Koľko by malo priemerne vážiť 7 ročné dievča?

other_side
11. feb 2009

moja kamoska ma dceru, ma 7 rokov a vahu 37 kg.. mne sa to zda strasne vela, ona nechce ani pocut o tom ze je na svoj vek viac pri sebe a tazka.. mozno sa mylim ja ale predsa len by ma zaujimal vas nazor. inak nie je ani moc vysoka ale presne neviem kolko meria. ak mate niektora z vas dcerky v jej veku, skuste napisat co si o tom myslite. a este taka vec, velmi vela je, niekedy ma aj dva obedy a hodinu na to uz je zase hladna, a takto je to stale, vzdy je hladna.. ku doktorke s nou nechce ist a ja ju tlacit do toho moc nemozem.. len ma zaujima kolko by mali dievcata v jej veku priblizne vazit, aby som to s nou stale nerozoberala 🙂

juliap
9. sep 2010

kazdedieta je ine a to aj co sa tyka vahy a vysky, zalezi vela na tom, ako vyzera vzhladom, ci je vyslovene vidiet, ze ma tukove "pneumatiky" naviac ... moze mat kludne tych 37 kg, ak je vyssej postavy na svoj vek a ma hustejsie, teda tazsie kosti ... moja martinka bola od malicka chudulinka ako modelka, isla do skoly v 7 rokoch a mala 20 kg, vyska priemerna, teraz ma 14 a ma vysku 168 a vahu 53 kg. emka bola zas od malicka baculatejsia, ale vyssia na svoj vek a isla do skoly s 25 kg, teraz ma 10, vysku 150 a vahu 43 kg, ma sice trosku tukovych vankusikov, ale sportuje a viem, ze modelkovsky vychrtly typ z nej nikdy nebude ... a je aj dolezite, ako sa dieta citi, ak sa citi v pohode aj s miernou "zatazou" netreba z toho v 7 rokoch este robit vedu, trosku spotru a striedmeho stravovania mu nezaskodi. ak by mala nadvahu aj v a hlavne uz po puberte, vtedy je vhodne upravit stravovacie navyky, aktivity tak, aby to nemalo dopad na zdravie a psychiku ...

50
9. sep 2010

ale on am asi moc sa mi z´dat na 12 rocneho 150 cm ma 50 kg ? janeviem poradte viaceri , a ma take hrozne baculate stehna a ked sadne tak mu bruc´ho hrozne ovysa

juliap
9. sep 2010

@50 moj synovec ma 11 rokov, 160 cm a uz 60 kg, ma riadnu slaninku, ale dr neodporucala este to riesit, ze este stale rapidne rastie ... on bol stale take tintitko, pribral vyrazne az pred 3 rokmi po hormon liecbe alergie, takze treba vzdy pozriet aj na aspekty, pre ktore to dieta ma vyssiu vahu ...

50
9. sep 2010

@juliap a ma mat dietu moj synovec ?

juliap
9. sep 2010

@50 skus navrhnut jeho rodicom konzultaciu s doktorom, je to aj o tom, ze mojmu synovcovi brala dr aj krv, ci nema zvyseny cholesterol, pretoze vela deti v dnesnej dobe ma ... myslim ale, ze pohyb a vymedzenie presneho harmonogramu /lebo vacsina deti s nadvahou nema harmonogram v jedeni, teda nejedia v pravidelnom case kazdy den/ a optimalne porcie mu neuskodia ...

jazminn
9. sep 2010

Moja dcéra má 5,5 roka a váhu 25kg. Má super postavu 🙂

cruela
9. sep 2010

@50 no, nase susedy maju jedna 9 rokov a asi 45 kil a druha ma o rok viac a nieco cez 50 kil, vysku by som povedala ze maju obe do 150cm... tak si porovnaj so svojim synovcom 😉
nemal by tam byt taky vesely smajlik, lebo pohlad na ne je zalostny...
pre porovnanie, moja dcera ma 8,5 roka, vysku cca 140 cm a 23 kil

katecameron
9. sep 2010

tak to je dost vela 37kg na 7rocne dievca moja 8rocna dcera vazi 26kg meria 135cm je taka akurat ako modelka 🙂

jil126
11. nov 2010

zdravim všetkych a prosim tiež o skúsenosti a rady,mam skoro 10 ročnu dcéru,meria 150 cm ale važi 65 kg!!!!!! ☹ ☹ ☹ s doktormi sme to zatiaľ neriešili,tak trochu sa hanbim. Je to obezita,no neda si povedať,a ja už neviem ako na ňu.Na jednej strane jej to prekáža,no ak ma preto niečo urobiť tak to už je radšej spokojná s tým aká je. Je tak trochu aj hyperaktívna,no nepomáha to.Ja som tiež silnejšej postavy,bojujem s nadváhou vlastne celý život,a viem čo to obnáša. Zjavne to zdedila po mojej rodine,aj moja mama a sestra trpia obezitou. Pomôže niekto???

