Ktorú Základnú školu v Košiciach si vybrať?

bublinka32
19. sep 2008

Ahojte mamičky,chcela by som sa opýtať, či neviete, ktorá zš Bernolákova16/ športová/ alebo zš Bernolákova /cirkevná/ v Košiciach je lepšia. Neviem kde mám synčeka nahlásiť.
Ďakujem

junovka
19. sep 2008

Ak ti mozem povedat, tak moja dcerka chodi do tej klasickej -sportovej na Bernolacku.Je to pohoda.A aky je rozdiel od tej cirkevnej????...neviem, ale pokial si strrrrasne veriaca, tak daj tam.Zienky vravia, ze najprv sa tam odsluzi omsa , kazdy den pred vyuckom, ked koncia vyucko tak aj vtedy sa modlia.... 😉

viabella
23. sep 2008

ahojte, moja mala je pripravkarka a byvame na jazere, viete nejaku skola na jazere ktora by bola ako tak dobra?dik

katastrofan
16. jún 2013

Najlepšie školy na terase sú Kezmarská 28 a cirkevná Bernoláková....

katastrofan
20. jún 2013

Najlepsie školy na terase su Kežmarská 28 a cirkevná Bernolakova ,nie su tam grázli a cigani , najlepsie vysledky v monitore v meste, obe su vyhladávané školy pre deti z Košic i okolia , najslabšie su Slobody štatna a Kežmarská30, najviac ciganov a zlých deti ,slabe vysledky monitora.

andrea.m
7. jan 2014

@bublinka32 ja mám deti na cirkevnej. omša sa tam neslúži každy deň ale iba 2x do týžňa pred vyučkom ráno a vtedy ked je prikázaný cirkevný sviatok tak alebo v škole v átriu alebo v kostole sv.Gorazda na Terase. je tam perfektné prostredie plne lásky, super učiteľský zbor deťom sa maximálne venuju. každý rok škola v prírode či už putovna (deti chodia na noc domov) alebo pobytova niekde mimo KE. lyžiarsky výcvik v 1 a 7 ročníku. plavecky výcvik v 4 ročníku.

s kežmarskou 28 mám ja osobne veľmi zlé skúsenosti. rozmohla sa tam šikana. celkovo je to snobská škola. prežije tam iba dieťa drzé ktoré má široké ramena, značkové oblečenie, drahý mobil atd. veľmi veľa domácich úloh, minimum aktivít mimo vyučovania

zš kežmarska 30 v posledných rokoch dosť pokročila a neviem o tom žeby tam chodili rómske deti (mám ju pod oknom)

počula som chvály aj na zš trebišovska a moja naj kamoška má deti na považskej a je spokojná. toľko základné školy na Terase

katastrofan
8. jan 2014

Odporučam Ti Bernolakovu cirkevnu,chodi tam synovec, nevie si vynachvaliť, výborný pristup k detom,dobre vybavená škola, vela mimoškolských aktivít, výborné vysledky monitora , pokial si veriaca nevahaj, ja keby som tam bývala, tiež by som do tej školy deti dala. a tá viera dietatu rozhodne v dnešnej dobe nemôže poškodiť, pokial sa to neprehána, ja na rozdiel od andrey som mala synov na kežmarskej 28 a som bola absolutne spokojná, tuto školu môžem len doporučiť su tam kvalitni jazykári, ktori sa nemenia každy rok ato, že je snobská? Samozejme chodi tam vela deti bohatých a uspešných rodičov, lebo ti si vyberaju tie nalepčoe školy v košiciavh a to su cirkevne zakladne školy, kežmarska 28,krosnianska, park angelinum a laca novomeskeho, zs kežmarska30, ,neviem ako je teraz aleked ja som nosila deti, bolo tam dosť vela ciganov a zlých deti, pozri si na stranke školy mena deti v triedach, ciganske mena rozpoznaš, tato škola sa vraj orientuje hlavne na šport a gro školy je strelba, čo podporuje agresivitu,

katastrofan
8. jan 2014

ked synovia chodili na kezmarsku28 chodili s nimi aj deti učitelov z kezmarskej 30, drviva väčšina dala deti na 28, dokonca i dieta riaditela tam chodilo, kdežto učitelia z 28 si všetci nechali deti na svojej škole.....prečo asi?

