Mamičky školákov

verulka
10. nov 2006

Ahojte, viem, ze je tu par maminiek, ktore maju aj vacsie ratolesti...Mozeme si to radit, pokecat atd...Zalozit tuto temu ma napadlo vdaka expertke, ktora inde napisala, ze este nenechala ist dcerku samu von. Takze...Ja mam par otazok- ako ste na tom s mobilom? maju vase deti ak ano, od kedy? Kedy musia ist do postele? atd...Dufam, ze sa pridate 😉

verulka
autor
13. nov 2006

Sladkosti nejako extra neriesim- obaja chalni maju alergiu na kr. mlieko a tym mame aj vyber obmedzeny. Vyrazne sme si odvykli. Teraz je to v zdravej miere- zlata stredna cesta.
Hmm, chcela som sa opytat, ze ako riesite vecerne pozeranie TV (u ajky v triede snad vsetky deti cumia do bedny aj do 22.00- aspon podla ich prehladu) ,ale kedze vase pokladiky krasne vecer spia, nemate tento problem...

atam
14. nov 2006

Ahojte,Verulka,veru máme tento problém,cez víkendy,prázdniny,ale aj popoludní chodia nevhodné programy a tiež máme doma DVD - na tomto poli ako rodič zlyhávam na plnej čiare,snažím sa im pekne dohovárať,vysvetľovať,no je to ťažké,odvrávajú....že vraj aj my pozeráme,tak čo!
Hoďte nejaký typ,ako na to!!!!!

verulka
autor
14. nov 2006

atam, my nemame vidoe ano dvd, na TVmame 5 programov. Vecer telku nekukame kvoli nim ani my. Vsetky tie strelene serialy. Ale zase ked ich nieco zaujima, tak vynimka sa povoluje 😉 Rozpravky pozeraju iba u nasich a svokry. dokonca sme zrusili TV ako kulisu...Ajke stale vysvetlujem, ze vacsina programov nema uroven- ale ked si chce pozriet korculovanie- tu show- tak moze do 21.00 alebo reprizu. Nemienim ju "pokazit"len preto, ze to vsetci robia 😎

viamka
14. nov 2006

verulka, mna by este zaujimal tvoj nazor, tak ked si najdes minutku: teple vecere nie, aby si telicka deti v noci oddychli od travenia, aby sa nebudili v s plnymi crevkami, teda mas na to gastro dovody alebo aj ine ...

teple vecere su u mna neni rezne a sagedin atd. ale dukatove b, lievance, palacinky, cestoviny soft verzia, teda ziadne tazke... hranolky tie na plechu...

a nemysli si, ze to varim -tie sladke veci- denne. len raz za cas a sup stym do mrazaku

mracik
14. nov 2006

no ja považujem za teplú večeru aj tú krupicu 🙂
inak pridávam do nej jemné ovsené vločky, aby mali aspoň nejakú vlákninu.
Inak aj moji chalani sú polievkoví, ten menší zje aj tri taniere na večeru 🙂

viamka
14. nov 2006

vitaj mracik, myslela som, ze mas lepsiu linku

verulka, u nas prostredne dieta ma uplnu intoleranciu mliecneho cukru aj ine diag. je to fakt moc obmedzujuce. a starsi si to potom uziva.

tv - do vecernicka a pa,pa ale citame kazdy vecer.

tiez telkuje cela trieda , hlavne mojseovcov, az na nasho syna a este 3 ine deti. aj keby bol jediny, nedovolim to. uvidim, dokedy to vydrzim, je len druhak.

lets dance alebo superstar len sobotne reprizy., prip. prirodovedny na dvojke ale len cez vikend.

verulka
autor
15. nov 2006

Viamka, nemam na to nejaky speci dovod. Videli, ze vecer nejedavam a nechceli ani oni, tak sme to zaviedli takto. Mracik- krupicu vari moj drahy 😎 Ja sa snazim robit veci, tak ako mi to pride prirodzene. Kedze ja som mala vselijake traviace problemy- vecer uz nejedavam, nevysmazam- nemozem) Kazdy mame svoj sposob.
Viamka, nechces si nastavit do podpisu vek deti, nech viem 😉
S tou telkou je to tazke. Predsa len tretiacka by mala uz mat viac dovolene. Aspon si mylsim. snazim sa s nou vzdy rozumne dohodnut- mojsejovci nei, ale korculovanie ano a pod. Nechcem, aby trpela tym, ze jej rodicia maju na veci iny pohlad ako vacsina. Ak sa dohodneme, prijme to a neciti sa ukrivdena. To je momentalne najtazsia vec- dosiahnut primerany kompromis...Snad saa mi to dari. Fakt si neviem predstavit ako sa bude stanovovat o par rokov prichod domov apod.

atam
16. nov 2006

Verulka,tak z toho mám už teraz nočnú moru.Asi ju budeme zamykať.Raz sa jej podarilo prísť neskôr ako sme sa dohodli,ale stanovili sme pravidlá a viac sa jej to už nestalo.Keď meškala,išla som umrieť od strachu.

