Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

katastrofan
2. jún 2013

Tak ani my nepatrime k hornym 10 000 a pred 5 rokmi sa tam šikana dosť razne riešila, syn mal v triede synačika jednej znamej košickej lekarky, ten mal tendencie biť a š ikanovať ostatnych chlapcov, jednalo sa s nim okamžite a nekompromisne, bud 3 zo spravania alebo odchod na inu školu.Chlapec odišiel na kežmarsku 30 a bol pokoj. ako som počula tam medzi grazlami na 2 stupni bol obyčajny diletant.Vtedy bola na kezmarskej28 vychovná poradkyna Janičová, myslim ,že je tam aj teraz, výborná učitelka a slovenčinarka ,syn na nu najprv dosť nadaval,že je velmi prisna a vela vyžaduje ale nakoniec si ju oblubil najviac zo všetkych učiteliek, bola sice velmi prisna ,ale aj velmi spravodlivá,syn si vdaka nej zamiloval slovenčinu.

katastrofan
2. jún 2013

Pardon vychovna poradkyna bola a tušim aj je Blahovcova, SYN ma opravil, su to už roky tak si mena až tak nepamátam, ale syn hovoril ,že to je správna a tiež oblubená učitelka, ona by tam take dačo netrpela, podobne šikanujuce individua na škole nemali dlhu trvacnosť,čo som počula boli zo školy vyštvane. Špičkova škola akou Kežmarska 28 rozhodne je by si nedovolila kvoli dajakemu hoc aj bohatemu spratkovi si pokaziť meno a povesť, tu máš len 1, a čo ja viem zaujem o tuto školu nemaju len bohati prachači, ale aj intelektuali z celeho mesta , dokonca vraj tam chodia aj deti policatov z kosic a šace.

katastrofan
3. jún 2013

Ale nechcem Vám tymto povedať, že tam chodia len deti ludi s diplomom alebo bohate deti, ale su tam aj chudobnejsie deti zo slušných rodin. Podčiarkujem slušných rodin. a slušná rodina má zväčša slušne deti. Dnes bohužial vysokoškolske vzdelanie nie je synonymom a ukazovatelom inteligencie, dá sa kupíť a aj ked aj ja mám vysokoškolské vzdelanie dosiahnute v čase ked na vysoku školu išla len malá časť populacie , dnes pri dnešnej urovni často krat sa stava ,že človek s učnovským alebo stredoškolskym vdelanim je inteligntnejši ako vysokoškolak, Syn hovoril,že tam boli aj deti chudobnejšie.Jeho spolužiačka mala mamu vratničku a otca sbskara a tá bola neuveritelne mudra, vyhrávala suťaže, rodičia sice starši ale skromni a slušni. To ked urobia tie testy s dietatom pred nastupom do 1 ročnika ,oni už vedia rozpoznať talent aj keby bol z akejkolvek chudobnej rodiny a taketo deti nepustia , prinášaju im slávu a dobré meno....

andrea.m
3. jún 2013

@katastrofan v našom prípade zlyhala triedna učiteľka, ktorá to čo robili filipko spolužiaci uznávala ako detskú hru. snažili sme sa jej vysvetliť že filip to ako hru nevníma a má z toho zdravotné a psychické problémy no neverila nám. od kamaráta ktorý na tej škole učí vieme že filipkova "bývala" trieda sa v zborovni vôbec neriešila. čiže triedná si zastávala svoj názor že je to iba hra. ako sme si zistili agresor bol syn jej kamarátky, učiteľky z kežmarskej 30. po filipkovom odchode sa triedna vyjadrila pred deťmi že filipovi ani prestup na inu školu nepomôže. POMOHOL. S s ktorým mal problém filip po našom odchode skrotol, rodičia to začali potom nejak riešiť. nakoniec vysvitlo že bol iba nástrojom dalších 2 chlapcov D aG s ktorých jeden ma matku učiteľku na kežmarskej 28. tento rok v marci odišiel z triedy další chlapec I na trebišovsku. vo filipkovej bývalej triede absolútne zlyhala triedna učiteľka. dalšie dievča N tiež plánuju rodičia kvôli správaniu D a G preložiť od 5 ročníka na inú školu. a viem že je tam v tomto školskom roku problém aj v 6 a 1 ročníku. z 1 ročníka prekladali jedno dievčatko na kežmarsku 30 a nie preto že ona robila zle ale preto že jej robili zle. naozaj sa zmenili časy a takým tempom kežmarska 28 dlho najlepšou zš nebude. bohužiaľ ☹

