Konzervatórium v Žiline

zofiac
19. feb 2015

Ahojte, dúfam, že mi pomôžete trochu sa vyznať .... Dcéra je ôsmačka a o rok by chcela ísť na konzervatórium (konkrétne do Žiliny) na saxofón - klavír.
Nadanie má, sama sa zapísala do ZUŠ, nútiť cvičiť sme ju nikdy nemuseli, teóriu zvláda dobre. No stretla som s názorom, že ako strednú školu konzervu nedoporučujú, radšej klasickú strednú a potom konzera, ak by ešte chcela. Ďalšia kamarátka mi vravela, že je to náročné, vyučovanie začínalo o 8,00, ale už musela do školy prísť rozospievaná, takže od 6,00 trénovala hlasivky (ona mala spev-klavír). Od rádza ma aj to, že v ZA nemá škola vlastný internát.
Tak neviem čo ... nechcem byť tá zlá, čo ju odradí, ale ani nechcem, aby sa tam trápila a nemala čas na puberťácky život. Na vysvedčení mala len 2 dvojky, takže školu si môže vybrať akú chce. Ako to vidíte vy?

zvedavka13
19. feb 2015

@zofiac Ahoj. Nemyslím si, že by to bol až taký problém. Áno, je to náročná škola,ale naj info ti poskytnú pedagógovia priamo v škole. Ja osobne nemám skúsenosti, ale moji dvaja synovci tam chodia- jeden ako stredoškolák na priečnu flautu a druhý ako vysokoškolák(robí dve školy) na orgán. Ten, čo chodí na výšku má individuálny študijný plán a ten, čo chodí ako stredoškolák chodí každý deň. Obaja však museli najskôr zložiť prijímacie skúšky- podľa info čo mám ich musí absolvovať každý. Žilinská konzerva má veľmi dobré meno a po pravde, vidieť, že ich žiaci na sebe pracujú. Každý deň cvičia, majú tam svoju kapelu, zúčastňujú sa na rôznych akciách a tie pokroky je fakt počuť. Ale ako píšem, treba sa tam vybrať a všetky otázky smerovať na nich.