Máte niekto skúsenosti s tým, že vaše dieťa bije učiteľ/učiteľka v škole (1ročník - 6-7ročné deti)

slavik2012
20. jún 2019
Zaujíma ma ako ste postupovali - či ste podali sťažnosť ak zlyhala akákoľvek komunikácia v náprave zo strany vedenia školy aj na iné orgány - na aké - a či dieťa muselo podstúpiť aj psychologické vyšetrenie aby sa dostalo z traumy - ďakujem za každé (neútočné) info - ak má niekto osobný príspevok napíšte mi do IP
bubalea
20. jún 2019
No moc si toho nenapísala, že ako teda na to zareagovala škola ale kamoška mala problém s telocvikárkov jej dcéry. Je v štvrtom ročníku a dali im na telocvik učiteľku, ktorá je zvyknutá na starších žiakov, má trošku taký iný prístup na aký boli tie deti zvyknuté. No a tá jej dcéra je taká dosť citlivá a nie je moc fyzický zdatná a niečo nechcela urobiť lebo sa bála, tuším stojku, nikdy jej to proste nešlo a tá učiteľka ju zdrapila za ruku, dosť silno, potiahla až na žinienku a donútila ju tam spraviť tú stojku. Samozrejme potom začala plakať a tak jej len takú zo srandy /podľa učiteľky) dala po chrbte, že nemá byť taká citlivka. Dosť dlho to riešila ale nakoniec teda sa učiteľka ospravedlnila, že to nemyslela nejako zle ale je zvyknutá na väčšie deti, ktoré to berú ako srandu. Takže tam to dopadlo ešte celkom dobre ale tiež trvalo chvíľu kým sa to dievča zase dalo dokopy a šlo zasa na telesnú
skumavka
20. jún 2019
@bubalea " Zbožňujem" takychto vymletych telocvikarov ( cest výnimkám).
pininka1
20. jún 2019
My sme to riešili v škôlke. Učiteľka chytila syna pod krk, potvrdili to všetky deti v triede plus aj riaditeľka videla ako drga do deti a ťahá ich za ruky. Okamžite sme išli za zriaďovateľom, ešte v ten deň ju stiahli. Jeden otecko to nechcel nechať tak, podali sme trestné oznámenie, bola som vypovedať, najprv všetko áno je to jasný prípad. Nakoniec napísali že to zamerajú. Jedine školská inšpekcia dala jasne vyjadrenie že skutok sa stal a že to bolo jej osobné zlyhanie. Mesto jej síce zmluvu nepredĺžilo,ale išla inam kde ju vzali a učí dodnes. Môj syn dlho nechcel nič povedať, zistili sme to tak,že sa nepozdával riaditeľke, vždy to bol veselý chlapec,čo sa s každým hral a zrazu sam v kúte. Nakoniec povedal čo sa stalo. Ešte aj roky potom keď zrobil niečo zle,napríklad pokazil domácu úlohu mi vravel že určite ho učiteľka za to zbije. Rozhodne to netreba nechať tak, takéto traumy si deti nesú celý život.
marte1
20. jún 2019
Učiteľka mojho syna zase zosmiesnuje. Neviem ci ah iné deti ale syn je druhak a ma problem s rečou teda len s pismenkom r a l .nevie ho vysloviť a ona mu to pred vsetkymi hovorila a deti sa mu potom smiali .samozrejme cez prestávku ked tam nebola učiteľka.no a to nebola jediná vec.tiez ho poniza pre oblečenie. Nie zeby syn chodil špinavý alebo v starom.naozaj má nové vecí ci z ukrajiny alebo z pepca .ale v skole sa fotili a on si zobral svoje obľúbené tricko avengers a ona mu povedala ze ci vážne si toto obliekol na fotenie....je to strašná krava
pininka1
20. jún 2019
@marte1 to je fakt krava.
