Kde sa sťažovať na triednu učiteľku okrem riaditeľa?

cecil36
26. jún 2012

Baby učiteľky alebo maminy čo s tým mate skúsenosť, kde sa da stazovat na triednu ucitelku (riaditel je neschopny). Zvazujem sice dcerin prestup na inu skolu, ale nechcem, aby dotycna ucitelka robila nadalej to co robi. Ide o to, ze som si sla vydiskutovat dcerin problem (neslo o znamky a skola ma nan mala pisomne upozornit, no nespravila tak), bola som dohodnuta s triednou, ze pridem medzi druhou a tretou hodinou (iny kontakt na nu nie je mozny odmietla dat na seba t.c., e-mail cokolvek) a kedze mam male babo nedokazala som odhadnut presny cas, tak som navrhla ze po jednej z tychto hodin sa u nej zastavim. Ked som prisla po tretej hodine 15 minut ma vratnica nechcela pustit dnu ani zavola ucitelku, lebo vraj ona nevie kde je a nikto jej neoznamil, ze pridem. Nakoniec ma pustila s tym, ze nech si ju niekde na skole najdem. Samozrejme po tejto mojej detektivnej praci sa prestavka chylila ku koncu. Ucitelku som nasla, ale odmietla sa so mnou bavit s tym, ze ma cakala po druhej hodine (ja som sa s nou tak nedohodla) a drzo mi zabuchla dvere kabinetu pred nosom. Potom ich otvorila, ja som na nu uzasnuto pozerala, ze co spravila a ona, ze aha vy ste este tu a zavrela dvere znovu 😝 Som sa citila ako idiot. Na skolu a konkretnu p. ucitelku mam viacero staznosti, no riaditel to ignoruje. Co s tym? Ci jedina moznost zobrat dieta odtial prec.....

vefi89
26. jún 2012

o aký problém ide? myslím, že je dosť potrebné ho aspoň opomenúť, či ide o nejakú hlúposť, prezúvky, psych. týranie, alebo?? je problém len s triednou, alebo aj s vedením školy? VUC, alebo min. školstva... či uspeješ ti nepoviem

tannia87
26. jún 2012

no to co je za pristup okamzite si mala ist za riaditelom ci am zaujem ci nie a riesit to hlavne ked ucitelky kavickuju v kabinete a natiahnu si rpestavku to nevadi ze meskaju na hodinu otras fakt ☹

janinah
26. jún 2012

prečo si nešla od tých zabuchnutých dverí rovno za riaditeľom? ak ti škola vyhovuje /kvalita,blízkosť,poloha/ tak by som dcéru len preradila do inej triedy k inej triednej učiteľke...a s dotyčnou učiteľkou by som jednala len v prítomnosti riaditeľa

anjelicek26
26. jún 2012

Podla ma si vedela, ze ta caka o druhej, zariadit sa to dalo aj s malym dietatom... ked ma vtedy konzultacne hodiny, nemusi ta tam pustit ked uz je skola zavreta. Keby jej takto kazdu chvilu chodili rodicia... tak sa scvokne.

Ale kvoli tomuto urcite neuspejes niekde zo staznostou. Ani to, ze ta neupozornila na nejaky dcerin problem nie je bohuzial povinnost... pokial si este myslela, ze je to v stadiu, ze to dokaze vyriesit v skole bez zasahu rodicov.. Vsetko je vec vykladu.

Niekedy mam naopak pocit, ze ucitel je ta najhorsia spodina, ktora ma poklonkovat nasim tak uzasnym detom a skakat, ako mu povieme. Jaaaj pokriveny svet.

larmimi
26. jún 2012

keby mi takto treskne dva krat pred nosom asi by som tie dvere sama otvorila, zavrela zvnutra a vysvetlila jej ...ludsky povedane...ze so mnou husy nepasla !!!

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maznacik007
26. jún 2012

tak bud sa stazovat u zriadovatela pisomne najlepsie... to je obec ci mesto... alebo potom podnet na statnu skolsku inspekciu ale najprv by som vyskusal pisomnu staznost riaditelovi skoly a kopiu na prislusny skolsky urad... staci aj mailom

traktor
26. jún 2012

ak mas takyto problem / je to len toto, ci je toho viac?mohla si zajst aj za riaditelom a poziadat o konfrontaciu../, tak si sa mala stazovat hned u riaditela / pripadne u jeho zastupcu..ak je to trvalejsi problem a nikto to neriesi tak sa obrat na skolsku inspekciu http://www.ssiba.sk/Default.aspx?text=g&id=26&l... , pripadne , ak ste na dedina, tak na obecnom urade..ak mas problem *len* , ze ucitelka takto reaguje voci rodicom a tak..ale nedotyka sa to tvojho dietata, tvoja dcera rada chodi do skoly , tak by som ju urcite neprelozila do inej skoly...pripadne ju len preradila k inej ucitelke / ale aj tak by som to riesila aj s dietatom..aby zas nebolo nestastne, ze ho chces prelozit, pride o kamaratov a tak..../..