verulka
autor
16. nov 2006

atam, ja som ako pubertak bola dost zival, nasi ma drzali nakratko do istej doby a potom to vcelku vzdali.( Chudatka asi si vypoculi, ked som ostala tehotna v 16tich.) Netusim ako pochopim, dokedy je optimum...Moj muz nemal obmedzenia vobec, ja velke , tak mame rozdielny pohlad navec. Tu v Petrzalke su mnohe 12-13rocne dievcata do noci vonku, poflakuju sa a tak...No bude to este krusne 😔

atam
16. nov 2006

Myslím,že všetko je o dôvere.Koľko do detí vložíš,toľko sa ti vráti,ale nie je vylúčené,že sa ti vráti viac,alebo aj nič.Dajme svojim deťom čo najviac lásky a modlime sa za ne.
U nás na východe je to podobné,tak ešte máme pár rôčkov? 🤐

viamka
16. nov 2006

ja som to mala doma tiez prisne a div som sa neutrhla z retaze hned pri prvej prilezitosti. vseobecne, najviac vyvadzali na intraku decka s najprisnejsimi fotrovcami. aspon okolo mna to tak bolo. detom mozes dat lasku a slobodu - v rozhodovani, v cestovani, atd. ruku na srdce, kolke stali na letisku ako dospele 1x ako telce? sorry za vyraz. nasim detom sa to nestane. kolke sa v dospelosti trapia jazykom a este nedosahuju uroven svojich skolopovinnych deti? a takto by som mohla pokracovat. volnost tejto generacii prospeje, ale podla mna musia mat mantinely, ktore neprekrocia za ziadnu cenu. tie musia stanovit rodicia. idealne je, ked sa s takymito mantinelmi=obmedzeniami deti stotoznuju, ked suhlasia. ale tiez staci ked ich len respektuju.

tajga
17. nov 2006

ja mám tretiaka,mobil mu dávam do školy občas ale ešte mi z neho nevolal ani raz. Von ho púšťam sama od prvej triedy, na krku má mobil a každú chvíľku ho przvánam, vieže môže byť len na našom ihrisku a v okolí baráku, ked sa chce vzdialiť tak si pýta povolenie. Desiata je velmi jednoduchá, rohlík s maslom a medom alebo chleba vo vajci, iné variacie odmieta, k tomu ošúpané jablčko a 6-9 mandlí alebo orieškov nesolených.často mu dávam aj naklíčené mungo klíčky a mám B vitamín zaistený.Spať sa ide do 20 00 ale opčas ma ukecá na 20 30 hod. nezbedník.O ježiškovi mu prezradili v škole že nenosí darčeky a SEX. výchova bola po kvapkách ale ma predbehol sám lebo nejaká dobrá duša nechala pred kontajnermi P časopisy a detská si to na ihrisku rozobrali takže sú všetky už informované.

verulka
autor
17. nov 2006

Tajga, my nemame v tesnom okoli ziadne ihrisko a okrem toho tu mame blizko soc. dom...Tak neviem, kedy dojde k osamostatneniu. Ajka je tiez tretiacka, ale ma 8r. Podla mna je to pri holke ine... Sex. vychovu sme absolvovali veeelmi skror. Krpci sa vela pytaju...

tajga
17. nov 2006

každé dieťa je iné, ja som ako malá celé dni trávila vonku a moja sestra celé svoje detstvo čitala, niektoré deti nemajú potrebu sa sami tárať po vonku, mne sa malý sám pýtal von, že on je už velký, pol dna som strávila schovaná za stromom a nenapadne som ho pozorovala. 😉

verulka
autor
17. nov 2006

Hmmm, to aj mna caka. Aj ja som byvala cele dni von, ale teraz mi to pride ine- ovela nebezpecnejsie...Ako ja viem, ze slobodu musim dat, ale dufam, ze o nu este tak skoror nepoziada 😀

zvedavamt
26. jan 2007

maminky mam doma novu knižku a rada ju postupim za symb cenu veriacej rodine. je to od Jana Pavla II -mojej najdražšej mládeži
kapitoly: mladosť:bohatstvo,plán rast
objavovanie krista
povolaní svedčiť
budujte na tomto svete civilizáciu lásky
nespravodlivosť a utrpenie
večný morálny problém a falošné ciele modernej doby
učte sa manželskej láske
rodičia
rozvoj talentov
dodatok
VÝROBCE: MOTýľ
CENA 111,- Sk

mariana6756
15. feb 2013

@verulka ja svoje dieta mám velmi rada od druhého má telefon lebo ja chodím kade tade a ona chodí zo školy na školu a po výletoch kde je niekedy sama a tak ho má a ked je škola chodí spat 8:00 ked nie tak z piatka na sobotu 8:00-9:00hod.

mariana6756
15. feb 2013

a tie programy ona nepozerá stále tak 5 minút pred tým ide vonku takže nepozerá a ked niečo ide píta sa ma či jej dovolím pozerat a ked pozerám seriál stále otázka : mami aj ja chcem dovolíš? ale ja nepozerám nič nevhodné a tak pozerá so mnou