Ktoré predmety v škole vám robia problémy?

celo
6. aug 2017

Ahojte. Zaujímalo by ma, ktoré školské predmety robia vašim deckám problémy? Myslím tým názvy predmetov ako matematika, Vlastiveda, prírodopis. Prípadne ktoré konkrétne učivo (Veľká morava, jadro bunky a pod. ) a tiež ako ich riešite?

kacena4
6. aug 2017

😀 zaujimava diskusia a neda mi neprispiet, mam velke deti 9 a 8 rocnik a pripravkara. mne osobne najvacsi problem robili disfunkcie dietata, ale to sme casom ako tak zvladli. a potom najvacsi des bol druhostupnovy dejepis. presnejsie tusim ucivo 8r. bolo to ucivo o zaciatkoch existencie osidlovania uzemia slovenska. este teraz mi naskakuju zimomriavky, ked si predstavim to desne ucivo co som sa snazila vtlacit detom do hlavy, nakolko v jednej teme bolo na zapamatanie si niekolko mien mozno aj desiatka ak nie viac "vyznamnych" ludi, ktory stali pri zrode a zakladoch, osidlovani nasho uzemia.... a vsetko pribuzny, prelinali sa navzajom, kto ho zabil, alebo zomrel (na starobu), aby sa dostal k moci bratranec/stryko/synovec a kto kde... proste des ako to bolo napisane ☹ osobne zaujimava tema kedze sa jednalo o pociatky osidlovania na nasom uzemi, ale otrasne spracovane ☹

vulka
6. aug 2017

U nás ja najhoršia výtvarná. Naozaj, nesmejte sa. Nenávidí kreslenie. V ostatnom je ďaleko pred ostatnými. Miluje matiku, slovenčinu, vlastivedu, prírodovedu, telesnú,...

janinah
6. aug 2017

Slovensky jazyk.pravopisl
Lebo malo cita.ale skusky na 8r.gymko urobil 14ty v poradi .takze az take zle to nebude😉

deti95060810
6. aug 2017

u mladšej dcéry je to výtvarná....tie jej kresby hrôza. Síce p. učiteĺka ju hodnotí 1 a 2, ale asi tam hodnotí aj to že sa snaží....má vždy pomôcky, nakreslí.... toto nadanie má už od MŠ - tiež tam s odporom kreslila...nerobíme s tým nič, však ja tiež kreslím hrozne....
staršia dcéra - najväčší problém je lenivosť....Stále si na hodinách kreslí, učiteľka aj ju upozorní aby dávala pozor....a pritom je to šikovné dievča, len už ju zaujíma všetko okrem školy....má talent na kreslenie, najhorší premet - asi všetko čo sa treba učiť... neobľubuje dejepis...
syn - moje najšikovnejšie dieťa, nerobí mu problém nič....

babalenka
6. aug 2017

U nás anglický jazyk ide do 3 ročníka Zš celkovo ten jazyk nemá rád.Diktáty , prepisy tiež nemusí. Ostatné ako tak v norme.Zatiaľ má rád matematiku .No uvidíme čo nám dá 3 ročník 😲

vroni
6. aug 2017

Mojou zivotnou hrozou bola vytvarna, moja dcera ma hrozu z nemciny (rodneho jazyka), k smrti ju nudi zemepis (aj mna)...

hettinka
6. aug 2017

synovi robí problém pravopis. A ako to riešime? Nuž, posediačky. Sadneme si, ja diktujem a on píše. Vďaka tomu zvláda napísať diktát s max 4 chybami. Bez cvičenia by ich bolo hádam aj 20.
Dcéra sa učí už sama, ak malej jej robila problém koncentrácia na hocičo, tým pádom jej všetko trvalo neprimerane dlho. Riešila som to s psychologičkou vtedy a s jej radami máme dnes gymnazistku s veľmi dobrými známkami a naučí sa rýchlo.

selinaliana
6. aug 2017

@hettinka prosim ako ste riesili tu koncentraciu mame podobny problem. Ulohy robi aj 3 hodiny. Juj s mojimi nervsmi je zatal jednotkarka ale niekedy fakt nevladzem. Prosim nejake rady ak mate

katarinapekna
6. aug 2017

@janinah tak predsa????(niekde v diskusii som na teba reagovala) ...asi bolo málo sponzorskych a prominentnych deti alebo mesto,kde sa hlási 30 a prijmu 28 (nič v zlom,len zo skusenosti)

janinah
6. aug 2017

@katarinapekna v presove na najlepsie gymko sa hlasilo isto viac ako 30 deti....ale o to nejde....

ektherese8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babalenka
14. sep 2017

@ektherese8 ďakujem pozrieme večer lebo ta nasa anglina už len ked poviem ze sa ju pod ucit tak hrôza a u mame aj jednotku z nej ale ťažšie nu ide do hlavy 😉

celo
autor
29. máj 2018

@kacena4
@janinah
@vulka
@deti95060810
@babalenka
@vroni
@hettinka
@selinaliana
@katarinapekna

Počujte, fakt sorry že som vás takto označil ale chystám sa na túto akciu: https://www.facebook.com/events/247250459342960/

Kde sa budú vytvárať pomôcky pre učiteľov, prakticky hry, ktoré by mali zábavnejšou formou pomôcť s učením. Tak som oprášil túto diskusiu.

Všetci píšete niečo všeobecné, v zmysle, problém s diktátom, maľovaním, dejepisom.
Vedeli by ste mi dať ale konkrétne učivo? Napríklad matematika - logaritmy, spočítavanie zlomkov ...alebo dejepis - uhorsko v rokoch 1800-1825, Peloponézske vojny ...prípadne výtvarná - kreslenie postáv, tvarov, vyfarbovanie podľa predlohy
...chápete 🙂 chcel by som na tej akcii vytvoriť niečo čo reálne deti využijú ak s tým mávajú problém.
Vopred ďakujem ak odpíšete ;)

babalenka
30. máj 2018

@celo tak u nas pri angline slovicka pisat. Vyslovit ako tak ale napisat nam trosku trva . Momentalne z matiky mame dvojky za premienanie km cm dc atd tak s tym bojujeme nasobilka nam ide ale zas dvojocky za 4 ciferne cisla rozslisit ktoré je vacsie a mensie a sem tam sa myli ked ratajú pod seba a dá im jedno 4 ciferne a druhe je 3 ciferne inac matika mu ide sem tam zaskripe na vymenovanom hore zo sjl diktaty robia sarapatu ale skor si myslim ze je to nepozornost ako sprostost lebo vela chyb ma z toho ze rychlo rychlo a potom to tak vyzera lebo doma mi rovno povie ano viem malo byt tvrde y napriklad

kacena4
31. máj 2018

@celo mna len taka rychlovka napadla k dejepisu - slovenske dejiny - pouzivam k nim knihu/komiks o dejinach Slovenska je uzasne napisana. o dolezitych udalostiach, rokoch, ludoch. https://www.martinus.sk/?uItem=41910 odporucam vymysliet nieco podobne aj na ine obdobia dejepisu!!! ked ju dospelak prelistuje pochopi 👏👍