Koľko by malo priemerne vážiť 7 ročné dievča?

other_side
11. feb 2009

moja kamoska ma dceru, ma 7 rokov a vahu 37 kg.. mne sa to zda strasne vela, ona nechce ani pocut o tom ze je na svoj vek viac pri sebe a tazka.. mozno sa mylim ja ale predsa len by ma zaujimal vas nazor. inak nie je ani moc vysoka ale presne neviem kolko meria. ak mate niektora z vas dcerky v jej veku, skuste napisat co si o tom myslite. a este taka vec, velmi vela je, niekedy ma aj dva obedy a hodinu na to uz je zase hladna, a takto je to stale, vzdy je hladna.. ku doktorke s nou nechce ist a ja ju tlacit do toho moc nemozem.. len ma zaujima kolko by mali dievcata v jej veku priblizne vazit, aby som to s nou stale nerozoberala 🙂

lenca13
11. feb 2009

tak ja si myslim ze ta mala vazi dost ja mam tiez sedemrocnu dceru a ma 24kg 😉

jaduska
11. feb 2009

Citujem z knihy:

"7-ročný chlapec alebo dievča merajú približne 125 cm a majú priemernú hmotnosť 25 kg."

Nejaké odchýlky +/- tam byť môžu - ale tých 12kg je teda dosť. Hlavne, ak výška sedí...

alusha
11. feb 2009

tak to je dost, ja mam 6-rocneho synovca a ma 18kg 😀

akejka
11. feb 2009

tak moja 7 ročná váži len 17 kg 😉 ja mám modelku. (12 mesačná mala iba 7 kg)
To je druhý extrém - podváha. Ale je zdravá, nič jej nechýba, chorá býva max. 1 x ročne. Má len rýchly metabolizmus, to jej zistili ešte keď bola mimi. Ale od malinka papá veľa, viac ako iné deti, ale jej to ide len do výšky.

akejka
11. feb 2009

other_side:
ale tých 37 kg je obezita...mala by ísť malá na liečenie pre obézne deti na Bielu Horu. Chodí tam aj kamoškina 9 ročná dcéra, tiež má cca 40kg a ide tam teraz v lete aj susedkin syn tiež 9 ročný...
Veď si vezmite, že ja som 1. trimester vážila 45 kg...(výška 160 cm) a gynekológ bol zhrozený, či som anorektička. A to bola moja normálna váha od 15 rokov...

barny
11. feb 2009

no ja mam 9 rocnu neter a ta ma 30 kg ale je dost vysoka, tak neviem, zda sa to dost na 7 rocnu

alusha
11. feb 2009

akejka, myslim, ze to je ten lepsi pripad - lepsie ako obezita 😀

petocka
11. feb 2009

ja som si minule pozerala svoju zdravotnu kartu, konkretne zdr. prehliadky v roznom veku. A mala som tam, ze ako 7 rocna som mala 22 kg a dodatok, ze "vaha v normale"

dufam, ze ti to pomoze

akejka
11. feb 2009

teraz som čítala na Nete, že deti po 2. roku majú priberať 1-2 kg ročne. T.J. Ak ročné dieťa priemerne váži 10 kg (3 násobok pôrod. hmotnost, pričom priemerná pôr. hmotnosť je 3.200 g), tak keď za každý rok môže pribrať max. 2 kg - v 7 rokoch by mala byť max. váha okolo 22 kg... 😉 ako u petocky

lienocka235
11. feb 2009

6 rocna .. vazi 21 kg.. ale je dost vysoka... 122 cm..

pass
11. feb 2009

mam 6 rocneho syna, ktory ma 128 cm a vazi 27 kg a to je fakt stihly... podla mna to zavisi najma od vysky 😉

bambusko
11. feb 2009

fuha, 37kg je dost 😕 nasa ema ma 7,5 roka, meria 129cm a vazi 25kg, je tenka. alica ma 6 rokov, 118cm a 21kg

momo29
11. feb 2009

Aj mne sa to zdá skôr viac, ale výška a váha nie sú dostačujúci údaj, aby sme niekoho "pasovali" za obéznehu/obéznu. Ja mám takmer 4 ročného syna a meria takmer 120 cm a váži 24,5 kg. Môže sa to zdať veľmi veľa, ale sme sledovaní na endokrinológii a DR povedala, že keď vezme do úvahy jeho kostru a stavbu tela, tak má nadváhu max. 2 kg, čo nie je až tak veľa. Proste nemáme to riešiť, len sa snažiť udržiavať hmotnosť, diétu nám v žiadnom prípade nedoporučila. V každom prípade by som kamarátke odporučila návštevu doktora, ale skôr preto, že veľa papá. Tam sa môže jednať o metabolickú poruchu, ktorú možno odstrániť liekmi alebo niečo podobné. A dievčatko aj vyzerá aj veľmi pri tele?

