Kto neznáša chystať desiate?

ostap
4. sep 2019

Ahoj, ako to máte s desiatami pre školákov? Pripravujete ráno, alebo už večer? Sledujete tipy a recepty, aby sa neopakovali, boli zdravé aj mlsavé? Striedajte sa s chlapom? Alebo nechávate deti, aby si kupovali? Ja osobne zúfalo neznášam ich chystať, najmä, keď to napokon aj tak skončí stále pri dvoch obľúbených jedlách dokola, ako je to u vás, som len ja taká "lenivá"?

bozzie
4. sep 2019

@ostap zatial desiatu robim len manzelovi do roboty a robim ju vecer, lebo rano by sa mi kvoli tomu nechcelo skor vstavat. Radsej si pospim a on desiatu ma pripravenu v chladnicke, ktoru si rano sam zoberie a ide.

veronikaszabova
4. sep 2019

@ostap chystam vacsinou rano, niekedy si vezme len resanku a nejaky keks. Niekedy dostane € a kupuje si sam v obchode. Ako stihame 🙂

renka30
4. sep 2019

Nerada pripravujem desiate ale vždy mám večer minimálne premyslené, čo bude na druhý deň na desiatu. Skúšala som pripravovať aj večer ale pripadalo mi to také divné...

saskia_98
4. sep 2019

Mamka naučila braškov aby si od 5 ročnika už začali chystat desiatu sami. Začala im kupovat krajany chlieb alebo zemle/rohliky im večer prekrala napoly keďže desiaty si robia sami a rano. Podla ich slov večer nevedia, na čo budu mat rano chut. Mesacne im dava aj 5€ este na desiaty keby nechceli nic z domu (aj ked doma plna chladnicka ale podla nich nic v nej neni) ale vedia ze ked si to minu na zaciatku, do konca mesiaca si robia desiaty doma lebo oni su schopni vykupit pol obchodu kazdy den. 😂 Teraz uz su braškovia starši a maju taky denny režim, vstanem, spravim desiatu, raňajky a fungujem dalej. 🙂

lula313
4. sep 2019

Dcéra má len 1,5 roka, ale už sme na takom režime, že jej celé jedlo pripravujem dopredu(keďže cez deň mame aktivity/sme vonku a nebol by čas). Keď bude chodit do škôlky/školy ako sa poznam, určite budeme fungovat na rovnakom modeli, že jej budem pripravovať jedlo vecer dopredu.
Jedna mamina tu mala blog o tom, aké desiaty chystá dietatu(boli atraktívne nabalene v nádobách s priehradkami) a dieťa jej to pekne jedlo, čo sa ani necudujem, lebo to vyzeralo super. Keďže dieťa stravujem zdravo(nedávam jej piskoty a podobne blbosti s cukrom), tak by som s tým čo najdlhsie chcela pokracovat , čiže jej neplánujem balit nejaké polotovary typu resanka(aj keď samozrejme človek mieni, dieťa meni)

zabka1987
4. sep 2019

Ahoj, ja celkom rada chystám desiatu malému a aj manželovi ale môže to byť aj tým, že zjedia všetko 😂 takže nemám problém vymyslieť. Vždy si to deň pred naplanujem, čo budú papať a ráno privstanem o 10min skôr. Striedam pečivo, snažím sa obmieňať aby mal zmenu. Sladké pečivo zje iba donut. Inšpirácia 😊 dnes a včera mal toto 😊 v škole je do pol 4, tie sladkosti sa budem snažiť obmeniť za niečo zdravšie, no nebol teraz čas vypekat dáko

galioska
4. sep 2019

😁😁 u nás to je muzova robota ja som v práci v tedy☺️😆

lubina
4. sep 2019

desiatu robim rano, zaberie to sice cas, ale deti povedia, ze ak natriem chleba vecer, tak do rana sa to maslo "dostane" do chleba😅 Ale tak aj sama si myslim, ze ked to urobim rano, tak ma to nezabije, aj ked musim vstat o par minut skor. Manzel desiaty nerobi, ale mame to podelene, kym ja chystam jedlo, tak on vyberie mycku a pripravi stol na ranajky. Potom vstavaju deti. S tym co im davam je to uz tazsie, ale tak chlebik maju vzdy, jablko, mandarinku alebo ine ovocie, nejaky den keksik, syr na zahryznutie, babybel. V skole do tej tretej, tak desiata musi byt dost velka, aby neboli hladne....

aspinka
4. sep 2019

aj u nás to muž neznáša robiť desiate, ale ja zas inde kmitám tak sa snažíme "každý chvíľku ťahá pílku" 😀

h2
4. sep 2019

@veronikaszabova
@lula313
Baby, ja neviem, či som z inej planéty, ale čo je to "resanka"?

liz_lemon
4. sep 2019

@h2 croisant, volakedy sa to tak volalo

veronikaszabova
4. sep 2019
lula313
4. sep 2019

@h2 Ano, croisant, ale v tom čase, keď sme boli deti, tak to moc dobre nebolo, ani to zlozenie, skôr by som dala dietatu nejaký čerstvý keď tak.. ono dnes vieš kopec veci dietatu uvariť aj v zdravšej variante muffiny, lievance, palacinky(ja som muffiny aj mrazila), čiže dá sa vyhnut aj kupovanym, keď človek veľmi chce.
@zabka1987 na mna trosku viac sladkého, ale takto nejak si predstavujem, že budeme fungovat aj my, že dieťa je zvedavé, čo si v krabickach najde a všetko to zje, lebo to vyzerá atraktívne.. nie ako naše desiaty - rozmackany maslovy chleba, kde sa z neho človek snažil celu prestávku si odstrániť prilepenu servitku z neho😀

0hena0
4. sep 2019

@h2 mile 😊

zabka1987
4. sep 2019

@lula313 áno viem len on celý deň beha, to v podstate na energiu ale tiež to idem nahradiť na zdravší variant určite len pri 3detickach to nie vždy ide žiaľ. Ale určite sa idem posnažiť lebo aj mne na tom záleží. Chcela by som začať aj pečivo doma piecť 😍 akurát teraz keď som sama konečne môžem zrivit veci co sa na prázdninách nedalo s deťmi ale budúci týždeň začnem pridávať 😍

deti95060810
4. sep 2019

robím ráno...aj tak jedna dcéra donesie celú desiatu naspäť domov.... tvrdí že ona má tie najhoršie desiaty zo všetkých...vydrží nejesť aj do 3 poobede....

kammik
4. sep 2019

@deti95060810 a ty sa môžeš snažiť koľko chceš, čo? čo by som ja dnes dala za to keby mi niekto nachystal jedenie, tiež si spomínam, že jak malá som mala nervy na to, že som mala furt len chleba na všetky možné spôsoby, ale dnes by som to ocenila :_D

liz_lemon
4. sep 2019

@deti95060810 a co take hrozne jej davas? a co maju spoluziaci take uzasne? 🙂

eru331
4. sep 2019

Zatiaľ si nosí desiatu len muž a to si zväčša robieva sám, lebo ako mi naposledy povedal, že on si spraví presne to, na čo má chuť. Takže zatiaľ som od toho oslobodená 🙂

belllinka
4. sep 2019

Ani ja to neznasam a to este vzdy rano zbehnem do obchodu pre cerstve pecivo 🙂

akinom0077
4. sep 2019

Ja si pamatam ze na 1-4 na ZŠ mi chystala desiatu mama-rano, potom som si chystala uz sama.

akinom0077
4. sep 2019

@bozzie / preco robis manzelovi desiatu co nema ruky? a tebe ju kto urobi? zivote by som chlapovi desiatu nerobila nech si pripravi to co mu chuti co si chce vziat, ja si beriem do roboty na desiatu jogurt a 1kus ovocia to by on napr nechcel tak si si vezme co chce hadam mu nebudem obladat rozky a peciva. Moje kamaratky maju manzelov a deti a ani jedna nechyts amuzovi desiatu kazda ma rovnaky nazor. Dietatu ano ale dospelemu muzovi?

saskia_98
4. sep 2019

@akinom0077 napr. Ja ked som bola tehotna, som mala obrateny rytmus - cez den spim, v noci fungujem a tak som chystala ranajky a desiatu celej rodine lebo ma to bavilo a hlavne som sa nudila 😅

h2
4. sep 2019

@liz_lemon
@veronikaszabova
@lula313
Ďakujem, tak to by ma teda nenapadlo. Fakt som to ešte nepočula. 😄

luba41
4. sep 2019

už nechystám desiatu..tretiačka chodí v škole..čo mi vyhovuje, lebo už tiež "točila" dve tri rovnaké dokola..takto to mám bez práce, max ovocie pridám..
@ostap

nikol873
4. sep 2019

@luba41 v skole maju uz aj desiate? ved to je podla mna super, ako to cenovo vychadza?? 🙂

luba41
4. sep 2019

@nikol873 teraz neviem presne , tuším 0,45 Eur..ja som lenivá robit desiate..dcera spokojná, mavajú nátierky, aj celozrnne pečivo, aj sladké pečivo, každý den ine na pitie..aj zelenina býva..nehovorím, že vždy všetko zje, ale väčšinou ano..

matuskova003
4. sep 2019

Robím každé ráno čerstvú desiatu 🙂 Vždy obsahuje nejaké pečivo, malý ľúbi alfa bio nátierky takže škvarkovú a francúzsku obmieňam s maslom. Šunku chce iba občas, je to gurmán a radšej suchú salámku 😀 plus vždy má ovocie a zeleninu. ľúbi mrkvu, nakrájanú uhorku alebo špenátové listy. Ovocie hrozno, jablko, banán. (Samozrejme nie všetko naraz, jeden druh ovocia jeden dtuh zeleniny každy den 🙂 ) no a smozrejme, sladkosť... 🙂
Plus oriešky. teraz je ale trošku štrbavý, lebo mu vypadávajú mliečne zúbky 😀 takže kešu alebo vlašske

a či robím desiatu rada ? nie nebaví ma to 😀 ale nemám na výber, ešte je maličký. Neboj, deviatak si tie krajce chleba bude mastiť sám 😀

matuskova003
4. sep 2019

@h2 inak Resanka to bol top croissant. Tie dnešné sú umeliny, to už nekupujem lebo nechutia dobre. Ale resanka, keď ja som bola na základnej škole bola dôvodom, prečo som sa tešila do školy 😀 každé ráno som si ju kupovala a chutila naozaj ako čerstvá plus ako bonus si mala vnútri obalu nápaditú nálepku 😀

simca06022011
4. sep 2019

Robim keď mala raňajkuje, raňajky si urobí sama, ja je robím čaj do fľaše, keď mám čas natriem jej chlieb a dám ovocie, keď menej vezme si croasant, keď nič z toho nie je, stojíme v pekárni pri škole a kúpi si k čaju a ovociu, pagáč alebo nejakú buchtu. Keby som jej nedala nič bola by do 3-4-5tej hladná, nemá si kde kúpiť. A zase radšej je to ja hodím do tašky ako by mala byť na keksikoch z bufetu 😂