Máte nejaké problémy s deťmi ľavákmi?

jarka007
23. feb 2009

nas 5rocna dcera je lavacka a mala by ist teraz do skoly. vzdy uprednostnovala lavu ruku, pravou kope len loptu. na testoch jej vyslo jednoznacne, ze je lavacka. ma vsak vela problemov, ktore mozu suvisiet s lavactvom. napr. prehadzuje niektore slova, rymy, alebo niektore nevie vobec vyslovit, ako napr. abraka dabra. tak to je vzdy akraba dabra. trosku spomalene reakcie, je jedna najpomalsich v skupine predskolakov a pod. mate podobne problemy so svojimi detmi ?

verulka
23. feb 2009

no s tym pisanim...ja aj muz nehorazne skriabeme, ajka detto..risko je krasopisec a radko ako kedy..ale rozhodne pise krajsie ako ajk 😀...to s tym nema asi moc suvis.

alika54
23. feb 2009

Jarka co sa pisania tyka uplne v poho,,,ucitelka ho posadila na lavu stranu lavice aby ho pravak nedrgal,,,len som mala v prvej triede problem mu ukazat ako sa pisu pismenka,nevedela som mu chytit rucku a viest mu ju kedze som pravacka,,,ale inak no problem 😉

katka76
24. feb 2009

syn je lavak, ale nie az tak vyhraneny, pise a kresli lavou, striha pravou. nechavam to od malicka na nom, teraz je druhak a pise naozaj krasopisne, ako predskolak vsak kreslil a "pisal" zrkadlovo. pri pisani pouziva zvlastnu techniku - z dola na hor a z prava do lava, ale vysledny efekt je bezchybny.
ja robim tiez mnohe veci lavou rukou, hoci som pravacka, takze lavactvo nepovazujeme za handikep

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
26. feb 2009

baby marek bude asi lavak,malo by ma to trapit?viac vyuziva lavu ruku aj ked napr jedava obama,no kresli len lavou.

katka76
26. feb 2009

titkovamiriam: trapit ta to urcite nemusi, ved dnes je dostat pre lavakov vsetko- noznice, pera...

titkovamiriam
26. feb 2009

U nas v rodine lavak este nebol,u priatela brat aj otec tak to asi ma marek od nich 😀 -neberiem to ako nieco ,,ine,, .

andrea77
24. apr 2013

@jaja0110 ahoj,ja sa chcem spýtať ohľadom toho zrkadlového písania, naša malá bude mať v júly 4 roky, je čistá ľaváčka a teraz si začala písať meno a píše mi ho zrkadlovo. Treba to už v tomto veku nejako riešiť,alebo sa to upraví samé? Nechcem niečo zanedbať. Aj syn je ľavák,ale ten nepísal zrkadlovo,na ľaváka písal práveže veľmi pekne a dodnes nemáme problém napríklad ani so sklonom písma,píše riadne ako praváci.ada

andrea77
24. apr 2013

@jaja0110 ahoj,ja sa chcem spýtať ohľadom toho zrkadlového písania, naša malá bude mať v júly 4 roky, je čistá ľaváčka a teraz si začala písať meno a píše mi ho zrkadlovo. Treba to už v tomto veku nejako riešiť,alebo sa to upraví samé? Nechcem niečo zanedbať. Aj syn je ľavák,ale ten nepísal zrkadlovo,na ľaváka písal práveže veľmi pekne a dodnes nemáme problém napríklad ani so sklonom písma,píše riadne ako praváci.ada

zaanaa
9. jún 2022

Ahojte mamičky, má tu niekto ľavákov obe deti? Mám dcérky staršia je ľaváčka a teraz vidím že už asi aj mladšia bude 😅nič som ich neprenaucala, môže to byt taka náhoda že obe sú ľaváčky keď muž aj ja sme pravaci? Mužov brat je ľavák, u nás všetci pravaci, neviem zdá sa mi to veľká náhoda snáď som kdesi nespravila chybu, že obe chytajú len ľavou 😏len tak zo zaujímavosti či máte niektorá takto doma ;) samozrejme neberiem to ako nejakú vadu čisto len tak zo zaujímavosti ;) pekny dnik