Kde dať malú do škôlky? Čo vám pomohlo pri hľadaní?

sweetberry
3. jan 2009

Dobry den, ahojte!
Dcerka ide od septembra do skoly hladame este vhodnu skolu.Trosku mame problem kde kvoli bydlisku, zaroven sklbit cestovanie do skolky i prace takze uvazujem aj nad skolov v meste, v blizkosti prace.
Neviem sa vsak rozhodnut a tak hladam rady co vam pomohlo v hladani, co nas caka.
Na internete je tiez malo dostupnych informacii co sa tyka vsetkych skol a ich terminov zapisov a robit si prieskum vsetkych skol v okoli a ich informacii snad dostupnych na branach skol je dost narocne, tak si to neviem predstavit kedze na internete su udavane terminy zapisov rozmedzi od 15 januara do 15 februara vela casu uz nemame.
Dakujem za reakcie 🙂

renca3
3. jan 2009

sweetberry...my ideme az v septembri 2010 do skoly, ale uz som osobne jednu skolu navstivila a vo februari sa chystam do inych skol na prieskum a hlavne na ustne informacie od zastupkine alebo kto to ma na starosti.
a potom su dobre info od mamiciek, ktore tam deti maju v skole. ale ako pises, je dobre zvazit aj cestovanie.
mozno je to velmi predcasne, ale uz budem mat ako taky prehlad na buduci rok.

kasami
3. jan 2009

Ahojky 🙂

Renci, prosim ta my sme na tom rovnako, tiez mame nastupit v septembri 2010 a teraz v januari sa chystam pozriet na prvu skolu...

Kde si uz bola ty ? ake mas skusenosti v skolach ? ak mozem ake skoly si si zatial vyhliadla ?
dakujem

abetka
3. jan 2009

sweet- my sme na tom rovnako. JA som este na MD , ale rozhodli sme sa, ze ju dame do skoly cirkevnej, ktora je od nas asi 3 km , ale je tam sot narocna cestna premavka, tak ju budeme rano vozit a ked bude vacsia, tak prejde aj sama 😉 ,Aspon dufam. My mame skolu rovno za domom, ale nejako sa mi tam nepacilo.Neviem preco, ale mala som zly pocit.
JA sa dost obavam zapisu 😒 . Nasa je koncom jula a vie sa vyzaduje a aj viac , ale je drobnucka a dost utiahnuta. O odklade skol. dochadzky nechcel MM ani pocut

andrea.m
3. jan 2009

Filipko ide do školy v septembri 2009. rovno oproti bloku mám rovno dve základné školy jazykovú a matematicku. obidve s tých lepších v meste. maju aj internetové stránky ale zase nie každý ma doma prístup na net. a čo som vyzvedala od mamičiek čo tam maju deti tak každa mi povedala ináč. podľa mňa je dôležité na akú učiteľku to dieťa natrafí. u nás dosť prevláda ta jazykova ale na základe krúžkov ktoré ma v ponuke. tá matematicka ma väčšinou športové krúžky a Filipko teda športový tip nie je. zato na jazyky ma celkom talent tak to hádam zvládne. a zápis je 16-17 januára. teda aspoň na školách o ktorých som tu písala.

sweetberry
autor
3. jan 2009

dakujem za odpovede 🙂
skor by som potrebovala rady ohlade skol v Bratislave podla coho si vybrat skolu ake ma odporucania a podobne skoly v meste [ripadne v Bratislave cast 4
myslim si ze odklad u nas nebude potrebny
a maminky co sa uz informujete rok dopredu tak aspon si mam co vycitat v tom zmysle ze robime veci na poslednu chvili ono aj tym ze sme sa tri krat stahovali a tak nastal chaos kde vlastne skolku budeme hladat

kasami
3. jan 2009

Sweetberry 🙂 niekedy sa neda stihat vsetko

neviem ktora cast je presne BA 4, ale viem ze co sa tyka Petrzalky mi jedna mamina dost ospevovala nejaku skolu hned za mostom 🙂 nie som si moc ista, ci to bolo pri Einsteinovej alebo Dolnozemskej ulici ...

Ja sa idem popytat hlavne preto, lebo u nas v mestkej casti nechcem dat maleho do skoly, skoly tu maju dost biednu uroven a preto idem radsej o rok skor ... ☹

lubkaj
19. jan 2009

Ahoj, Sweetberry. Aj my ideme tento rok zapisat dcerku do niektorej so skor v BA4 - Dubravke. Zapisy su az 6.-7.2., takze dovtedy postihame este vsetky dni otvorenych dveri. V tejto chvili sa rozhodujem medzi Benovskeho a Sokolikovou, ale celkom som nezavrhla este ani Pri Krizi, lebo tu mame najblizsie. Uvidime, ako sa nam bude pacit na DOD. Na Benovskeho ho robia aj pre deti, bude aj karneval, tak zoberieme aj malu.

luciauk
20. jan 2009

andrea.m. asi viem o akých školách píšeš. s 30-kou nemáme dobré skúsenosti.ale to je individuálne. 😉