Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea.m
2. dec 2012

@s20 A že som nebola spokojná napríklad s výučbou jazykov, mimoškoskými aktivitami a podobne je tiež vlastná skúsenosť a nemyslím si že nemám právo o tom písať kde chcem a informovať o tom koho chcem. Podotýkam je to moja vlastná skusenosť. Každy nech robí ako uzná za vhodne,ja svoju druhorodenu dceru na kežmarsku 28 určite nedám. A toto forum je verejne tak aj vyjadrovať sa tu može každy verejne.

andrea.m
2. dec 2012

@maznacik007 100 bodov 😀

bodka70
2. dec 2012

@s20 a odkiaľ si si ty istá, že ja mám mylné informácie a ty tie správne? 😉 . Ja som nikde nenapísala,že na K28 je tak a tak...Len to, že som sa rozprávala so zopár rodičmi a poznám zopár známych, ktorí tam neboli spokojní - jedna kámoška plánuje dcérku zobrať z tejto školy, chcú dať prihlášku na 8-ročné gymnázium. Nevidím dôvod, prečo by mi klamali o tejto škole 😝 😉. Tým netvrdím, že niekto tam nemôže byť spokojný, to určite nie.

s20
3. dec 2012

Je mi vas luto to, viac nemam co dodat, bavte sa dalej je to na smiech!

s20
3. dec 2012

@maznacik007
nie som ucitelka z K28, nevyslo vam to!

andrea.m
3. dec 2012

@s20 Pozri sa ak máš s touto školou pozitívne skúsenosti tak ich sem napíš. Určite je tam aj veľa dobrých vecí na ktoré som možno ja nemala šťastie. Je na každom rodičovi aby sa rozhodol kam dá svoje dieťa. Zatiaľ sú tu bohužiaľ na ZŠ Kežmarska 28 len negatívne ohlasy, tak pridaj ten svoj pozitívny aby sa mohli čitatelia pozrieť na vec aj z druhej strany.

nina221
4. dec 2012

áno, poznám obidve školy aj zš. Laca Novomestského aj zš Staničnú. (celkom náhodov moje deti chodili najprv na zš. Laca novomestskeho, a potom na zš Staničnú. (zš. Laca Novo. je celkom dobrá škola ale len na prvom stupni, na druhom stupni sú veľmi prísny a je tam dosť nespravodlivých učiteliek. A čo sa tíka zš. Staničnéj tam ešte chodia moje deti, a majú sa tam dobre, oproti zs novomestskeho sú tam dobré pani učitelky, a nemajú až také nároky na žiakov, ale to sa musíte rozhodnúť vy, napr.: ktorá škola je vám blišie,... 🙂 😉 😉

lencici
4. dec 2012

Ahojte vedeli by ste mi poradiť ktorá ZŠ na Jazere je lepšia? Družicová alebo Jenisejsaká? ďakujem za info...

ghaneska
15. dec 2012

..... po čase sa vraciam k tomuto prísepvku, riešila som prestup dcéry zo súkromnej školy a chcela som urobiť dobrú voľbu. Po dlhých zvažovaniach,stretnutiach s riaditeľmi škôl na terase aj v okolí amfiteátra, nakoniec naša dcéra nastúpila na L. Novomestksého. Je tam dva týždne, ale musím povedať, že som od prvého dňa veľmi spokojná. Ale hlavné je že maximálne je spokojná dcérka ..... teda pre nás L. Novomestského bola dobrá voľba. Je síce štvrtáčka, tak uvidíme čo bude na druhom stupni. Ale viem, že to bude v pohode, pretože vzhľadom na to, že na druhom stupni je všade veľa učiteľov pre každú triedu vždy sa nájde časť, ktorí budú v pohode a časť, ktorí nie. A možno budeme mať šťastie. Ide aj o uhol pohľadu a o to, aby sme nezvaľovali všetko na učiteľov - ako to tu už niekto písal, lebo my si môžeme myslieť, že naše dieťa je "anjelik" ale pritom v škole môže vystrkovať rožky, a učiteľ nie je robot ......

kikamisa
19. dec 2012

pozna niekto zs na jenisejskej -jazero dakujem

nera
3. jan 2013

Zdravím, chcela by som sa spýtať či by ste nevedeli poradiť, ktorá ZŠ je lepšia Bernoláková 16, či Bernoláková 18....hlavne čo sa týka krúžkovej činnosti, úrovni, učiteľov a prostredia....Vopred veľká vďaka 😵

andrea.m
3. jan 2013

@nera ak si veriaca tak bernolákova 18. krúžky ma tam síce neoslovili žiadne aspoň čo sa týka konkrétne môjho štvrtáka filipka ale uroveň, učitelia a prostredie a najmä ovzdušie v škole preplnené láskou je na veľmi vysokej urovni. aspoň čo sa týka prvého stupňa. atiež ti môžem z vlastnej skusenosti napísať že škd je tiež na super urovni. je síce drahšia ako na štátných školách ale deťom sa tam venuju. filipk mi chodí na tu školu iba od maja 2012 ale už ma z škd 2 diplomy a koooooopec zážitkov.

