Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

sweetsuzi
27. nov 2015

Je tu niekto kto ma deti na sukromnej ZS Slobody? Prosim info, vdaka

stevkaruza
14. jan 2016

@alex31 Ahoj mne na Hroncovú chodí syn, preložila som ho tam v šiestom ročníku z Belehradskej a som nesmierne spokojná. Predtým chodieval s bolesťami hlavy, veľa stresov, teraz je najväčší frajer na škole, chorý vôbec nie je a niekedy mám pocit, že sa uvoľnil až príliš, s triednou sme minulý rok spolu riešili jeho neskoré príchody do školy a keďže sme spolupracovali, tak sme to dotiahli do pozitívneho výsledku. Veľmi mu táto škola dodala sebavedomia, on si to ani neuvedomuje, keďže je tam menší počet detí v triede všetci sa poznajú. Všetky ročníky sú prepojené a toto je super. Táto škola sa len nedávno začala zameriavať na šport oficiálne, ale inak sa športu naozaj venujú. Atmosféra je tam super, taká rodinná, učitelia veľa vecí riešia so žiakmi, inak ak je väčší problém komunikujú s rodičom a toto sa mi páči. Konštruktívne sa problém rieši. Je tam super angličtinárka, stará škola, prísna a spravodlivá....a naučí...je stabilná (nestriedajú sa tam angličtinárky, na predchádzajúcej škole sa vystriedali 4 učiteľky za rok a nič sa decká nenaučili).
Sestra tam preložila dcéru do 6 ročníka tento rok na moje odporúčanie, a tiež sú spokojní, sú tam trochu lepšie decká. Predtým mali problém so šikanou od kámošiek bolo to na Polianskej, teraz má dobrý kolektív. Ich trieda je zameraná na basketball a majú ho naozaj dosť, a poctivé tréningy. Neterka častokrát plače že má stale svalovicu, ale ináč sa jej to páči aj napriek tomu, že musí tak tvrdo trénovať. A ešte jeden postreh, na Polianskej škole bola skoro stále chorá, lebo to psychicky ťažko niesla, odkedy prestúpila na Hroncovu, je to už 5 mesiacov, ešte ani raz neochorela...psychicky veľmi prospieva, je spokojná

isiss
11. feb 2016

@stevkaruza Chcela by som sa Vas opytat na ZS Belehradksu, rozmyslame tam dat dcerku do 1.roc. Aky mate na nu nazor, preco ste syna prelozili? Ako je skola vybavena? venuju sa ziakom? Vopred velmi pekne dakujem za kazdy postreh 🙂

isiss
11. feb 2016

Ahojte, rada by som sa opytala na Vase skusenosti so ZS Belehradskou alebo Pžarnickou. Vopred dakujem za kazdy postreh 🙂

stevkaruza
11. feb 2016

@isiss Nuž môj názor nie je najlepší, Ikeď je pravda ze mať školu pod nosom je aj určitá výhoda. Deti získajú kamarátov z okolia kde bývajú a to je fajn. Prvý stupeň učila môjho syna učiteľka Danka Kepesiova teraz už moja kamarátka - je to úžasný človek a vynikajuci pedagóg. Mala som šťastie, ze učila môjho syna a hneď po štyroch rokoch nastupovala moja dcérka a vyšlo to tak ze učila aj ju. Takze som vedela, ze prvý stupeň s ňou bude určite úspešný. Každý rok škola v prírode, neskutočne veľa výletov, doteraz ju deti spomínajú. Po prvom stupni som dcérku dala na súkromnú Didacticus práve po tej skúsenosti so synom. Syn chodil na Belehradsku do 6 ročníka prestúpili sme až do siedmeho na Hroncovu. Syn je lenivý je taký pomalší a do učenia veľmi nie je ... Na Belehradskej mal v šiestom trojky z Matiky a sloviny a dejepis bol najhorší skončil so 4 na vysvedcku ale naozaj neoprávnene... Lenže dejepisarka na tejto škole - to asi ani nie je človek, ani na strednej sa tak dejepis neučí ako tu😥. Bol stále v strese , aj ja som na neho tlačila aby sa viac učil aj som sa s ním učila bolo to namáhavé... Ale učitelia sa tu nepyplu .. Na Hroncovej si polepšil je z neho dobrý dvojkar na Belehradskej by bol trojkar. Hlavne učitelia ho nestresujú a na druhej strane on je veľmi slušný chlapec a čo sa týka správania tak si ho chvália, reprezentuje školu v športových súťažiach kedže sa venuje športom. Ale ani Belehradská nemusí byt zlá škola inak by tu nechodilo toľko deti, silný jedinci nemajú problém nikde, naučia sa plávať s prudom, ani ja by som neriešila prestup nebyť toho ze mával tie bolesti hlavy, hneď po prestúpení na inú školu úplne prestali. A dcérku mám zase pravý opak jednotkarka a vôbec sa doma neučí asi má tu fotografickú pamät tak som ju preto dala na školu kde majú dobre cudzie jazyky a Didacticus je v tomto super, zatiaľ sme veľmi spokojní uz sa aj trochu doma učila anglinu kedže majú 3 predmety bilingválne ale su tam super decká a učitelia ani nehovorím.

