Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môj syn je skôr dievča ako chlapec, čo mám robiť?

damianko
25. nov 2011

😒 ☹ prosím neviem čo mám robiť-malý 8r. mi včera zobral malovátka,do svojej taštičky,že pokldy....stále sa hrá s nábytkom pre domčeky,aranžuje,chodí na klavír,maluje,nehrá sa mi vôbec s autami,aj to by som dnes tolerovala,ale tvrdí ,že ho to nebaví,ale tie malvátka ma dorazili......strašne plakal,že teraz sa mu budem smiať ,že je pupuš.....plakala som s ním a nemhli se zaspať-BRIEM to iba ja tak vážne,alebo to môže byť tak,......už v tomto veku? ☹

bleble
25. nov 2011

Môže to byť "tak" , zakazovanim sa nic nevyriesi, netlac na neho s cim sa ma hrat..ak je to "tak" tak jedine co mozes urobit je tolerovat a milovat ho aky je. Viem, ze je to pre teba ako maminu tazke prijat a bude to mozno trvat..ale zas este nie je nic iste, kazdy je iny, ale tak okolo 11-12 rokov sa to uz bude dat spoznat na isto. Moze byt, ze je len jemnejsia povaha a ze ho zaujima viac to, co sa mu nepredklada automaticky.

michelleuk
25. nov 2011

ahoj podla mna to neries on ani nevie co su to malovatka ved sam ti povedal ze poklady 😅 podla mna je normalne ze dievcata sa hraju s autickami a aj to ak sa chlapci hraju s babikami to nic neznamena...inac to ci je ,,pupus"ako to ti nazyvas sa v takomto veku vobec neprejavuje skor v tom pubertalnom az ,,dospelom"...

vejula
25. nov 2011

@damianko niesom žiaden psycholog, ale nemyslim si že by sa dialo niečo strašne... určite pre to neplač, ved to dieťa to može silno frustrovať a obvinovať sa za to že ti spôsobuje smutok tym aky je..... Nech sa deje čokolvek je to tvoje dieťa a ty ho len miluj. Nepleť sa mu do toho s čim sa chce hrať alebo čo chce robiť. On je osobnosť jedinečna bytosť. A možno ma len zalubu v aranžovani, alebo uprave nejakych veci. Nestresuj prosim ťa a už vôbec neplač pre taketo veci. Maš zdrave dieťa, čo by ine matky za to dali????

ani3012
25. nov 2011

súhlasím s @bleble a iba by som dodala,že zase nie to podporovať,,že na sviatky dostane riasenku a tak........ale zase ani zakazovať.... rozvíja si fantáziu 😉 ....a možno je metrosexuál a chce sa páčiť 😉

a to že je pupuš-pravdepodobne to už odniekiaľ počul....Patrik (už bude mať 8) a ten nevie význam slov lesba,teplý, gay a pod....

abbie
25. nov 2011

ja by som bola skor zvedava, kde pocul slovo pupus ...ak teda doma, tak je to smutne 😒 V takomto veku sa to este neprejavuje, dievcata, ktore sa hraju s autami su co potom???

beton
25. nov 2011

este by bolo dobre dodat info, ci vyrasta len s matkou, resp. vo vyrazne zenskom prostredi alebo aj s otcom. lebo mne to pride, ze mamka je najlepsia, moj vzor, a ked toto ona potrebuje k zivotu, tak ja ako velky dospelak to asi potrebujem tiez. jednoducho len napodobnuje svoj vzor. urcite nic nezakazovat, max vysvetlit.

marianca
25. nov 2011

ja by som to až tak neriešila...veď je ešte malý a to aký bude sa ukáže až časom...myslím, že ty ho zbytočne stresuješ..
Môže sa stať, že v dospelosti bude citlivejší a jemnejší, čo ocení jeho manželka🙂 Možno o mesiac dva ho bude zaujímať niečo úplne iné, proste tvoje maľovátka sú preňho niečo nové, niečo iné, tak skúša...
Naozaj si myslím, že to zbytočne riešiš a trápiš aj jeho aj seba...

jonas17
25. nov 2011

je to normálne...môj si obliekal moje podprsenky, maľoval sa a "nachytala " som ho na záchode, ako si ukladá vložky do slíp 😀 . hrával sa s dievčatkami, tak najobľúbenejšie hry boli s kočíkom, bábikami a kuchynkou.Vyrástol z neho normálny chalan, ako sa patrí a to sa mi kámošky posmievali, že bude "teploško" 😒 nevadilo by mi to, milujem ho hocakého...ale nerob paniku...tiež kámoškin dcéra celý život nosila kopačky a hrávala sa s chalanmi, dnes má 19 a je to modelka v sukni...a úplne normálna 🙂 môj syn bol celé dni so mnou, tak nečudo, že napodobňoval mňa...

katecameron
25. nov 2011

poznala som takeho chlana co sa iba s babikami hral a s dievcatami chalani ho neznasali smiali sa mu ze je pupus presne este ani 8rokov nemal bol to strasny prípad MOJ KAMARAT obuval si zenske topanky maloval sa s maminymi lícidlami este aj dlhe vlasy mal mama mu nechala taky strih ale asi ta potesím vyrastol z neho poriadny chlap ziaden buzík uz ako 15rocny mal frajerku s ktorou spaval viem o tom lebo to bola moja vtedy naj.kamoska 😉 on sa s tym nepochvalil BOL TO MOJ KAMARAT zial bol lebo vo veku 24rokov zomrel

tinki
25. nov 2011

ahoj, vôbec to nemusí nič znamenať. Dovoľ mu to. Veď len objavuje svet. Ak sa hraje s maľovátkami, veď to je podľa mňa len zvedavosť. A s autíčkami sa nemusí hrať. Moja dcéra neznáša bábiky a radšej sa zahraje s autom alebo s autobusom čo má a v meste keď vidí bager alebo žeriav, tak musíme stáť a obzerať. A pritom vyzerá ako princezná, len to správanie je iné. Orientácia sa nedá zistiť na základe hračiek. To uvidíme neskôr. Chápem, že máš strach, ale robiť sa s tým nedá nič. Ber to ako to je, si mama, musíš najlepšie chápať svoje dieťatko. 😉
Ale podľa mňa je všetko ako má byť.

michaela.g
25. nov 2011

@damianko ja by som to neriesila, mozno je to tym ze vo svojom okoli nevidi moc chlapske vzory, alebo ma aj brata? Bratranca? Ak je vacsinu casu s tebou, tak vidi to co robis ty mozno to brerie tak ze aj ty sa s malovatkami "hras"....
Diete budem milovat ci tak alebo tak, hlavne aby bolo stastne...

jakavi
25. nov 2011

boze ty píses o mojom synovi ci co? aj ja mam takeho bojím sa ze nebude normaly lebo moj muz by to snad neprezil on nenavidí homosexualov síce pacia sa mu dievcata ale dnes zapotil ze ma jedneho kamarata vies mami on je taky pekny skoro ma odrovnalo tiez mame 8rokov coby dup ja ho vsak milujem a co ma byt ssa stane asi to neovplyvníme

ajca123
25. nov 2011

Ale dievcata,tak ho to zajma... Ja sa cely zivot hram s autama 🙂 uz ako mala som brala tatovi auta a potom ked som si nasla chalana tak vzdy takeho co robil nebo opravoval auta a aj som si nasla taku robotu.... Bavi ma to... A nie som zadna lesbicka a mam dve krasne deti a tretie v brusku.... A este som chcela povedat ze moje deti maju doma aj take hracky co su pre dievcata
Podla mna je len tvoj syn zvedavy... Moj si aj sem tam vyzada ze aj on chce mat nalakovane nechtiky na nozkach a co.... Co si mam hned myslet ze moj syn je iny???? Nie len viem ze som jeho vzor ako ty pre svojho syna 🙂
Moj syn co ma skoro 6 rokov tak ten si rad v butiku vybera sam oblecko...
Netlacit na neho a ne mu hovorit ze je bukvac a tak.... Kazdy clovek je nejaky... Ja som psych. pripravena na toto ze sa moze stat ze moj syn dojde a povie mami me sa pacia muzi... A co ved to nie je choroba len je inac orientovany... Len mu treba potom casom povedat aby si daval pozor ked si bude hladat partnera a co ma pouzivat pri tom a tak

lenka3007
25. nov 2011

Tiez by som to nebrala tak tragicky.... Mozno je maly taka povaha, bavi ho to, mozno ma v sebe nejake vytvarne citenie, ja jemny na tom nie je nic zle. Mozno raz budes na neho hrda, lebo ti z neho vyrastie navrhar, maliar, alebo slavny klavirista.... Urcite to ma aj on tazke, urcite si to aj jeho vrstovnici vsimli, ty ho hlavne musis podrzat, lubit a stat pri nom, nech sa deje cokolvek... Poviem ti priklad z opacnej strany. Poznala som dievca, ktore ani nevedelo, co su babiky, nemalo kamaratky, ale kamaratov, nehralo sa na deke s Barbie, ale na vojnu s chalanmi, Nehadzala si loptu ani neskakala cez gumu, ale hrala hokej s chlapcami, bila sa, robila lotroviny, nikto to nechapal. Neznasala suknicky, silonky a davala sa strihat na kratko, aby sa vyhla noseniu sponiek... aaa z toho dievcatka som varastla ja. teraz sa to otocilo, mam rada krasne veci, rada sa cackam, obliekam, mam dlhe vlasy a som na chlapov 😉 , takze vobec nezalezalo na tom, s cim som sa hravala a ako som sa chovala, ked som bola dieťa 😀 , takze sa neboj... drzim palce

alexandra
25. nov 2011

Pre Boha, no a co? Budes ho milovat menej, ak by aj bol homosexual? Je treba v detoch uz v takomto veku budovat ten pocit, ze ked sa nehra s autickami, robi nieco zle?
Podla toho co pises je proste kreativny, malovatka su pre neho pravdepodobne prostriedky skraslovania.
Nechaj ho hrat sa s cim chce (samozrejme ak nehrozi zdravotna ujma), ak je homosexual, neprerobis ho, ak nie je, tak z neho mozno bude uspesny maliar, vizazista, fotograf, alebo architekt.

muca1212
25. nov 2011

Ja som sa odmalička hrala s autíčkami, autodráhami, ...........babiky a všetko čo bolo len trošku babské som úplne ignorovala 🙂 teraz sa mi narodila krásna dcérka, som vydatá a na chlapov 🙂 (teda už iba na jedného) 🙂 Môj brat sa zase na oplátku hrával celé detstvo s barbinkami 🙂 a je citlivý ako dievčatko, a noačo! nemusíme byť všetci ako cez kopirák 🙂 ja som stále skôr chalanský typ a žijem nádherný život ( ptfuj ptfuj ptfuj) 🙂 neprikladaj tomu takú dôležitosť 🙂 hlavne mu nič nezakazuj, musí byť sám sebou inak by bol vo vnútri nešťastný 🙂

traktor
25. nov 2011

@jakavi @damianko , ale on je normalny 😉 ..ma 2 ruky, 2 nohy, hlavu na spravnom mieste..citi, lubi..vie aj pokricat a je tvoj.. 😉 ..podla mna je este skoro v tomto veku na 100% povedat, ze dieta bude lubit rovnake pohlavie..este sa hlada..môze byt ako pisu baby viac citlivy, vnimavejsi..bude s neho mozno clovek s umeleckym citenim a super otec a super manzel pre svoju zenu..a ak predsa..tak co? / ..dôlezite je, ze je tu, ze je zdravy, ze vie lubit a ze ho mas..bez ohladu na hocico..ja taketo veci vôbec neriesim..na to az prilis lubim 😉 / inak, aj dieta ktore je v tomto veku cisto chalanske/dievcenske sa môze neskôr zmenit..a potom co?..no nic..len pri nom stat 🙂/

lucia20
25. nov 2011

podla mna zbytocne deptas seba aj jeho..... odkial pocul slovo pupuš??? od vas? v tom pripade mu iba ublizite... ja si myslim, ze vobec nezalezi na tom s akou hrackou sa hra. je to nepodstatne. aj psychologovia nevidia ziadny problem v tom, ze chlapec tlaci kocik a babiku a dievca sa hra s autami. mojej dcere som do 4 rokov kupovala len auta. ked som jej kupila babiku, tak na mna pozrela, ze co s tym ma robit. moja starsia nenavidi saty, stale sa chce obliekat ako chlapec. visi na kazdej haluzy, zaujima ju, ked muz opravuje auto, ale ze by mi pomohla v kuchyni to nie. a teraz to mam riesit??? ved je to dieta. a je mi jedno ake bude, aj ked viem, ze toto je len prechodne obdobie. isto bude po mne. z kuchyne, sukien a make-upu sa mi stavaju chlpy. podla mna ho treba nechat. a co ze bude zenskejsi??? co ja by som dala za to, keby na svete bolo viac empatickych, citlivych a milych chlapcov a nie len tych nabuchanych, silackych obrov, ktory su ako zo skaly a zozrali celu mudrost sveta. nechaj ho nech ide svojim smerom. podstatne je, aby mal u teba pevne zaklady. deti si navzajom vela ublizuju, netreba aby to robili aj rodicia.

kocko
25. nov 2011

Súhlasím s "traktorom". Môj manžel, ked bol malý chlapec, tak kočíkoval bábiky. Nevidím, na tom
nič čudné. Zasa na druhú stranu, moju dcéru vôbec nezaujímajú bábiky ale autá. Svoje záujmy nám
nikto nevezme a niektoré deti nie sú vôbec tabuľkové. Ešte sa vrátim k manželovi. A to môžem
potvrdiť, že je vnímavejší, citlivý a skvele ma podporil. Narodilo sa nám dieťatko s postihom a stál
za každej situácie pri mne.... 😉 😉

alexandrag1
25. nov 2011

Mám 11roč brata a odmalička nám brával maľovačky,aj sa nimi maľoval,obliekal si naše šaty,miloval parochne...teraz mu už bije puberta na hlavu,takže už aj baby a také ho zaujíma,ale ešte stále netuším čo z neho bude...nech je z neho to čo on sám chce byť,nebudem sa za neho hambiť ani sekundu!!!Ono ak to tak má byť,tak to tak bude a možme sa aj poskladať...má v tom prsty príroda-to je moj názor...
Stále to bude vaše dieťa...či si to už človek prizná,alebo pred tým zavrie oči...Proste to treba brať ako to príde...

jankavl
25. nov 2011

Je mi velmi smutno pri predstave ze Tvoj syn plakal a vecer nemohol zaspat z toho ako mu bolo smutno ze Ta sklamal tym aky je. Drzim palce, nech vzdy citi ze ho lubis najviac na svete lebo je Tvoj🙂.

kvetinqa
25. nov 2011

Mne je smutno z toho, co tu pises a aj niektore reakcie su zvlastne. Tvoj syn sa tesi, ze ma nejake poklady a potom place, lebo je smutny z teba. Ved ma iba 8 rokov!! Kamoskin syn sa az do 11 hral s babikami, kuchynkami, neskor varievals kamoskami dievcatami a dnes je z neho 16rocny pubertak, ktory nahana baby jedna radost. A aj keby nenahanal, je to dovod milovat ho menej? Alebo dovod na to, aby si bola nestastna?! Mne to pride uplne chore, ze tvoj vlastny syn ti povie, ze je smutny, lebo teraz ho budes volat pupus. To ma od teba?! 😨

petra89
25. nov 2011

Odkiaľ pozná význam slova "pupuš" - to je moja otázka, pretože ma to zarazilo.
Potom ma zarazilo, prečo plakal - začala si naňho kričať, alebo čo ?
Potom ma ďalej zarazilo to, prečo sa bál, že ty sa mu budeš smiať, že je pupuš? Používate doma takéto výrazy, smejete sa doma pred deťmi z homosexuálov? Posmievala si sa niekedy svojmu synovi?

Dieťa sa má cítiť milované a prijímané bezvýhradne, za každých okolností. Kde má cítiť bezpečie ak nie doma?

Problém by som nevidela v tom, že syn si vzal Tvoje šminky a hral sa s nimi, že sú to poklady, skôr by som videla problém v Tebe samej. V Tvojich zrejme neprimeraných reakciách (keďže malý a aj Ty ste plakali) atď.

Ťažko v ôsmych rokoch odhadovať sexuálnu orientáciu dieťaťa, a už vôbec nie za základe toho, že hrá na klavíri (???) , maľuje, a hrá sa s nábytkom.
Napr. ja som mala spolužiaka na ZŠ, ktorý aj chodil na klavír, aj na výtvarnú, dokonca s nami babami chodil aj do divadelného súboru a je z neho fešák, študent architektúry, alebo dačoho takého, všetky baby sme boli doňho zamilované a pokiaľ viem, tak on normálne funguje so ženskými ;). Takže žiadny problém. Kto vlastne určil, že klavír, výtvarka a pod. sú babské záležitosti ?