marte1
20. jún 2019
@pininka1 no to ti poviem ze je a ani sa to nijak neda riešiť len po dohovore s ňou a zatial to nezabralo akurát sa mu ospravedlnila ale máme pocit ze si troska na neho aj zasadla..a teraz to chceme nechať tak na konci roka zeby mu nezhorsila znamky ale dalsi rok to už tak nenecháme
mamcotka
20. jún 2019
@marte1 to je krava... Toto sa deťom nehovorí.. asi by som jej pekne naložila
marte1
20. jún 2019
@mamcotka tak ja som s nou hovorila slusne teda snazila som sa jej vysvetliť ze si nezelame aby mu nieco také prízvukovala ale fakt to pripadne budeme riešiť ďalší rok zeby mu to vysvedčenie nezhorsila.maly sa velmi snaží aby mal dobre známky ,každý deň píše bud diktát alebo opisuje nejaký článok a veľa číta a sklamalo by ho keby mal horšiu znamku na vysvedčenii
jana_eyre_2
20. jún 2019
nastastie s tymto.osobnu skusenost nemam, ale moj muz ano.. ako prvak a druhak mal ucitelku (zhodou okolnosti sa volala Ficova 😅 ) ktora ho velmi nemala rada, robila mu zle nie len fyzicky, ale aj psychicky.. ako.maly o tom doma nikdy nehovoril, svokra sa to dozvedela od jeho spoluziakov, isla za ucitelkou aj riaditelkou, riadne sa vykricala a dosiahla to, ze ucitelku preradili.. (a ze moju svokru chce malokto nahnevat, ma v sebe prirodzenu autoritu) bolo to este pred 89tym, takze na tu dobu sa asi inak ani postupovat nemohlo.. len podotknem, ze manzela to podla mojho usudku ovplyvnilo a ma skarede spomienky.. ja som sa dost bala ked nastupoval prvy syn do skoly, je totiz manzelova verna kopia co sa tyka povahy (flegmaticky snilek) ale nastastie ma najlepsiu ucitelku na skole, mladu babu co to s detmi vie..
pininka1
20. jún 2019
@marte1 veď to je najhoršie že dnes sa pôjdeš sťažovať, zásadne na decko a je to ešte horšie. Nevravím že aj deti niesu aké su, ale keď už učiteľka hodnotí šaty žiaka, tak potom čo chceme od ostatných detí.
marte1
20. jún 2019
@pininka1 veď to a ked to dieťa sa nevie brániť...aspoň ze máme so synom skvelý vzťah a ked ma problém tak za nami pride sa poradiť.
slavik2012
autor
20. jún 2019
vďaka za reakcie - momentálne nemôžem opisovať viac ale je to zúfala situácia a je mi úprimne ľúto že sa toho deti dožívajú aj v 21 storočí - a ako tu odznelo bolo to aj pred 89 a aj ja som chodila v 80 rokoch do školy a diali sa takéto praktiky ale dnes!!! to je neskutočné ... je vidieť že čím ďalej je potrebné aby sa o naše deti starali nie len kvalifikovaní pedagógovia ale hlavne osobnosti a morálne empatické duše - čo sa pokazí v prvých rokoch to môže deti poznačiť ako vidím na celý život ... určite to nekončí mojou otázkou o postupe lebo ani ja to neplánujem nechať len tak - biť deti po hlave a ešte ak ide o deti so zrakovým hendikepom tak to je už silné kafe aj na mňa - som dosť tolerantná a nekonfliktná povaha ale keď niekto prekročí limity tak nech si ma nepraje - ale viem, že to bude na dlhé jednanie dokiaľ príde k náprave
jankapepe
20. jún 2019
@slavik2012 čo presne znamená biť dieťa? Dať jednu miernu poza uši alebo tĺcť hlava nehlava.... či niečo medzitým?
slavik2012
autor
21. jún 2019
@jankapepe všetko čo ste vymenovali je trestný čin páchaný na maloletej osobe
meluela
21. jún 2019
@slavik2012 dotiahnite to do konca, taka osoba nema co robit v skolstve 😕
slavik2012
autor
21. jún 2019
@meluela vyjadrili ste presne to čo ošetrujúci lekár a aj právny zástupca
jankapepe
21. jún 2019
@slavik2012 😁 capnut jemnú poza uši je trestný čin? To by bolo vo väzení 100% obyvateľstva. Uff a čo potom s rodičmi čo ich deti páchajú takéto trestné činy v škôlke či na ihrisku na iných deťoch.

Deti sa nemôžu týrať ani fyzicky ani psychicky.....