renab
12. nov 2010

@jil126 Choďte k lekárovi a vybav jej liečenie. Čím skôr, tým lepšie. A vaša obvodná lekárka je slepá?

dai
12. nov 2010

jil,
je to definitivne vela - hlavne ked dievcatko je este aktivne... co bude ked zacne pracovat a bude mat sedave zamestnanie...ja mam 162 a 55kg aktualne a teda ine slaninky na sebe vidim... ☹

jil - kila sa nededia ( teda pokial nemate nejaku dedicnu poruchu ) - zial, dedi sa sposob zivota, stravovanie a mozno vztah k pohybu etc.Urcite sa porad s lekarom plus budete asi cela rodina musiet zmenit zivotospravu... ked ty s manzelom budete papat pecene prasa a cely den sediet pred TV, pochybujem ze dcerku donutis jest salatik 😒 ( toto je samozrejme len prehnany priklad, neviem ako travite volny cas ani ako sa stravujete 😉 )

zuzannaaa
11. apr 2011

Ahoj mamicky....Velmi by som potrebovala poradit....Moja sestra ma 7 rocnu ceru,vazi 40kg...Ja si myslim ze je to vela strasne vela ale mozno sa mylim ... chcela by som sa s nou porozpravat nech vyhlada lekarsku pomoc ak by to potrebovala ... alebo ta vaha moze byt ...Este aby som nezabudla... je trochu vyssia ako ostatne baby jej veku ale zas nie moc....sestra jej kupuje veci na 11-12-13-14 rocne dievcata zalezi od strihu..... tak mi poradte ..Dakujem....

silvia07
12. apr 2011

@zuzannaaa no ja by som zasla za lekarkou, ci nema nejaku metabolicku alebo inu poruchu...a a k nie, tak upravit stravu a hlavne vela sportu....moja ma teraz 7a pol, meria 132cm a vazi 23 kil...ale ona je taka sama ruka -sama noha 🙂

kethrine
14. apr 2011

@zuzannaaa ahojje, no prave sa pasujeme s takym istym problemom, sme na tom s kilami horsie, sedem rokov este len budeme mat , mala je prvacka, ....50 kg....uz sme prvy krok spravili doktorka nam vzala krv, co sa tyka cukrov, tukov atd je to v norme, cakame este za vysledkami z endokrinologie, a samozrejme si uvedomujem ze treba s tym nieco robit, dufam ze este nie je neskoro, byvame u svokrovcov...bojim sa toho ako sa prisposobia aj ostatni, viem ze urcite strava navyky pohyb vsetko sa musii zmenit...drzte nam prsty...pekny den 😢

kethrine
14. apr 2011

@zuzannaaa ahojjte, no prave sa pasujeme s takym istym problemom, sme na tom s kilami horsie, sedem rokov este len budeme mat , mala je prvacka, ....50 kg....uz sme prvy krok spravili doktorka nam vzala krv, co sa tyka cukrov, tukov atd je to v norme, cakame este za vysledkami z endokrinologie, a samozrejme si uvedomujem ze treba s tym nieco robit, dufam ze este nie je neskoro, byvame u svokrovcov...bojim sa toho ako sa prisposobia aj ostatni, viem ze urcite strava navyky pohyb vsetko sa musii zmenit...drzte nam prsty...pekny den 😢

franziska
14. apr 2011

co je normalne? Moja mala ma 3,5 roka meria 110 cm a vazi 19kg ja meriam 175 manzel 193. Asi treba naozaj zvazit ci je obezna alebo je to genetika.