ivett1
26. jún 2012

No, ja teda neviem, ale počas vyučovacích hodín - teda, aby som sa dobre vyjadrila...ja by som išla za učiteľkou niečo riešiť buď skoro ráno- ešte pred vyučovaním, alebo po vyučovaní...načo ju zbytočne stresovať, keď sa pripravuje na hodinu...a samozrejme hľadala by som ju v zborovni...myslím, že by ťa ešte vrátnik-recepčná ešte aj odprevadil...
podľa môjho názoru treba riešiť veci s chladnou hlavou...a potom, ak je "neschopný" riaditeľ, tak skúsiť jeho zástupcu...
sťažnosť na učiteľku môže byť aj ústna-priamemu nadriadenému a jej vážnosť treba podporiť písomne...najúčinnejšie je poslať kópiu (resp. na vedomie) sťažnosti na zriaďovateľa (VÚC) alebo príslušný školský inšpektorát?...(presný názov si musíš zistiť...)...ovšem, pozor, sťažnosť musí byť naozaj oprávnená...a tiež nezaručujem, že takouto oficiálnou cestou dosiahneš nápravu 😅

sorciera24
26. jún 2012

nezazila si nic katastrofalne....na inej skole moze tvoje dieta zazivat ovela horsie situacie ako pani ucitelku, kt. nema cas...som ucitelka, je pravda, ze ja by som az takto nereagovala a ak nemam cas, dohodla by som si s maminou iny termin a nechala by som kontakt....ale ucitel ma pravo si zvolit svoj cas na konzultacie, ucime, pripravujeme sa, by ste enverili kolko vychovnych veci riesime, co za nami studenti chodia, co maju problemy( co by mali riesit rodicia).....ako ucitel ma toho fakt dost...tymto sa tej konkretnej nezastavam...lebo nemozem objektivne posudit aka je......je pravda, ze svoje spravanie moze mat miernejsie...ale ked nema hold.....ale toto spravanie ako obrovsky problem a aako dovod na prestup nevidim......(skor by ma zaujimalo, co ste isli riesit...ci to neovplyvnuje spravanie ucitelky...)

petkave
26. jún 2012

Fúha, sama učím a moja svokra a mama tiež. A je úplne bežné, že rodičia našich žiakov majú na nás kontakty - telefón, mail, a niektorí vedia aj to, kde bývame. Sme im k dispozícii takmer 20 hodín denne, to akože bez srandy. Keď prídu za nami cez prestávku, pred či po vyučovaní s nejakým problémom, tak sa rieši. A ak prestávka skončí, rodičia si počkajú na ďalšiu prestávku, aby sa to uzavrelo. Ak nemajú čas, prídu inokedy. Na všetkom sa dá dohodnúť, veď sme ľudia. Ale zase, chápem aj tú učiteľku. Mne niekedy tiež lezie na nervy, že nemám pre seba chvíľku času, že ma každú prestávku niekto s niečím otravuje - či žiaci, rodičia,kolegovia. To sa človek nemôže ani poriadne najesť. ale zatiaľ som mladá, trpezlivá a energie mám dosť. No možno časom ma to prejde a budem konať rovnako - mimo dohodnutých hodín zabuchnem dvere 😅
Čo sa týka tvojej otázky, ak s tým nerobí nič riaditeľ, tak si neviem predstaviť, kde ešte by si sa chcela sťažovať? Pošleš na školu inšpekciu? Tá učiteľke tiež nenakáže, aby ti bola k dispozícii práve vtedy, keď si ty zmyslíš... Fakt neviem...

usiko
26. jún 2012

suhlasim s petkave, aj ja som ucitelka a ked som mala triedu,mala som ja kontakty na oboch rodicov, aj do pravce aj sukromne, aj rodicia malimoje telefony aj maily.......akykolvek problem to bol,nepovies nam vsetko,to chapem, ale ucitelka nema pravo sa k tebe takto spravat, pretoze si dospely clovek,svojpravny a pozivas urcitu uctu...ano,suhlasim, dnesne deti su UPLNE ine ako my v ich veku, ale je to dan za dobu aku zijeme......takze ucta by mala byt...ja by som sa stazovala pisomne u riaditela,pripadne aj na krajskom urade ktory prevadzkuje skolu....