katastrofan
8. jan 2014

Zš trebišovska je velmi slušna skola, sice vyskedkami sa uplne nevyrovna cirkevnej bernolakove ja jazykovej kežmarskej 28, ale má jedno velke plus plavaren a hodiny plavania navyše a možnosť plynuleho prechodu na gymnazium v 1 budove. ZS povazska sa v poslednom case velmi zlepšila odkedy sa orientuje nie na futbal, ale na hokej, je onu dost velký zaujem,

andrea.m
8. jan 2014

@katastrofan ano musím uznať že môj pohľad na zš kežmarska 28 určite nie je objektívny kedže mňa tá škola veľmi sklamala. a to bohužiaľ aj čo sa týka vyučby jazykov.

mám dcéru prváčku a z jej triedy (mš kežmarska 46) šlo dosť veľa detí na kežmarsku 30 a boli to detí vysokoškolský vzdelaných rodičov, právnikov, lekárov, vš pedagogov. tí s ktorými som v kontakte sú spokojní.

katastrofan
8. jan 2014

Nehnevaj sa andrea ,myslim naozaj, že tvoj pohlad nie je objektivny, citiš sa ukrivdená, pisali sme si,povedala som Ti ,že to bola aj Tvoja chyba dá sa brániť, ale tento sposob, akejsi pomsty čo si si vybr,ala a neustale utočiš na dobru školu, na ktorej poznám obrovské množstvo rodičov intelektualov, podnikatelov,ale aj obyčajných slušných a pracovitých ludi, ktori su vdačni za to, že táto škola ich detom dala slušné zaklady do života, tento sposob nie je správny, Zmier sa so situaciou aká je a bud rada ,že tvoje dieta sa teraz má dobre a je na škole spokoné. Lebo tužba pomstiť sa ,nakoniec škodi tomu kto je jej nositelom, bez ohladu na pričiny:treba vedieť odpuštať a bude aj Tebe odpustené a ulavi sa Ti na duši....

andrea.m
8. jan 2014

@katastrofan ja som odpustila a som naozaj rada, že moje dieťa je šťastné a spokojné. Len som napísala svoj názor a ten je rovnaký už vyše 2 rokov. Opakujem ho tu stále dookola, ale už nebudem, aby som tým náhodou niekomu neublížila. Len napríklad ty si tiež bez príčiny označila Kežmarsku 30 ako slabú školu plnú cigánov a není to pravda.

katastrofan
8. jan 2014

Ja označujem len to, čo vidim na vlastne oči, to,že je tam plno som nepovedala,ale su tam na rozdiel od cirkevnej bernolakovej a kezmarskej 28....

katastrofan
8. jan 2014

A slabe,,,,,,,, pozri vysledky škol podla testovania.........

nunusimi
21. feb 2014

Cirkevna Bernolakova? Mam denne cest stretavat deti z tejto skoly. Syn chodi na B16. Otrasne spravane, slovnik za aky by sa ani kocis nemusel hanbit, arogancia, drzost aj voci druzinarkam z vedlajsej skoly... Nehovorim o vsetkych, ale toto su veci, ktore proste neprehliadnem.
Mozno ma skola vysledky, vybavenie atd, ale ja vidim ziakov a som velakrat zhrozena, ze veriace dobrosrdecne deti toto dokazu.
A mimochodom tu ospevovani cigani nie su na ziadnej skole na Terase. Co by tam robili? Ved uz ani neziju inde ako na LIX a ak ano, su to asto slusnejsi a pracovitejsi cigani ako neciganske rodiny.