katastrofan
3. jún 2013

No ja tak viem , že šikana je na na každej škole vždy sa ťažko dokazuje a identikuje. Snád len na cirkevnej bernolakovej možno nie. alebo nie v takej vypuklej forme tam je nulova tolerancia šikany. Šikana bola aj za mojich čias , v minulosti sa to volalo drzosť a nevychovanosť, agresivita , lahko sa to vyriešilo pohovorom alebo vypraskom v riaditelni, nevystatemu dietatu dali zabrať aj rodičia ,dnes je dieta posvätne aj ked ubližuje ostatnym , rodičia su drzi aj vychovna facka je pomaly trestny čin a dovod na vypoved ,učitelia su 🤐 bezmocni, dnes je šikanovanie aj potahanie za vlasy, alebo ked jedno decko berie veci druhemu, tak je to hned šikana. Ako som počula rozvinutá šikana je aj na Kežmarskej 30, ale tam sa nešikanuju len deti navzajom ,ale aj deti šikanuju učitelov.Ale tam to rodičia riešili, nie vypisovanim na internet, ale podnetom na štatnu školsku inšpekciu a prešetrenim sťažnosti , počom sa to začalo konečne riešiť agresori sa stiahli.Chyba mi tu vyjadrenie druhej strany, takže Vaše pocitý možu byť subje ktivne,možno ste len matka ktorá je prehnane citlivá na svoje dieta a mysli si ,že mu každy chce zle. Pokial ste sa citila ukrivdená mala ste to riešiť a braniť sa zakonnym sposobom a nie takto špiniť vybornu školu na internete . Nehnevajte sa je to od vás nečestné.....

radkanika
5. jún 2013

Moja dcerka je prijata do 1.rocnika na L.Novomeskeho, do triedy s rozsirenou vyucbou anglictiny...velmi dlho sme zvazovali, na ktoru skolu ju dame, nemame to daleko no ani blizko, Park Angelinum je blizsie. Boli sme okrem tychto dvoch skol pozriet aj ine (Hroncova napr.), no jednoznacne sme sa rozhodli pre L.Novomeskeho. Rozhodovali sme sa aj na zaklade nasej navstevy pocas dni otvornych dveri aj mimo nich a takisto na zaklade skusenosti znamych z tychto skol. U nas vyhralo hlavne to, ze dcerka sa uci anglictinu uz od skolky a ide jej to velmi dobre a takisto jej spoluziak zo skolky, ktory siel o rok skor do skoly, tam chodi a rodicia aj on sam si skolu a pristup chvalia. A som rada, ze ta skola je tak ako keby vo vnutri, v parku, kde je blizko aj detske ihrisko, vela deti, nechodia tam velmi auta (ako pri Park Angelinum ci Hroncovej, kde dieta vyleti zo skoly rovno na cestu)..no rozhodlo vela faktorov, a verim, ze bude dcerka spokojna. Boli sme tam uz 2x, kvoli zapisu a kvoli depistazi ohladne anglictiny a dcerka nemala problem, mali k detom mily a profesionalny pristup. Viac napisem po nejakom case, ked tam uz dcerka bude chodit 🙂

katastrofan
6. jún 2013

Myslím, že ste sa rozhodli dobre, obe školy su rebričku top najlepšich škol v Košiciach podla vysledkov monitoru je park angelinum na 10 mieste a novomestskeho na 5 mieste ,čiže lepšie, je tam dobre prostredie, výborní učitelia a možný plynulý prechod a pokračovanie v študiu hned vedla na 8 ročnom gymnaziu alebo na normalnom, alebo na francuzskom alebo ruskej sekcii gymnazia, dieta sa tak nauči 2 jazyky.. Ja by som sa rozhodla asi tiež tak..

