Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

titkovamiriam
13. jan 2009

ja davam prihlasku v marci a tajne dufam ze mi ho zoberu vlani nevzali 42 deti ☹

cairka
13. jan 2009

my sme si tiež dnes boli po prihlášku, máme ju doniesť v marci 😝 len ešte treba vyjadrenie doktorky a to uvidím, ako dopadne 😅

zade
13. jan 2009

fuha, to mozu dietatko aj nezobrat? S tym som neratala.

sassi - aku ziadost si zaniesla? Nerozumiem. Myslela som, ze MS maju zapis o ktorom daju rodicom vopred vediet. Napr. vyveskami v blizkych potravinach a pod.

maruschka
13. jan 2009

sassi, my našu tiež zapíšeme teraz v marci, 3 roky bude mať v máji..Ale sa nevieme rozhodnúť, či ju dáme alebo nie..Je ešte maličká-nie na výšku,ale je chudučká a hlavne---ešte stále rozpráva tak, že jej nikto nerozumie.Sem-tam povie normálnu vetu, je to čoraz lepšie, ale aj tak je to nezrozumiteľné..A rozpráva veľmi rýchlo a veľa, takže je to pre cudzieho človeka nemožné, aby pochopil, čo chce.Tak si neviem predstaviť učiteľky v škôlke,veď by mi ju vrátili na druhý deň...

Tak ešte neviem, či si nevybavím predĺženú materskú..Do mája uvidím, ako to dopadne, ale určite ju prihlásim tento rok do škôlky..

A hlavne, je nám to veľmi ľúúúto, dať ju do škôlky 😒 😒 😒

cairka
13. jan 2009

maruschka, no ani mne nie je všetko jedno, ale ja ju chcem dať len na 4 hodiny, tak snáď to zvládneme obe 😒

maruschka
13. jan 2009

cairka, ja som dala staršiu až v 4,5 -lebo sa nám narodila druhá dcéra..A veru som nebola schopná s ňou ísť do triedy, keď išla prvý krát..išiel s ňou manžel..Ja som to prežívala ako nenormálnu tragédiu vonku na prelizkach 😀 😀 .A zobrali mi ju iba na 4 hodiny, lebo som doma na materskej a nemala som nárok na to, aby tam mohla byť celý deň. 😅

eleana
13. jan 2009

Aj ja som chcela ist dnes, ale nestihli sme. Radsej tam pojdem bez malej. Mala bude mat 3 v novembri a to som sa bala ,ze budeme najmladsi ... A ked tu tak kukam ,tak mozno aj najstarsi... 🙂 🙂 To by malej aj prospelo, lebo zatial je jej reakcia ak jej niekto nieco vezme uplakana .
Aj ja dufam,ze nam ju zoberu.

sassi
autor
13. jan 2009

to naš je chlap - valibuk
všetci mu hadaju 3 roky bez problemov 😅
ale je to take velke babätko ... neoblečie sa sam, skoro nerozpráva (len slová, vety tak 2-slovne typu Auto tam, bam, De je tata?) a nepýta sa na nočník
ja len verím, že do septembra sa ešte vela zmení ... ved aj dcerka sa zmenila až po 2 rokoch na slečnu, tiež neskoro rozprávala, aj na nočník sa pýtala ako 2-ročná

Zade, do školky sa zapisy nekonaju, aspon u nas nie.
Ja som sa bola ohlásiť v školke, teda doniesla som taku vlastnu žiadosť (že Žiadam o prijatie mojho syna ... narodeneho ... v.... do Materskej školy (adresa) od škol. roku 2009/2010.
a tam mi dali prihlašku, čo treba dať potvrdiť u Dr.
a doniesť od polky februára do polky marca
v apríli daju vyjadrenie

a može sa stať, že dieťa nevezmu, hlavne ak matky je na MD s 2. dieťatkom, alebo nepracuje, prednosť maju zamestnané matky ... ale ked je miesto, vezmu.

