Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

s20
22. mar 2014

Zs Kezmarska 28 je dobra skola, ma dobre vysledky a dobri ucitelia

andrea.m
24. mar 2014

@s20 ked myslite 😀

katy2
24. mar 2014

ja malu na rok tiez idem zapisat na KE 28 😉

luvika
24. mar 2014

Moja bambula chodi na L.Novomeskeho, je prvacka a myslim, ze sme vybrali spravne 🙂

andrea.m
25. mar 2014

@katy2 😲

katy2
26. mar 2014

@andrea.m velmi som rozmyslala, kam ju dame.... velmi ma to tahalo na cirkevnu bernolacku, ale maly bude chodit do skolky na Trebisovsku a mala by som to velmi od ruky.... Kezmarska je blizko, mne vyhovuje, tak to zavazilo v mojom rozhodovani... este neviem, kam pojdem robit a musim si to co najviac zjednodusit, lebo to inak nezvladnem.... Jedine, ze by na Bernolacke mali volne miesto 😉 to by bola pre mna vyhra 🙂

titulienka
26. mar 2014

Trebisovskaaa 🙂 chodili sme tam aj ja aj manzel ,chodia tam aj nase deti ....a doposial nemam nanu ziadne negativa 🙂

andrea.m
26. mar 2014

@katy2 po 3 rokoch ked sme preč z kežmarskej 28 a ja som už vychladla 😉 viem že je to škola ktorá určite má aj svoje pozitíva. ale stále som toho názoru že sa tam na deti zbytočne tlačí, fungujú tam štýlom že dieťa si viac menej chodí do školy iba pre domáce úlohy. a ked porovnám ovzdušie kežmarska vs. bernolákova furt mi ta bernolačka vyhrá 😀 nikto z Tamarkiných spolužiakov z mš ktorý bývaju tu na našej ulici ešte nebol od začiatku školského roka vonku na ihrisku. a ked stretávam rodičov a pýtam sa prečo stále je odpoved: "no ved sa musíme učiť" v 1. ročníku sedieť denne 2 hodiny nad domácimi je choré a naozaj to tam tak je. zažila som to s Filipom a nikdy viac. aj Filip na kežmarskej aj Tami na bernolákovej v druhom polroku 1 ročníka vedeli plynule čítať len s tým rozdielom že Filip sa do školy pripravoval 2 hodky + stále sme robili nejaký projekt (samozrejme úloha pre rodičov) a Tami sa naučí na pol hodinu a projekty sa robia v škole v rámci vyučovania. to je môj pohľad na kežmarsku 28. veľa sa na ňom nezmenilo ani po mojom "vychladnutí". naozaj snád len to že sú tam aj dobre veci, ale nie pre mňa a moje deti.

ozaj jeden Filipkov bývaly spolužiak prestúpil z kežmarskej 28 na trebišovsku a tiež si nevedia vynachváliť ako dobre spravili. a ked dávaš syna do mš na trebišovsku tak prečo dceru na zš kežmarsku? a kedže prácu ešte nemáš tak to máš vlastne jedno kam ju dáš lebo nikde nemáš záruku že to budeš mať po ceste 😉 no ale už som ticho 🤐 bo zase bars mudrujem 😉

katy2
26. mar 2014

@andrea.m na trebiske je kopec spoluobcanov... a ani uroven mi moc nesedi....
a kezmarsku a ms trebisku mam vlastne po ceste, bernolacka je uplne od ruky, malu by som tam ani samu dlho nemohla pustit..... aj mne za nou najviac srdce pisti... je to moj TOP... ale neviem, ako by som zvladala rozvoz do a rozvoz zo..... mm mi nepomoze, nakolko je na tom tak, ako je..... ach jaj, velka dilema.... tak preto ta kezmarska...

