Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

bodka70
21. jún 2012

@sweetsuzi , no ja osobne by som tam dieťa nedala, niežeby to bola vyslovene zlá škola. Len čo počúvam z rozprávania iných rodičov. Po prvé, je to škola zameraná na hokej, sú tam vyslovene hokejové triedy a v triedach je prevaha chlapcov, takže ak nechceš zo syna hokejistu 😔. V novinách aj prebehli minulý rok správy o šikane v tejto škole na hokejových tréningoch, síce písali potom, že budú tvrdo proti tomu postupovať atď.., ale predsa len.
Známa čo tam má syna (nie je hokejista) vraví, že má pocit, že je tam slabšia úroveň, že bystrejšie a učenlivejšie deti sú tam potom menej podchytené. Tak neviem... 😔
Ja mám dievčatá, tak som dala deti na školy, ktoré majú lepšiu povesť...Mladšia chodí na Lechkého, ale to je smerom na KVP (prvá zastávka) , tak neviem, či by to nebolo pre teba priďaleko - my bývame na polceste medzi oboma školami.

sweetsuzi
21. jún 2012

@bodka70 dakujem za odpoved - cakala som nieco v tom zmysle, lebo aj od jednej mamicky co tam ma deti viem ze ziaci zo sportovych tried su uprednostnovani 😠
Nevedela som ze na Slobody je specialna ZS, vedela som len o nejakej sukromnej, ale to zrejme nebude ta ista, alebo ano ?

olifcek
21. jún 2012

@bodka70 ja na KVP este odporucam ZS Drabovu, je super 😵

andrea.m
25. jún 2012

ja bývam na terase a mám tretiaka. začal navštevovať zš kežmarska 28 ktorá je považovana za najlepšiu v ke. ja bohužiaľ tento názor nezdieľam. je tam šikana ktorá sa tutle až hrôza. komunikácia učiteľ rodiť nula bodov samozrejme je to ine ak ste z tou ktorou učiteľkou kamarátka 😅 vyučuju sa tam cudzie jazyky od 1 ročníka ale nemám pocit žeby moje dieťa aj jazyk ovládalo,informatika tiež od 1.ročníka ale hlavna vec že na ňu nemaju ani učebnice pritom viem že existuju.učia sa tam akurát tak kresliť na pc a nič viac.niečo ako indi vindi prístup k žiakovi ktorý má nejaký problém nehrozí. o tom že mimovyučovacie aktivity su na nulovej urovni ani nepíšem.za posledne 3 roky celkova uroveň tejto školy veľmi klesla. jedine čo je tam fakt super sú niektoré krúžky napr.turiskticky alebo mažoretky. a hlavne sa tam maju NAJ deti rodičov ktorí školu zasponzoruju. momentálne mam syna na bernolakovej 18 a som výsostne spokojná.

andrea.m
25. jún 2012

@sweetsuzi ja mam zase kamošku ktorá má syna na považskej v 1 ročníku,dokonca v hokejovej triede a je spokojná. maju super pani učiteľku a podľa toho čo mi rozpráva tak je to naozaj PANI učiteľka

andrea.m
25. jún 2012

a ešte vám chcem napísať že ja mam kežmarsku 28 rovno oproti bolku kedže bývam na kežmarskej 1 a na bernolačku sa každe rano trepene cez pol sídliska čo je niekdy održku. určite si nevyberajte školu podľa toho ako je blízko k vášmu domovu. ja som sa v tomto veľmi popálila.

gio
17. júl 2012

@nani7278 dakujem za odpoved 🙂 , ale uz sme prestahovani do ineho mesta, takze budeme chodit na inu skolu....

nelka2103
4. sep 2012

@yvka dobry den, mam 3 deti a moje deti chodili na zš Laca Novomeskeho. na prvom stupni sa to este jak tak dalo ale na druhom stupni su velmi prysny. podla mna to neni dobra skola. deti sa vzdy stazovali. 😒 a Zš Staničná je lepšia oveľa. ak maju vase deti kamaratov v triede, ale učitelia su tam dobry. 🙂 dufam ze vam moje odpovede pomohli. 🙂 😉

nelka2103
4. sep 2012

@gallina naopak laca novomeskeho ma dobru povest, a su otial dobre vysledky ale mala som tam deti a viem ze ten ich sposob neni naj. su tam velmi prysny a je tam nekonecno domacich uloh a pisomiek. a na druhom stupni su strasne ucitelky pomali jedna taka v pohode sa tam nenajde. su tam velmi prisny a vcelmi na deti tlacia ze sup sup rychlo rychlo, je to stres. 😒 neikedy laca novomeskeho bola dobra skola, ale teraz sa s tym co bolo kedysi neda ani porovnat. moja dcera je teraz 8, a chodi na kezmarsku, ta kezmarska je v pohode je tam fain. a z laca novomeskeho som ju vybrala v 6. tak je an vas ze ako sa rozhodnte ale tieto skusenosti mam z pred 1-2 rokov, a ni jak pouzivatelka zajaciq. dufam ze sa rozhodnete spravne 🙂 😉

andrea.m
4. sep 2012

@nelka2103 ak chodí na kežmarsku 28 tak neviem čo sa ti tam vidí v pohode.je to otrasna škola. takisto tam na deti tlačia a zbytočne ich stresuju. dieťa ako jednotlivec tam není podstatné iba vysledok monitoru ako taky. nič ine ich nezaujíma. kežmarska 30 je oveľa lepšia.

kikamisa
13. sep 2012

ahojte mamicky viete mi poradit ktora ZS na jazere je dobra pod nosom mam jenisejsku ale nechvalia si ju velmi mamicky ma niekto skusennosti s touto skolou dakujem zdenka

andrea.m
13. sep 2012

ja som síce z terasy ale počula som že jenisejská je dobra. skús zistiť čo konkrétne mamičkam vadí na tej ktorej škole. možno sú to veci ktoré budu tebe vyhovovať.

kikamisa
13. sep 2012

ahoj pocula som ze strasne sedia na ziakoch a hlavne na tych ktorych rodicia skolu nedotuju mala mi ide na buduci rok do 1triedy tak fakt neviem kam ju mam dat chvalia si dnepersku lenze ta je sukromna a nie kazdy si moze dovolit dat dieta na sukromnu skolu

alenka777
13. sep 2012

na ťahanovciach neviete niekto poradiť?

slavka28
19. sep 2012

ahojte. A máte niektorá skúsenosti zo školami na furči? Čo Postupimska?

andrea.m
20. sep 2012

@slavka28 na postupimskej ma syna jedna moja známa a je spokojná. z furčianských má najväčší ohlas krosnianska 4. v každom ročníku sú tam otvorené dve triedy pre nadané deti.

vikykubik
28. sep 2012

a čo hovorite na ZŠPostupimska na Furči ,ste spokojne so školou??,

karolkosice
25. okt 2012

Pekný deň.

Prešítal som si pozorne všetky Vaše príspevky. Je táto téma ešte aktívna?

Môj syn chodí na Kežmarskú 28 a súhlasím z názorom p. andrea.m. Úroveň išla poriadne dole. Až tak, že uvažujeme o preložení syna inde. Jazykovka? Určite nie. Dôvodov je veľa: šikana, deti si chodia iba po domace do školy a učitelia očakávajú, že látku im rodičia doma vysvetlia a naučia. O ŠKD ani nehovorím, niekedy ani nevedie, kde je dieťa.

Prosím Vás o informáciu ohľadne ZŠ na Bernolakovej, ako ste s ňou spokojné. Nie je problém z integráciou?

Ďakujem

kari55
25. okt 2012

Dobrý deň, neviete niekto náhodou či škola na furči, Fábryho je dobrá alebo nie? Máte niekto skúsenosti?

gabika7706
25. okt 2012

@karolkosice @andrea.m nedavno moja znama prekladala syna z Kezmarskej 28 na Bernolakovu, prave kvoli sikane, uprimne, bola som zhrozena, ze sa nieco take deje uz na 1.stupni ZS 😒 Moja dcera chodi na Bernolakovu 16, je prvacka, zatial nemam nejake negativne skusenosti.

andrea.m
25. okt 2012

filipko chodí momentálne na bernolákovu 18 to je cirkevná škola. s integráciou nemal absolútne žiadný problém pretože tam na rozdiel od kežmarskej školy sa deťom venuju a ľubia ich aj im to daju najavo že su dôležitý takí akí su zo všetkými kladmi a zápormi. filipko po 2 týžňoch prehlásil že ma najlepšiu školu na svete lebo ho tam maju radi. a nebudete mi veriť ale po skoro 3 rokoch na jazykovej kežmarskej je v anglickom jazyku na cirkevnej najhorší v triede. ☹ kežmarska už iba využíva dobre meno ktoré si získala kedysi véééééľmi dávno a pani riaditeľka robí všetko preto aby to tak ostalo a preto sa veľmi veľa vecí jednoducho zmetie pod koberec. 😠 ja som naozaj veľmi šťastná že sme našli odvahu preložiť dieťa zo dňa na deň lebo teda obavy sme mali riadne 😖 nevedeli sme do čoho ideme ale teraz bernolakovu 18 každemu vrele odporúčam pred kežmarskou 28 varujem 😎

s inými školami v košiciach nemám skúsenosti 😖

karolkosice
25. okt 2012

Ďakujem za odpoveď.

Plne súhlasím z názorom p.Andrei, bohuážial máme podobnú skúsenosť. 😠

Neviete , ako je situácia na Bernolákovej 16?

Ďakujem

Karol

andrea.m
26. okt 2012

@karolkosice ak to není tajomstvo do ktorej triedy chodí váš syn? kto mu je triedny?

karolkosice
26. okt 2012

Pekný deň

Poviem iba toľko , že je v 3 ročníku. Nechcem cez túto diskusiu osobne rozoberať niektorú p.učiteľku. 😉
To nepovažujem za správne. O každej si musí názor urobyť každý sám.

Podľa toho čo vidím osobne a počujem, tak je pomerne veľký problém v 4 ročníku a majú tam aj poriadne veľký problém zo šikanou v 5 alebo 6 ročníku, neviem presne v ktorom.

Dokonca jednu triedu , 4.C dali mimo budovy. Poznám tam jednu mamičku, ktorá tam má syna a poviem Vám rozmýšla podobne ako ja s manželkou. Podobne ako my aj oni hľadajú odvahu preložiť syna inde.Vraj to presúvanie je poriadna katastrofa a sťažovala sa aj na kolektív detí (hlavne tne hlapčenský). Osobne mi povedala, že sa takto zbavili problémovej triedy. To je jej názor.

K tej Bernolákovej nemáte nejakú informáciu. Asi budúci týždeň zabehnem za p. riaditeľom.

PS: Ako dlho trvá preklad dieťaťa? Ako to fyzicky prebieha, bude musieť môj syn ísť ešte do starej školy?

Ďakujem pekne

Karol

andrea.m
29. okt 2012

@karolkosice Tá 4.C ktorá je mimo budovy je trieda s korej som prekladala ja Filipka. A ako myslíš na Igorkovu mamku tak že pozdravujem 😀

andrea.m
29. okt 2012

@karolkosice treba ísť za riaditeľom ktorý vám dá vyplniť žiadosť o preklad. ku ktorému dátumu sa dohodnete.potom dostanete tlačivo ktoré bude musieť podpísať terajšia triedna a riaditeľka kežmarskej školy. nepamätám sa či je to priamo tá žiadosť alebo vyjadrenie novej školy o tom že žiaka prijímaju. no a od dohodnutého dátumu ide dieťa na novu školu. s knihami a zo všetkým. kedže učebnice sú majetok štátu dieťa si ich berie zo sebou a na konci roka odovzdá v novej škole. není s tým veľmi veľa byrokracie. akurát môžem poradiť aby sa dieťa v triede nepriznalo že odchádza a učiteľke to oznámiť až v najneskoršom možnom termíne. prípadne by som dieťa nechala aspoň týždeň doma na pn a tak. držím palce.dajte vedieť ako ste dopadli.

andrea.m
29. okt 2012

sorry za preklepy

dianka2374
1. nov 2012

Najlepšia škola podľa mňa je ZŠ Kežmarská 30 majú tam matematickú triedu (interaktívnu) od 5. ročníka v štvrtom kto chce robí testy a vyučuje sa od prvého ročníka anglický jazyk a v 6. ročníku je anglický jazyk a potom ešte jeden čo si môžte vybrať (ruský,nemecký,Francúzky jazyk).Je to skvelá škola a teraz sa prerábala majú tam nové počítače + skrinky a celkom nové lavice a triedy teda tie lavice nie sú úplne nové ale sú vo výbornom stave a škola sa teraz zapojila do projektu rajo mliečka tu je nato stránka brejky.sk sweetsuzi ZŠ považská je ok je to hokejová škola majú tam mliečne desiaty ale problém by bol s obedami tie tam sú nič moc pretože sú také "prezeleninované" až to deti nechcú jesť.

dianka2374
1. nov 2012

andrea.m áno na k28 je to vraj naozaj o ničom ale na k30 je to niečo oveľa lepšie tam k nim učitelia pristupujú s láskou stále im vymýšľajú prekvapenia a dokonca im ponúkajú doučovanie aj množstvo krúžkov ako je strelecký krúžok (škola má strelnicu) tanečný krúžok turistika a stretáva sa v škole aj skautský krúžok krúžkov je tam dosť 🙂 a na k28 naozaj šikana je a jedno dievča z terasy dali aj do ústavu v Barci (cez školu) a deti sú tam tiež nie moc dobré ale ako hovorím k30 je ideálna 🙂 a deti majú aj dostatok pohybu pretože riaditeľ je bývali telocvikár (i teraz vyučuje telesnú výchovu) deti tam majú aj plavecký výcvik v 3 ročníku

andrea.m
4. nov 2012

@dianka2374 no len ked som chcela preložiť filipka na 30tku tak nechcel že sú to spojené budovy a bál sa že si tam ten "spolužiak" nájde. tak preto sme hľadali a hľadali až sme našli cirkevnu a sme tam spokojný. filipko sa zaradil, ukľudnil prestal sa nám pomočovať,vysadili sme lieky a tamarka ide tiež tam aby boli spolu.