste v skolke a ked sme sa ozvali dopadli sme ako poburovaci a ze vymyslame hluposti tak sme zavolali na nejaky urad (poviem pravdu vobec si nepamatam na aky) povedali sme co je vo veci a o tyzden na to mali zrazu uz aj jogurt aj celozrnne pecivo

debra
23. sep 2009

majina aj moja mama robi v skolke,kde xodi moja dcera hlavnu kuxarku 😀 😉 a zostavuje jedalnicek pre deti...
anlu poviem ti pravdu,ani moja nexce nejak tie sladke veci,ale raz za tyzden to musia mat 😒 ale kebyze maju palacinky tak to uz hej,to by zjedla 😀 ale ryzovy nakyp a zemlovku moc nelubi,este tak rezance s orechami...a ma rada privarky kadejake aj spenat 😝

anlu
23. sep 2009

no kym bola doma tak zjedla vsetko a odkedy zacala chodit do skolky tak vymysla 😠 myslim ze to preto ze niektore deti povedia napriklad na spenat ze fuj to nie je dobre a pri tom ho ani neochutnali tak samozrejme ze uz ani jej nechuti hoci ho ani nejedla 😖 a pritom ju stale napominam ze na ziadne jedlo nema hovorit ze je hnusne alebo nieco podobne ved niekto tym stravil cas kym ho pripravil, samozrejme moze povedat ze jej nechuti alebo ze to nechce jest, tak sme sa dohodli ze zo vsetkeho aspon ochutna ale asi jej to treba hovorit kazdy den.... no sladke jedla nejedla nikdy a palacinky zje ale iba ciste bez naplne, ved to je dobre radsej cim menej sladkeho 🙂
ja verim ze to nie je lahke zostavit jedalnicek aby bol aj vyzivovo aj chutovo dobry

atrami
24. sep 2009

Syn je s jedlom spokojný. Zatiaľ zjedol všetko.