Každopádne skúste tu Belehradsku a ak by bolo zle stále to môžete zmeniť.

isiss
11. feb 2016

Dakujem pekne za super odpoved, ste zlata 🙂 aj tu sukromnu Didaktikus som pozerala, vyzera zaujimavo.. A tam su najma na jazyky zamerani, alebo aj sportom sa venuju?

stevkaruza
12. feb 2016

@isiss Nie su tam žiadne športové krúžky, ale zato s nimi veľa tvoria a každý rok je lyžiarsky a škola v prírode. Dcérka však chodí na športové krúžky mimo školy ale v škole je jej tak dobre , ze dobrovoľne chodí z družiny domov o 16 tej ak nemá krúžok. Domov príde o pol piatej a potom steboce plna zážitkov. Nám na tej škole nechýba vôbec nič, každý deň chodia z družiny von a hrajú rôzne hry takze sa aj poriadne vybehá. A kladú doraz na komunikáciu v cudzom jazyku teraz mali napr. týžden angličtiny, pripravujú sa na Cambridge skúšky ktoré su samozrejme dobrovoľne. V dnešnej dobe si myslím ze je to absolútna nevyhnutnosť mat dobre zvládnutý jazyk. Čo viem od svojich kamosiek decká čo chceli ísť na bilingválne gymká zo štátnych škôl museli chodiť este veľa na doučovanie mimo školy a to tiež nie je lacná záležitosť

isiss
13. feb 2016

A plati sa naozaj len 45 e mesacne? ved to nie je vela.. nic sa nedoplaca, okrem obedov a vyletov, to je jasne. Celkom dobra cena. A kolko ich je v triede? a ucitelky su mlade? maju dobry pristup k detom?

stevkaruza
13. feb 2016

@isiss ucitelky su mladé cca okolo 30 tky a menej a jeden super učiteľ ktorý je aj druzinar a ten je asi srdcom skoly❤️ . Myslím ze v každej triede je cca 15 žiakov len v tej Simonkinej 5. Ročník je 8 deti ale su super partia všetci si dobre rozumejú. Za tento náš prvý polrok som neplatila vôbec nič naviac a to boli deti uz všade možne, ani dokonca za lyžiarsky sa tento rok neplatilo, šikovná pani riaditeľka. Ja by som tuto školu nemenila uz za nič na svete👍👍👍

isiss
14. feb 2016

Super, teraz tam bude den otvorených dveri, tak sa pôjdeme pozriet. Velmi pekne dakujem za odpovede. 🙂

janka1
15. feb 2016

@stevkaruza moja d era vystudovala bilingvalne anglicke gymnaxium a isla zo statnej skoly a nepotrebovala ziadne doucovanie.

peluskovo
10. mar 2016

chcem sa opýtať, či je tu nejaká mamička, ktorej chodí dieťa na L. Novomeského. Chcela by som sa opýtať na učiteľky v prvom ročníku, pri zápise môžeme poznámkou požiadať o pridelenie k niektorej a nemám prehľad o učiteľkách

zsuzsuka
17. mar 2016

@zuzi0110 prosim vas mam otazocku, mate osobnu skusenost s tou skolou?ako ste spokojni?dakujem

zsuzsuka
17. mar 2016

Drahi rodicia 😵 poradite mi ohladom skol lermontovova, bernolakova, evanjelicka zs,didacticus, stanicna??budem vam vdacna za kazdu odpoved...