moira19
6. jan 2013

@andrea.m Ak chcete skolu zalovat, este nie je neskoro. Chodte za pravnikom a poradte sa. Ale hlavne si dobre premyslite, ci tomu chcete vystavit syna (vypovedat na sude). Drzim palce.

andrea.m
7. jan 2013

@moira19 už som si čo to zisťovala a Filipka tomu nevystavím. Zatvorili sme dvere za touto nepríjemnou etapou nášho života. Filipko sa ešte vždy rozplače ked sa o tom doma alebo s mojou naj kamoškou bavíme. Výpoved na súde by psychicky nezvládol. 😉 Sme šťastný že sa prestal pomočovať, že sa zaradil do nového kolektívu, že je spokojný a užíva si detstvo. Ďakujem za záujem a radu, vážim si všetkých ľudí ktorí nám držali a držia palce. Robili a robíte to veľmi dobre 😉 Ďakujem

moira19
7. jan 2013

@andrea.m Dcerku date do tej istej skoly? Pytam sa preto lebo tiez mame 5 rocnu dcerku, ale je oktobrova, takze do skoly pojde az o rok. Ak sa nam dovtedy nepodari dokoncit dom, tak bude musiet zacat skolu v Ke. I ked stale zvazujeme aj tu moznost, ze aj v pripade prestahovania by chodila do skoly do Ke. Takze zvazujeme medzi ZS Panovce a ZS Bernolakova (cirkevna). V Panovciach uz pozna aj deti, vyhodou by bolo aj to, ze nemusi cestovat, atd. Ale este je to daleko, este sa kadeco moze stat za ten rok, dva.

andrea.m
7. jan 2013

@moira19 Tamarka ide samozrejme na cirkevnu k Filipkovi. My sme tam veľmi spokojný. 🙂 A pokiaľ máte prácu v Košiciach a malu by ste vozili cestou do práce tak by som ani nerozmýšľala.

danculik
7. jan 2013

@kikamisa ...ano poznam....uvazujem ze tam prihlasim dcerku do skoly....preco?

danculik
7. jan 2013

@lencici ...no ja porovnavam zasa Dneperska vs. Jenisejska🙂

danculik
7. jan 2013

Ktorá skola je v KE lepsia Dneperska alebo Jenisejska?...myslim skoly v KE nad jazerom🙂

kikamisa
7. jan 2013

@danculik a si spokojna s tou skoolu chodi ti tam dieta lebo mi ideme do 1rocnika a fakt netusim aka je ta skola a kde ju mam prihlasit

lencici
7. jan 2013

danculik ja som počula že lepšia je jenisejská ale neviem no 🙂 ale my sme na 90 % za jenisejskú.

danculik
7. jan 2013

@kikamisa ..nechodi mi tam este...ale co som pocula zevraj je dobra...my ideme len na zapis do skoly tento mesiac. a tiez sa rozhodujem medzi Dneperskou a Jenisejskou?....este neviem...no bola som sa pozriet aj na dni otvorenych dveri na Dneperskej...a nejak extra ma neoslovila.... 😝

danculik
7. jan 2013

@lencici ..no to som pocula aj ja..len jedno je pocut a druhe sa o tom presvedcit..ja mam zasa Dnepersku rovno pod nosom...mala mi chodi do skolky na Dnepersku...no Jenisejsku mam zasa dalej od bytu...ale tak pocula som na Jenisejsku lepsie referencie ako na Dnepersku....a vy kam chodite do skolky?

kikamisa
8. jan 2013

@danculik no aj mi tak na zapis pojdeme a asi na jenisejsku tak dufam ze sme sa rozhodli spravne dakujem za info a pekny den ti prajem ahoj

lencici
8. jan 2013

danculik my bývame presne v strede medzi jenisejskou a družicovou 🙂 dcérka chodí do krásnej do škôlky.

martin268
8. jan 2013

Chcem sa opytat ako je na tom ZS Drabova na KVP ako je to na prvom a druhom stupni.
Ako je to s ucitelmi a kruzkami. Ci tam nie je vela romov. Ci tam nie je sikana. Atd.
Tiez sa chcem opytat pocul som nazor ze na druhom stupni rodicia nie su spokojny s tym ze sa tam robia partie a potom "stiahnu" deti zo sebou.

A viete mi niekto povedat ako je na to m Cordakova?

Chceme prihlasit deti do skoly od druheho polroka a hladame skolu.
Velmi by nam to pomohlo. Dakujem.

martin268
23. jan 2013

Dakujem, podla toho clanku je na tom cordakova dobre.

hudobina
1. feb 2013

co sa tyka gemerskej zs tam su slabe ucitelky,sama rodinka,kamarati,kto snami sportuje a vypije je nas toto heslo tam plati bol som na sportovom dni vsimol som si veru co sa tam deje chvala bohu uz sa nas to tykat nebude.ALKOHOL do skoly nepatri ani na sportovy den.