andy.a
11. feb 2009

rozhodne by sa tej malej zišlo kompetné vyšetrenie..aj endokrinologické 😕 😕 😕

luciauk
11. feb 2009

moja 10-ročná má 37kg

other_side
autor
12. feb 2009

baby diky, ako vidim aj vam sa to zda vela a niektore aj mate deti v jej veku.. takze aj podla mna je to obezitka ako brno!! a teraz mi uz len zostava presvedcit nejako kamosku ze jej dcera ma alebo moze mat problem.. mne sa to uz s jej vahou dlhsie nezdalo, preto som sa vas na to spytala. este raz diky, tuto temu idem hned vytlacit a dam jej to precitat, hadam jej to uz otvori oci 😕

akejka
12. feb 2009

other_side:
presne tak obezita jak vyšitá - väčšina mamičiek tu píše, že majú váhu okolo 22 kg...a ešte, ke´d si písala, koľko veľa je, veď to je nezdravé...určite bude mať vysoký cholesterol, a pod...to je dosť nebezpečné. Mala by to kamoška riešiť a urgentne...ako tie moje spomínané známe a suseda...odtučňovacia kúra pre deti na Bielej hore...

floko
12. feb 2009

ja mám 7 ročnú dcérku a má 20 kg, a zdá sa mi to málo, ale aj preto že je dosť vysoká. Ale 37 kg je fakt veľmi veľa. 😒

akejka
12. feb 2009

floko:
nemá tvoja dcérka málo - to je tak akurát - priemer 😉 Moja má trošku menej - 17 kg, je vysoká a chudá

junovka
12. feb 2009

Moja dcerka ma kolo 136 cm a vazi 25 kg 😉

floko
12. feb 2009

hej, len keď sa vyzlečie tak by si mohla na rebrách hrať. Len to máme v rodine. Hlavne že dosť papá. 🙂

muckom
12. feb 2009

Ja si myslím že záleží aj od toho aký sú rodičia. Ak je maminka maličká a drobná žienka a tatik tiež nie zrovna 2 metrový 100kg muž bude predpoklad že by dieťa nemalo byť veľké a už vôbec váhovo nad normál ale ak sú rodičia vysoký a otec je veliký chlap je predpoklad že dieťa bude vysoké a určite aj ťažšie . Ja som vždy bola posledná v rade na základke keď sme stáli od najvačšieho po najmenšieho bola som štupel, váhu som mala cca 22 kg. a teraz meriam 173 cm a vážim cca 55 kg. Myslím že som nič nezmeškala ....... A tiež som moc nejedávala a teraz je to výhoda stačí mi málo a som do prasknutia plná - nemusím sa prepchávať a nemám problém z dietami ..... 😉 😉 😉

zitaje
13. feb 2009

Moja bude mať v máji 7 a váži cca. 27kg. Neviem koľko meria, ale oblečenie nosí tak cca. 128. Mohla by byť aj štíhlejšia. Ale to my celá rodina. 😖 37 kg je strašne veľa aj podľa mňa.

maca793
14. feb 2009

37kg? to hádam nie, mne vážia po 28kg a mne sa to zdá veľa. ale sú dosť veľké, Sisa meria 138cm a Maťka 135cm. Treba s tým niečo robiť, lebo 37kg majú mať okolo 12-13 roku.

michalienka
14. feb 2009

Moja ma 130 vysku a vaha 30kg,

tilly
16. feb 2009

to je fakt dosť, tých 37 kíl... suseda váži 26 kíl, má 6,5 roka a zdá sa nám trošku pevnejšia, nie tučná, ani plnoštíhla, je to taká veľká baba 😀 ...

andreah70
16. feb 2009

Maca 37 kg okolo 12-13 roku majú naozaj len výnimky. Dcéra má 13 má 39 kg a je najmenšia a najchudšia v triede. Dievky vážia aj okolo 45-50 kg.
Ale 37 kg na 7 rokov sa mi zdá naozaj veľa, hoci syn má 10 a váži 50 kg /on je vysoký a nie je to na ňom vidieť/

aplless
18. feb 2009

moja ma 6.5r a vazi 20kg a ma 122cm takze dost zalezi aky su rodicia my sme obaja stihli a vysoky

edita33
18. feb 2009

nas ma 7 rok,124 cm,,a 24 kg.

other_side
autor
18. feb 2009

rodicia tej malej su taky normalny, myslim tym ze nie su nejaky tuckovia 🙂 ale niesu ani vysoky, proste taky priemer. vidim ze vsetky ste nazoru ze je to naozaj vela na jej vek, takze sa to nezdalo len mne 😖