andrea.m
11. jún 2013

@katastrofan naše zákonné spôsoby skončili v šuflíku ☹ bohužiaľ. a pokiaľ som precitlivená na to že spolužiak núti môjho syna chodiť cez prestávku po štyroch a brechať a ešte si určí komisiu ktorá určuje či breše tak ako má a ked nebreše tak ako má tak mu nakopu do zadku tak potom ano som precitlivená matka!!!!!! písomnú sťažnosť triedna neakceptovala, aby sa to nedostalo do riaditeľne pre to spravila všetko čo mohla a školská inšpekcia nás v tom strese a strachu s filipkovho zhoršujúceho sa zdravotného stavu nenapadlo. trestne oznámenie som odmietla len preto lebo filip by musel vypovedať a mal už aj bez toho zle. a nešpinila som na nete "výbornu" školu. len som napísala svoju skúsenosť. a ani netvrdím že všetko na kežmarskej 28 je zle (mam na myslí vyučovací proces ako taký) a všetko na bernolákovej 18 perfektné. pre mňa je podstatné že filip sa uzdravil a je spokojný.

lylkatomaskova
11. jún 2013

@yvka Su to dobré školy staničná je tuším jazyková tam som c hodila aj ja ako dieťa na prvý stupeň.Ale dieťa som dala na Kežmarsku Terasa ta je už neviem koľko rokov po sebe najlepšia škola v Ke a okolí nemám to z vlastnej hlavy je to z prieskumov a vyhodnotení denníkov a neviem čoho ešte ministerstva školstva atď.Ale kedže ste z m,esta určite by som riešila niečo čo budete mať čo najbližšie

lylkatomaskova
11. jún 2013

Ale inač veľká pravda na Kežmarsku chodia samí snoby-)

katastrofan
12. jún 2013

@andrea.m Keď to mám chápať takto tak to je šikana a zlyhal 1 faktor učitelka, viete i v tom nalepšom systeme je niekedy nájde chybný článok. Myslím, že ste urobili chybu, že po neriešeni záležitosti triednou učitelkou, ste jej slušnou ,pokojnou ,ale rozhodnou formou mali vyjadriť rozhodnutie oboznámiť s celou situaciou vedenie školy , výchovnu poradkynu,i nformovať štátnu školsku inšpekciu, v pripade, že by to učitelka nevedela alebo nebola schopna vyriešiť, by som zašla za vychovnou poradkynou a riaditelkou a informovala by som o celej zaležitosti a upozornila,že v pripade neriešenia mi nič ine neostáva ako matke, len sa obrátiť na štátnu školsku inšpekciu. Nemalo to dospieť do takeho štadia, že chlapec mal z toho zdravotne problemy. Verte lady, by sa pohli, ničoho sa učitelia a riaditelia škol neboja viac ako štatnej školskej inšpekcie. Filipkovi prajem aby sa mi na novej škole darilo, myslím ,že na rcirkevnej škole by take problemy mať nemal, ja tam mám synovca tiež uvidim, ked by boli nejake pozitiva, alebo negativa budem informovať.

andrea.m
12. jún 2013

@katastrofan dakujem. my sme boli dosť v strese. s triednou sa nedalo rozumne komunikovať. jednoznačne nám dala najavo že nám neverí a mi sme hysterický rodičia zaťažený na synáčika. filipko sa veľmi bál nechcel aby sme chodili do školy a čokoľvek riešili. dozvedeli sme sa o tom v takom štádiu že preloženie na inu školu bolo jedine čo filip chcel a bol ochotný akceptovať. a vedenie školy veľmi dobre vedelo čo sa deje. ked sme prišli do riaditeľne povedať že od "zajtra" odchádzame odpoved znela "hej?a myslíte že to pomôže?" pritom som pani riaditeľke jasne vysvetlila prečo ideme preč aj že to už dlho riešime s triednou tak že by mala byť v dokonalom obraze-nebola. a že sa môžem obrátiť na školsku inšpekciu nám povedali až dole na cirkevnej. nevedeli sme že máme takú možnosť isto by sme ju využili. dnes po vyše roku to hodnotím asi tak že to bolo božie rozhodnutie aby bol filip na cirkevnej škole a ked sme ho tam nedali vtedy ked nám to radili všetci známi tak ho tam dostal aj tak. bolestnou cestou ale dostal. 🙂