pink_lady
26. jún 2012

@matkamirko CO si dovolia?! nie nehovorim ze vsetci su anjeli, ALE su to ludia a kazdej jednej ktora tu sa stazuje na ucitelov...obujte si na tyzden topanky ucitelky chodte ucit na tyzden a budete mat na mnohe veci iny nazor...Tie prestavky ktore maju medzi hodinami su desne kratke, (hlavne tie 5-minutove) dakedy sa ucitelka nestihne ani WC, najest - ani len prehodit knihy a ...No, kto to nezazil, tazko pochopi ...A to nehovorim ze po 8 hodinach ma hlasivky v ..., hlava boli pri kazdom slove, ... a to som mala v triede max 10 ziakov, lutujem ucitelky ktore maju ich aj 30 a viac...ako pise anjelicek26 - fakt ucitelky su povazovane casto za spodinu, ktora klrivdi vsetkym detom, ktora ked nekona podla predstav mamiciek a tatinkov uz je zle...Milovala som ked mamicka prisla pocas hodiny alebo volala ze ako je mozne z ejej synacik ma z predmetu 4 ved on doteraz chodil na vyberovu skolu, a ma napriemernu inteligenciu ....Nuz a vysvetlite takej ze jej syncek nemal ani raz zosit na hodine, a ze za cely polrok sa ukazal na danom predmete max 3-4 x....:-/

anjelik0907
26. jún 2012

nech to bolo ako chcelo ,ale aby učiteľka zabuchla rodičovi pred nosom dvere ,tak to je už silná káva ☹ meškala si áno ,ale dalo sa to vysvetliť slušne, poprípade dohodnúť iný termín stretnutia ☹ nechápem prístup tejto pani učiteľky a určite by som nechcela aby mi takáto osoba čo sa nevie slušne správať učila dieťa ☹

katecameron
26. jún 2012

no ja mam teraz cerstve skusenosti so stazovaním sa po nasich problemoch písanych v inej teme sme skoncili s manzelom u riaditelky a oficialne sme na pani P.podali staznost uvidíme co bude dalej kedze rok sa koncí najhorsie je ze dana pani Mgr. bude mojemu triedna este dva roky ☹ 😒 😖

koralinka
26. jún 2012

pravda je asi na oboch stranách, ked videla, že máš malé dieťa, tak ak sa to dalo vyriešiť za 10 min mohla ťa zobrať, avšak ak by sa to riešilo dlhšie tak ju chápem, kedže mala dalšiu hodinu, príp. sa tiež ponahlala domov za dieťaťom, alebo s prepáčením potrebovala íst konečne .....na wecko 😉

ja by som nešla učiť ani keby som nezamestnaná, dnešné decká, drzé, pomaly bijú učitelov za pokarhanie aby boli na hodinách ticho, vystavuju sa bohatými rodičmi a učitelia sú odpad a nedaj boh ked je v triede viac ciganov....

a všetci vieme, ako to bolo ked sme my chodili do školy - my sme predsa všetko vedeli, učitel mal zlú náladu, sedí na mne, zle sa vyspal a pod. výhovorky prečo sme dostali 3,4 alebo 5 - mna moja mama vždy poslala s tým, že učitel mal pravdu - aj ked možno nie vždy to tak bolo 😉

jajka257
26. jún 2012

Baby, som ucitelka a fakt niekedy nemam cas na rodica mimo dohodnuteho terminu. Hlavne ak som cakala, ze pride skor. Dalsia vec je, ze nikto nevie, ake povinosti pani ucitelka este mala. Mna osobne rozculi, ked pride rodic bez dohodnuteho terminu a ja mam nieco rozrobene a hori mi termin, napr. naposledy mali sme komparo, este som kontrolovala harky a kody, prisla som o 45 minut skor, aby som to mala v poriadku, a mily rodic si zmyslel, ze teraz je ten spravny cas riesit nieco, co ani nemalo zmysel a po slusnom upozorneni, ze momentalne nemozem, lebo mam nieco strasne dolezite a navrhom, ze kedy moze prist, zacal na mna vrieskat, ze sa ide stazovat a takdalej, tak som poslala, ze nech sa paci za riaditelom s tym, ze aby nezabudol povedat, ze nebol ani ohlaseny ani dohodnuty a odmietol termin, mala som svedkov, kolegov......
Nuz mile mamicky, skor ako sa zacnete stazovat a citit urazene a ukrivdene, uvedomte si, ze aj my sme dospeli ludia, ktori maju svoju hrdost a zasluzia si vasu uctu. Ved vychovavame deti, riesime problemy, ktore vy nechcete riesit a vidiet, V mnohych pripadoch nahradzame rodicov a vy jedine co viete, tak sa na nas stazovat a vyhrazat.....

