Mobil pre druháka na ZŠ?

martinocka9
3. okt 2018

Ahojte. Mám doma druhaka. Šikovný, rozumný, bezproblémový... zatiaľ,dúfam, že to tak bude stále. Máme aj malé dieťatko doma a veľakrát sa mi stalo,že som potrebovala staršieho kontaktovať, skontrolovať,... Tak som volala jeho spolužiakovi na mobil-niekedy sme mu nechali manželov mobil a volal mi z neho alebo ja jamu... A tak, myslíte že je vhodné zaobstarať mu kartu na volanie? A aký produkt je praktický a výhodný ak viete poradiť.dakujem

tatianka0000
3. okt 2018

Za mňa najlepšie Tesco mobile alebo 02 , obe siete mam už skoro päť rokov a som veľmi spokojná

pininka
3. okt 2018

Aj nas ma na manzela kartu, plati mu kazdy mesiac, ma zablokovane stahovanie hier a audiotextove cisla. Nebol nikdy problem, jedine ze on si ho zabuda po vyucovani zapnut. Inak ok, zavola vzdy ked ide zo skoly na kruzok a pod.

potvora1
3. okt 2018

@martinocka9 ahoj, ja som dala teraz mobil, môj ma 11 rokov, ale pre pokoj duše a aby si ku mohla v kľude zavolať, mu mobil kľudne daj.. Môj ma O2, kartu som kúpila v Tescu a kredit ku dobíjam cez moje faktúry

romiada
3. okt 2018

@martinocka9 dali sme v 9rokoch aby chodila sama zo skoly (narodilo sa nam vtedy babo a ja som nemohla vzdy poobede pre nu dojst). Hlasila sa vzdy ze odchadza zo skoly. Co sa tyka zabavania sa s nim v skole o to strach nemam ...maju prisny zakaz pouzivat mobily aj cez prestavky. Myslim ze dcera to dodrziava. Zato doma je to horsie. Tam uz to tvrdo regulujeme. Mobil,tablet mimo stola ked sa uci a rodicom sup na oči aby sa stym nehrala zavreta v izbe bez dozoru. Dali sme Sl.telekom...11eur...rodicom vola zadarmo..+500mb data. Este rozmyslam nad nejakou appkou na rodicovsku kontrolu...predsa len ma 11,zacina puberta 🙄

hettinka
4. okt 2018

@martinocka9 moje deti dostali obidve mobil niekedy v priebehu 1. ročníka, tiež z dôvodu, že som sa s nimi občas potrebovala spojiť, ak išli do školy samé a odtiaľ rovno na krúžok, alebo išli na celodenný výlet zo školy. Prvý rok ho nemali teda denne, len ak ho vyslovene potrebovali a dostali môj 2-ročný mobil, tlačidlový (nie smartfon), kartu najlacnejšiu aká bola na trhu (dcéra mala Funfón karu a syn Prima). Teraz už sú veľkí, majú obaja paušál nejako spolu s manželovým číslom a platí to všetko spolu na 1 faktúru. Dcéra ma viac dát, syn má tzv "Paušál 0", platíme len čo prevolá, teda pár centov. Dáta nemá, tak naháňa WI-FI. V škole majú zákaz mobilov, zapína si ho až v školskom klube popoludní.

lili777
4. okt 2018

@pininka presne pre toto - že deti si nezapnú zvonenie a tým pádom nedvíhajú, sme im do mobilu dali appku Kid Control. Je zdarma a dosť presne vidím, kde sú. Čiže aj v rámci školy v ktorej budove. Syn je už štvrták, začal chodiť domov busom a presne vidím, že už sa presunul na zastávku. Učiteľka ho pošle 15 min pred odchodom autobusu, zastávka je hneď ako vyjde za bránu školy. Jasné, že ho nenapadne mobil dať nahlas a vždy sa hlásiť, lebo sa zakecá s kamošmi, ale vidím, že sa pohol a kde je s časovou presnosťou 5 min. Appka píše aj koľko má percent baterku, prípadne sa dá nastaviť, že ak opustí nejaký rádius, kde sa má pohybovať /mesto alebo tak/, tak ťa to upozorní. Myslím, že na použitie pri deťoch je to fajn.

tilly
4. okt 2018

@lili777 pri tej apke musia mat zapnute data?

tilly
4. okt 2018

@martinocka9 a tie volacie hodinky?

lili777
4. okt 2018

@tilly áno, bez dát to nejde a ani hodinky nejdú bez dát. Tie sme kúpili ako prvé, ale bol to hrozný čínsky šmejd, hneď sme to vrátili. Aj tam musíš dať SIM kartu a mať dáta. Deťom som dala zdieľať moje a vedia, že nemajú na mobile nič surfovať, že ich majú málo. Navyše treba poblokovať a neminú na nič

tilly
4. okt 2018

@lili777 dik, pozriem tu appku

monn77
4. okt 2018

ja som dala synovi hodinky na ktoré sa dá dovolať, je zábudlivy, mobil by určite stratil...takto nemám obavu, tiež je druhák, má ich od prvej triedy....

lili777
4. okt 2018

@monn77 ak fungujú spoľahlivo, je to super. Keď som hľadala ja, boli to šroty a celkovo mi tie hodinky prišli ešte technologicky dosť nedokonalé. Ale všetko sa mení, hlavne technológie a na ruke je to určite super, nikde to nenechá. Možno o pár rokov budú úplne dokonalé, to už nebudem potrebovať nad deťmi taký dozor🙂

euka210
4. okt 2018

my mame prvaka, rozmyslali sme nad tymi hodinkami, ale nechali sme to tak. Zatial chodim na Zus s nim, je to behacka hore-dole autom z dediny, ale casom chceme aby tam siel sam, lebo ma to len 3 min. od skoly.

rita86
5. okt 2018

@martinocka9 mojmu som kupila najlacnejsi mobil a dala kartu 4ka, netreba pravidelne dobijat kredit

ask
5. okt 2018

@monn77 Prosim Ta, napises viac o tom ake to su? Funguje to aj tak ze ak by on potreboval volat mne prezvoni ma to? Som v tychto modernych zalezitostiach uplne mimo🙂 Pod akym nazvom si mam o nich googlit? Uplne super by bolo ak Ta mozem poprosit o link na konkretne s ktorymi si spokojna, uz potom sa pokusim zorientovat, vdaka🙂

rainee
11. okt 2018

@lili777 super tip na appku. My sme mali tiež tie hodinky,ale boli o ničom tak sme ich vrátili. U nás je hlavný problém, že dcéra sice mobil ma, ale nemôže z neho volať, v triede aj druzine majú zákaz používať mobily. A ma tichý ton,takže jej je vlastne k ničomu,ozaj len keby niečo veľmi súrne bolo a to zatiaľ nebolo.