Magnetická rezonancia u 8 ročného dieťaťa

timi29
29. júl 2017

Chcela by som sa opýtať je tu nejaká mamička, ktorá absolvovala so svojím dieťaťom MR mozgu? Syn má oneskorený vývin reči, má 8 rokov, chodíme na neurológiu a lekár navrhol doplniť toto vyšetrenie. Na otázku prečo, povedal, že myslí si, že to bude ok, dobrý nález primeraný veku ale chcel by ho doplniť. So synom aktívne chodím na logopédiu od 3 rokov a tiež aj na špeciálnu pedagogiku a neurofeedback. Chcela by som vedieť ako prebieha príprava vyšetrenia a aj samé vyšetrenie. Ďakujem vopred za odpovede

carmenuska
29. júl 2017

Ahoj, my sme boli keď mala dcérka rok. Tiež si len chceli byť istí, že je všetko ok. Ju uspávali na MR. Takže predtým klasické predoperačné vyšetrenia- krvný obraz, váha,výška, pediatrické vyšetrenie, aro. Deň predtým sme mali mať príjem, prijali nás a hneď na to pustili domov. Prišli sme na druhý deň ráno nalačno, napichli jej žilu kôli narkóze, dostala oblbovák a išli sme na MR. Pred sálou mi ju vzali, uspali. Trvalo to asi 20 minút, hneď ju prebrali a zas mi ju dali. Potom sme čakali 2 hodiny na izbe ,stiekla jej jedna infuzia šli sme domov,lebo sa pekne najedla a nevracala...V ten deň sme vedeli aj výsledky. Neviem ale ako to bude u tvojho syna, možno by už aj vydržal ležať keď mu to vysvetlíte,či? To by ste sa všetkým procedúram vyhli. Lebo je kolo toho dosť koli jednemu vyšetreniu. Inak podľa môjho názoru s ním choď na MR, robím v obore, ktorého sa váš problém týka.

lenka905
3. okt 2019

@timi29 ahoj, my sme boli, ked mal syn 7 rokov. Priprava ziadna, prisli sme, ulozili ho na to lehatko, doktor a sestricka mu vsetko vysvetlili, co budu robit, co bude robit stroj, preco mu fixuju hlavku, preco mu pichli injekciu, ako ma dychat a ze sa nesmie hybat. Mne dali ten ochranny plast a cele vysetrenie som sedela pri nom a drzala za ruku. Cele to trvalo cca 20 minut.

madmazel123
18. aug 2020

@lenka905 aku injekciu mu prosím ta pichli
?

martinusik91
24. máj 2021

@lenka905 ahoj prosim ako to zvladol? My ideme za dva tyzdne a nedala som ho do narkozy. Bolo by super keby som takto mohla byt pri nom ako si bola ty. Ja len dufam ze tam vydrzi lezat

lenka905
24. máj 2021

@martinusik91 zvladol to perfektne, bol kludny, lebo som sedela pri nom a drzala ho za ruku a vedel, co ho caka, lebo mu to cele vysvetlili. ani sa nepohol, ja som mu rozpravala, co robi sestricka a doktor za oknom, oni mu cez mikrofon hovorili, ze teraz sa nezlakni, teraz to pipne, teraz to bude hucat,.... takze uplne super

martinusik91
24. máj 2021

@lenka905 on už bol 3 krat v narkoze tak som nechcela zbytočné zas... A tiež som mu vysvetlila ale on že čo ak sa tam bude nudiť 😂a sľúbila hru na PS3 tak už chce čím skôr ísť 😂vraj bude statočný tak hádam to nejak dame

lenka905
24. máj 2021

@martinusik91 jasne ze to date 🙂 drzim palce aby bol vysledok taky, ako cakate 🙂