sisaha
25. nov 2011

a co ked sa hra s malovatkami? pre deti je to zaujimave...a keby aj z neho rastol gay, no a co?? budes ho mat o to menej rada? moja dcera sa hra iba s autami, babiky ju absolutne nezaujimaju, mam sa zaoberat tym co bude, nebude? hlavne ze je zdravy, je to tvoje dieta, nech sa deje cokolvek...My sme si ako deti prifarbovali fúzy, obúvali otcove topánky a obleky...naozaj nerozumiem tomu co riesis a je mi tvojho syna luto, ako sa musi citit, ked na neho reagujes, ze to co robi nie je normalne

cmulinko
25. nov 2011

deti maaju velmi citlivu dusu a casto krat zabudame na to,ze nasa reakcia je pre nich rozhodujuca a nezabudnutelna.zial su situacie,ked nasa reakcia nie je predvidatelna,lebo ani okolnosti nie su predvidatelne...a reagujeme neadekvatne.vobec si nemyslim,ze tvoja reakcia bola chora....si matka,ktora priviedla svoje dieta na svet bez toho,aby rozmyslala o tom ako bude reagovat na urcite situacie...co z neho bude, co bude chciet studovat ci aku sexualnu orientaciu bude mat...toto nie su veci na zelanie...to su zivotne situacie,ktore na nas cakaju a musime ich zvladnut ako rodic.rodicovstvo sa nepodava s navodom na pouzitie...ani nase deti nemaju navod na pouzitie a preto sa musime snazit vytvorit im prostredie v ktorom sa nebudu bat prijat samych seba...to je totiz problem s cim deti bojuju.rodic sa boji ako to vsetko zvladne,ze nema to ''spravne'' dieta doma,ale dieta trpi ovela viac s tym,ze nevie co sa s nim deje a nevie kam toto vsetko smeruje...dava si milion krat otazku...co som/kam patrim?dajme im sancu na tuto otazku adekvatne odpovedat...podaj pomocnu ruku synovi,ked to bude potrebovat a s laskou zdielaj jeho terajsi svet ''pokladov'' vo forme tvojich malovatiek.

tea333
25. nov 2011

preco maly plakal? A preco si plakala ty?? Nerozumiem tomu. Jednak preto, ze je je to este dieta, ktore absolutne nemusi a nema vediet co je Gay.Za druhe, to ze sa hra s malovatkami absolutne neznamena ze Gay bude. A ak je gay (presnejsie nez BUDE, pretoze so sexualnou orientaciou sa rodime) budes sklamana?? Si uplne mimo 😖
chuda dieta, ze mu rodicia ktori nepocituju bezhranicnu lasku, ale podmienuju ju tym, ze chcu aby bol podla nich normalny a zapadal do davu, GAYOVIA A LESBICKY su uplne normalny ludia, ako vsetci ostatni, a casto ich zivot urobi silnymi sebavedomymi ludmi, pretoze musia bojovat s hlupymi predsudkami ludi ako si ty alebo @jakavi a jej manzel.

@jakavi nemam slov...

anicka1981
25. nov 2011

no neviem co by som robila ja, ale urcite by som mu nenadavala, ber ho takeho aky je, on ta potrebuje, a aj keby ze bol gay, nic s tym neurobis, tak sa stym zbytocne nezaoberaj a dovol mu robit veci co ma rad, ked sa rad maluje, tak nech sa maluje( samozrejme len doma), mozno z neho bude stylista, a mozno len ma take obdobie, ze sa mu to jednoducho paci, a nie je v rom nic ine, a aj keby ze gay je, v dnesnej dobe sa to uz berie inac, ako pred 10 rokmi, ja osobne poznampar gayov a su to super ludia,,, 😉 netrap sa tym zbytocne,,,, a netrap ani jeho,,, on este tomu nerozumie a mozno s sam hlada a potrebuje aby si mu s tym pomohla, mussi pri nom stat,lebo ked nebudes, tak ked vyrastie, tak ti to neodpusti, ber a miluj ho takeho aky je 😉 drzim palce

aduskatt
25. nov 2011

moj brat bol taky isty, ked mal osem, mamine sminky, topanky na opatkoch, saty........a vyrastol na uplne normalneho muza...........neboj, mozno bude z neho raz skvely vizazista, netrapte sa tym

mandragora22
25. nov 2011

co ja viem, ja by som v takom veku absolutne nerobila ziadne zavery. vezmi si to tak, ze kolko chlapcov sa v detstve chova ako typicki chlapci a potom pride dospelost a buuuum - gay. navyse, s tym nenarobis nic, ak by nahodou.
a my mame pravy opak. dievca. zaujem iba o lopty, auta, bicykle, lietadla, vsetky technicke vymozenosti, a trochu plysove zvierata 😀 😀 😀 😀 ani raz som sa nezamyslala, ci bude lesba, preboha!! v takom utlom veku.
a napokon, keby aj bola.... bude to moja dcera a ja budem stat pri nej 😉

mandragora22
25. nov 2011

ja uz ozaj nechapem. este pred 5 minutami to bola otazka a teraz diskusia? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli