Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Magnetická rezonancia u 8 ročného dieťaťa

timi29
29. júl 2017

Chcela by som sa opýtať je tu nejaká mamička, ktorá absolvovala so svojím dieťaťom MR mozgu? Syn má oneskorený vývin reči, má 8 rokov, chodíme na neurológiu a lekár navrhol doplniť toto vyšetrenie. Na otázku prečo, povedal, že myslí si, že to bude ok, dobrý nález primeraný veku ale chcel by ho doplniť. So synom aktívne chodím na logopédiu od 3 rokov a tiež aj na špeciálnu pedagogiku a neurofeedback. Chcela by som vedieť ako prebieha príprava vyšetrenia a aj samé vyšetrenie. Ďakujem vopred za odpovede

carmenuska
29. júl 2017

Ahoj, my sme boli keď mala dcérka rok. Tiež si len chceli byť istí, že je všetko ok. Ju uspávali na MR. Takže predtým klasické predoperačné vyšetrenia- krvný obraz, váha,výška, pediatrické vyšetrenie, aro. Deň predtým sme mali mať príjem, prijali nás a hneď na to pustili domov. Prišli sme na druhý deň ráno nalačno, napichli jej žilu kôli narkóze, dostala oblbovák a išli sme na MR. Pred sálou mi ju vzali, uspali. Trvalo to asi 20 minút, hneď ju prebrali a zas mi ju dali. Potom sme čakali 2 hodiny na izbe ,stiekla jej jedna infuzia šli sme domov,lebo sa pekne najedla a nevracala...V ten deň sme vedeli aj výsledky. Neviem ale ako to bude u tvojho syna, možno by už aj vydržal ležať keď mu to vysvetlíte,či? To by ste sa všetkým procedúram vyhli. Lebo je kolo toho dosť koli jednemu vyšetreniu. Inak podľa môjho názoru s ním choď na MR, robím v obore, ktorého sa váš problém týka.

lenka905
3. okt 2019

@timi29 ahoj, my sme boli, ked mal syn 7 rokov. Priprava ziadna, prisli sme, ulozili ho na to lehatko, doktor a sestricka mu vsetko vysvetlili, co budu robit, co bude robit stroj, preco mu fixuju hlavku, preco mu pichli injekciu, ako ma dychat a ze sa nesmie hybat. Mne dali ten ochranny plast a cele vysetrenie som sedela pri nom a drzala za ruku. Cele to trvalo cca 20 minut.

madmazel123
18. aug 2020

@lenka905 aku injekciu mu prosím ta pichli
?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli