Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám dať syna od 5. triedy na bilingválne gymnázium?

majkagv
3. máj 2015

Pokracovat na zakladnej ale ist na gymnazium?

bonaqa2013
3. máj 2015

Ja som tak syna dala na 8 roč. Vtedy sa ešte chodilo zo 4 triedy. Nechcela som, ale on veľmi chcel. Problém bol v tom, že bolo potrebné cestovať 10 km do mesta. a ja som sa bála. Ako pri prvom dieťati - človek sa všetkého bojí. začiatky boli troška ťažšie, ale potom sa syn super rozbehol, nakoniec skončil ako chalan s naj. vysvedčenm. - v triede. Každý rok chodil po olympiádach - zemepis, ruština, fyzika, ..... najďalej na celoslov. kole. nikdy som to neoľutovala, ani syn. V súčasnosti už chodí na VŠ 2 ročník. Doporučujem dieťa posunuť troška ďálej, predsa gymn. majú ešte akú takú úroveň oproti iným školám. ak ešte niečo potrebuješ rada odpoviem.

sissy27
3. máj 2015

ty si poznáš svojho syna, vieš na čo má a na čo nie, ty vieš, aká kvalitná výučba je na vašej zš a čo by mohol získať na inej škole...

pribinak
3. máj 2015

Prečo ho nepodporiť ked je šikovný a ma na to?

jaruska8
4. máj 2015

Keby bol v našom meste kvalitný gympel, tak neváham😃.

sardinka333
4. máj 2015

Každý rodič chce dať svojmu dieťaťu kvalitné vzdelanie. Aj mne osobne sa páči predstava dobrého gymnázia. Ak je tvoje dieťa typ, ktorý sa rád učí, ide mu to relativne lahko, bez problémov, vie si sadnuť ku knihám a nemusíš s ním robiť cirkusy aby sa učil tak prečo nie. Ale poznám aj takých, ktorým sa nástupom na gympel skončilo detstvo - učenie, učenie, projekty, práce - jednoducho to tempo a nároky su veeelmi vysoké (závisí od školy samozrejme) a dieťaťu ostáva minimum volného času. Tí, ktorí boli bezproblémoví jednotkári na ZŠ zrazu zistili, že sa ,,musia učiť,, a nezriedka prvý rok na gymply išli známky dole, čo može byť pre niektorých studená sprcha a sklamanie. Takže treba si pre a proti dať na ,,misky váh,, a realne zhodnotiť či je dieťa vyspelé natolko, že zvládne tuto zmenu a dokáže sa viac menej bez problémov prisposobiť novému tempu a systému.

stolvertka
4. máj 2015

Aj moj syn isiel na 8-rocne gymnazium zo 4-teho rocnika.Je sice pravda,ze naozaj v prime klesol z cistych 1notiek na dvojky,a sem tam doniesol aj trojku,a naozaj to bola studena sprcha,ale mali vynikajucu triednu a ta to vedela ukocirovat.🙂..maturoval s vyznamenanim,naucil sa perfektne po angl.,aj po nemecky a skoncil aj vysoku.Teraz je z neho uspesny mlady muz.
Naucil sa byt zodpovednejsi,a uz v relativne mladom veku,vedel co chce.
Takze tiez odporucam.Ale,ako pisali uz kolegyne,ty ho poznas najlepsie.Takze bud ho podpor,alebo zvaz poriadne pre a proti,porozpravaj sa s nim o tom,a az potom sa rozhodnite.🙂.prajem vsetko dobre

sednaja
4. máj 2015

Ja mám síce malé detičky, ešte ani škôlkárov. Dobre si však pamätám ako mňa chceli dať na matematické, no nešla som - popravde, dodnes neviem čo by som z toho mala. Avšak za bolingválne som všetkými desiatimi..... na ZŠ sa toľko jazykom čas nevenuje a jazyky sú v dnešnej dobe veľmi potrebné a prospešné. Mám aj kamošku, čo išla na bilingválne a dnes je z nej učiteľka angličtiny (a to nemá vyštudované učiteľstvo). Ak by moje deti mali vzťah k jazykom, tak ich určite v tomto smere podporím.
Samotné gymnázium pre mňa nemá žiaden význam, ale dnes idú všetci na výšku, takže je v podstate jedno akú majú strednú a pri bilingválnom aspoň budú mať plus jazyk.

ichbinich
4. máj 2015

Ma talent na jazyky? Ma sam zaujem ucit sa jazyky?
Ak ano, daj ho.
Ako pisali ine, bude to velka zmena, ale ak sa rad uci a ma k tomu vztah, bilingvalnym vyucovanim toho velmi vela ziska.
Ja som chodila na bilingvalne gymnazium, sice "az" od strednej skoly, ale ja som bola velmi spokojna.
Mam talent na jazyky, aj s jazykmi pracujem (aj ked nie denne s vyucovacim jazykom z mojho gympla 😉)
A ano, naroky su vacsie, znamky sa mozu zhorsit. Ale ak mu motivacia nechyba, tak to zvladne 🙂

znama
4. máj 2015

bilingvalne gymnazium od 5tej triedy???? to kde je taka skola? pretoze existuju 8rocne gymnazia, kam sa nastupuje namiesto 6tej triedy, a bilingvalne gymnazia, kam sa nastupuje namiesto 9tej triedy alebo po skonceni ZS...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli