Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

katy2
26. mar 2013

@idris na laca novomeskeho je ZS, MS pre americke deti.... chodia tam aj nasi ziaci ale potom je nutne na svojej ZS robit rozdielove skusky, lebo sa to berie ako studium v zahranici..... a musi byt dieta zapisane aj v normalnej ZS....

idris
26. mar 2013

@katy2 uff no a nevieš mi povadať učivo je také isté ako na klasickej ZS ??? Ďakujem za odpoveď ;)

katy2
26. mar 2013

@idris ja som mala odtial nasich ziakov na preskusanie v ramci rozdielovych skusok.... oni idu podla osnov v amerike... je to akoby studovali v zahranici... preto tie rozdielovky.... slovencinu nemaju, nasi ziaci zvyknu chodit pocas ich slovenciny (pre zahranicnych) na vedlajsiu skolu na doucko zo sj.....

andrea.m
26. mar 2013

@henuka prísna stupnica je všade. také sú teraz osnovy.

henuka
26. mar 2013

@andrea.m pracujem v školstve takže kde som je oveľa miernejšia stupnica hodnotenia

henuka
26. mar 2013

@andrea.m každá škola si na začiatku šk.roka odhlasuje stupnicu bodového písomného testu a táto škola na prvý stupeň má to prísne a nebere ohľad či je to druhák, piatak, deviatak....majú ju rovnaké pre prvý a druhý stupeň.

jankazabka
26. mar 2013

@henuka ved to je ale hokejova skola, tak asi na to trebalo pozerat, ked ste tam dieta prihlasili, ja osobne keby syn hokej nehral tak ho tam nedam, ale hraje a navstevuje tuto skolu

14petulka88
26. mar 2013

@henuka Ja som chodila na Povazsku este ako dieta, sice este nebola hokejova ale len futbalova ale bola som spokojna nad mieru... keby ze sa neodstahujeme na ine sidlisko dam tam aj svoje deti 🙂

henuka
26. mar 2013

je to obyčajná škola , nie je jazyková, športová, napísana iba základna škola......syn má 5 minút cestu do školy, bez chodenia cez križovatku.....nekomentujem otras škola

henuka
26. mar 2013

a chodia tam aj obyčajné deti a každeho koho stretnem nadáva na tu školu...

14petulka88
26. mar 2013

@henuka Tak mozno sa tam vela zmenilo za tie roky.

andrea.m
27. mar 2013

@henuka ja síce poznám iba jednu mamku ktorá tam má syna, nehokejistu v hokejovej triede a je veľmi spokojná. chcela som len povedať (napísať) že aj iné košicke školy maju prísne stupnice od 1 po 9 ročník. mne syn chodil na kežmarsku 28 3 roky a bola stupnica veľmi prísna. teraz je na bernolákovej 18 a stupnica.....ešte prísnejšia. proste prišiel taký svet, nároky sú vysoké. a na vlastnej koži som sa presvedčila že na 1 stupni záleží oveľa viac od učiteľka ako od školy ako takej.

andrea.m
27. mar 2013

@henuka až teraz som zaregistrovala tvoj príspevok že pracuješ v školstve. potom vezmi syna k sebe. a máš po probléme.

henuka
27. mar 2013

@andrea.m uvidi mamka ked sa jej syn dostane k inej učiteľke takú akú má môj syn.....komentujem jej slová , že tretiaci už nie sú malé deti.....pre mňa bude môj syn stále ešte malý....dalšie veci ani nekomentujem

andrea.m
27. mar 2013

@henuka veta že tretiaci už nie sú malé deti je vytrhnutá z kontextu. sú situácie v ktorých už naozaj nie sú malé deti. tých vecí voči ktorým máš výhrady je asi veľa. ale ja som reagovala hlavne na tú stupnicu. s tou veľmi nepochodíš v košiciach si myslím.

henuka
27. mar 2013

@andrea.m nerieším, pozrite si rebríček dobrých škôl vKošiciach.....ani v prvej desiatke nie je.....

henuka
27. mar 2013

@andrea.m a Vaše deti tam nechodia takže nepoznáte pomery tejto školy.....takže asi len jedna mamka povedala....

andrea.m
27. mar 2013

@henuka ano uznávam zš považska 12 naozaj poznám iba ako "jedna mamka povedala" aten rebríček škôl berte z rezervou. nie všetko čo je na nete alebo v novinách platí aj v bielom dome a na papieri

jankazabka
31. mar 2013

My chodime na povazsku a som spkojna je sice hokejista a nevsimla som si aby sa mu niekto prisposoboval, ale presne v 3 rocniku poznam deti a aj cistych jednotkarov a aj co prisli z inych skol a su spokojni, nie je to najsuper skola,ale ja som zatial rada ze ju syn navstevuje

maryennn1
31. mar 2013
vikykubik
31. mar 2013

a čo hovorite ZŠ-Postupimska ???napište

ajtelu
5. apr 2013

Aj moje deti chodia na Považskú a som spokojná. Prváčik má výbornú pani učiteľku. Piatak prestúpil kôli hokeju z Laca Novomeského a môžem povedať, že tam bol vo výberovej anglickej triede a angličtinu sa nemusel učiť. Tu sa musí. Som spokojná aj so slovenčinou a matematikou. Bála som sa toho prestupu, ale teraz neľutujem. Učitelia sú prísni na oboch školách, dokonca sa mi zdá, že na Považskej sú ešte prísnejší. A chlapcom veľmi chutia obedy, varia lepšie ako na Laca. 😀

andrea.m
23. apr 2013

tak som si preklepla výsledky monitoru v Košickom kraji, konkrétne všetky Košické ZŠ. zo SJL sa umiestnili na prvých piatich miestach: 1.ZŠ Bruselska 18, 2.ZŠ Bernoláková 16, 3.Park Angelinum 8, 4.ZŠ Staničná 13, 5.ZŠ Jenisejska 22.
Bernolákova 18 ktorú navštevuje môj syn je na 9.mieste. mnohými rodičmi tu ospevované kežmarske školy sú kežmarska 30 na 12 mieste a kežmarska 28 na 17.mieste.
z matematiky ja poradie od 1 do 5 také: bruselska 18, bernolákova 16, družicova 4, park angelinum 8, staničná 13, bernolákova 18 je na 10.mieste, kežmarska 30 na 13.mieste a kežmarska 28 na 18.mieste. takže jednoznačne si treba uvedomiť že poradie najlepšich základných škôl v košiciach sa trošku zmenilo. výsledky si môžte pozrieť tu: www.nucem.sk

andrea.m
23. apr 2013

zš bruselska 18 získala aj 1.miesto v košickom kraji a to tak v slovenskom jazyku ako aj v matematike

lenja123
23. apr 2013

@andrea.m pozerám to hodnotenie, na ktoré si tu dala link. Ale ja vidím, že ZŠ Bruselská je prvá, ale podľa počtu žiakov, nie podľa výsledkov. Alebo pozerám zle? A vlastne všetky výsledky, ktoré si tu dala, sú podľa počtu žiakov, nie úspešnosti. Podľa úspešnosti je na prvom mieste v MAT aj SJL práve Kežmarská 28 - beriem teda do úvahy len mestskú časť Košice 2.

andrea.m
23. apr 2013

@lenja123 😀 😀 😀 tak tomu sa vraví chyba. idem sa na to pozrieť ešte raz. ja som to pozerala naraz celý košický kraj tak možno som niečo prehliadla. pravdu povediac najviac ma zaujíma bernolákova 18. no idem sa na to pozrieť poriadne.

andrea.m
23. apr 2013

@lenja123 tak som sa z toho vysomárila a týmto sa všetkým ospravedlňujem za chybné informácie. zase som si ale dala celý košický kraj a tam je prvá z košíc v slovesnkom jazyku l.novomestského 2, kežmarska 28 je druhá, a pre mňa podstatná bernolákova 18 je siedma. v matematike vyhráva krosnianska 2,kežmarska 28 je druhá a bernolákova 18 opäť siedma. takže ja som spokojná 😀 kedže sme v košiciach v prvej 10. a samozrejme treba mať na pamäti že kežmarska ma oproti ostatným zš o rok staršie deti kedže všetko narodené od maja posielaju na odklad. a ani tento rok to není ináč.

andrea.m
23. apr 2013

a ano v okrese košice 2 je kežmarska 28 na 1 mieste. 😠

katastrofan
30. máj 2013

Moje 2 deti chodili na kežmarsku 28 a doteraz nedaju na tuto školu dopustiť, také zaklady jazyka ake im dala tato škola,by ziskali na maloktorej škole, hned v 1 ročniku gympla, ked sa robili testy na rozdelenie do skupin ziskali najvyšši počet bodov, v podstate profitovali z toho počas strednej školy a išli do školy normalne a nie o ne rok neskor. Skor by som povedala, že táto škola má výborné meno na sidlisku a preto si žiakov vyberá, nezobere hocikoho, pokial tam príde cigán alebo dajaká socka s rodičmi primitivami, tak takeho nezoberu,oni si deti vyberaju, hocikoho nezoberu,to mi povedala byvala riaditelka. Čiže zo sidliska zoberu len smotanu...Inak musim suhlasit s uživatelkou Andreou, aj cirkevna bernolakova si ziskava velmi dobru povest na sidlisku.Ja som o nej počula len same superlativy, aj moj synovec tam nastupuje do 1 ročnika. Na oboch školach nie su žiadni cigani...

andrea.m
2. jún 2013

@katastrofan tak potom mali obidve moje deti šťastie na tú super jazykárku ktorá tam je ale je tam jedniná ☹ bohužiaľ. Filipko na ňu šťastie nemal ☹ ale šikana sa tam rozrastá bohužiaľ dalej a dalej sa aj tutle mutle 😠 a podľa mňa je to aj tým že teraz sa tam hlavne dostanú deti pracháčov a tí (nič v zlom a česť výnimkam) sú častokrát vemi primitívný. mi máme obaja s manželom VŠ vzdelanie ale bohužiaľ nepatríme k horným 10 000 tak sme mali smolu. a neboli sme sponzormi. bud rada že tvoje decka zažili tú školu ešte v jej normálnych časoch a že sú už preč.