Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

katastrofan
6. jan 2015

@farky12 Na Kvp nie je pravda, že všetky školy sú rovnaké, najlepšia je Lechkého, súper výsledky, výborná úroveň a cirkevná tam je navyše výborná disciplína, na starozagorskej značné problémy s disciplínou aj veľa cigánov, detto, drábová, ja by som keby nemusela, tak tam svoje deti nedám.....A hľadám školy, kde je slušná úroveň a trošku motivujúci spolužiaci, ale je to Tvoja voľba , Tvoje deti, možno Ti to vyjde. ja by som neriskovala, spolužiaci, môžu negatívne ovplyvniť celý život tvojho dieťaťa........ Zlévzory v rannom veku vveľmi priťahujú, tkto sa pokazilo nejedno dieťa slušných rodičov.........

katastrofan
6. jan 2015

Cirkená základná košických mučeníkov, super škola tiež , pokiaľ ti nevadí, to, že deti vedú ku kresťanskej vierouke.... Záma tam má deti, nevie si vynachváliť, alebo lechkého pokiľ neinklinuješ k náboženstvu, tam sú výborné výsledky,škola sa každým rokom zlepšuje......

cka
6. jan 2015

Ahojte. Zaujima ma Lechkeho, chceme tam dat dcerku. Ma niekto osobne skusenosti?? Dakujem.

beadz
11. jan 2015

Ahojte. Ako to teraz vyzera na novomeskeho?

lolah
12. jan 2015

Tiez riesime skolu, najblizsie mame Drabovu, ale pocujem len negativne veci...viete niekto povedat o Janigovej?

katy2
12. jan 2015

@cka
@beadz
@lolah tu je skupina Kosicke skoly https://www.modrykonik.sk/group/6259/
tam je viac ludi, urcite najdete skor odpoved 🙂

lolah
12. jan 2015

@katy2 diky, pozriem 🙂

makarion
13. jan 2015

Ahojte..zapis je za rohom v skupine Kosicke skoly nik nereaguje...mate niekto nejake ohlasy alebo skusenosti so skolou Krosnianska 2?? prip. aj s Krosnianskou 4?

natinecka
13. jan 2015

@makarion moj syn chodi teraz do 1. roč. na Krosniansku 4....chodi do triedy pre intelektovo nadané deti...so školou a s pedagogickým zborom som spokojná....majú veľmi dobrý prístup k detom aj pani učitelky su milé vo všetkých triedach..

makarion
13. jan 2015

@natinecka ja neuvazujem dceru dat do intelektovo nadanej triedy, nemyslim si, ze na to ma...skor ma zaujima pristup v tych normalnych triedach...nemate nejake ohlasy od inych mamiciek? prip. aj ohlasy na Krosniansku 2? dakujem.

bodka70
13. jan 2015

@cka , mám dcérku piatačku na Lechkého a asi ti veľa ľudí potvrdí, že je to dobrá škola úrovňou výuky, takisto dosť sa zamieriavajú na výučbu jazykov 😉. Je to dosť veľká škola, takže hlavne tie hromadné akcie - školská olympiáda, vianočné besiedky.... pre mňa dosť hľučné a neprehľadné. Ale zase sa mi páči ich prístup ku hendikepovaným deťom - chodí tam pomerne dosť fyzicky (nie mentálne) postihnutých detí - vozíčkari, DMO a podobne - v každej triede je cca 1 také dieťa - lebo majú bezbariérový prístup a podmienky pre také deti.
Na prvom stupni sa učiteľky striedajú po 2 rokoch, prvé 2 roky sme natrafili na dosť prísnu a odmeranú učiteľku, tretí štvrtý ročník bol presný opak. Ale to je asi všade, ľudia sú rôzni. Ale celkovo som spokojná, je to dobrá škola.

minnie55
13. jan 2015

@beadz ahoj 🙂 co konkretne ta zaujima ? moj syn je tam v 6. triede, v sobotu idem na zapis s mladsim synom. Ja som s tou skolou velmi spokojna. Prvy stupen bol horsi, mali velmi zvlastnu triednu, ale teraz je to super. Maju kopec kadejakych podujati, sutazi, skola m vyborne vysledky v ramci porovnavania na Slovensku. Ale myslim si, ze je to vysoko individualne- zavisi od konkretnych ucitelov a aj od toho, co od skoly ako rodic ocakavas. Ja osobne by som dala dieta do tej skoly, ktoru mam blizko a nevymyslala by som. Moze byt v uzasnej skole, natrafi na zlu ucitelku a bude zle 🙂 Nerozumien rodicom, ktori vlacia deti cez cele mesto, len aby boli v "najlepsej" skole.