andrea.m
26. mar 2014

@katy2 nakoniec na bernoláčku sa stále dá ísť od druhého stupňa. veľa deti im tam tak prichádza. k Filipkovi prišli teraz v 5. ročníku do triedy piati nový spolužiaci, ktorý dovtedy chodili na ine základky. všetko deti z iných sídlisk alebo z okolia KE. tiež ich dali od druhého stupňa asi len preto aby sa vedeli sami dopraviť do a zo školy. každopádne prajem tvojej bambuľke nech natrafí na dobrých spolužiakov a prežijete aj kežmarsku 28. veľmi vám budem držať palce 😉

katy2
26. mar 2014

@andrea.m kazdopadne stale mame este dost casu, ja by som chcela do prace (ak nieco najdem 😖 ) cca od septembra, maly by mal nastupit do skolky (ma v oktobri 3r.), takze si snad za ten rok najdeme nejaky ten system a mozno zakomponujeme aj CZS 😉 vsetko davam do Bozich ruk, ake ma s nami plany 🙂

andrea.m
26. mar 2014

@katy2 plány určite nejaké má a garantujem ti že aj zariadi aby ste pekne podľa jeho plánov šli 😉 myslím že živší príklad ako my s Filipkom už ani netreba 😀 😀 😀 furt nás má ten hore tam kde nás chce mať aj ked si myslíme že nie bude po našom a...... trt makový. furt je tak ako má byť 🙂 🙂 🙂

maryennn1
17. máj 2014

Dávam do pozornosti ZŠ Hroncová 23 otvára športovú triedu zameranú na KORČUĽOVANIE viac info tu: http://zshroncova.rollyweb.sk/?aktuality&gid=27

jankaroy
17. máj 2014

Mile mamicky, mate niektora skusenost so ZS Tomasikova alebo ZS Polianska. Dakujem 🙂

cakankaa
24. máj 2014

Ahojte, máte prosím skúsenosti so školami ZŠ Hroncova a Tomášiková. Ide mi konkrétne o druhý stupeň 🙂
Ďakujem

eeffka
24. máj 2014

@cakankaa
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7126736/staznost-...
citaj aj diskusiu...
+ kolegynin syn tam chodil, v skratke, je tam dost deti zbohatlikov, ktori su drzi ako opice a majstri sveta aj medzi sebou a to bol len 2hak.... prelozila ho inde (stahovali sa) a po 3m mi vravela ze konecne ma doma vesele, stastne decko ( podotykam ze tiez su za vodou, takze problem s financiami nebol)

cakankaa
25. máj 2014

Ďakujem za info, toto som nečakala... Aj bez toho som sa prikláňala k Hroncovej, len nemám o nej žiadne priame informácie, iba webovú stránku. Dúfam, že tam bude priateľskejšie prostredie a záujem o deti. Momentálne chodíme na Bruselskú.

martinkah
28. máj 2014

@cakankaa ahoj, prosím ťa, prečo odchádzate z Bruselskej? Syn tam nastupuje tento rok do prvej triedy.. niečo málo o nespokojnosti s druhým stupňom som začula.. môžeš aj do IP

magnetka
5. jún 2014

Aj môj syn chodí na ZŠ Tomášikovu. V prvom stupni mali družinárku, ktorej museli deti škrabkať hlavu každý deň a ktoré dieťa dobre škrabkalo, dostalo "za odmenu" cukrík. To mi povedal syn, keď od nej dostal 2 cukríky. Vravela som toto zástupkyni prvého stupňa, bola akože zhrozená, vravela, že to vyrieši, ale mám dojem, že to boli len slová, lebo pani družinárka je na tejto škole aj teraz.
Teraz je v druhom stupni, ale už nie je so svojimi spolužiakmi, pretože ich rozdelili podľa druhého cudzieho jazyka. Jeho bývalí spolužiaci sú vo vedľajšej triede, sú to dobrí žiaci, no a sú šikanovaní tými zlými. Poniektorí z tých zlých nadávajú učiteľom, nepočúvajú ich, robia si čo chcú, nadávajú dievčatám.