Ale tvrdenie že capnutie poza uši je trestným činom je iný extrém .....
slavik2012
autor
22. jún 2019
@jankapepe zákon nepozná pojem "capnutie poza uši" - ale akýkoľvek prejav násilia, nadradenosti a šikanovania či už psychického alebo fyzického na chránenej maloletej osobe ... bla bla bla celé znenie zákona a jeho výklad nebudem popisovať, ale dám príklad: máte dieťa so zrakovým hendikepom po operácii mozgu a dostane ako píšete len tak jednu poza ucho nie preto, že niečo urobí zle ale, že učiteľ nemal svoj deň respektíve je to jeho metoda výuky, stále niekoho mlátiť a to len preto, že usúdi, že žiačik pomaly opisuje príklady z tabule lebo aj po dodaní informácii od rodičov sedí dieťa na kraji triedy a nemá šancu vidieť texty z lesklej tabule aj napriek hrubím dioptriám ... a to dieťa začne po takomto "miernom čapnutí" krvácať z nosa, hoci len preto, že mozog reaguje aj na takýto mierny prejav agresivity zo strany autority obranne a dá impulz telu, aby sa bránilo, takže sa mu zvýši pulz, očný tlak, začne plakať, paralyzuje to dieťa a vyvedie z normálu - príklad, ktorý dávam si predstavte u prváka, hravého, dychtiaceho po objavovaný nových vecí, ešte nenaučeného sa sústrediť dlhodobo na nejakú činnosť lebo len pred pár mesiacmi sa hral v škôlke .... a predstavte si aj to, že je to vaše dieťa .... a teraz si položte otázku ---- ako sa cítite? je to pre vás príjemná predstava a naozaj natoľko akceptovateľná, že letargicky odpustite takéto skraty učiteľa v plnení povinnej školskej dochádzke, ktorú nariadil štát od čias Márie Terézie, ale nie je schopný kontrolovať jej plnenie dôstojným spôsobom hodným informačnej spoločnosti 21. storočia a vy ako rodič nemáte inú možnosť v tomto právnom štáte, tento problém vyriešiť ako len podať trestné oznámenie a zmierením sa s tým, že budete mať doma dieťa s poruchami učenia lebo z jednej poza ucho začne koktať, zajakávať sa, písať zle a nesprávne atď. atď. - a až sa s týmto všetkým stotožníte tak nezabudnite podať vo svojej predstave ešte p. učiteľovi aj rákosku nech mu poriadne naloží - lebo život budúceho dospeláka nie je prechádzka ružovým sadom - ak sa toho vôbec dožije pri len tak nejakých "miernych poza ucho" - viem napísala som to s iróniou, ale taká je prax, no našťastie nie všade a ako hovoril môj svokor „Naučte sa milovať cudzie deti a hlavne nikdy neurobte cudziemu dieťaťu to, čo by ste neurobili vlastnému potomkovi.“
maminkasisa
22. jún 2019
@slavik2012 to myslis vazne, ze ucitel vie aky hendikep ma dieta a aj tak ho udrie?
jankapepe
22. jún 2019
@slavik2012 a) toto je extrém s nie bežné zdravé dieťa v škole
b) dieťa ktorému hrozí smrť a psychicky celoživotná ujma po jemnom údere hlavy by som ako matka nepustila samé do školy a mala by som ho pod dozorom
c) po prvej info že dieťa nesedí tam kde má by som to dala do ok jednou vetou adresovanom učiteľovi
d) toto je buď vymyslená situácia alebo vrcholné nezodpovední rodičia že tak vážne choré dieta nechajú napospas spolužiakom a učiteľom bez ich prítomnosti.
jankapepe
22. jún 2019
@slavik2012 jemne capnutie poza uši zdravému dieťaťu nie je prejav nasilia. Takže platí čo píšem vyššie nie je to trestný čin. To by ako som písala vyššie bolo vo väzení 100%obyvatelstva lebo každý sa s capnutim po zadku drgnutim či stuchnutim stretol už na pieskovisku vo veku 0 rokov....... ešte že deti nie sú trestne zodpovedné.
A ešte raz opakujem: deťom sa ubližovať nemá! Ale extrémnou ochranou a životom v bubline im môžte ublížiť najviac.
sasanka605
22. jún 2019
@jankapepe prepáčte, ešte nie je moje dieťa skolopovinne, ale snáď nemyslite vážne porovnávať deti medzi sebou keď si capnu a keď decku capne dospelý človek a navyše jeho učiteľ, o to horšie že dieťa ho ma vnímať ako autoritu v škole.
jankapepe
22. jún 2019
@sasanka605 vari je rozdiel v tom kto capne? Aký? Tiež je potom rozdiel v tom či očko vypichne iné dieťa či učiteľ? Nemyslím...... jedna sa stále o rovnakú vec.....bez ohľadu na to kto ju spôsobil. To že dieťa na ihrisku bude niekto hrýzť je ok a to že ho pohryzie dospelý už ok nie je?
