Koľko by malo priemerne vážiť 7 ročné dievča?

other_side
11. feb 2009

moja kamoska ma dceru, ma 7 rokov a vahu 37 kg.. mne sa to zda strasne vela, ona nechce ani pocut o tom ze je na svoj vek viac pri sebe a tazka.. mozno sa mylim ja ale predsa len by ma zaujimal vas nazor. inak nie je ani moc vysoka ale presne neviem kolko meria. ak mate niektora z vas dcerky v jej veku, skuste napisat co si o tom myslite. a este taka vec, velmi vela je, niekedy ma aj dva obedy a hodinu na to uz je zase hladna, a takto je to stale, vzdy je hladna.. ku doktorke s nou nechce ist a ja ju tlacit do toho moc nemozem.. len ma zaujima kolko by mali dievcata v jej veku priblizne vazit, aby som to s nou stale nerozoberala 🙂

vikazdravie
30. jan 2016

aha ten vzrast som si nevšimla prepač 🙂 ale prosim poradte mi s mojou sesternicou ☹

vikazdravie
30. jan 2016

@natashkaa ten zvrast som si nevšimla prepač...ale prosim...pomožte mi s mojou sesternicou? ☹

magdalenatothova33
30. jan 2016

môj bude mat 7r.a meria 126cm a vazi 27-28kg,aj podla mna je 37kg vela,treba sa poradit a ist na vysetrenia netreba nic zanedbat,to nie je hanba

natashkaa
30. jan 2016

Vika
@vikazdravie ved 58kg pro 164 cm je uplne idealna vaha. Ukazkova daj si aj vypocet bmi nide na nete kalkulacka podla mna aj to jej vyjde skvele. Je jedno na kolko vyzera dolezitq je ralna vaha k zdravemu pomeru

vikazdravie
30. jan 2016

@natashkaa dakujem 🙂 je to športovkyna, ved praktikuje až 14 športov a je ako vyžla....58 kg to všetko je iba svalova hmota a podla mna to nie je vela ale malo :O ale maš pravdu 58 je idealna vaha dakujem ešte raz .)

majealtelu
20. feb 2016

Moja dcera ma 8 rokov a vazi 39 kg urcite ma nadvahu hlavne jej naraslo brucho zacalo to vsetko v lete minuleho roku kedy zacala viac jest a je stale hladna boli sme uz aj u doktora ,ktory konstatoval ,ze je v predcastnej puberte a v tom sa neda nic robit iba dat pozor aby nejedla vela sladkeho a mucne jedla s ktorych sa pribera zobral aj krv a na vysledky cakame ja len dufam ze to nieje nic vazne a coskoro vsetky nabrate kilogrami zhodi

katka1981
20. feb 2016

@majealtelu, to je presne ten vek, co som pisala 8 rokov. Tam sa zvyknu zagulatit aj predtym chude deti. Jedine ak sa da, ustriehnut vecer a pohyb, viac nenarobis. Ked bude mat 10, mala by zacat viac rast, mozno sa vytiahne.

vydrnik
20. feb 2016

Moja 9r.ma 135cma vaha striedava 30_32kg.ale dievca co ma 7r.a 37kg je vela,cudujem sa ze detska lekarka nic neriesi,urcite by som doporucila vysetrenie,bezohladu na to co si dievca mysli je vo veku kedy si este neuvedomuje ake moze mat zdrav nasledky

1nena1
10. mar 2016

Moja 7 ročná žabka váži 18,5 kg a meria 114 cm, my sme zas mini... 😀

esstetika
23. jún 2016

@lenca13 jeziiis, ved to je straaasne malo, podľa mňa...

esstetika
23. jún 2016

@other_side podľa mňa ma ideálnu váhu, teda aspoň mala... Prečo dávam prispevky na 7 rokov staré témy...😀

vodnarka1980
3. aug 2016

Ahojte moja dcerka bude mat teraz v septembri 7 rokov a meria 128 cm a vazi 33kg myslim ze je to uz dost v podstate nie je tucnucka vsade ale ma dost velke brucho snazime sa ju obmedzit v sladkostiach.Nechcem ju stale na to upozornovat ze ako vyzera aby nezacala mat z toho traumu ale mna to dost trapi.Poradte mi ako na to.co ako jej povedat a co robit 😉

petrushka16
9. aug 2016

@vodnarka1980 ahoj, je super, že sa to snažíš riešiť, lebo mnoho rodičov, čo majú aj väčšie deti ako je tvoje na to kašlú, a deťom to ničí zdravie. Moja dcérka je zasa dosť chudučká, lebo aj menej spapá. Podľa mňa, keby si dcérke dávala trošku menšie porcie a keď si ešte niečo vypýta, tak jej dať jabĺčko alebo niečo také. A aby sa hýbala, chodila na nejaký pohybový krúžok, a keď sa z neho vráti, tak nech sa hneď nenatlačí niečim, aby to malo účinok. Držím palce, aby ste to zvládli, možno sa to aj upraví vekom, vidím na fotke, že ty si štíhla, tak to podľa mňa pôjde. Pa

petrushka16
9. aug 2016

Ešte ma napadlo, koláče, to je podľa mňa najhoršie, torty, koláče a tak ďalej, vyhýbať sa im čo najviac, my nie sme koláčový, tak možno aj preto sme chudí.