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babika112
13. okt 2016

@stevkaruza dcérin spolužiak odišiel po 1. ročníku zo ZŠ Park Angelínum (dôvod "prostredie priateľské k deťom") na Hroncovú a je nesmierne spokojný on aj jeho mamka. Predtým bol najhorším žiakom už zo zotrvačnosti a teraz patrí k najlepším. Jeho mamka si veľmi pochvaľuje učiteľky a vedenie školy.

babika112
13. okt 2016

@gydy Ahoj, a to máš preverené všetky školy? Keď má dcéra naozaj strach zo školy, radšej by som obetovala rannú pohodu a nosila ju na dobrú školu aj keď ďalej v KE.

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babika112
17. okt 2016

@gydy je to čudné. U nás sme mali v 1. ročníku t.j. minulý rok chlapčeka, ktorý "radšej" odišiel na Hronskú a hneď ho tam zobrali. Okrem toho jeho mamka je veľmi spokojná s prístupom vedenia, učiteľov a so všetkým...a hlavne chlapec je najspokojnejší. Asi je lepšie pochodiť viaceré školy. A v čom bol vlastne problém?

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babika112
18. okt 2016

@gydy ...to je hrozné. Ja by som nenechávala dieťa v tej škole. Skús pobehať osobne iné školy. Viem, že jedno dievča malo tiež podobný problém a bez problémov ju zobrali na ZŠ Staničná. Riešila si to osobne v škole? Ako si dopadla? Prezradíš, ktorá je to škola?

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonia1712
19. okt 2016

Ja by som dala dieťa na Gemersku 2,je to super škola rodinná pohodova majú triedy pre deti,ktoré pomalšie napredujú aj pre zrakovo postihnuté triedy a Veľa veľa krúžkov -folklor,muzikál šport školský časopis všetko možné

babika112
20. okt 2016

@sonia1712 Kamoške chodí syn na Gemerskú a pochvaľuje si, milé učiteľky aj vychovávateľky a tým, že tam je menej žiakov ako vo veľkých školách, žiačikov si "hýčkajú" ..ale mám dojem, že tam už nechodia zrakovo postihnuté deti, ale neviem presne.

cinky333
10. dec 2016

Nejaké informácie o ZŠ Lechkého či umelecká Bernolákova?

rebeka33
25. jan 2017

@sonia1712
@babika112 ja bývam veľmi blízko gemerskej ,ale mne príde ako koloz a nie domáce prostredie. Vraj vysie stupne sú veľmi slabé. Ja som tam mala obyčajne detstvo,ale vtedy boli všetky školy rovnaké . Teraz si lamem hlavu. Ona je ešte augustové dieťa ,tak budd najmladšia,tak sa bojím ako bude stíhať a aj šikany najmenšej.

tery29
7. feb 2017

Aktualne nazory na Jenisejsku a Druzicovu v KE Nad jazerom... rozhodujeme sa... Viem ze 1. stupen zavisi od ucitelky ale tiez by som privitala nazory na 2. stupen, druzinu, stravu. Dakujem pekne. Kludne aj IP. 🙂

abika26
26. feb 2017

Chcela by som sa opytat na skusenosti so ZS Maurerova-Ludovita Fullu...

denky2612011
9. mar 2017

Ahojte dievcata mam rovnaku otazku prosim o radu byvame na furci caka nas zapis do skoly prosim o radu ktoru skoli by ste odporucali ? Dakujem za radu🙂

rebeka33
14. mar 2017

Ahojte. Rada by som sa opýtala ešte na Gemersku. Ako je to s tou integráciou . Trochu ma zarazilo ,že berú aj mentálne postihnutia. Dcéra nastúpi asi skôr , ale aj tak nebrzdi to zdravé deti? Nájde sa rodič komu tam dieťa chodí,alebo skončilo. Pripraví na strednú dostatočne. Vidím totiž veľké rozdiely medzi jednotlivými deťmi mojich kamarátok. Aj keď boli vyznamenaní,zrazu na strednej jeden nestíha a druhá sa.nudi. Nerada by som platila spústu doručovaní. Ďakujem za každý názor.