Maminy prvákov - prišiel vám už príspevok?

majkabr
15. okt 2020

Ahojte maminy prvákov došiel Vám už vyplatený ten jednorazový príspevok 100 eur čo mal byť v októbri??? Vyplácajú ho z rodinnými prídavkami ÚPSVR. Lebo nám už akosi prišli prídavky ale ten príspevok nie, ďakujem

ekyna
15. okt 2020

Ahoj, práve dnes mi nabehol na účet

liaka
15. okt 2020

Prišiel

veronikaszabova
15. okt 2020

@majkabr zisti si, ci skola poslala zoznam prvakov na UPSVAR

turga
15. okt 2020

ano prisiel dnes

marryen
15. okt 2020

áno prišiel

andrejka1974
15. okt 2020

Mne prisiel a to je moja az teraz v prvej triede v specialnej skole a to len 2x 1 hodina do tyzdna mala je autistka ani som nefufala ze poslu ale poslali

katka2602
15. okt 2020

Nie, neprišiel. Prišiel rodičak s prídavkami no bez príspevku. Písala som im dnes mail tak uvidím čo mi odpíšu.

majkabr
autor
16. okt 2020

@katka2602 No ja som volala dnes tak mi povedala že uhradzali všetkým ale nie všetky platby prešli , že budu doposielať, ale tak poviem treba si zavolať na prislušný ÚPSVR. Lebo som mala pocit že až tak ich to netrápi, že to neprešlo.

katka2602
16. okt 2020

@majkabr ja som písala mail a behom hodiny som dostala odpoveď.
Dobrý deň pani ....,
nárok na príspevok pre prváka pre Vašu dcérku ...... vznikol, nebol Vám však teraz vyplatený z dôvodu, že systém ho nevygeneroval.

Nie je potrebné dokladovať potvrdenie o návšteve školy, už to v systéme je a mal by Vám byť vyplatený do konca mesiaca, resp. nasledujúci mesiac.

Ďakujem Vám za upozornenie a ospravedlňujem sa za vzniknuté nepríjemnosti....

eva112014
22. okt 2020

Žienky môžem sa spýtať, kde sa to zisťuje? Na UPSVar? A ten príspevok platí aj pre deti, ktoré sú v zahraničí? Tieto deti sú zapísané do ZŠ na Slovensku, musia aj skúšky robiť na Slovensku. Majú nárok?