zubrienka1
9. aug 2016

@vodnarka1980 moja ako 7 rocna vazila cca 22 kil a mala 125 cm. Teraz ma 9 vazi 24 kg a meria cca 134 cm.

lenkusik
10. aug 2016

Ahojte moja 7,5 ročná meria 123 cm a váži 24,5 kg. Je taká normálna.

mirdziatko
31. máj 2017

Ahojte moja kamoska ma 7rocnu dceru a ma ,50kg neviem ako jej mam poradit aby jej dala dietu ci liečenie

ema234
31. máj 2017

@mirdziatko sak je to jej vec, neviem co sa do nej staras ked si nenecha poradit.

marika39
31. máj 2017

Moja ma 6.5 roka a 125 cm a 22 kg, na 6-rocnej kontrole mi povedala doktorka ze je to akurat. Ale moj muz ma 10-rocneho bratranca ktory ma poriadnu nadvahu od mala, napriklad teraz ma 80 kg, a uz mu zacali aj nejake zdravotne problemy hlavne so srdcom, kedze to jeho rodicia neriesili skor😢takze pozor na to

petrushka16
31. máj 2017

@marika39 máš pravdu, ak má dieťa nadváhu, alebo je až obézne, rodičia by to mali riešiť, ak im záleží na tom, aby ich dieťa nemalo celý život zdravotné problémy. Ale čo je smutné je to, že veľa rodičov si obezitu svojich detí nevšíma, dokonca si hovoria, ako dobre vyzerajú.

nicky88
16. júl 2017

Moja dcera ma 7 rokov vysku 128cm a vahu 30kg neni tucna je vysportovana hrava tenis vela.sa hybe.je taka akurat.takze je blbost povedat ze dieta ma mat v takom a takom veku tolko kil ved zalezi aj aku ma stavbu tela kostru atd.

lili777
17. aug 2017

@nicky88 presne tak, nie je to len o kilách, ale aj stavbe tela a hlavne výške. Moja dcéra ešte nemá 7, chýbajú jej nejaké 4 mesiace. Ale má nejakých 133 cm a 34 kg, pritom vôbec nepôsobí ako tučko. Nemá síce tenučké nohy, skôr má takú "ženskú" postavu krv a mlieko, bruško našťastie nemá vôbec. Ale som si vedomá, že práve ide do veku, kedy sa to môže zvrtnúť, takže dávame pozor, sladké veľmi veľmi redukujeme a hlavne jej vysvetľujeme prečo. Syn mal teraz 8, má 145 cm a 37 kíl, je úplne štíhly. Vekovo a váhovo je tak pomaly na 11-12 rokov.

leteku
17. aug 2017

Môj malý má 128cm a 22,5kg.

nicky88
23. aug 2017

Chlapi byvaju chudi potom po svadbe sa to zmeni😉

katkalubkova
23. aug 2017

My mame doma dvoch chlapcov, 4 r. a 3 mesiace ten ma 18, 5 kg
Starsi bude mat o mesiac 9 rokov a ma 39kil, meria 139cm.

olifcek
23. aug 2017

nasa mala a 134cm a 28kg 😉 nie je tucna, ani nahodou a ani vychrtlinka... je to dieta v pohybe 🙂 my sme s manzelom vyssi, takze i ma kam rast 🙂

hlavne sa vykaslat na tabulky... dnes je vela deticiek obeznych, a ak tomu tak je, treba menej sladkeho a viac pohybu 🙂 ak je naopak moc chude, ale pekne papa a nie je anemicke, tak je to asi predispozicne... 🙂 zapojit i zdravy rozum je fajn 🙂

sorry, necitala som ale nic z diskusie, nechcelo sa mi a precitala som si len nadpis diskusie :D

gabika235
23. aug 2017

Mám 8 ročnú dcérku a má 130 cm a 26 kg a myslím si, že je taká akurát 😊Určite sa netreba riadiť podľa tabuliek😊

agatkag
28. aug 2017

Moja dcera mala pred dvoma tyzdnami 8 rokov....vazi 36kg a meria 147..žirafa po mne..🙂

lussy666
30. aug 2017

Moja dcera ma 7r, 124cm a 29kg a ma peknu, "sportovu " postavu, taku skor chlapcensku, svaliky a tak. Tabulkovo by mala mat menej, realne si to asi neviem predstavit. Nie je vsetko o cislach...

stvura
1. sep 2017

@other_side urcite je to vela. Moja o par dni 7r ma 20kg (vyska 118cm), moj 9r syn ma 25kg (vyska 136cm) - ja mam doma tintitka