natinecka
13. jan 2015

@makarion v klasickych triedach je prístup učiteliek tak isto dobry ako v v tych ntelektovo nadanych triedach...oni su všetci na jednej chodbe...na krosnianskej 2 nikoho nepoznam tak nevim povedať...

onoma
13. jan 2015

Ja každopádne dávam dieťa na ZŠ Hroncova! Neskutične ma vytáčajú reši, že ju inú zrušiť a podobne. Jedna z najaktívnejších škôl v KE, ak nie najaktívnejšia. Má super polohu, veľký areál, športové triedy (jediná škola na SR má korčuľovanie) a úžasné akcie zamerané na DETI a nie len na oko. Nie je o čom

beadz
14. jan 2015

@minnie55 dakujem, zaujimalo by ma ake sportove kruzky maju na prvom stupni.

minnie55
14. jan 2015

@beadz zoznam vsetkych kruzkov najdes na ich web stranke.

beadz
14. jan 2015

@minnie55 ano, to som si nasla, ale nie je tam od ktorého rocnika. napr. florbal... ale nevadi, v piatok ideme na zapis, tak sa vsetko dozviem. dakujem

david93
14. jan 2015

Krosnianska 4 max. spokojnosť

minnie55
14. jan 2015

@beadz florbal je az na 2. stupni, nechapem, preco tam nenapisali aj rocniky, predtym to tak robili. My ideme na zapis v sobotu 🙂

ladelaila
22. jan 2015

Moje dieta Didacticus na Palackeho ulici navstevuje, je stastne a viem, ze aj ostatni rodicia si velmi pochvaluju, ved koniec koncov sa krasne rozrasta, ved klikni na ich stranku didacticus.eu. Za super cenu 45 eur tam mame kopec jazykov, vyletov, divadielka a vsetkeho mozneho, ziadne ZRPS a kdejake zbierky, este aj zosity nam davaju, proste super, my sme velmi spokojni.

zuzi0110
25. jan 2015

Milé mamičky, dňa 2.-3. februára 2015 sa bude konať zápis detí do Evanjelickej základnej školy na Exnárovej 10 v Košiciach. Vítané sú aj deti, ktoré by chceli prestúpiť do 2., 3. a 4. ročníka. Vítané sú tak isto aj deti iných vierovyznaní.

aja67
11. jún 2015

Dobrý deň, chcem všetkých pozdraviť. Čítala som Vaše hodnotenia na ZŠ ,páčia sa mi.Chcem sa spýtať niekoho na skúseností so ZŠ Slobody , čo sa týka prace s deťmi-dyslektmi /ll stupeň/ Ďakujem

alex31
3. sep 2015

obnovujem trochu tuto temu kedze uz aj my premyslame nad zakladnou skolou od buduceho septembra a kedze nie sme rodeni kosicania rozhodovat sa budeme asi len na zaklade odporucani inych ... mna oslovila ZS Hroncova predovsetkym ich Korculiarska trieda ... mate niekto s touto skolou a naj aj s touto triedou skusenosti ake to tam v skutocnosti je? Je problem sa do tejto triedy dostat? Naozaj sa aj korculovaniu venuju v dostatocnej miere alebo to maju len v nazve? Bola by som rada keby mi napisali mamicky ktore maju osobne skusenosti s touto skolou a nie ze o nej poculi alebo citali to a to. Rozne info o skole mam uz precitane skor zhanam realne skusenosti a mozno odporucania alebo pripadne neodporucania. Dakujem 🙂

david93
3. sep 2015

športové triedy otvorili len minulý rok a čo som sa rozprávala s deťmi na Hroncolande minulý rok, tak ich to ani veľmi nebaví, nikam nechodia na súťaže... podľa mňa myšlienka dobrá, ale nedotiahnuté

hanny1
19. nov 2015

@lencici ahoj, už ste školu asi dávno vybrali, ktorú? aký je tvoj názor na Jenisejskú a dneperskú?

hanny1
19. nov 2015

@ovsena_vlocka je pravda, že robia veľa mimoškolských aktivít, ale tam to končí, čistý biznis pre niekoho konkrétneho do vrecka, čo sa týka problémov na škole, tak sa zametajú pod koberec. Zo školy odchádzajú deti, ktoré boli šikanované.... čo dodať

lencici
19. nov 2015

@hanny1 ahoj. Dcéra chodí na jenisejsku. Ja som v celku spokojná...

hanny1
19. nov 2015

@lencici môžem sa opýtať do ktorej triedy?

lencici
19. nov 2015

moja chodí do 3 triedy. ..v našej triede je dobre... len čo počúvam dookola tak vo vedľajších triedach majú nejaké problémy...

jelka21
20. nov 2015

Ahojte...aky mate najnovsie nazor na Trebisovsku, ci Bernolakovu?