sasanka605
22. jún 2019
@jankapepe to si robíte prdel že? Dôsledok je síce rovnaký, ale snáď v nejakom veku si človek uvedomuje co robí a nie ako dieťa na piesku ktoré sa tieto veci učí postupne co je správne a čo nie? Podľa vás by trestnopravna zodpo ednost mala platiť asi od 0+ rokov? Čiže keď ocko vypichne dieťa, nepôjdeme za jeho rodičmi ale je za to zodpovedne dieťa? Niekde ta zodpovednosť musí začať a keď dieťa k tomu nevedú rodičia, ktorí sú zaň aj zodpovední do určitého veku, tak potom skončíme pri tom ze sak to je ok, učiteľ sa môže správať tak ako deti. To ta spoloč ost bude vyzerať za chvíľu.
petkaaa
22. jún 2019
Jeden jediný krát by učiteľka vytiahla na moje dieťa ruku, take peklo by ešte nezažila. V žiadnom prípade by som nedovolila, aby mi dieťa psychicky alebo fyzicky ničili, povolala by som ansabel právnikov, prepierala by som to cez média, Markíza alebo jojka sa takýchto veci ochotne chytia. Neznášal ak sa niekto vyvršuje na deťoch.
elisebah91
22. jún 2019
@jankapepe prepacte ,ale urcite je v tom obrovsky rozdiel. Stotoznujem sa s @sasanka605 . Je rozdiel ked da po zadku mama a da po zadku teta? Ano. Autoritu nad dietatom ma mat jedine rodic, ani ja ako teta si nedovolím capnut neteri, nie to este nejaka cudzia osoba ucitel...viete si predstavit co to s dietatom sposobi? Pri najlepsom vzburu, submisibitu, utiahnutost...v rokoch hladania sa aj otazku, som tu spravne? Na co som tu?
marfikchov
22. jún 2019
Veru, božechráň, treba s nimi ako s maľovaným vajcom, ani kričať, tobôž dotknúť, úlohy na doma by mali tiež zvážiť, veď príde už zo školy unavenko, a ešte sa učiť s ním, však to má robiť učiteľ v škole. A ešte nech sleduje, či zjedol desiatu či pije, lebo bude dehydrovaný, či zjedol aj obed a milión ďalších vecí. Neviem kedy a kde sa doba pokazila, ale ide to z kopca. Decko decku povie, že je tučný, lebo skutočne je, a matka zrobí také haló, že ešte po konferencii sa zvolavaju rodičia do školy. Pritom dotyčný v škole nič nepovedal, sám používa na deti rôzne názvy, ale keď sa jemu také čosi udeje, tak rozruch na celú školu. Ochranárska výchova je začiatok skazy. Tie čo sa do mňa obuju, hovorím o deťoch zdravých.
abbey1
22. jún 2019
Nestačím sa diviť, čo tu čítam. Naozaj niekomu príde Ok, že niekto zdvihne ruku na cudzie dieťa? Fyzicky netrestal ani tie svoje, nedokážem si predstaviť dôvod, prečo by som ruku zdvihla na cudzie dieťa v bežných situáciách v škole. To nemá nič do činenia s ochranarskou výchovou, ale so zdravým rozumom a účtov k človeku. Tak ako nezdvihnem ruku na manžela, kolegu, nezdvihnem ju ani na zverené dieťa. A pedagóg, ktorý má s týmto problém, nemá v školstve čo robiť.
marfikchov
22. jún 2019
@abbey1 ja nehovorím, že je to ok, ja hovorím, že momentálne deti sú bohovia, doma a to isté chcú v škole, a tam sa namiesto vychovno-vzdelavacieho procesu rieši chovanie na hodinách, hajzlak napchaty v záchode, komu kto čo povedal, čo urobil.... A poznámka je siedmakovi na smiech... Učiteľ je tam občas do počtu, rodičia vedia ako má robiť, to isté platí o lekároch, úradníkovi, soferoch, predavacoch, každý má chuť kecat iným do práce.
abbey1
22. jún 2019
@marfikchov Ja kecam pravidelne, keď nie som spokojná. Myslím, že na to máme právo, lebo popravde málokedy a máločo funguje fajn. Zároveň však svoje deti vychovávať k úcte a slušnosti k všetkým ľuďom. Ale vedia, že sa majú slušne ozvať, ak niečo nie je v poriadku.
Školstvo je u nás vo veľmi zlom stave. Ťažkopádne sa drží už dávno nefungujucich metód, vyučovacích postupov a osnov. Mnohé deti a ich rodičia sa správajú neuctivo voči sebe doma a to sa prenáša všade.
Ale riešenie násilím, žiadne pozitívum neprinesie. Tak si autoritu rodič, ani učiteľ určite nezíska.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli