Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

andrea.m
4. nov 2012

@dianka2374 predpokladam že malého dávaš na kežmarsku 30. s tamarkinej triedy tam pôjdu minimálne 4 deti.

14petulka88
4. nov 2012

Ja som chodila na terase na Považsku bola som tam spokojna 😉

ghaneska
5. nov 2012

@bodka70
Ahoj, natrafila som na túto diskusiu. Chcela by som sa opýtať ohľadom škôl na terase, ak mi môžete poradiť . Chcem preložiť dcéru zo súkromnej školy (je v 4.ročníku) do štátnej a kedže bývame na terase najradšej by sme tu. Hľadám niečo kľudné, kde sú dobrí učitelia, dobrá atmosféra, kde sa deťom venujú a aj robia s nimi rôzne krúžky, zapájajú sa do súťaží, olympiád, projektov a pod. Netúžime po nejakom super vyučovaní cudzích jazykov, skôr som proti tomu, aby deti boli príliš jazykmi zaťažované ..... Pýtam sa kadekoho a rada by som vedela aj váš názor napríklad na Kežmarskú 30 (už viem, že 28 určite nie) alebo tiež na trebišovskú alebo bernolákovú. Uprednostnujem aj menšiu triedu do 20 - 22 detí ale to asi ťažko nájdeme. Viem, že dole pri amfiteatri je Hroncova s menším počtom detí ale nepočula som na ňu názor. DAKUJEM. I

andrea.m
5. nov 2012

@ghaneska predpokladám že hľadáš štátnu školu. tak potom by som ti poradila tu kežmarsku 30. je tam fakt veľa krúžkov a kadejakých aktivít a naozaj som od rodičov čo tam maju deti ešte nepočula jeden negatívny názor.a poznám naozaj dosť ľudí čo tam maju deti.

ghaneska
5. nov 2012

Dakujem, vieš zhánam čo najviac informácii, lebo by som chcela dobre vybrať školu, kedže tam bude chodiť dalších 5 rokov a záleží mi na tom aby bola spokojná , a teda aj my ako rodičia 🙂 Na súkromnej bolo fajn na prvom stupni, ale cítim aj ja aj ona, že potrebuje trochu ísť dalej, väčší kolektív, prísnejší prístup atd. atd. viac aktivít a zapájaní sa do rôznych súťaží a projektov.
Teda hľadáme čo by bolo dobre, aby sme boli spokojní a nechodili vystresovaní zo školy 🙂 Teda každý názor vítam. A ešte zvažujeme aj Bernolákovú .... keby ste niečo vedeli o nej povedať.
Dakujem.

bodka70
6. nov 2012

@ghaneska , ahoj, podľa mňa . ak chceš dobrú školu, s dobrým prístupom k deťom, máš na Terase na výber Bernolákovu, Trebišovskú alebo Kežmarskú 30, všetky sú dobré, koľko detí je v triede, nemám prehľad, ale na Kežmarskej asi pomerne dosť je ich v triede. Trebišovská sa dosť venuje športovaniu detí a Bernoláková - ak chceš dať na tú cirkevnú - ale nie každému to vyhovuje (omše, modlenie pred vyučovaním...) .

ghaneska
6. nov 2012

Ďakujem, vieš som vo veľkej dileme, lebo chcem, aby dcéra bola spokojná a prestup zo súkromnej do štátnej asi bude náročnejší ..... a silne zvažujem práve medzi Bernolákovou štátnou, Trebišovkou a Kežmarskou.
Nezakladám si na tom aby tam bol špeciálne šport, ani jazyky - len toľko koľko je nutné, ale skôr na prístupe učiteľov, aby bol v škole poriadok a dobrá atmosféra. Čo ty na to?

bodka70
6. nov 2012

@ghaneska , z tých troch by som asi najviac brala tú Kežmarskú 30, kámoška tam má syna, sú veľmi spokojní 😉

tvoja chodí na súkromnú na Slobody? - tam mi chodí staršia dcérka, ale na štátnu, je v 6.ročníku. Je tam veľmi spokojná, sú tam veľmi dobré učiteľky, jediný problém, že bohužiaľ chodí tam veľa detí z Popradskej a okolia - sociálne neprispôsobívé hlavne 😒 , ale dcérkinej triede sa to vyhlo ešte. Keby bola tvoja 6tačka, určite by som ti odporučila ju tam dať, majú aj výborného triedneho, a veľa šikovných a bystrých deti, čo ťahajú celú triedu.

ghaneska
6. nov 2012

na slobody chodí áno, na súkromnú. Ale na štátnu by som ju nedala, lebo je tam veľa romov, a ona je 4-ačka tak tam je ich veľa .... a ona ma nejaký strach z nich. Dnes som bola na Kežmarskej s riaditeľom, celkom sa mi pozdávali jeho názory.... a vo štvrtok som dohodnutá s riaditeľom Bernolákovej, tak to bude dilema. A o bernoláčke nemáš nejaké info?

ghaneska
6. nov 2012

@karolkosice Dobrý deń, chcela som sa Vás opýtať, ak som dobre rozumela v diskusii, ste spomínali, že ste prekladali a teda asi aj už preložili dieťa na inú školu z K28? Ste už na Bernolákovej (štátnej) alebo na ktorej? Prosím môžete mi napísať ako ste spokojní s Bernolákovou 16 - to je tá štátna tuším.
DAKUJEM pekne.

bodka70
6. nov 2012

@ghaneska , keď chceš, aby si diskutujúce všimli tvoj príspevok, musíš kliknúť na "odpovedz" pod ich príspevkom, alebo napísať zavináč a za tým ich nick (ako som to napísala ja u teba) 😉

ghaneska
6. nov 2012

Aha, Ďakujem bodka, lebo ja tu nechodím dá sa povedať vôbec, len cez google som natrafila na túto diskusiu .... teda ďakujem za informáciu.
Myslela som, či by aj nebolo lepšie otvoriť novú diskusiu, ale neviem ako.

V podstate som však viac-menej rozhodnutá pre K30. Ty bývaš niekde tu v okolí? Lebo si mi taká známa podľa fotky. Ja som na Slobody.

A tvoje druhé dievčatko chodí do ktorej školy? Jedna na Slobody a druhá kde?
DAKUJEM a krásny dník.

bodka70
6. nov 2012

@ghaneska , napíšem ti do IP 😉

ghaneska
6. nov 2012

aha .... a to nájdem 😅

bodka70
6. nov 2012

@ghaneska , IP - interná pošta, máš takú obálku pri nicku, už som ti poslala 😉

andrea.m
6. nov 2012

@bodka70
@ghaneska omše sú povinné iba na začiatku a konci školského roka + prikázany cirkevný sviatok. maju aj 2x v týžni rano 7.20 ale tie sú úplne dobrovoľne.nikto nikoho nenuti aby tam šiel. modlia sa iba rano pred vyučovaním sláva otcu. to je modlitba korá sa skladá z jednej vety,nie pred každou hodinou.není to nejak strašne. ja som tiež mala z toho obavy.ale to ovzdušie na škole sa žiadnej štátnej nevyrovná,podľa mňa tam je tu lásku k deťom cítiť.

ghaneska
6. nov 2012

ďakujem Andrejka, ale asi to nebudeme ťahať touto cestou. Pozerala som na stránke Cirkevnej Bernolákovej a tiež majú plné triedy nad 25 detí. A ja som hľadala nejaké menšie triedy s počtom tak do 20 žiakov, ale zisťujem, že je to asi nereálne, že všade je akosi plno ....

andrea.m
6. nov 2012

@ghaneska veru nájsť triedu pod 20 deti je v košiciach science fiction 😉

dianka2374
7. nov 2012

Cirkevná škola je veľmi dobrá podľa mňa príde mi to krásne viesť deti k bohu 🙂 ak sa smiem spýtať je tam to násilie a šikana obmedzené že? 🙂

ghaneska
7. nov 2012

@andrea.m ANdrejka veru pod 2O detí nájdeš len v súkromnej škole ... tu sme boli tri a pol roka, ale teraz vo štvrtom ročníkud dávam dcéru preč.....

ghaneska
7. nov 2012

@dianka2374 Dianka, šikana je myslím už nie celkom tradičná vec v školách, a je to dôležité eliminovať a dozerať na to, viesť detí aj rodičov k tomu aby sa to nedialo.
A verím, že na cirkevnej to nie je. Sú tam iste deti ináč vedené z domu.

🙂

mimka1
7. nov 2012

@kari55 ja som tam chodila ale bolo to už davno keby som byvala na furči, tak dam tam dieťa 😎

moji chodia na park anglinum a sme velmi spokojni

andrea.m
7. nov 2012

@dianka2374 absolutne minimalizovane. ak sa aj náhodou vyskytne hned sa to rieši. celkova atmosfera v škole je úžasna 🙂

@ghaneska a prečo chcete odísť zo súkromnej školy ak smiem vedieť?

dianka2374
7. nov 2012

andrea.m o tom nepochybujem a to sa mi na tej škole páči.
ghaneska šikana obmedzená vôbec nie je a veď šikana je už len to že sa niekto žiakovi posmieva a väčšinou to učitelia neriešia ale ak vaše dieťa niekto šikanu máte tendenciu oznámiť to triedne učiteľke no ona to začne riešiť a čo ak sa mu budú posmievať ešte väčšmi veď teraz je 2 zo správania nič. Deti by sa ďalej posmievali a hovorili by mu napríklad "bonzák" "potkan" "krisa" 😒

ghaneska
7. nov 2012

dianka ale podľa týchto merítok je šikana všade v živote - aj medzi dospelými, a do určitej miery si to dieťa musí prejsť, aby vedelo s tým pracovať. Ide o to, že ak sa to stane aby to povedalo rodičovi a rodič vedel dieťaťu vysvetliť a poradiť ako sa zachovať a čo robiť - hovoriť s dieťaťom o jeho pocitoch a o tom čo by chcelo ono - ako by sa chcelo cítiť a čo pre to môže urobiť - samozrejme hovorím o šikane takého typu ako je posmievanie, "nevinné" narážky a tak.
Aj mne sa posmievali v škole že som ryšavá a pehavá a neviem čo ešte, alebo spolužiakom čo nosili okuliare atd. atd. - ide o to, aby to dieťa v spolupráci s rodičom vedelo spracovať. A nemám ja z toho nejakú traumu ani nič.
Iné je šikana väčších rozmerov - bitie, využívanie, zneužívanie a neviem čo ešte.
Rozumieme sa?

ghaneska
7. nov 2012

@andrea.m poslala som ti odpoved na IP 🙂

andrea.m
9. nov 2012

@ghaneska a čo povieš na šikanu tipu že ti dieťa donutia chodiť po štyroch a brechať. a ešte ked nebrecha tak ako má tak mu nakopu do zadku. a to už bola iba čerešnička. začalo to zhadzovaním pomôcok z lavice, pichaním do chrbta pisacími potrebami, sťahovaním spodného prádla počas prezliekania sa na TV? lebo to prípad môjho syna. neverím žeby si niečo take vymyšľal. doma sa prejavoval ako tyrane dieťa úplne tabuľkovo. rifle boli v kuse dotrhane na kolenách. a nám rodičom nikto neveril.

gabika7706
10. nov 2012

@ghaneska znamej syn prisiel zo skoly (k28) so zodratym chrbatom ako ho tahali po zemi, predtym sa dialo nieco podobne ako pise @andrea.m, ucitelka tvrdila, ze sa to trosku vymklo z detskej hry a urcite nejde o sikanu ...

andrea.m
10. nov 2012

@gabika7706 aj u nás to malo názov "hra" nám išlo o to že Filipko to ako hru nevnímal,cítil sa ponížený a mal z toho problém. a to škola neakceptovala.

gabika7706
10. nov 2012

@andrea.m aj v tomto pripade to skola neakceptovala, chlapcek uz chodi tiez na Bern18 a rodicia to samozrejme dalej riesia.