katkanajkatka
16. júl 2013

Moja dcérka chodila na LN 2, samozrejme, po všetkých vynikajúcich referenciách, som nemala nad čím rozmýšľať. No natrafili sme na pani učiteľku, z ktorej mala obrovský stres (nie len ona), všetko bolo zlé, a bez vrieskania na decká to nešlo. Chodenie do školy sa stalo nočnou morou. Dokonca sa to odzrkadlilo na našom zdravý :( , a to bol pre mňa impulz nájsť iné riešenie. Dcérku som preložila na Hroncovu a nedokážem si ju vynachváliť. Najprv sme dostali triednu pani učiteľku, veľmi milú. V prvom rade oceňujem, že v triedach tam nie sú decká natlačené ako sardínky a venujú sa im individuálne. Situácia sa ešte zlepšila, keď dcérka dostala triedneho učiteľa. Decká ho milujú, chodíme radi do školy, zdravotné problémy sú už našťastie preč! Neviem, čo by som Hroncovej vytkla.... je to naozaj kvalitná škola, vynikajúci pedagógovia ale hlavne dcérka a jej spolužiaci chodia s radosťou do školy. To je asi najväčšia radosť aj pre nás rodičov. A určite neverte rečiam,skúste sa tam ísť osobne pozrieť, porozprávať. 🙂

radkanika
21. júl 2013

@katkanajkatka ahoj,prosím ťa a ako sa volala ta učiteľka na LN2? Môžeš aj do IP,ja len ze dcérka tam teraz nastupuje do 1.rocnika,nech viem :/

standdart
26. aug 2013

@andrea.m
dobry den Andejka, chcela by som sa opytat na zs trebisovsku, viete mi, prosim, poskytnut nejake blizsie informacie? (sukromne, poslala by som vam mail). som tu dnes prvy krat a vsimla som si, ze tu mate vela prispevkov a asi aj nejaky prehlad..??
dakujem.

andrea.m
26. aug 2013

@standdart o zs trebišovska toho viem veľmi málo. poznám dokopy dve mamičky ktoré tam maju deti a tie sú spokojné. vien že je to športová škola ktorá ma vlastný bazén a je tam aj 8 ročne gymnázium. toť vsjo. 😒 asi som veľmi nepomohla

katastrofan
26. aug 2013

Zakladna škola Trebišovská je velmi slušná škola, chodí tam dosť detí mojich známych a susediek a všetci su spokojni, neviem, že by sa niekto sťažoval , dieťa sa tam nauči perfektne plávať. Má obrovské pozitivum plavaren a susediace gymnázium, takže máte plynulý a bezstresový prechod na vyšší stupen školy.

katastrofan
26. aug 2013

Ešte som zabudla povedať dalšie pozitivum, nie su tam cigani....

standdart
27. aug 2013

@andrea.m
Andrejka, dakujem pekne aj za tuto informaciu.

standdart
27. aug 2013

@katastrofan
dakujem velmi za info. mozem sa, prosim, opytat aj na nieco konkretnejsie? napisete mi vas sukromny mail? dakujem vopred 🙂

ovsena_vlocka
7. jan 2014

Ahojte...niekto nejake aktualne info o Poziarnickej ? Voperd vdaka.