Ozaj, a ja sa mam kde stazovat, ked su rodicia drzi, agresivni, arogantni a urazaju ma? 🙂

cecil36
autor
26. jún 2012

@anjelicek26 ako som ti pisala v IP, absolutne si to nepochopila. 1. ako si prisla na to, ze som vedela, ze ma caka o druhej? Nic take som vo svojom uvodnom prispevku nenapisala. Ja som bola dohodnuta s ucitelkou bud po druhej alebo tretej hodine (obe hodiny maju 15 min. prestavku), podla toho ako to s malym stihnem. Uznas predsa, ze polrocne dieta nemozem nechat same doma 😉 2. Ucitelka nemala ziadne konzultacne hodiny, bola to nasa obojstranna telefonicka dohoda. A ked s nou nesuhlasila alebo chcela mat nieco ine vtedy, mala mi to povedat do telefonu (po dvoch dnoch nahanania ju konecne zavolai k telefonu do riaditelne). 3. Stazovat sa nejdem na to, ze mi zacapla dvere pred nosom, ale na jej celorocne spravanie. 4.Tento problem podla skolskeho poriadku mala so mnou rozhodne konzultovat, takze rozhodne je to jej problem 😉 Takze v podsate mylila si sa v celom svojom prispvku 😉

pink_lady
26. jún 2012

@jajka257 ach v piatok pri Slnko seno jahody 😀 som si smutne povzdychla kde su tie casy ked sa ucitel bral: "Pani ucitelka povedala...." - uctivym, posvatnym tonom 😔 😀 Co povedal apani ucitelka, bolo svate 🙂

@cecil36 tak napis pisomne ziadost o vysvetlenie, preco sa veci amju ako sa maju ...nedava sa "len ta"..lked to dorucis pisomne, doporucene, musia ti odpovedat...

cecil36
autor
26. jún 2012

@pink_lady jasne budem to riesit pisomne aj osobne, zajtra ide do skoly mm 😀 Inak ja si ucitelov vazim, ale nie pausalne. Nie je totiz ucitel ako ucitel 😉 Moj muz ked robil diplomovku v zakladnych skolach povedal, ze nikdy by dnesne deti nesiel ucit 😀 A to bolo pätnast rokov dozadu 😉

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mravvcek
26. jún 2012

@cecil36 no ja by som pisala zriadovatelovi,v statnych skolach su to mesta,pripadne na krajsky skolsky urad,samozrejme menovite a so vsetkym,na co mate dokaz.Inac sa s tym moc nezaoberaju,ale ked mate rukolapny dokaz,svedectvo,tak piste tam.A v neposlednom rade statna skolska inspekcia.Verim,ze to vyriesite k vasej spokojnosti 🙂 som ucitelka a viem,ako sa niektore tie stare komunisticke tapy spravaju,nedotknutelne 😀 a mlade niektore preberaju stafetu.zial to su osoby,ktore toto povolanie nerobia kvoli deturencom,ktorym by mali byt partnerom a oporou ale kvoli osloveniu PANI UCITELKA-co je primitivne!!!!!Vrrrrrr take by som vyhadzovala a

@matkamirko ver tomu,ze ti chudaci ucitelia len neucia ale okrem vsetkeho po veceroch tvoria ucebne osnovy,plany,pomocky,pisomky,motivacie a bla bla......

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mravvcek
26. jún 2012

@matkamirko tak to su ti ini ucitelia,ktori kaslu na robotu,ak chces kvalitne ucit musis sa dokladne pripravit a recicky,ze niekto uci 25 rokov,ze on to nepotrebuje neznasam,pretoze ucit sposobom:Otvorte si knihu na str.15 a urobte poznamky,dokaze kazdy aj nevystudovany clovek.....takze tvoji znami nie su moc kvalitni a k takym by som dieta urcite nechcela dat 🙂

lilke
26. jún 2012

@matkamirko mam tiez kamaratky, ucitelky, ktore si vzdy najdu cas na svoje deti, vecery travia s rodinou. ale nechvalia sa, ze chodia spat po polnoci, lebo si robia pripravy, opravuju prace, vyrabaju pomocky, studuju (kreditny system nepusti)

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mravvcek
26. jún 2012

Ja ucim na sukromnej a mam svoj nazor 😀 nerobme nadludskych hrdinov z ludi,ktori dobrovolne travia v robote cas do siedmej vecera,maju moznost zmenit to...

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz