Koľko by malo priemerne vážiť 7 ročné dievča?

other_side
11. feb 2009

moja kamoska ma dceru, ma 7 rokov a vahu 37 kg.. mne sa to zda strasne vela, ona nechce ani pocut o tom ze je na svoj vek viac pri sebe a tazka.. mozno sa mylim ja ale predsa len by ma zaujimal vas nazor. inak nie je ani moc vysoka ale presne neviem kolko meria. ak mate niektora z vas dcerky v jej veku, skuste napisat co si o tom myslite. a este taka vec, velmi vela je, niekedy ma aj dva obedy a hodinu na to uz je zase hladna, a takto je to stale, vzdy je hladna.. ku doktorke s nou nechce ist a ja ju tlacit do toho moc nemozem.. len ma zaujima kolko by mali dievcata v jej veku priblizne vazit, aby som to s nou stale nerozoberala 🙂

muckom
18. feb 2009

máš pravdu je to dosť - a čo im povedala pediatrička tá to nerieši???? 😒

other_side
autor
19. feb 2009

praveze ta moja kamoska v jej vahe nevidi ziadny problem takze s nou ani nebola u doktorky. ale uz som jej dala chrobaka do hlavy, tak s tym hadam nieco zacne robit. ale ani sa moc necudujem ze ma taku vahu,ked k nej pridem tak tam su dobosky, tam su cukricky, chrumky, tycinky a podobne blbosticky.. 😕

akejka
20. feb 2009

no pekne tej malej dáva ☹ Však tam nejde len o váhu - ale s ňou spojené civilizačné choroby. Čo sa chce dožiť smrti vlastného dieťatka ? Ve´d tá malá bude mať problémy s tlakom, cukrovkou, hroziajej embólie, kardiovaskulárne choroby, môže v mladom veku dostať infarkt... ☹
Všetko s mierou. Aj moja malá lúbi Mc Donald, ale dovolím jej max. raz za 2 mesiace, aj keď má len 17 kg a výborný krvný obraz.
Malo by tvojej kamoske trošku viac záležať na zdraví malej, aký jej dá základ...ale mám aj ja takých známych, čo chodia so synom (tiež tučkom) skoro každý deň do Mc Donald... 😉

other_side
autor
20. feb 2009

akejka, mas uplnu pravdu, preto som sem aj napisala, lebo je to predsa len moja kamoska a uz som nechcela do nej rypat ze ma dcerku silnu lebo uz jej to aj vadilo a mne to uz tiez bolo neprijemne 😅

elefe
20. feb 2009

dievcence nepohorsujte sa , moj muz ma neter ktora ma 9 rokov a 50 kg ak nie viac , je aj vysoka ale je maximalne tucna a deti sa jej smeju , v buducnosti bude bud psychicky chora , alebo anorekticka,,,,je to chuda , chuti jej jest ale ako decko nedokaze to sama ovladat, a myslim ze by tu mala zabrat mama , len ta povie ze ved ma byt po kom (obaja rodicia tucny a syn tiez) ....

petrahy
23. feb 2009

Ahojte moja ma 7 a pol roka vaha 19kg a vyska 115 cm je to trosku malo na vysku, ale chodime na endokrinologiu pravidelne a boli sme aj na genetike. Radsej ist na odborne vysetrenie ako dietatu na cely zivot sposobit civilizacne choroby pripadne az predcasnu smrt. Ja zrovna nie som najchudsia, ale deti priberaju hlavne z toho co im ponukame a na com sa naucia byt zavistle vdaka nam. Sladke detom dovolim, ale oni su uz tak naucene ze si sami pytaju aj ovocie a povedia mnam aj na por ci brokolicu. Pestra strava je dobry zaklad a mozu sa popri tom aj sladkosti

katrin21
23. feb 2009

115 vyska je vazne malo na 7 rocne dieta.... az moc malo.... nomalne by malo mat okolo tych 128..... vahu okolo tych 25 - 28kg..

katrin21
23. feb 2009

inak moja dcera ma 140cm a vazi 31kg, ale ona je vysoka po mne... priatelova dcera ma 7 a ma tiez 30 kg a 130cm....

katrin21
23. feb 2009

pardon, este ... moja dcera ma uz ale 8,5 roka 🙂

akejka
23. feb 2009

petrahy:
naša malá má 7 rokov a výšku 118 cm, váhu 17 kg...a v pohode. Keď bola mimi, absolvovali sme na Kramároch gastroenterologické a neurologické vyšetrenia, všetko je O.K. Má len rýchly metabolizmus. Nemá byť po kom vysoká - muž síce meria 179 cm, ale ja mám len 160 cm 😉
Malá je presne mojou kópiou, keď som bola dieťa. 😉

vivusika
24. feb 2009

naša bude mať v apríli 6 rokov a meria 121cm a váži 23kg

chromozom
25. feb 2009

No moja ma 39 kg, 143 cm, 8,5 roka a 37-cku nohu..... Tiez si robim starosti.

juzinka
3. apr 2009

Ahojte no môj Kristiánko má za mesiac a pol 8 rokov a meria 126 cm a váha 23,5kg 😉

martao
6. apr 2009

Ja mám síce 3 chalanov, ale ešte si pamätám, že skor mali problém silnejšie dievčatá ako chudšie. Dnes je aj iná doba. Už deti niesu zaškatulkované. Väčšina dievčat chce byť aj tak modelka alebo herečka.
Najstarší syn bude prvák, má 6,5 roka výšku 130 cm a 25 kg. Je chudší, ale zdravý a jedá úplne super. MM pri nástupe na strednú školu vážil 47 kg a meral 158 cm. Dnes je z neho chlap ako hora.

kacena333
28. jún 2010

no ja som mala ako sedem ročná 132 cm...bola som vyššia.....a 30 kilo cize ta mala ma asi obezitu...no skus vypočítať BMI.. PRE deti

renab
28. jún 2010

Moja dcérka mala v 7 rokoch 17 kg. Syn má 6,5 roka a váži 19 kg. Pri dcére som myslela, že je strašne chudá. Teraz má 19 rokov a váži 52 kg. Osobne si myslím, že je lepšie mať dieťa radšej chudé, ako obézne. Pribrať majú ešte čas v dospelosti. Riešila by som to liečením, sú super výsledky, len treba režim potom aj doma dodržiavať.

lopticka159
28. jún 2010

Ahojte. Moja dcérka bude mať v septembri 7 rokov a váži 26 kg 🙂 a tých 37 sa mi zdá strašne ale strašne veľa 🙂 moja dcérka Simonka mala ešte v škôlke spolužiačku takpovediac s ,,nadváhou,, . Ako päťročná vážila asi 35 kg 🙂 ale to mali ako v rodine 🙂 pretože aj mamu mala takej pevnejšej postavy a otec tiež.. takže to mali asi v génoch 🙂 no ale aj tak sa mi zdá 37 kg na 7 ročné dievča veľa

junovka
28. jún 2010

@lopticka159 vsetko je aj vec genetiky...moja strasia dcerka , ktora bude mat v juli 9 rokov ma 31 kg a meria 140 cm.

lopticka159
29. jún 2010

Junovka myslela som si 🙂 pekne pekne vam rastie kočka 🙂 čo ju doma polievate?

junovka
29. jún 2010

@lopticka159 asi je to vec genetiky..moj manzel ma 190 cm, ja mam 180 cm a Nely nasa mala kocanda ma teraz na 3 roky 102 cm a vahu 19 kg 🙂

sonulienkas
30. jún 2010

čaute moja dcérka má 6 a pol ročka váži 27 kg a meria 128 cm -ja taká skôr chudšia , rebierka sa jej dajú ľahko spočítať , ale myslím si , že je to v norme.

laculik
30. jún 2010

sranda sonuliekas, nasa ma tiez 6 a pol, vazi 28.5 a meria 128 a je taka pevnejsia by som to nazvala. Nie tucna ale ani chuda.

silvia07
1. júl 2010

ahojte, moja ma 6 a pol.. meria 124 a vazi 22kg.......ale kamoskina ma tiez 6 a pol...a vazi okolo 33 ale aj meria 134cm...takze je sice silnejsia, ale nepripada mi nejaka obezna...vypada tak o 2-3 roky starsia od svojich spoluziacok....je proste pevnej postavy, ziadne sparatko, ale ani ziadny previsajuci pupok a dvojita brada.....rodicov ma obidvoch vysokych, ale nie silnych....

bodka70
1. júl 2010

no pridám sa so svojimi trochu mimotabuľkovými mierami 😉 : Kajka má v novembri 7 rokov, má 113cm a 16kg, má miery skôr 4-5 ročných detí, staršia dcérka má 9apol roka, 134cm a 24 kg. Obe sú štíhlunké, hlavne tá staršia. Ešte veľa vody pretečie, kým sa "dopracujeme" k 37 kilám 😀

len.petra
3. júl 2010

Moja mala 7 rokov v apríli a má 133 cm a 25 kg, také dlhé tintítko s plutvičkami (34ka noha ) 😀

simisi
3. júl 2010

Simca bude mat tento mesiac 7 rokov a ma ledva 115cm a 20 kg....vsetci sme vyssi,nejako sa mi ta jej vyska nezda

maznacik007
3. júl 2010

v marci 7 rokov vyska 132 cm vaha 24 kg.... nasa ma dost dlhe nohy... vidim to na nohaviciach...

maly je zasa drobny u neho nas caka endokrinologia ked bude mat 3 roky

dusana30
28. júl 2010

Ahojte netreba to brať asi až tak tragicky moja dcérka má 8 rokov meria 134cm a váži 32 kg a chudá nieje ani náhodou.Skôr má stavbu tela takú mäsitú no nieje tučná.Kamarátka má rovnako starú dcérku a tá meria tiež 134 a váži 24kg.Doslova je chudučká až velmi.To sa všetko ešte časom ukáže aké ktoré dieťa bude.A moja dcéra zje o polovicu menej ako tá kamoškyna a obe sme chudé a vysoké.Napríklad dcérina spolužiačka meria 144cm a váži okolo 45kg a to idú do tretej triedy.No určite nebude takto rásť do nekonečna a zastaví.

bets
28. júl 2010

ja davam pozor na to, aby deti neprisli k obezite. moje deti patria k tym vyssim aj tazsim. neodtrham detom jedlo od ust, ale skor regulujem stravovacie navyky. varim racionalnu stravu, snazim sa detom regulovat sladkosti, co je obcas velmi tazke, ked sa sladkosti vsade rozdavaju a vsetci si myslia, ze takto deti potesia... syna sme prihlasili na sport a to mu pomohlo najviac.
teraz sa mi po troch tyzdnoch vratili od svokry a skoro som odpadla, aki boli obaja vypaseni, este aj dcera, ktora je vysoka a posobi stihlo bola dost zaoblena.

50
9. sep 2010

cawte moj synovec ma 12 rokov vazi 50 kg a vyska 153cm vravel mi ze je tak trosku no a ja neviem poradte mi ?