babulena
24. máj 2011

ahojte,vcera sme vazili nasich synov ☹ .Starsi ma 9r.a 7mes.,meria 149cm a vazi 50,8kg ☹ .Nevyzera tucny,skor taky tuhy,no nie tucny,ale v kazdom pripade sa mi to zda vela.Neviem ale co mu mam povedat aby nejedol?Zijeme v Irsku a dr.take veci neriesia,vraj stale rastie zatial je to ok.Mladsi ma 7r. a 5mes. a meria 131cm a vazi 26,5kg.On je zasa chudy,vidiet mu rebra,nerad papa a je velmi hyperaktivny.Co mam robit s tym starsim?Je dost lenivy,nesportuje,hoci nas ocinko je aktivny futbalista tak syn nevie ani trafit do lopty.Vzdy nejaky sport zacne,ale ked mu to nejde tak po par dnoch stym skonci a neda si vysvetlit ze nikto nevie vsetko hned.Pravidelne chodime na plavaren ale plavat nevie lebo sa boji ze sa utopi,neplave ani s kolesom,ci vankusikmi,tiez sa boji.Vo vode len tak chodi okolo tyce.Papa vela ale ked som mu minule nalozila menej,reval ako neviemco.Vysvetlovali sme mu ze musi jest pomenej,lebo to nieje zdrave a on povedal ze V dnesnej dobe nieje nic zdrave.Skoro sme smuzom padli na zadok.Ale ako vravim nevyzera tucny.Co navrhujete?

evi55
24. máj 2011

tu nájdete, koľko má dieťa vážiť v danom veku, koľko merať a čo je norma a čo nie, kedy je nadváha alebo nadvýška a opačne http://www.rastametabolizmus.sk/rastametabolizm...

babulena
25. máj 2011

@len.petra dakujem

vivusika
27. jún 2011

naša má 8 rokov, výšku 130cm a váhu 34kg. Na endokrinoogii povedala dr, že v norme 🙂 ale my sme tam riešili hormony a nie výšku alebo váhu...

tanulka007
27. jún 2011

Naša má 7 rokov a pri výške 129-130cm váži 24-25 kg. Ale je strašný pecivál. Nechce chodiť vonku . Najradšej by bola iba pri telke a pri PC.Stále ju naháňam do nejakých aktivít. Takže máme čo robiť aby sme to ustrážili. 😵
Tiež sa mi zdá že 37 kg je dosť veľa. Ale treba pozerať na to aký to má pôvod.

stvrtacka
30. jún 2011

ja mam 9 rocnu segru a vazi 26kg

jarus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
30. jún 2011

@jarus1 ako nerozumiem, prečo chceš ešte takto speňažovať svoju výhru 🙄

jarus1
30. jún 2011

maggie2 - z jednoduchého dôvodu, lebo ju sama nemôžem využiť, tak ju skúsim posunúť tým, ktorí by chceli dať dieťa do tábora. Aj pre nich je to výhodné, lebo zaplatia o takmer polovicu menej

mamabiba
5. júl 2011

@akejka hurááá nie som v tom sama 😀 😀 😀 moja meria v 7 rokoch 132 cm a váži 23 kg. Ale doktorka povedala, že je to v poriadku, je pevná a presne ako píšeš, má rýchli metabolizmus...po maminke 😉 ...tieto deti nikdy nebudú pri sebe..moja skúsenosť...pred tehotenstvom som vážila 51 kg a meriam 170cm. Žiadne diety, jem aj o 23,00v noci a neviem pribrať. Tak dúfam, že sa pri tomnto druhom tehotenstve niečo na mňa nalepí. A moja dcéra to zdedila po mne.

siusinocka
5. júl 2011

Ahoj, my máme chalana, meria 128cm a váži len 19 kg... každé dieťa je iné, ale myslím že tak do 30kg by malo byť v poriadku, potom nadváha skús nájsť na internete BMI test a tam ti to napíše tu maš link
http://bgstudio.ikoner.sk/test-bmi/

alex_hojkova
21. aug 2011

Ahojte mam 12 rokov a vazim 37 kilo. Meriam okolo 150 cm.Oboch rodicov mam vysokych tak som po nich. Nieje to vela? Mnohy mi vravia ze zacinam byt anorekticka ale stale mam pocit, ze som tucna. Moje spooluziacky su odomna o dost nizsie a vazia niektore menej nez ja a niektore viac. Tiez by ma zaujimalo kolko by malo vazittake dievca ako ja. Prosim vas odpovecte mi co najskor.
😨 😕 😖 🙂 😉 😎

alex_hojkova
21. aug 2011

@50 ahoj ja mam tiez dvansast a meriam okolo 150 cm. Je to dost vela ja vazim 37 kil. skus ho dan na nejake liecenie kamoska bola na Bielej skale to je pri cervenom kameni. 🙂