miladka2
9. jan 2014

ahojte..prosím o radu: ktorá zš na jazere je najlepšia? rozhodujem sa medzi bukoveckou a dneperskou, no dneperská je súkromná, tak neviem či je aj lepšia.. 😒 prichádya do úvahy ešte aj jenisejská..no fakt neviem, na ktorú mám prihlásiť synčeka..ďakujem za akúkoľvek radu.. 😉

lilysk
13. jan 2014

@mimka1 ahoj
Tu som nasla tvoj prispevok este s pred roka a pises ,ze deti chodia na Park angelinum .Mohla by si mi prosim ta napisat o tom viac ked si najdes chvilku?Dcera ide do 1 rocnika a pravdepodobne tam bude chodit do skoly ...ja mam trochu obavu ,ze co bude ...ako bude ...ucitelky a tak 🙂))Asi ako kazda mama ...ak by si si nasla chvilku tak mi prosim nieco napis ake mas skusenosti -dakujem

mylove321
13. jan 2014

Ja by som trebisku neodporucala, kedze som tam chodila...o gymku som tiez vela dobreho nepocula...kvoli bazenu tam dat decko je divne. Najprv potrebuje vzdelanie, potom nech sa uci plavat, to neni take dolezite...a kee som tam chodila ja, aj cigani tam boli...radsej kezmarska, tam ziadni nie su...

ovsena_vlocka
15. jan 2014

@miladka2 ZS Jenisejska robi najviac aktivit , dovolím si tvrdit ze v ramci celeho mesta...zapajaju sa do vsetkeho, cestuju po svete - je tam sikovný riaditel. Co sa tyka samotnej vyuky tak to bohuzial posudit neviem....na to je dobrý rebricek naj skol alebo Monitor si pozriet ako dopadol...

andrea.m
16. jan 2014

baby ukľudnite sa s tým monitorom. uvedomte si že je to test ktorý sa píše v jeden deň. a práve v ten deň môže byť hociktorý žiak indisponovaný. môže mať zdravotný problém, mohlo sa niečo udiať v rodine alebo je len jednoducho v strese.a v strese aj super jednotkári môžu napísať test zle a už je výsledok iný už sa menia % a myslím že čo sa monitoru týka žiaci v strese sú lebo toto čo sa robí na slovensku s monitorom mi už príde trošku choré. ak si chcete vybrať základnu školu nájdite si jej webovu stránku, má ju už každá škola a preštudujte si aký ma učebný program a plán. poprezerajte si fotogalerie tam sa najlepšie dozviete čo všetko sa na školách robí. podľa fotiek sa dá zistiť aj ši sú na škole rómske deti kedže mnohe školy maju nafotené kolektívy tried. treba ísť do školy na DOD a hlavne sa pýtať na názory rodičov ktorí tam už majú svoje deti. nikde nie je napísane že ked dáte dieťa na ZŠ ktorá je v monitore na nejakom cca 11 mieste vaše dieťa tam nebude spokojné, nebude sa dobre učiť a nedostane sa na strednú školu. sú to čiste bludy. a ked už sme pritom tak najlepšia škola v rámci slovenska sa nachádza v nejakej malej obci "horná,dolná" pri banskej bystrici 😉 takže asi tak. výsledok monitoru by som ako kriterium výberu základnej školy úplne škrtla.

marhulka88
16. jan 2014

Mozem sa opytat ktora skola sa tu spomina v suvislosti so sikanou? Park angelinum? pocula som uz od viacerých, ze na tejto skole sa podporuje skor sponzoring ako slusne studium...ake su vase skusenosti?

andrea.m
18. jan 2014

najčastejšie zš kežmarska 28 a kežmarska 30

marhulka88
19. jan 2014

@andrea.m dakujem za odpoved 🙂 sikana je nieco coho sa neskutocne obavam...aj ked zrejme stretnut sa s nou da na kazdej skole...zalezi dalej od spoluprace rodic pedagog...

andrea.m
20. jan 2014

@marhulka88 máš pravdu. dá sa z ňou stretnúť všade, v rôzných formách a tiež záleží aj na konkrétnom dieťati a jeho povahe. ako bude vnímať správanie spolužiakov k svojej osobe. pokiaľ má škola dobre nastavený komunikačný systém nemáš sa čoho báť 😉