matica2
13. jan 2009

naša má tri roky v júli tak do školky pôjde v septembri. ak by som si ale našla prácu zoberú mi aj skôr. zápis máme vo februári.
zade každá skolka by mala mat stanovené dni zápisu ale žiadost si možeš íst zobrat aj sama u nás to nieje problém

lenca13
13. jan 2009

Aj my sa chystame na zapis do MS ale u nas byva tak koncom februara ale mala bude mat dva roky koncom maju takze neviem ci pojdeme od septembra do skolky ale starsia isla ked mala 2roky a 3 mesiace a v pohode to zvladla 😉

maruschka
13. jan 2009

sassi, čo tam po nočníku..Môj malý brat, keď išiel do škôlky, tak nosil plienku..Ráno išiel na WC doma, celý deň držal a keď prišiel domov, dali sme mu plienku a zaliezol do skrine a bolo to..Čakali sme, dokedy ho táto šialenosť bude baviť,vydržal asi mesiac a potom začal chodiť sám v škôlke na WC v pohode..chalani sú pohodlnejší v tomto, ako dievčatá,takže sa neboj, zvykne si...A ako vidím, rozpráva asi tak, ako naša herečka. 😉

cairka
13. jan 2009

maruschka, no obávam, že u nás bude prvý deň obdobný 😅 mám výhodu, že bývame hned vedľa škôlky, tak nemusím byť na preliezkach, ale môžem si to ísť odsmútiť domov 😒 a obávam sa, že prvé ráno ako tak zvládneme, ale tie ďalšie asi bude veselo... malá je taký môj maznáčik...

ináč malá bude mať v septembri už 3apol, a už vie všetko, čo má škôlkarka vedieť 😎 len pani riaditeľka už dnes z tej asi 3 minútovej návštevy zistila, že je to živé striebro 😀

sassi
autor
13. jan 2009

no u nas v školke dakju plienku 2-ročným na spanie
lepšie akoby mali postielky dočurať
ale cez den sa pýtať musí 😉

michalag
13. jan 2009

aj my chceme dat maleho do skolky od septembra a zapis mame v marci, ale tiez dufam ci nam ho zoberu kedze tu je strasny natresk, tiez tu minuly rok nezobrali okolo 30 deti 😅 ☹

maruschka
13. jan 2009

sassi, to máte dobré..Ešteže tam máte také ohľaduplné pani učiteľky-a rozumné.. 😉

dannynka
13. jan 2009

ahojte babulky,aj moja dcerka bude mat v okt 3 roky tak tiez zvazujem moznost dat ju do skolky,ale este niesom rozhodnuta kedze budem znova na materskej ci si ju este nenecham doma 😅

sassi
autor
13. jan 2009

u nas je jedna trieda pre tieto malinke deti
boli to kedysi jasle ale ich zrušili
a vytvorili tuto triedu
aj postielky tam maju male, nie lehátka, ale klasicke postielky
a je ich aj menej v triede
ňtakže take fajn to je

michalag
13. jan 2009

maruschka, ani ten nas nerozprava uplne zrozumitelne ale postupne sa to zlepsuje (prednedavnom bol caj = cas), ale co nas najviac trapi je to ze sa prestal pytat cikat a racsej to pusti do slipkov a vobec mu nevadi ze to tam dole ma cele mokre, on by v tom behal aj pol dna keby mohol 😒

eliska7
13. jan 2009

ahojte,my mame v oktobri 3,tiež chcem aby išla od septembra do školky,v marci tu byva zapis,len vy pišete o nejakej prihlaške?to si mam isť už teraz vypytať?aj unas jeto všeliake,rušia školky a vraj tento rok bude vela detí 😖

sassi
autor
13. jan 2009

michalag - naš vraví na čajík šá, alebo čaš
podla nalady 😀

michalag
13. jan 2009

eliska, u nas napriklad si musime ist pre prihlasku a este potrebujeme potvrdenie od pediatricky, ze je zdravy
Inak baby, kolko u vas stoja skolky? Lebo co som sa ja bola pytat tak okrem jedla a rezijnych nakladov musime malemu kupit vankusik, plachtu, perinku a to som zvedava co este budu chciet ked tam pojdeme 😅