eeffka
5. jún 2014

@martinkah ja som z THC a bruselska sice neviem aak je skola odborne ale organizacne konecna !!!
prvaci a druhaci maju triedy vo vymenniku ci ako to nazvatt pod Helsinskou, ked ti pojdu na obed sa musia kompletne obliect ( v lete OK, ale v zime no dakujem pekne) a ist do inej budovy pod Atenskou, telocvicne a dvor su tiez inde , podla mna chore
na toto sa popytaj, kolegyna byva na Helsinskej chcela aby syn chodil na obedy a potom domov ( lebo medved...) ale musela napr platit druzimu aj ked nechodil, lebo inak by si ho cez cestu ( vymennik/jedalen) musela nosit sama

deny3
5. jún 2014

@katy2 tak vidím, že si sa nakoniec rozhodla pre kežmarskú. Pred nedávnom som sa rozprávala so susedou, jej dcérka ide od septembra do školy, tak som sa jej pýtala, kam. Boli na zápise práve na kežmarskej 28, spolu s mm nemali dobrý dojem, pretože ich chceli hned odpinkať, že nie sú v ich školskom obvode, pri zápise normálne pohovor, okrem iného aj z angličtiny. Z toho som veľmi prekvapená, viem, že je to škola orientovaná na jazyky, ale že očakávajú, že prváčik nastúpi už s angličtinou, to som nemilo prekvapená, takto napríklad my nemáme absolútne šancu. Samozrejme malú im nezobrali. A to bol pre mňa další šok, neviem, ja asi žijem niekde v oblakoch, myslela som si, že niečo také, že mi dieťa neprijmu na školu sa stáva až na strednej, ale obyčajná základná 😲 začínam mať obavy, kam dám malého o dva roky, aby som ho nemusela nosiť cez polovicu mesta, alebo zase mi vychádza len súkromná za blokom.

adamika
25. sep 2014

@luvika tiez rozmyslam nad touto ZS len som pocula ze deti maju vela domacich uloh. Ty si spokojna?

adamika
25. sep 2014

Mate niektora skusenost so ZS Abovska v Barci?

luvika
25. sep 2014

@adamika ano,maju naozaj vela domacich uloh...kazdy den hodinu a viac travime pri pisani plus citanie.Ale zas vela tych uloh su prkotinky ako vymalovat ci nakreslit cosi.Takze da sa to.My stihame aj dva kruzky a popri malom rocnom bracekovi ;) so skolou sme spokojni,urcite by som netvrdila ze je nadstandardna,taka normalna skola,ale aspon tam nie je nasa slavna mensina :D

adamika
26. sep 2014

@luvika aj koli kruzkom rozmyslam nad touto ZS aj ked ju budem musiet vozit z Barce. Nie je problem sa tam dostat ked sme z inej mestkej casti? Dalsi dovod je materska skola pre maleho, chcem ich mat obidvoch pokope 🙂

susisus
3. dec 2014

Nemate tu niekto deti na ZŠ Slobody?? Sukromnej? Pripadne aj statnej. A tiez ma zaujima Hroncova 23, tie 2 skoly zvazujeme 🙂

samuelka
20. dec 2014

Piste prosim aj o ZS Stanicna, zaujima ma to kvoli buducemu prvacikovi.

farky12
2. jan 2015

Ahojte, chcem poprosiť mamičky, ktorým detičky chodia na ZŠ Drábovú ako sú spokojné.. počuli sme veľa negatívnych dosť vážnych vecí ako je šikana na škole, dokonca aj kriminalita... ale vraj sa to zlepšilo... máme ju od bydliska najbližšie..alebo ešte rozmýšľame nad inou ZŠ na sídlisku KVP.. Ďakujem vopred za každý názor... Všetko dobré prajem do nového roka..Janka 😉

katkanajkatka
6. jan 2015

@farky12 všetky školy sú rovnaké. 🙂 Majú žiakov a učiteľov. A je len na tvojom dieťatku, ako zapadne. Na KVP by som nič neriešila, podľa môjho názoru, aj čo počúvam od mamičiek sú naozaj všetky v poriadku a dobré. Každá je už pomaly zameraná na niečo. 🙂 Želám veľa úspechov.

flow333
6. jan 2015

Prosim info o zš trebišovská ....