katastrofan
22. feb 2014

Neviem ,kde žiješ, ale na terase cigáni sú,...., v podstate nie je v Košiciach sidlisko,kde by neboli ,nie su len na kežmarskej 28 a cirkevnej bernolakovej.Neviem ,čo tými utokmi voči cirkevnej bernolákovej sleduješ, asi niekomu vadí, že tá škola si postupne získava meno, má výbornú uroveň a preberá deti iným neuspešným školám . no holt boj o žiaka si niekedy nevyberá prostriedky. Pozri si fotky tried z košických škol , fotky zo zapisu a uvidíš na ktorých školách cigáni sú. Snád cigána rozoznáš, system ,pozriem, vidím...A tých slušných a pracovitých cigánov z terasy by si ako susedov určite nechcela, celý život žijem na terase a slušných a pracovitých cigánov, je tu ako šafranu, prevažujú tí neslušní....

petruskasa
22. feb 2014

Moja dcéra chodí už tretí rok na K28a sme so školou úplne spokojní , sú tam aj deti podnikateľov,ale aj učiteľov, to ze je niekto intelektuál ešte neznamená ze je snob. Kedže si škola môže vyberať deti pri zápise, jediná nevýhoda je ze je vela šikovných deti v triedach. Čiže rodičia môžu mat dojem ze ich dieťa je prehliadane. Naša trieda je veľmi šikovna ako celok , ale na dcéru to pôsobí podnetne, nie sú tam výrazne problémové typy deti a je vidieť ze rodičia sa deťom venujú aspoň na prvom stupni. Známi si chvália aj trebišovsku aj Bernolákovu cirkevnú. Na Považskej má známa syna kvôli hokeju a hovorila , ze tam je viacej agresívnych chlapcov z podnikateľského prostredia.

petruskasa
22. feb 2014

A ešte k jazykom na 28, mala som dojem v prvom ročníku ze nenapreduju z anglictiny tak, ako by som si predstavovala. Ale potom sme so známymi porovnávali s inými školami a už viacej nenadávam, inde to nie je o nič lepšie skôr naopak. V žiadnej ZŠ ich perfektnú angličtinu nenaučia, bohužiaľ treba vždy tomu obetovať viac času a peňazí, na K28 majú už druhý rok spoluprácu s jazykovou školou a poobede je Cambridge angličtina, nie je lacná ale veľmi to šetrí čas, keď ju nemusím voziť niekam inde.

katastrofan
24. feb 2014

Gro košických cigánov na Terase sú najmä staré byty, v novšich ich je pomenej a a v uplne nových nie sú. Známa napriklad si minulý rok prenajala byt na Ludovej a vraj tam bolo dosť nepríjemných cigánov, chvalabohu už sa odsťahovala..

katastrofan
21. mar 2014

Pardon poplietla som to známa byvala na brigadnickej a tam bolo vela cigánov, nie na ludovej, ospravedlnujem sa ..

andrea.m
27. mar 2014

aj na ludovej ulici bývajú rómovia 🙂
@katastrofan budeš sa diviť ale @nunusimi má pravdu. aj deti s cirkevnej školy vedia byť neslušné, drzé a hrešiť ako drevorubači 😉 . lebo proste sú deti ktoré budú slušné všade, a sú také ktoré akonáhle nevidia rodiča amen jakí sú frajeri. to je viac menej v povahe dieťaťa ovplyvnenej prostredím v ktorom vyrastá. aj keby malo školu rovno v nebi.

a čo sa týka fotiek na stránkach školy pozor nie každe počerné dieťa je rómske. od septembra pôjde napr na k30 naša suseda ktorá na fotke môže pôsobiť ako ciganka ale nieje má len otecka z indie 😉

a prečo veľa učiteľov nedáva deti na tú školu na ktorej učí? rozprávala som sa s niekoľkými a tí mi povedali že to nie je dobre pre to dieťa (protekcia, učiteľsky maznáčik atd) je toho veľa a na inú tému si myslím

katastrofan
27. mar 2014

Ja viem o trošku inom dôvode , otrasná úroveň disciplíny na Kežmarskej 30, hlavne na 2 stupni tejto školy a počula som o tom z viacerých zdrojov,bohužial...Už o tom aj vrabce na terase čvirikajú....

adamika
26. sep 2014

Mate niektora skusenost zo ZS Abovska v Barci?