eleana
13. jan 2009

My veselo cikame, kakame do plienik. Cikat sa vycika obcas/ raz za den/ sa vypyta cikat , ale kakat ani za svet.
Tak, ved do septembra je este casuuuu 🙂 🙂 . Optimista
😎

sassi
autor
13. jan 2009

u nas ked chodila dcerka, stal poplatok 150,- + strava okolo 500-600
okrem toho sme platili 300 na hračky a 200 balíčky (mikuláš a MDD)
a na začiatok roka balík toaletného, mydlo, vreckovky a servítky
inak nič
ale davali sme každy rok nejaké sponzorske (cca. 1000,- ročne ale vo veciach - kancelarske veci, pastelky, rádio)
ale keby sme to nedali, nič sa nedeje, to len že manžel ma firmu
a iní rodičia zasa chodili na brigády

michalag
13. jan 2009

eleana, tak pri nasom mam obavy ci to stihneme do toho septembra 😅 . My mame take obdobia uz od 2 rokov, ze jedno obdobie sa pekne pytame potom zase nie a takto to uz ide 9 mesiacov 😒 ☹ Keby som vedela ze to nevie, ale on to vie, len je lenivy zakricat "cikat, kakat", popripade ist na zachod

maruschka
13. jan 2009

dannynka, ono je dobré, keď si ju chvíľu necháš doma, aby si deti na seba zvykli-na ten vzťah, keď sa narodí bábätko..Ale podľa mňa,od toho októbra v pohode..malej bude v kolektíve lepšie-predsa potrebuje seberovných kamarátov a ty budeš rada, že za tie 4 hodiny postíhaš kopec práce a trošička si aj oddýchneš, keď bude bábätko spinkať..

Ja som si myslela, že keď si ju nechám doma, urobím dobre, ale naša je vyslovene spoločenský typ a taktiež som chcela, aby si zvykla na bábätko..Takže u nás boli tie 4 roky aj výhoda,aj nevýhoda..Výhoda preto, lebo si zvykla na sestričku a nevýhoda, lebo mohla byť skôr s deťmi v škôlke..

eleana
13. jan 2009

A baby kde je taky natresk, ze nevezmu deti do skolky??

sassi
autor
13. jan 2009

Moja dcera bola predškoláčka, ked sa malý narodil, takže do školky chodila celodenne (okrem pár dní, čo som bola lenivá ju zaviesť 😀 )
A je super, že som bola doma, ked ona bola potom prváčka (teda ešte stále som na MD)

Naš maly ma kamaráta, o mesiac mladšieho a do školyk by mali isť spolu, takže to by bolo fajn, poznaju sa, hravajus a spolu
Lebo s dcerou sme mali pol roka velke adaptačne problemy ... plakala, nejedla, nespala ... no hrozne
tak dufam, že maly bude pohodovejší ... on aj ma inu povahu

sassi
autor
13. jan 2009

No u nas je problem, nevezmu asi uplne všetky deti, hlavne nie take, čo by chceli na 4 hodiny a mamy su doma
ako som písala, beru hlavne deti mamičiek, čo pracuju, až potom tie ostatné detičky

a tiež je problem dostať dieťa do školky počas škol. roka 😒 Ja by som najradšej dala maleho až od polroka, teda od februára, ale potom hrozí, že mi ho nevezmu, ja ukončím 26.2.2010 matersku, mám prácu a nebudem mať maleho kam dať 😒
Ja si myslím, že tento SK system je hluposť, deti by mali brať vtedy, ked maju 3 roky a nie podla školských rokov ... takže u nas bud ho dam o pol roka skor, alebo potom až zasa v septembri 2010

titkovamiriam
13. jan 2009

tak u nas 3 rocne uz je problem niekolko rokov,stahuje sa k nam vela ludi a dve skolky a jedna cirkevna nestiha.vlani len tych 3r bolo 96 ☹

sassi
autor
13. jan 2009

no a zo zakona musia prijať všetkých predškolákov
ale u nas sa to rieši aj tak, že vozia deti do okolitých dedín, ked tu v meste nevezmu
ja robím v školstve, takže sa velmi neobávam, chodila do tej školky aj dcerka, tak sme vtedy aj pomohli, aj zasa pomožeme, ked sa bude dať 😉